Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Bardzo szerokie wystąpienie Orbána - wydaje się uzupełniać od południa, w ramach Trójmorza, polskie ostatnie działania z republikami bałtyckimi

  https://wpolityce.pl/swiat/407106-ty...ana-caly-tekst

  Przytoczę tu zupełnie inny, wydawałoby się, marginalny wątek...

  Liberalna koncepcja wolności opinii rozwinęła się już do tego stopnia, że różnorodność poglądów uważa się za ważną tylko do momentu, w którym ze zdziwieniem stwierdza się, że istnieją odmienne poglądy.

  Liberalna wolność prasy przypomina nam starą, sowiecką anegdotę: jak by nie składać części z sowieckiej fabryki rowerów, to na koniec i tak zawsze wychodzi z tego broń maszynowa. Jakkolwiek by nie składać liberalnej wolności prasy, na koniec i tak zawsze wychodzi z tego cenzura.
  Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Doskonałe przemówienie, dziękuję za link. Drugą część można śmiało rozpowszechniać przed wyborami do europarlamentu.
   "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

   WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

   Komentarz


   • https://fakty.interia.pl/raporty/rap...ch,nId,2616368

    Ups.

    Skoro tak to wygląda nawet w sondażu Marcinka Dumy i jego Ibris, to chyba bedzie słychać wycie późną jesienią u "demokratow"

    Komentarz


    • "dobra zmiana"

     https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2412976.html

     Samorządy będą mogły ponad trzykrotnie podnieść cenę godziny postoju w centrach dużych miast i wprowadzić dużo wyższe kary za brak biletu parkingowego. Umożliwiającą to ustawę podpisał dzisiaj prezydent Andrzej Duda

     Komentarz


     • No i bardzo dobrze, szkoda, że tylko parkowanie, a nie przejazd, który powinien być objęty wysoką winietą w godzinach szczytu, aby ograniczyć ilość aut w centrum do tych co są zbyt burżuazyjni, aby jechać autobusem.

      Poza tym nie chce Ci Mateusz351 niszczyć życia, ale jest w tym temacie zakulisowa współpraca PO-PiS, bo przecież HGW będzie mogła podnieść ceny, a nie Morawiecki.

      Komentarz


      • No i bardzo dobrze, szkoda, że tylko parkowanie, a nie przejazd, który powinien być objęty wysoką winietą w godzinach szczytu, aby ograniczyć ilość aut w centrum do tych co są zbyt burżuazyjni, aby jechać autobusem.
       tak jak zgadzam sie z pomyslem na podniesienie oplat (chociaz kluczowa bedzie egzekucja tak braku oplaty jak i parkowania na zakazach), to powyzsze mialoby sens dopiero jakby byla alternatywa w postaci sensownych obwodnic, bo albo ich brak albo sa niedostosowane do realiow (jak np S8 w Warszawie idaca przez miasto).

       Komentarz


       • Ale to od samorządu będzie zależeć, w jakiej części centrum może podnosić stawki - może więc wyłączać np. takie trasy i ich bezpośrednie okolice.

        Ja bym tylko dodał drobiazg paradoksalnie nie do ogarnięcia dla liberalnych totalniaków (patrz platformerski przymus wysyłania sześciolatków do podstawówki niezależnie od opinii rodziców i dotychczasowego przebiegu rozwoju dziecka; obligatoryjne wydłużenie wieku emerytalnego).

        "Będą mogły". To w końcu PiS narzuca ten centralizm czy raczej niekoniecznie, bo jak mawiają młodzi wykształceni z wielkich miast - "idzie się pogubić"

        No i zbliżają się wybory samorządowe - niech kandydaci się do sprawy odniosą. To może być interesujące
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez beka Zobacz posta
         tak jak zgadzam sie z pomyslem na podniesienie oplat (chociaz kluczowa bedzie egzekucja tak braku oplaty jak i parkowania na zakazach), to powyzsze mialoby sens dopiero jakby byla alternatywa w postaci sensownych obwodnic, bo albo ich brak albo sa niedostosowane do realiow (jak np S8 w Warszawie idaca przez miasto).
         No i kiedy komunikacja będzie się wreszcie do czegoś nadawać. Jazda autobusem, nawet poza godzinami szczytu nie jest przyjemnym przeżyciem, prawie zawsze zapchane, rozkład też beznadziejny na większości linii. Jak mam wybierać to już wolę rowerem pojechać, o wiele wygodniej i szybciej.
         Zamieszczone przez księciuniu
         Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

         Komentarz


         • Lewicowcy mieli swoją klubokawiarnie „PaństwoMiasto”. Miasto podniosło im czynsz i jak możecie się spodziewać projekt nie spina się finansowo. Następują protesty i wypowiedzi w stylu zamykają „jedno z najważniejszych miejsc spotkań, debat”! Jak myślicie czy jakby było jednym z najważniejszych miejsc debat to musiałoby zwijać interes? Co zabawne nie ma ani jednego zdania, że czynsz jest powyżej cen rynkowych, więc miasto pewnie żąda tyle ile powinno. Co robi kandydat z PiSu? Jak ja będę prezydentem to PaństwoMiasto wróci na swoje miejsce! Ten człowiek jest po prostu beznadziejny.

          Komentarz


          • Ludzie od 25 lat żądzom Ci sami, tylko nazwy partii się zmieniają. Złodziej na złodzieju! Trzeba ich wszystkich pogonić i wrzucić dużo młodej i świeżej krwi!
           Awaryjne otwieranie samochodów Kraków

           Komentarz


           • Na pogrzeb generała wysłali Suskiego. To są te podziały.
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             Na pogrzeb generała wysłali Suskiego. To są te podziały.
             I bardzo dobrze. Wysłano kwiaty za zasługi podczas powstania, ale nie było reprezentacji, bo był TW i współpracował z SB.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              I bardzo dobrze. Wysłano kwiaty za zasługi podczas powstania, ale nie było reprezentacji, bo był TW i współpracował z SB.
              I można by domniemywać czy był wtyką pokroju Bolesława, gdyby nie fakt że sam przyznał że współpracował z SB pod zmienionym nazwiskiem, wykorzystując pozycję TW do ratowania innych powstańców ukrywających się przed opresją stalinowskiej władzy towarzysza Bieruta, która do '56 roku była niesuwerenną władzą pod bezpośrednim butem Moskwy. Zatem jestem w stanie zrozumieć iż lwia część mniej radykalnych w swym działaniu powstańców/akowców/nszowców, po wojnie próbowała w ten sposób pośrednio ratować swoje tyłki, lecz ci co to robili jednocześnie działali w "legalnej konspiracji", zapisując się do aparatu państwa, próbując w ten sposób rozwalić system od środka, ale w tamtym czasie dotyczyło to wielu reakcjonistów. Oczywiście większość to robiła wyłącznie dla kasy i kariery, lecz należy podkreślić że do '56 roku ze względu na słabą pozycję w aparacie państwa, największym ośrodkiem "legalnej konspiracji" były właśnie służby bezpieczeństwa, gdyż wówczas kreowano propagandę donosicielstwa dla idei, nie kasy/kariery, większe znaczenie wówczas odgrywał aparat sądownictwa.


              Jakby nie zauważyć kasta polityczno-medialna PiSu powołuje się na analogiczny kontekst, ręcząc za nieskazitelność w swym działaniu w latach stanu wojennego p.Piotrowicza, czy sympatyzującego z PiSem p.Zelnika, co poniekąd pokazuje jak w rzeczywistości przebiega linia podziału po '89 roku, gdzie zarówno po jednej jak drugiej stronie mamy postsolidarnościowców oraz ludzi byłego aparatu państwa. O ile kasta sądownicza przed '89 zdecydowanie w swej większości opowiedziała się po stronie przemian okrągłostołowych, tak już zdecydowana większość PZPRu wyrolowana przez Kiszczaka i jego agenturę opartej głównie na esbekach, opowiedziała się po stronie PiSu, stąd PiS neguje wszystko co nosi na sobie znamię SB, nawet jeśli takie osobistości nic w nowej rzeczywistości nie ugrały, czy działały w konspiracji.

              PiSmenom nie chodzi o wszelaką moralność, bo listę esbeków należało ujawnić na początku lat 90-tych (dla dobra ich samych, jak odpatologizowania struktur państwa), tylko o same współtworzenie III RP. Niestety, p.Olszewski otoczył się ludźmi z zakonu PC, którzy po pewnym czasie "obalili" jego pozycję w rządzie i teraz jest burdel jaki jest.

              Oczywiście ludzi ze skazą należy rozliczyć, ale powinny to robić sądy opierając swe zarzuty na zeznaniach świadków oraz osób poszkodowanych, dlatego cały czas liczę na realną reformę sądownictwa opierającą się na... konstytucji nomokratycznej (prawnej) opartej na ustroju prezydenckim, prostym prawie opartym na zasadach, oraz rzeczywistym działaniu prezydenta stojącego na straży praworządności (sędziowie kapturowi). Tylko w ten sposób można zbudować normalność, tymczasem jedynie co PiSowi przyświeca to zemsta, że po '89 zostali odsunięci na boczny tor, nie mieli możliwości współrządzenia a więc czerpania z tego profitów, czy realizacji postulatów socjalistycznych pierwszej Solidarności, dlatego dziś się mszczą i biorą pełnymi garściami, oczywiście stosując przy tym wszelakie rozdawnictwo społeczne, bo tylko w ten sposób mogą usprawiedliwić swe działanie.


              PS: W tej sytuacji kwestia racjonalności powstania jest drugorzędna, bo to nie gen. Ścibor-Rylski zdecydował o jego rozpoczęciu, zatem nie ponosi odpowiedzialności za jego skutki.
              Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


              • http://trybun.org.pl/2018/08/11/rzad...ni-i-amunicji/

               Jestem ciekaw,czy ten projekt wejdzie w życie...
               "Lubię sobie jebnąć piwo"

               Komentarz


               • "W Wojskowym Biurze Historycznym w Warszawie odnaleziono kartotekę 20 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, oddelegowanych do służby w Ludowym Wojsku Polskim. Te dokumenty nie były wcześniej ujmowane w ewidencji, nie było do nich również dostępu - mówi szef WBH i członek kolegium IPN prof. Sławomir Cenckiewicz
                W ocenie szefa Wojskowego Biura Historycznego, najważniejsze jest zbadanie, którzy z sowieckich oficerów zostali w PRL i wsiąknęli w społeczeństwo. - Na ile ci Sowieci (...) tworzyli grupę, środowisko, które zabezpieczało dodatkowo jeszcze Polskę Ludową, a może po roku 1989 już wolną Polskę pod kątem realizacji jakiś interesów sowieckich, a później rosyjskich"


                https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...rmii-Czerwonej

                Chciałbym żeby ktoś te kwestie dogłębnie zbadał. Baza jest jak należy.

                Komentarz

                Pracuję...
                X