Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts • A wydawałoby się, że przed komentarzem warto sprawdzić temat

  Jest skuteczna reakcja polskiej ambasady w USA na stwierdzenie ,,polski obóz śmierci”, jakie pojawiło się w amerykańskiej telewizji Fox News. Władze stacji wydały sprostowanie w tej sprawie.

  Sformułowanie pojawiło się w kontekście informacji o wydaleniu ze Stanów Zjednoczonych 95-letniego Jakiwa Palija. W czasie II wojny światowej był on dozorcą w niemieckim obozie koncentracyjnym w Trawnikach. Po odkryciu jego przeszłości mężczyzna został deportowany do Düsseldorfu
  .

  https://medianarodowe.com/sprostowan...obozu-smierci/

  Swoją drogą uzasadnionego śmiechu byłoby trochę, gdyby dzisiaj działało prawo sprzed czerwcowej zmiany:

  USTAWA

  z dnia 26 stycznia 2018 r.

  o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, ustawy o grobach i cmentarzach wojennych, ustawy o muzeach oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary

  Art. 1.
  W ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575 oraz z 2018 r. poz. 5) wprowadza się następujące zmiany:

  (...) 6) po art. 55 dodaje się art. 55a i art. 55b w brzmieniu:

  „Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

  2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności. (...)

  Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”.
  https://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/771_u.htm

  Gdzie postępowanie karne wobec przykładowego Spielberga przed sądem, powiedzmy, w Ostrołęce?

  A Sellina warto przypomnieć:

  Chcemy w noweli ustawy o IPN, którą dziś proponujemy, odstąpić od pomysłu, że wprowadzamy tam przepisy karne - powiedział w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin. Jak dodał, można z nieprawdziwymi informacjami o Polsce "walczyć instrumentami pozytywnymi i cywilno-prawnymi". (...)

  Według Sellina można z nieprawdziwymi informacjami o Polsce w czasach II wojny światowej "walczyć instrumentami pozytywnymi i cywilno-prawnymi". Jako przykład instrumentów pozytywnych wymienił rozbudowę instytucji. "Bo żeby trwale walczyć z nieprawdą i fałszywymi stereotypami o Polsce - to trzeba mnóstwo instytucji, które już zbudowaliśmy albo dopiero budujemy i które będą trwale na tę polską politykę historyczną pracować" - wyjaśnił.

  "To jest bardzo szeroki front, który utworzyliśmy i tak w perspektywie najbliższych 2-3 lat będziemy o wiele lepiej uzbrojeni w takie instrumenty" - podkreślił wiceminister MKiDN.
  http://www.pap.pl/aktualnosci/histor...w-karnych.html

  Podstawowy instrument, o którym wspomniał Sellin raczej miał wpływ na taki przebieg powyższej sytuacji:

  W środę to opatrzone flagami obu krajów ogłoszenie, na które złożyła się kompletna treść sześciopunktowej deklaracji oraz podpisy obu przywódców, została opublikowana łamach niemieckich dzienników "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Die Welt", francuskich "Le Figaro" i "Le Monde", brytyjskiego "The Daily Telegraph" i hiszpańskiego "ABC".

  W czwartek wspólne oświadczenie ma zostać zamieszczone w izraelskich dziennikach: "Jerusalem Post", "Haarec" i "Jedijot Achronot", a dzień później znajdzie się we francuskim "Le Croix", brytyjskich "The Times" i "The Sun" oraz w amerykańskich "Washington Post", "Wall Street Journal" i "New York Post"
  .

  27 czerwca Morawiecki w Warszawie oraz Netanjahu w Tel Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację. Podkreślono w niej, że relacje między Polską i Izraelem oraz między ich społeczeństwami "opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu" oraz współpracy "na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście".

  W oświadczeniu przywódcy zadeklarowali m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, podkreślili swobodę badań naukowych oraz potępili wszelkie formy antysemityzmu oraz "antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe". Morawiecki i Netanjahu zaapelowali również o powrót do "spokojnego dialogu opartego na wzajemnym szacunku w dyskursie publicznym".
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...h-dziennikach/

  (...) Uważamy, że istnieje wspólna odpowiedzialność za wolność prowadzenia badań, krzewienie zrozumienia i zachowanie pamięci o historii Holokaustu. Zawsze byliśmy zgodni, że sformułowania „polskie obozy koncentracyjne / polskie obozy śmierci” są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność Niemców za tworzenie tych obozów.

  Działający w trakcie wojny Rząd RP na uchodźstwie starał się powstrzymać te nazistowskie działania, podejmując próby upowszechnienia wśród zachodnich sojuszników wiedzy na temat systematycznego mordu dokonywanego na polskich Żydach
  .
  https://wpolityce.pl/historia/401549...raela-i-polski

  I taka to różnica.
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Wytłumaczy mi ktoś po co rząd brnie w OFE-bis w postaci PPK?

   Komentarz


   • Jak to po co? Brakuje kasy na kolejne transfery socjalne to trzeba je wyciągnąć od pracodawców i pracowników. Nawet 2%+2% dodatkowych dochodów z PIT, które rosną najszybciej ze wszystkich dochodów podatkowych (co daje zresztą do myślenia).

    OFE też w dużej mierze powstało w celu załatania dziur budżetowych.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
     Wytłumaczy mi ktoś po co rząd brnie w OFE-bis w postaci PPK?
     Bezpośrednio - Zaoranie GPW przez odpływ kasy z OFE, brakuje kasy na rynku - nie ma inwestycji.

     Pośrednio - pseudo ratunek dla ludzi, którzy będa mieli głodowe emerytury przez obniżenie wieku emerytalnego. Jak chcą mieć wiecej w portfelu na starość to musza odkładać więcej. Ot podniesienie składki pod płaszczem innego programu.
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • Foxx - w skrócie:

      1. Sprostowania do garnka nie wrzucisz. Miały być tłuste odszkodowania.

      2. Drogę cywilną zdaje się, że przerabiano ostatnio w RFN. Cóż ma zresztą pod względem formalnoprawnym droga cywilna do ustawy o IPN?

      3. W kontekście pomysłu z postępowaniem karnym - na kogo głos w Warszawie?

      4. Nie napisałem w końcu, a miałem to zrobić - przekonałeś mnie z tym TK. Zobaczymy jak będzie z uznawaniem przez czynniki rządowe wyroku TSUE.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
       Można byłoby się odnieść do czegoś, jakaś polemika itd ale w Twoich postach nie ma nic, wiec trudno cokolwiek komentować.

       Co do wzrostu - fajnie idzie, konsumpcja ciągnie ten wagon. Z tego co słyszałem dziś w Trójce to mistrzu bodajże z BGZtu mówił ze po konsumpcji ciągnęły wynik inwestycje publiczne ( wiadomo idą wybory). Za to brak inwestycji prywatnych. Zobaczymy jak będzie, GUS poda skladowa 31.08
       Mamy dane szczegółowe. Inwestycje leża mimo kalendarza wyborczego, dalej przeżeramy tylko 500+.

       mBank Research
       @mbank_research
       Inwestycje wzrosły w II kwartale jedynie o 4,5% r/r. Gdyby nie samorządy, wzrost inwestycji wyniósłby 0 (słownie - zero).
       ING Economics Poland
       @ING_EconomicsPL
       PKB 2kw18 wzrost zgodny z wcześniejszym szacunkiem 5.1%r/r. Zaskakująco słabe inwestycje 4.5%r/r vs 8.1%r/r w 1kw18. To pomimo boomu w samorządach (w 2kw18 88%r/r) oraz odbicia inwestycji dużych firm (14%r/r). Decyzje inwestycyjne bez czynnika wyborczego i dużych firm są słabe.
       Nie ma inwestycji, bo nikt nie zna porządku prawnego w jakim przyjdzie mu funkcjonować. Samorządy i duże sobie poradzą, ale to małe i średnie powinny ciągnąć w górę. Niestety.
       "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
       „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

       Komentarz


       • Fatalne dane, rozwijamy się tylko i wyłącznie przez rozdawnictwo (konsumpcja + inwestycje publiczne), ale można się było tego spodziewać po marazmie na giełdzie. Najlepsze jest to, że rozwijamy się odwrotnie do tego co obiecał Morawiecki w 2015

        -€“ Kołami zamachowymi polskiej gospodarki mają być inwestycje, innowacyjność i wzmocniony eksport, a nie konsumpcja, zwłaszcza dóbr luksusowych - takie cele stawia wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki w "Dziś wieczorem" TVP Info.
        https://www.tvp.info/22828752/morawi...38403950e92f06

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         Foxx - w skrócie:

         1. Sprostowania do garnka nie wrzucisz. Miały być tłuste odszkodowania.
         Ciekawe podejście. Nowelizowali nie ustawę o gastronomii, tylko o IPN w zakresie narzędzi skutecznych w przypadku oszczerstw wobec państwa i/lub narodu polskiego. Pomijam już, co by nam wkładał ten przykładowy Spielberg po zasądzeniu przez sąd w Ostrołęce 100 mln $ na rzecz Skarbu Państwa

         Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         2. Drogę cywilną zdaje się, że przerabiano ostatnio w RFN.
         Przerabiano i wybierają się ze sprawą na wyższy poziom. Z powodów politycznych zachodnioeuropejskie elity sądownicze (wcześniej w dwóch niemieckich instancjach wyrok był oczywisty) rozmontowują wspólnotowy system prawny. Akurat to ma zerowy związek z aktualną wersją ustawy, ale w kontekście odpowiedzi TSUE na pytanie irlandzkiej sędzi, możemy już z całą pewnością stwierdzić, co by nam ten Spielberg wsadził. Zwłaszcza, że jest obywatelem USA z ich realiami w sferach, których dotyczyłby wyrok sądu w Ostrołęce. I Żydem.

         Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         Cóż ma zresztą pod względem formalnoprawnym droga cywilna do ustawy o IPN?
         Nie wiem co rozumiesz przez "wzgląd formalnoprawny". Natomiast związek ma taki:

         (...) O tym, że zmiany wprowadzone do ustawy nie dla wszystkich są wystarczające świadczy cytowana przez Press wypowiedź prawnika Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Konrad Siemaszko podkreśla, że usuniecie zapisów karnych stanowi krok w dobrym kierunku, jednak pozostające w mocy przepisy cywilno-prawne wciąż umożliwiają pozywanie osób piszących na tematy historyczne.

         – Jednak odpowiedzialność cywilnoprawna w tym zakresie nie ogranicza się tylko do debat nad historią, ale może dotyczyć wszelkich słów odnoszących się narodu lub państwa polskiego – wskazuje prawnik. – Obawiamy się, że pozostające w mocy przepisy mogą posłużyć również do tłumienia wypowiedzi dotyczących bieżących nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa lub krytykujących obecną sytuację polityczną w kraju – podkreśla Siemaszko i dodaje, że "środki cywilne, które wciąż pozostają w ustawie, mogą zatem zagrażać przede wszystkim dziennikarzom i organizacjom społecznym".
         https://dorzeczy.pl/kraj/68901/Ustaw...sci-slowa.html

         Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         3. W kontekście pomysłu z postępowaniem karnym - na kogo głos w Warszawie?
         Ale Jaki głos? I jaki jest związek formalnoprawny między pomysłem z postępowaniem karnym a pomysłami na zarządzanie Warszawą?

         Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         4. Nie napisałem w końcu, a miałem to zrobić - przekonałeś mnie z tym TK.
         Dziękuję.

         Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
         Zobaczymy jak będzie z uznawaniem przez czynniki rządowe wyroku TSUE.
         Poza wszelkimi wątpliwościami będzie to sprawa polityczna a nie prawna.

         Premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek na konferencji prasowej, czy rząd wykona orzeczenie europejskiego Trybunału sprawiedliwości niezależnie od tego, jakie ono będzie, odpowiedział, że "takie hipotetyczne analizowanie co by było, gdyby wyrok był taki, czy inny, jest nie na miejscu".

         - Jestem przekonany, że nasze zmiany w obszarze wymiaru sprawiedliwości odpowiadają zarówno regułom europejskim jak i polskiej konstytucji i myślę, że w ogóle nie będzie takiego dylematu - dodał. Zauważył, że "nie Polska, ale kilkanaście innych krajów Unii Europejskiej przez wiele lat nie wykonuje wyroków Trybunału Sprawiedliwości z Luksemburga".

         Wskazał, że "Włosi mają dziesięć takich niewykonanych wyroków, Grecy jedenaście, Hiszpanie około siedmiu. - Niemcy i Francuzi też mają takie wyroki niewykonane. To są wyroki w bardzo ważnych sprawach - dodał Morawiecki. - Francja ma niewykonany od ładnych kilku lat wyrok Trybunału Sprawiedliwości dotyczący pomocy dla przedsiębiorstw znajdujących się w trudnej sytuacji, a Włosi na przykład nie wykonują wyroku dotyczącego przemysłu stoczniowego - wskazał.

         - Więc takie pytania można zadawać innym krajom członkowskim Unii Europejskiej, dlaczego nie wykonują wyroków Trybunału Sprawiedliwości - zaznaczył premier.
         https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...ue,864315.html

         EDIT:

         Szef sztabu wyborczego PiS: W 2014 r. nie wykonano wyroku TSUE. Czy to znaczy, że wówczas PO chciała opuścić UE?
         https://wpolityce.pl/polityka/410136...ala-opuscic-ue
         Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Nie chcę wyjść na malkontenta ale sprostowanie na TT do 30min reportażu w najlepszym czasie antenowym można przyrównać do "sorry" kolesia który właśnie zwymiotował na sukienkę cudzej kobiety. Jeśli to ma być zadośćuczynienie to ja mam zupełnie inne spojrzenie na świat
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

          Komentarz


          • Najlepsze jest to, że w USA środowisko prawnicze jest tak "nowoczesne", a więc co za tym idzie pewnie też i sądy, że wyszarpanie jakiejś kasy od Fox News nie jest wcale takie niemożliwe.

           Komentarz


           • Żadnych pieniędzy nie będzie - nigdy, nie tylko w tym wypadku(jakby FOX napisał "walcie się na cycki polaczki" to ruch byłby identyczny) - bo nie ma najmniejszej szansy na pozew(w znacznej mierze ze względu na amerykańskie procedury procesowe ale nie tylko), co nie przeszkadza mi naigrywać się za każdym razem z owych "100 mln tak by się inni bali". Ale w sumie pies to jebał, dzieją się ciekawsze rzeczy

            Dojdź do władzy na sprzeciwie wobec masowej imigracji -> otwieraj drzwi coraz mocniej i po cichu przebąkuj o "braku alternatywy*"
            https://www.facebook.com/KJWarszawa/...epn4YkIxCJ_6Rg

            By oddać sprawiedliwość Brudziński odniósł się do tego tak:
            W sprawie polityki migracyjnej nie zamierzam nawet o milimetr zmieniać twardego stanowiska mojego poprzednika M. Błaszczaka, przy całym szacunku dla Pana wiceministra Chorążego proszę traktować jego głos jako „akademickie dywagacje” a nie jako stanowisko rzadu.
            Co nijak ma się do już wdrożonej polityki
            *alternatywa w postaci repatriantów nie istnieje bo "są drodzy" "nie znają języka" "trudno ich ściągnąć"
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz


            • Ja mam jedno pytanko do was. Bardzo podobało mi się jak jednoczyliście się podczas obchodów Powstania Warszawskiego i to oddanie hołdu Powstańcom. Jednak jedna z osób PO nazwała was podle faszystami. Czy nie czujecie się tym urażeni? Czy kibice nie powinni pokazać PO gdzie ich miejsce za takie traktowanie i w wyborach samorządowych zagłosować np na PIS aby uświadomić tym z PO że nie pozwolicie się obrażać? To przecież podłe postępowanie wobec kibiców. Poza tym ja jako kibic bardziej telewizyjny (nie mam zdrowia aby chodzić na mecze) też czuję się cholernie urażony takim podłym traktowaniem i zamierzam zagłosować w najbliższych wyborach samorządowych na Jakiego, aby pokazać tej bandzie PO że nie pozwolę się obrażać. Poza tym wystarczy spojrzeć jak potraktowali żyjących Powstańców - taki podły spot był ciosem prosto w historię Polski i bohaterów. Albo jesteśmy Polakami i bronimy Polski, naszego kraju, stolicy przed takimi ludźmi albo pozwalamy niszczyć nasz kraj i na to by nas obrażano podle.

             Co wy na to? Dajemy kopa wyborczego tej bandzie z PO?

             Komentarz


             • Po pierwsze, zwykle w czasie kolejnych kampanii wyborczych w tym temacie pojawiają się "meteory" najczęściej nie mające wiele wspólnego ani z Legią ani z kibicowaniem w ogóle. Zwykle to wyznawcy Korwina lub narodowcy. Jako taktyczny zwolennik PiS mam prośbę. Każdy z nas ma tu własną głowę, perspektywę, a niektórzy również przejścia z władzą rozmaitą. Uszanuj to proszę.

              Buziek - dwie kwestie. Na gruncie prawnym (poza USA - 1. poprawka i koniec tematu) w zależności od konkretnej sytuacji da się wyciągnąć kasę w drodze postępowania cywilnego. Kretynizm z opcją karną polegał na tym, że nowelizacja obligowała państwo do pozywania w trybie karnym wszystkiego, co się rusza. Niezależnie od kontekstu i szczegółów konkretnej sytuacji. W wypowiedzi Sellina była mowa o możliwości jakie nowelizacja nowelizacji daje, a nie "automacie".

              Druga rzecz - oni doszli do władzy na oporze przeciwko narzucaniu kwot nachodźców przez UE. Utrzymywaniu ich pod przymusem u nas, łączeniu rodzin (mnożącemu realną kwotę przez 10) i - przede wszystkim - realnej zgodzie na fałszowanie identyfikacji poszczególnych gości. Niezależnie od bezsensowności wypowiedzi Chorążego, oni niczego nie robią "po cichu". Różne agencje i korporacje sprowadzają tu egzotykę w oparciu o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (link). Jest to mechanizm zupełnie inny, niż narzucane przez UE kwoty i dotyczy ludzi z innych państw.

              Problem leży gdzie indziej - kwitnie proceder przemytu nachodźców. Na szczęście generalnie walą dalej na zachód. W każdym razie w Warszawie łatwo odróżnić Pakistańczyków z Ubera, którzy np. wynajmują kawalerki od kilkunastoosobowych grupek szwendających się w okolicach Centralnego, czy w Złotych Tarasach.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez TADEOS35 Zobacz posta
               Ja mam jedno pytanko do was. Bardzo podobało mi się jak jednoczyliście się podczas obchodów Powstania Warszawskiego i to oddanie hołdu Powstańcom. Jednak jedna z osób PO nazwała was podle faszystami. Czy nie czujecie się tym urażeni? Czy kibice nie powinni pokazać PO gdzie ich miejsce za takie traktowanie i w wyborach samorządowych zagłosować np na PIS aby uświadomić tym z PO że nie pozwolicie się obrażać? To przecież podłe postępowanie wobec kibiców. Poza tym ja jako kibic bardziej telewizyjny (nie mam zdrowia aby chodzić na mecze) też czuję się cholernie urażony takim podłym traktowaniem i zamierzam zagłosować w najbliższych wyborach samorządowych na Jakiego, aby pokazać tej bandzie PO że nie pozwolę się obrażać. Poza tym wystarczy spojrzeć jak potraktowali żyjących Powstańców - taki podły spot był ciosem prosto w historię Polski i bohaterów. Albo jesteśmy Polakami i bronimy Polski, naszego kraju, stolicy przed takimi ludźmi albo pozwalamy niszczyć nasz kraj i na to by nas obrażano podle.

               Co wy na to? Dajemy kopa wyborczego tej bandzie z PO?
               Cóż za wysublimowana szeptanka z obozu Jakiego
               "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
               „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Druga rzecz - oni doszli do władzy na oporze przeciwko narzucaniu kwot nachodźców przez UE. Utrzymywaniu ich pod przymusem u nas, łączeniu rodzin (mnożącemu realną kwotę przez 10) i - przede wszystkim - realnej zgodzie na fałszowanie identyfikacji poszczególnych gości. Niezależnie od bezsensowności wypowiedzi Chorążego, oni niczego nie robią "po cichu". Różne agencje i korporacje sprowadzają tu egzotykę w oparciu o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (link). Jest to mechanizm zupełnie inny, niż narzucane przez UE kwoty i dotyczy ludzi z innych państw.
                A przepisy migracyjne na podstawie których ww. funkcjonują to same się piszą? Do tego, o ile dobrze pamiętam, cały proces imigracyjny jest w rękach administracji rządowej, a nie samorządu?

                Komentarz

                Pracuję...
                X