Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Gdzie są helikoptery? Już 3 Mi-2 spadły w ostatnich 15 miesiącach.
    Oczekujesz merytorycznej odpowiedzi na takie niewygodne pytanie?

Powodzenia

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
      Ale w sensie gdzie możesz je zobaczyć ?
      W armii. Polskiej armii. Pal licho Caracale, ale miały być inne ruchy, przetargi, zamówienia. I nic.
      Martwię się o pilotów, coś za dużo ich spada.
      Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
        W armii. Polskiej armii. Pal licho Caracale, ale miały być inne ruchy, przetargi, zamówienia. I nic.
        Martwię się o pilotów, coś za dużo ich spada.
        Tak dużo ich spada, że z PO ofiar katastrof lotniczych mieliśmy ponad 120, a teraz jest to bodajże 1 osoba.
        A teraz konkretnie jakie miały być ruchy, przetargi, zamówienia odnośnie lekkich śmigłowców wielozadaniowych ?

Bo już tak czysto informacyjnie to te nieszczęsne Caracale (za które osoby odpowiedzialne za ich zamówienie powinny siedzieć) miały zastąpić Mi-8/Mi-17 (które są całkiem niezłymi maszynami - oczywiście mają ileś tam wad: zużycie, wiek, wysokie koszty eksploatacji)

No chyba, że chcesz zastąpić sprzęt o masie startowej 3 tony, takim o masie 12 ton, jeśli tak to nie szukaj pracy w logistyce

Pomijając ultra skręcony przetarg, to sam pomysł na ich zakup, był w obecnych realiach poroniony, bo ich wartość na naszym TDW (i tutaj czekam jak razem z Mateuszkiem merytorycznie rozwiniecie ten skrót :lol ) byłaby praktycznie zerowa.
        Co innego w siłach ekspedycyjnych, no ale to już jest pytanie do społeczeństwa czyli woli wojsko które ma bronić (skutecznie) Ojczyzny, czy biegać za jakimiś bachmatami po pustyni.

Ja nie deprecjonuje korzyści związanych z posiadaniem helikoptera klasy EC-725 (zresztą uważam, że gdyby nie ultra skręcona oferta francuska, to on swoimi osiągami mógłby się w tym przetargu bronić) tylko na dzień dzisiejszy z wiadomych względów jest on nam potrzebny jak pięść do nosa.
        Tak dla bardziej obrazowego przykładu to wyglądało tak, jakbyś nie miał w domu odkurzacza, ale kupował soundbara za 8 koło.

A o i jeszcze jedno w ramach mojego tradycyjnie niemerytorycznego wpisu, jak najbardziej zauważam potrzebę posiadania (pilną potrzebę) wyspecjalizowanych wersji śmigłowca wielozadaniowego w stylu ZOP/SAR, czy tam dla specjalsów i tu faktycznie MON nie ma się specjalnie chwalić, co zresztą było jednym z przyczynków do zmiany w jego kierownictwie.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          [...]
          No widzisz, wytłumaczone jak krowie na rowie i już wszystko wiem i rozumiem.
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• @TNTP
            Ja chciałbym by zastąpiono sprzęt 30+ letni na nowszy, a przynajmniej by utrzymano stan obecny. Trwa to już blisko 3 lata, a konkretów wciąż nie widać. I wszystko zmierza do tego że w latach 2019-22 będziemy mieli gigantyczną lukę w lotnictwie(szczególnie morskim)

Ostatnie informacje to te o zaproszeniu do składania ofert na śmigłowce ZOP(a także CSAR) "w najbliższych tygodniach", czyli dostawach najszybciej od 2020. Z drugiej strony już w tym roku zaczyna się wycofywanie SH-2G(ze względu na brak części zamiennych),a resurs połowy MI 14PŁ kończy się w tym i przyszłym roku, a reszcie w 2021
            Oraz o anulowaniu ofertowania śmigłowców dla Wojsk Specjalnych i przesunięciu programu KRUK na 2022+
            Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
              @TNTP
              Ja chciałbym by zastąpiono sprzęt 30+ letni na nowszy, a przynajmniej by utrzymano stan obecny. Trwa to już blisko 3 lata, a konkretów wciąż nie widać. I wszystko zmierza do tego że w latach 2019-22 będziemy mieli gigantyczną lukę w lotnictwie(szczególnie morskim)

Ostatnie informacje to te o zaproszeniu do składania ofert na śmigłowce ZOP(a także CSAR) "w najbliższych tygodniach", czyli dostawach najszybciej od 2020. Z drugiej strony już w tym roku zaczyna się wycofywanie SH-2G(ze względu na brak części zamiennych),a resurs połowy MI 14PŁ kończy się w tym i przyszłym roku, a reszcie w 2021
              Oraz o anulowaniu ofertowania śmigłowców dla Wojsk Specjalnych i przesunięciu programu KRUK na 2022+
              No, ale przecież sam o tym pisałem
              Nie chcę wchodzić w konkretne systemy uzbrojenia, ale patrząc na to całościowo, to faktycznie wygląda to słabo - tylko nie ze względu na czas dostaw - czy tam hasła opozycji, że przez 3 lata "PiS niczego nie kupił", bo raz nie jest to prawda, a dwa ktokolwiek zna specyfikę rynkową, to wie, że dane programy potrafią być rozpisane kilkanaście lat do przodu.
              Realnym problemem, jest brak całościowej koncepcji jak ma wyglądać wojsko polskie, oraz brak pomysłu kto ma o tym decydować

To znaczy koncepcja była - Szatkowskiego, można, a nawet trzeba do niej podejść krytycznie, ale imho jest doskonałym punktem wyjścia do głębszej/szerszej analizy możliwości i potrzeb.
              Natomiast problem co do decyzyjności, jest już natury czysto politycznej, ale w sumie to się nie dziwię, że nikt tego nie chce wziąć na plecy

Co do konkretów to
              - ZOP/SAR to faktycznie jest pilna potrzeba - tylko jest pytanie, czy jest sens wchodzić w przetarg tylko kilku maszyn, bez patrzenia czym mają latać wojska lądowe
              - specjalsi, to też jest nisza (nie jestem w stanie powiedzieć jak ważna) ale uważam podobnie jak z ZOP

Główny problem mam z KRUKIEM bo osobiście uważam, że jest on kluczowy z punktu widzenia obronności kraju i:
              - z jednej strony trafiają do mnie argumenty resortu odnośnie braku sensu zamawiania śmigłowców bojowych w przypadku braku możliwości zapewnienia kontroli własnej przestrzeni powietrznej
              - z drugiej strony, to podchodząc w ten sposób to możemy to odkładać co roku, bo realnie nikt nie jest w stanie powiedzieć jak i kiedy będzie wyglądała NAREW i WISŁA, oraz chyba nikt (może oprócz kierownictwa resortu) nie jest w stanie powiedzieć co z nową? generacją samolotów wielozadaniowych

PS. Kruk to został uwalony o ile mnie pamięć nie myli z dobry rok temu.
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• W sumie chyba tylko tu pasuje...

https://twitter.com/MZmihorski/statu...055627264?s=19

Niezły pierdolnik tam mają.
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Problem nie w tym, że powołali go choć nie żyje tylko w tym, że nie zauważyli, że od roku nie żyje co niejako dowodzi przydatności tych rad

Komentarz

• W ramach sprawiedliwości społecznej PiS konsekwentnie zajeżdża polską "klasę średnią" wymyślając zmiany w projekcie nowelizacji ustaw o PIT, CIT oraz w Ordynacji podatkowej.

Komentarz

• Czy to naprawde sprawiedliwość społeczna? Wzieliby sie lepiej za siebie

Komentarz

• Polska niestety w dalszym ciągu jest izolowana przez świat i odstawiana na bocznicę:
                        https://fakty.interia.pl/swiat/news-bialy-dom-prezydent-usa-spotka-sie-18-wrzesnia-w-waszyngtoni,nId,2624102

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie dalej jak przed 6 dniami w jednej z większych amerykańskich TV był reportaż o ekstradowanym strażniku z polskiego obozu(fraza powtórzona wielokrotnie). Czy słychać coś o zapowiadanych(przez wielu oficjeli przed kilkoma tygodniami) pozwać o 100 milionów dolarów?

E: Jeszcze słówko parafrazując pewnego prezydenta: Terlecki przegapił dobrą okazję by siedzieć cicho, a także zachował się infantylnie i lekkomyślnie
                          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Polska niestety w dalszym ciągu jest izolowana przez świat i odstawiana na bocznicę:
                            https://fakty.interia.pl/swiat/news-bialy-dom-prezydent-usa-spotka-sie-18-wrzesnia-w-waszyngtoni,nId,2624102

Ufff, udało się.

Komentarz

• Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Takie życie:
                              https://twitter.com/i/status/1034790865573687296

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                                Nie dalej jak przed 6 dniami w jednej z większych amerykańskich TV był reportaż o ekstradowanym strażniku z polskiego obozu(fraza powtórzona wielokrotnie). Czy słychać coś o zapowiadanych(przez wielu oficjeli przed kilkoma tygodniami) pozwać o 100 milionów dolarów?

Piszo. Albo wybierajo kancelario.

Sellin zna szczegóły
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X