Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    No może i mówimy tylko najwidoczniej niektórzy z nas nie sa w stanie zrozumieć tych danych.

W momencie wejścia 500+ bezrobocie wynosiło 9,4%, dziś jest to 5,9%
    Jeśliby Twoja teza była prawdziwa to po wprowadzeniu 500plus nastąpiłby wzrost bezrobocia - a widzimy cos zupełnie innego.
    Przy bezrobociu na poziomie 5% (realnie jest to jeszcze mniej) z naturalnych względów brakuje rak do pracy i to ze parenascie tysięcy osób postanowiło inwestować w rozwój rodziny, a nie we własna karierę nie ŻADNEGO wpływu na rynek pracy w Polsce.
    Badania pokazują że znacznie spadła aktywność zawodowa kobiet. Co dla nich samych, kiedys będzie błędem.

Komentarz

• Czekam na te badania i nie mogę sie doczekać tego „znacznie” :lol
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Czekam na te badania i nie mogę sie doczekać tego „znacznie” :lol
        Szokujące dane GUS. Aktywność zawodowa kobiet jest najniższa od 19 lat. "500 plus do poprawki".

Aktywność zawodowa młodych kobiet w Polsce spadła do najniższego poziomu od co najmniej 19 lat – wynika z lutowej publikacji GUS. Wszystko wskazuje na to, że jest to czarny efekt 500 plus. – Dane pokazują również, jak zaskakująco niski jest poziom aktywności wśród rodzin z jednym dzieckiem pobierających świadczenie od rządu
        Raportu sobie poszukaj.

Komentarz

No może i mówimy tylko najwidoczniej niektórzy z nas nie sa w stanie zrozumieć tych danych.

W momencie wejścia 500+ bezrobocie wynosiło 9,4%, dziś jest to 5,9%
          Jeśliby Twoja teza była prawdziwa to po wprowadzeniu 500plus nastąpiłby wzrost bezrobocia - a widzimy cos zupełnie innego.
          Przy bezrobociu na poziomie 5% (realnie jest to jeszcze mniej) z naturalnych względów brakuje rak do pracy i to ze parenascie tysięcy osób postanowiło inwestować w rozwój rodziny, a nie we własna karierę nie ŻADNEGO wpływu na rynek pracy w Polsce.
          Ale jaka "moja teza", o czym Ty mówisz?
          Faktem jest, że wzrosła ilość miejsc w pracy w przemyśle - normalna rzecz, jeżeli się wrzuca na rynek 20 miliardów. Rośnie konsumpcja, jakoś trzeba te dobra konsumowane produkować.
          Jaka jest skala odejść z rynku pracy? No więcej niż kilkanaście tysięcy jak piszesz. Tymczasem liczba pracujących została na tym samym poziomie albo się wręcz zwiększyła? Owszem, to są właśnie imigranci.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
            Raportu sobie poszukaj.
            No właśnie poszukałem
            http://stat.gov.pl/download/gfx/port...i_ikw_2018.pdf
            Aktywność zawodowa kobiet jest na tym samym poziomie co 3 lata temu i 1% WIĘKSZA niż 8 lat temu.
            Tabela l

Jako ze jestem na telefonie to nie bardzo mam rozpisywać sie na temat dogłębnej analizy głównego analityka conkciarz.pl która wkleiłeś
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
              Ale jaka "moja teza", o czym Ty mówisz?
              Faktem jest, że wzrosła ilość miejsc w pracy w przemyśle - normalna rzecz, jeżeli się wrzuca na rynek 20 miliardów. Rośnie konsumpcja, jakoś trzeba te dobra konsumowane produkować.
              Jaka jest skala odejść z rynku pracy? No więcej niż kilkanaście tysięcy jak piszesz. Tymczasem liczba pracujących została na tym samym poziomie albo się wręcz zwiększyła? Owszem, to są właśnie imigranci.
              No właśnie jak wynika z tego raportu to nie sa żadni emigranci, ale rozumiem ze GUS to kaczofaszystkowska instytucja
              Jako ze jak juz pisałem jestem na telefonie nie chce mi sie szukać danych Eurostatu - bo rozumiem ze akurat im ufasz, ale tu Cię zmartwię bo sa takie same
              A teraz tak na logikę to wytłumacz mi w jaki sposób do danych o bezrobociu Polaków mogą byc wliczani emigranci ?
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Emigranci to pewnie w żaden, bo tu nie pracują.

Komentarz

Emigranci to pewnie w żaden, bo tu nie pracują.
                  Którzy przyjeżdzają do Polski i pracują (No chyba ze robią to dla 500plus)
                  A ta konsumpcja to dzięki czemu rośnie ?
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

No właśnie poszukałem
                    http://stat.gov.pl/download/gfx/port...i_ikw_2018.pdf
                    Aktywność zawodowa kobiet jest na tym samym poziomie co 3 lata temu i 1% WIĘKSZA niż 8 lat temu.
                    Tabela l

Jako ze jestem na telefonie to nie bardzo mam rozpisywać sie na temat dogłębnej analizy głównego analityka conkciarz.pl która wkleiłeś
                    Popatrz sobie na tabelke numer 3 w podziale na wiek.

Komentarz

Popatrz sobie na tabelke numer 3 w podziale na wiek.
                      Ta która obala te wasze teorie
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Którzy przyjeżdzają do Polski i pracują (No chyba ze robią to dla 500plus)
                        A ta konsumpcja to dzięki czemu rośnie ?
                        Naucz się odróżniać emigrantów od imigrantów.
                        Dane dotyczące tych drugich oczywiście że są wliczane do liczby osób zatrudnionych. Rozumiem że żadne pozwolenia, składki, zaliczki na podatek dochodowy nie dają podstaw żeby ich policzyć?
                        I nie rozmawiamy tu o konsumpcji, tylko o rozwalonym przez socjal rynku pracy.

Komentarz

Naucz się odróżniać emigrantów od imigrantów.
                          Dane dotyczące tych drugich oczywiście że są wliczane do liczby osób zatrudnionych. Rozumiem że żadne pozwolenia, składki, zaliczki na podatek dochodowy nie dają podstaw żeby ich policzyć?
                          I nie rozmawiamy tu o konsumpcji, tylko o rozwalonym przez socjal rynku pracy.
                          Ty mi nie mów co ja mam sie uczyć bo póki co to masz problem z analiza źródeł które świadczą zupełnie co innego niż to co głosisz.
                          Dodatkowo niemasz pojęcia w jaki sposób liczy sie wskaźnik bezrobocia w Polsce.
                          Tak dla Twojego infa to na 10000 osób zarejestrowanych w Polsce to kilkanaście to obcokrajowcy.
                          Faktycznie robią różnice.
                          A te teksty o rynku pracy rozjebanym przez socjala to po prostu brednie które niczym nie możesz poprzeć.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ta która obala te wasze teorie
                            Tiaaaa... Nie od dziś wiemy że nie ważne dane tylko kto i jak je interpretuje.

Komentarz

Tiaaaa... Nie od dziś wiemy że nie ważne dane tylko kto i jak je interpretuje.
                              Buajaja to wklejaj te dane o świadczące o znacznym spadku aktywności zawodowej kobiet...a ok teraz w danym przedziale, ja widziałem te dane wiec bez obaw czekam na ten strzał w stopę
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP:
                                To Åźe wiÄ™cej razy powtÃłrzysz Åźe ktoÅ› czegoÅ› nie rozumie lub ma z czymÅ› problem nie uczyni CiÄ™ powaÅźniejszym.

Masz swoje "kilkanaście w 10000":

https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...rocze_2016.xls
                                https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...lr.%202016.xls
                                https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2017%20r..xlsx
                                https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2017%20r..xlsx
                                https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2018%20r..xlsx

Dodam, Åźe to nie jest "liczba pracujÄ…cych cudzoziemcÃłw", tylko ilość wydanych w danym okresie sprawozdawczym zezwoleÅ„ (waÅźne do 3 lat lub w niektÃłrych sytuacjach do 5).

No i zwrÃłÄ‡ Å‚askawie uwagÄ™ na zwyÅźkÄ™ od drugiego pÃłÅ‚rocza 2016

Komentarz

Pracuję...
                                X