Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kilka złych informacji dla kilkunastu forumowiczów. Będzie bieda przy urnach. Ach, te agencje:
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Moody-s-podwyzsza-prognozy-PKB-Polski-na-2018-19-4159122.html

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Wcześniej w tym temacie był analizowany aktualny wzrost - i jak na razie - skupia się on na dwóch czynnikach: konsumpcji i inwestycjach publicznych. Polecam poczytać Jacku

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        Wcześniej w tym temacie był analizowany aktualny wzrost - i jak na razie - skupia się on na dwóch czynnikach: konsumpcji i inwestycjach publicznych. Polecam poczytać Jacku
        Ja ze swojej strony polecam na giełdzie postawić na inne spółki.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          Ja ze swojej strony polecam na giełdzie postawić na inne spółki.
          Merytorycznej riposty nie oczekiwałem, nie zawiodłem się

Komentarz

• Widocznie nie przeczytałeś między wierszami. Zawiodłeś mnie.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Przeczytałem. Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                Przeczytałem. Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?
                Podasz przykład państwa, w którym wzrost PKB nie ma miejsca bez konsumpcji i inwestycji publicznych?
                I w bonusie: lepszy jest dla gospodarki wzrost PKB czy wręcz przeciwnie?
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Powtórzę i podkreślę:
                  Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?

Komentarz

• Pomyliłem się. Następuje degrengolada polskiej gospodarki. Najpóźniej wiosną nastąpi klęska i masowy exodus do państw ościennych.
                    Nie śpimy, czuwamy.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                      Pomyliłem się. Następuje degrengolada polskiej gospodarki. Najpóźniej wiosną nastąpi klęska i masowy exodus do państw ościennych.
                      Nie śpimy, czuwamy.
                      Sprawdzając te tezy na wiosnę pomylisz się po raz kolejny
                      (Tak wiem, to był sarkazm z Twojej strony spowodowany brakiem odpowiedzi na proste pytanie).

Komentarz

• Każdy wzrost jest dobry, bez dwóch zdań. Wyjmijmy jednak 25 mld dotacji 500+ i nie wiele z tego wzrostu zostanie. Przypomnę:

17,8 proc. - tyle wyniosła stopa inwestycji, czyli relacja nakładów na środki trwałe do PKB, w Polsce na koniec II kw. tego roku. Najniższy wynik od 20 lat.
                        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• No, jak "przecieki" Stankiewicza w sprawie porozumienia Morawiecki - Gersdorf się potwierdzą (swoją drogą interesujące jest ich źródło pochodzenia - bo to pewnie jest próba sabotażu ww. porozumienia) to już jestem ciekawy wygibasów, które będą się odbywały w tym temacie

"Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Ale co "ma się potwierdzić"? Morawiecki wyszedł z inicjatywą kompromisu i otrzymał oczekiwanie kapitulacji. Gersdorf sprzedała temat Onetowi, po czym zwołała konferencję prasową w sprawie... publikacji Stankiewicza, by ją pochwalić jako "wnikliwy opis jej spotkania z Morawieckim". W tej sprawie to nie w tym temacie się odbywają wygibasy.

Cóż niezawisła od "totalnych" nacisków po raz kolejny błysnęła intelektem.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• No, jak porozumienia nie będzie to wygibasów rzeczywiście też nie
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Sprawa była i jest oczywista. Złapać się na wizję "porozumienia" zaserwowaną przez Stankiewicza jako rzecz do wdrożenia mogli się tylko stali czytelnicy Onetu

Mateusz Morawiecki powiedział, że spotkanie z Małgorzatą Gersdorf było bardzo "sympatyczne".

"Jak się umawiam z kimś, że nie przekazuję informacji dalej, to dotrzymuję tego słowa" - dodał premier.

Morawiecki podkreślił, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest "niezwykle kluczowa" z punktu widzenia sprawności funkcjonowania państwa.

PAP
                                Podobnie jak oczywiste są efekty wygibasów:

EDIT:

Andrzej Stankiewicz odniósł się też do wystąpienia Gersdorf już po publikacji Onetu. Prezes SN zaprezentowała tam bardzo twarde stanowisko. – Niewątpliwie Małgorzata Gersdorf znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, trochę między młotem a kowadłem. Z jednej strony chciałaby dogadać się z rządem.

Z drugiej – jest zakładnikiem takiego najbardziej twardogłowego skrzydła sędziów Sądu Najwyższego – mówi publicysta. Jak jednak zaznacza, wielu sędziów może pójść na kompromis proponowany przez rząd.

– Jest konkretny artykuł konstytucji mówiący o tym, że w razie reformy ustroju sądów sędziowie mogą zostać przeniesieni w stan spoczynku, ale pod warunkiem, że zachowają pełne uposażenie
                                .

I teraz ludzie, którym i tak został rok, dwa, może trzy do emerytury staną przed dylematem – albo poczekać te dwa, trzy lata i później dostawać emeryturę w wysokości 75 proc. uposażenia, albo przejść w stan spoczynku teraz i dostawać pełne wynagrodzenie.

Nie ma chyba wątpliwości, jak większość tych ludzi się zachowa – mówi Andrzej Stankiewicz. Jak dodaje, propozycja premiera sprawiła, że Komisja Europejska dała Polsce ostatnią szansę na polubowne zażegnanie sporu.
                                https://dorzeczy.pl/kraj/77796/Stank...-kowadlem.html
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X