Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  Bardzo dobry był chłodny komentarz prof. Chodakiewicza na "Republice". "Czy ktoś w Polsce zauważył, że od jakichś dwóch miesięcy umilkły amerykańskie antypolskie 'szczekaczki'"?
  Wybacz, ale gdybym miał to traktować jako sukces, to jako sukces rządów POjebów musiałbym traktować, że nas w Brukseli i Berlinie klepali po plecach i chwalili jacy to jesteśmy nowocześni, europejscy i demokratyczny. Jeśli Polska będzie dążyła do wielkości i niezależności, to psy będą szczekać. I tak jak jestem w pełni świadomy zawiłości geopolitycznych, i tego, że trzeba kalkulować, tak dzisiaj Polska odsłoniła gardło, co prędzej czy później zostanie wykorzystane. Ustawa IPN w takiej formie nie powinna zostać procedowana początkiem roku, ale jeśli już została to musiała zostać obroniona. Tyle.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
   Moim zdaniem poszedł jakiś poważniejszy deal. Świadczy o tym tempo i nagłość zmiany przepisów.
   Być może wynegocjowali jakieś odpuszczenie w kwestii mienia pożydowskiego. Chciałem zauważyć, że w ostatnich dniach ogłoszono likwidację użytkowania wieczystego, a likwidacja użytkowania wieczystego to de facto kasacja reprywatyzacji (na podstawie dekretu Bieruta uzyskuje się użytkowanie wieczyste). Czyli coś jakby ustawa renacjonalizacyjna Jakiego z października 2017, tylko w innej postaci. Być może zagrożenie było poważne. Skoro żydzi potrafili koleje francuskie ścignąć za wożenie żydów do gazu, to co za problem ścignąć takiego gracza jak Polska o setki tysięcy nieruchomości.
   Jeżeli jednak wszystko powyższe co piszę jest nieprawdą, to nie jesteśmy już na kolanach. Jesteśmy na łokciach
   Chyba odpuszczenie odsetek za zwłokę w realizacji

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A widzisz oczyma wyobraźni jak to rząd PO doprowadziłby do symultanicznej konferencji z premierem Izraela, na której potwierdza on wspólne stanowisko, w którym uznaje, że ani polski naród ani państwo nie odpowiadają za holokaust obciążający nazistowskie Niemcy? Uznanie zasług Polskiego Państwa Podziemnego? Potępienie antypolonizmu?

    No i last but not least - po tym oświadczeniu, deklarację polskiego premiera, że twardo będziemy zabiegać o uznanie ludobójstwa na Wołyniu, na ziemiach wschodniej Polski do momentu potwierdzenia go na odpowiednim ukraińskim szczeblu?
    Wyobraźnię mam wygimnastykowaną, więc luz. Uwaga nie odnosiła się tyle do posunięć rządu, co raczej do pewnych roszad pozycyjnych na forum.

    W euforię bym nie popadał. Być może konferencja stanowi pewien zysk, ale pytanie o koszt pozostaje otwarte.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

    Józef Mackiewicz

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
     Wybacz, ale gdybym miał to traktować jako sukces (...)
     Dlatego dyskusję z doktryną uważam za umiarkowanie sensowną dla obu stron.

     Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
     W euforię bym nie popadał. Być może konferencja stanowi pewien zysk, ale pytanie o koszt pozostaje otwarte.
     Ja też w euforię nie wpadam i w pełni podzielam wspomniane wnioski Chodakiewicza. Warto jednak zwrócić uwagę na cztery rzeczy:

     1. Prace nad tzw. dużą ustawą reprywatyzacyjną Jakiego utknęły, bo Żydzi (głównie nowojorscy a nie pustynni) - najprawdopodobniej zdając sobie sprawo, że ostatni moment na okradzenie Polski w ramach Holocaust Industry się zbliża - w 2017 zaczęli cisnąć, by nie tylko "odkszodowania" od żydowskiego "mienia bezspadkowego" były naliczane w wysokości co najmniej ponad 50% jego wartości przed wojną, ale "woleliby rekompensatę w naturze". Polacy, którzy utracili mienie na Kresach mogli ubiegać się o max 20% wg. wyceny na dzień tejże wyceny - na identycznym rozwiązaniu opierał się mechanizm w przygotowanej ustawie reprywatyzacyjnej, bez kryterium rasowego/wyznaniowego, tylko zgodnie z prawem - opierając się na kryterium stopnia pokrewieństwa.

     2. Podkładką pod te roszczenia była kilkudziesięcioletnia narracja, że Polska jako państwo jest odpowiedzialna za zbrodnie na Żydach w czasie okupacji w tym samym stopniu, co Niemcy - a właściwie bardziej (Gross, Bartoszewski). Więcej - że Polska jako państwo w ogóle wtedy istniała, więc jest domniemana ciągłość prawna między terenami zajętymi przez III Rzeszę, ze szczególnym wyszczególnieniem Generalnej Guberni.

     3. Porównanie z PO? Ależ - po raz kolejny po kwestii dot. nachodźców - ich osiągnięcie/antypolskie zobowiązania leży u podstaw tego, co się dzieje:

     Deklaracja Terezińska została podpisana 30 czerwca 2009 r. przez 46 państw (w tym Polskę) uczestniczących w konferencji praskiej na temat konfiskaty mienia z okresu Holokaustu. Swoim zakresem Deklaracja obejmuje tematykę restytucji prywatnego i komunalnego mienia żydowskiego (zarówno ruchomego, jak i nieruchomego) przejętego w czasie wojny i po jej zakończeniu, problematykę ochrony żydowskiego dziedzictwa kulturowego, pomocy socjalnej dla ofiar Zagłady i ich rodzin oraz aktywności naukowej, badawczej, edukacyjnej i archiwalnej. Dokument ten – jako instrument tzw. soft law w prawie międzynarodowym – cechuje wysoki poziom ogólności i abstrakcji, tak aby państwa sygnatariusze we własnym zakresie mogły wypracować instrumenty gwarantujące powzięte w Deklaracji zobowiązania. (...)

     W obliczu niezrealizowania zamierzeń związanych z Deklaracją Terezińską i jednocześnie wobec zaprzestania funkcjonowania ESLI w 2017 r. rozpoczęto starania, aby zadaniami związanymi z monitorowaniem realizacji celów Deklaracji zajęła się jedna z amerykańskich agend rządowych. Tak powstał projekt ustawy JUST ACT (Justice for Uncompensated Survivors Today Act of 2017), która 12 grudnia 2017 r. została jednogłośnie przyjęta przez Senat (ustawa nr 447). Następnie skierowano ją do Izby Reprezentantów, gdzie obecnie jest procedowana (ustawa nr 1226). Ustawa JUST ACT zakłada, że kontrolowaniem stanu realizacji powziętych w Deklaracji zobowiązań w systemach prawnych państw sygnatariuszy ma zajmować się Departament Stanu USA, co ma prowadzić do regularnego przedstawiania Kongresowi raportów z danego cyklu monitorowania. (...)
     4. Jeden z efektów wczorajszej akcji:

     Nowelizacja ustawy o IPN. Jest reakcja Departamentu Stanu

     (...) Holokaust i nazistowskie zbrodnie były niewysłowioną tragedią w historii Polski i ludzkości (...) Władze amerykańskie podzielają pogląd, że określenia obarczające państwo polskie odpowiedzialnością za zbrodnie popełnione przez nazistów na terenie okupowanej Polski, takie jak 'polskie obozy śmierci' są niewłaściwe i krzywdzące.
     Jest to tylko mały krok. Jednak w ostatniej chwili i najwyraźniej wykonany sprawnie (m.in. żadnych przecieków, Duda ze sprzętem do elektronicznego podpisu pod zmianami w ustawie w trakcie... wizyty na Łotwie).

     Swoją drogą zabawne, i być może zwracające uwagę, że z jednej strony dość podobnie nową sytuację opisują "Wyborcza", część izraelskich mediów i Ruch Narodowy, a z drugiej na izraelskiej prawicy, idącej po władzę lewicy i w wielu organizacjach Żydów amerykańskich panuje wkurw ---> tu wracamy do "Wyborczej"... i jej odpowiednika

     Izrael i Polska są bliskie zakończenia kryzysu wywołanego nowelizacją ustawy o polskim IPN. Rząd Izraela postanowił przy tym zignorować drażliwą kwestię udziału wielu Polaków w prześladowaniu i zabijaniu Żydów - ocenia dziś dziennik "Haaretz". (...)

     Wspólna deklaracja obu polityków, odczytana nie bez powodu po angielsku, a nie w językach ich wyborców, pokazała, że Warszawa odniosła prawdziwe zwycięstwo w wojnie o historyczną narrację.
     Jednocześnie...

     Daniels: Dla osób ze strony izraelskiej i żydowskiej, które zaangażowały się w najgorszy rodzaj antypolonizmu, jest okazja, by za to przeprosić.
     Monitorując na bieżąco sytuację na Ukrainie łatwo zauważyć, że podział stron leży w poprzek rozgraniczeń państwowych czy narodowościowych (tam niemal nikt się specjalnie nie maskuje - podział jest raczej: Soros & Co. vs jego antagoniści). Zresztą nie tylko tam... Z dzisiaj:

     "Szykujcie się na najgorszy scenariusz". Tusk ostrzega przed Trumpem
     Co do meritum zmian w ustawie...

     (...) nie wycofujemy się z walki o godność, honor i prawdę historyczną. Ta ustawa dalej będzie temu służyć. Tylko będziemy używać argumentów prawno-cywilnych, czyli procesy o bardzo wysokie odszkodowania, jeśli ktoś ośmieli się tego typu sformułowań użyć – zaznaczył.

     Jarosław Sellin zwrócił uwagę, że rząd dysponuje "dodatkowym, bardzo potężny instrumentem w ręku, czyli potępieniem sformułowań >>polskie obozy<< przez przywódcę państwa izraelskiego - państwa, które bardzo dba o to, żeby prawda o holokauście, tragedii drugiej wojny światowej nie była wypaczana".

     Będziemy teraz tego argumentu używać. Mamy dokument podpisany przez przywódców obu państw i będziemy się tym dokumentem w walce o prawdę posługiwać – oświadczył.
     Gra się toczy, a jak dobrze wiemy "kto nie gra - nie pije szampana"

     Każdy wybiera własną perspektywę (chociaż Winnicki zrobił wczoraj z siebie wyjątkowego pajaca).
     Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • No to kiedy argumenty cywilno-prawne w stosunku do Grossa czy Grabowskiego?

      Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński dla PAP: Nowelizacja ustawy o IPN stwarza naprawdę wielki potencjał zmiany politycznej, jeżeli chodzi o naszą sytuację międzynarodową.
      Tyle wygrać!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
       No to kiedy argumenty cywilno-prawne w stosunku do Grossa czy Grabowskiego?
       Mnie o to pytasz? W dzień po zmianie sytuacji prawnej, czyli de facto rezygnacji z fikcyjnej możliwości ścigania na drodze karnej - patrz odmowa wydania Polsce zbrodniarza Stefana Michnika ze względu na... "polski systemowy antysemityzm" (oficjalnie: "przestępstwa o które w Polsce jest oskarżany Michnik w Szwecji uległy przedawnieniu").

       Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
       Tyle wygrać!
       Rozumiem, że pozostaje szydera. Wyżej dość krótko zaprezentowałem o co się toczy gra, jakie są jej przyczyny, skutki oraz reakcje po różnych stronach. Jak wspomniałem na końcu - każdy ma swoją perspektywę

       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
        No to kiedy argumenty cywilno-prawne w stosunku do Grossa czy Grabowskiego?
        Pewnie jak wrócą z Radomia, zwłaszcza że akurat w tym zakresie pod względem prawnym nic się nie zmieniło. A o pozwach jak nie było słychać, tak nadal nic nie słychać. Oczywiście poza zapowiedziami - jakże realnymi i nie "fikcyjnymi" - o tłustych wpływach z odszkodowań. Te są wielkie! Zabulą, oj zabulą!

        Gdyby to nie było smutne, to byłoby nawet zabawne: wypowiedź Sellina z wyraźnym akcentem na "bardzo wysokie" odszkodowania. To ma mnie niby udobruchać?

        Skoro "fikcją" jest posadzenie do pudła to w jaki sposób Sellin zamierza windykować kogoś z Tel Awiwu albo USA? Bajki.
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

        Komentarz


        • Jak rozumiem prawnik nie widzi różnicy między postępowaniem karnym z urzędu a np. wynajęciem prywatnej kancelarii? (najlepiej niepolskiej ) Jednocześnie twierdzi, że nic się nie zmieniło? (czyli np. nie jest "gorzej").

         Może jeszcze jakoś postarają się Ciebie udobruchać - aż boję się nawet pomyśleć co się z nimi stanie, jeżeli nie dadzą rady
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Jak rozumiem prawnik nie widzi różnicy między postępowaniem karnym z urzędu a np. wynajęciem prywatnej kancelarii? (najlepiej niepolskiej )
          Zatrzymajmy się przy tym na chwilę, bo uważam, że warto. Wynajęcie prywatnej kancelarii to bajeczka podobna do tych tłustych odszkodowań, które są już tuż, tuż za rogiem. Pomijam zresztą w tym momencie w gruncie rzeczy duperelną dyskusję o tym, że 1) wybór takiej kancelarii w przetargu będzie pewnie wątpliwy moralnie/korupcyjnie (vide przetarg UM Warszawy co do audytu reprywatyzacyjnego), 2) oczywiście, że to Państwo powinno zajmować się takimi rzeczami z urzędu. Nie o kancelarię chodzi, lecz o to na gruncie jakich przepisów chcemy uzyskać owo tłuste odszkodowanie. Polskich? Na co nam wtedy niepolska kancelaria? I jak zamierzamy wyegzekwować taki wyrok (o ile w ogóle by zapadł) wobec podmiotu, który ma cały majątek w USA/Izraelu? Wyślemy chłopców z miasta? Zagranicznych przepisów? Jakich? Tylko co wtedy ma do tego cała omawiana tutaj nowelizacja? W konsekwencji, na jakiem podstawie uznajemy to za rozwiązanie skuteczniejsze niż wariant karny?

          No, ale.... "każdy wybiera własną perspektywę" czy jakoś tak.

          Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Jednocześnie twierdzi, że nic się nie zmieniło? (czyli np. nie jest "gorzej").
          W zakresie dochodzenia roszczeń w wariancie cywilnym coś się zmieniło? Coś mi umknęło? Chyba nie. Jest gorzej, bo odpadł wariant karny. I to raczej pod wpływem nacisków zewnętrznych. Co samo w sobie jest fatalne - czas pokaże za co to przehandlowali.
          Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Komentarz


           • Przecież napisałem, że interpretacja tej sprawy - wprawdzie z różnych pozycji - będzie identyczna w Mediach Narodowych i "Wyborczej". Michalkieiwicz zaś zdążył już "przewidzieć" wmontowanie nas przez jankesów w wojnę z Rosją (co miało nastąpić jakoś w 2016) - i czemu m.in. miał służyć kijowski "Majdan" (jego zdaniem też wywołany przez CIA, w czym przypadkowo się zgadza z lewakiem Oliverem Stone'm - również w tej kwestii promowanym przez Media Narodowe). Bywalcy tematu ukraińskiego znają moje zestawienie tego pomysłu z sekwencją faktów:

            http://foxx-news.blogspot.com/2016/0...w-kijowie.html

            Gdy okazało się, że cała konstrukcja legła w gruzach, czas mija i o żadnym "rzuceniu Polaków" jako mięso armatnie przeciwko Rosjanom - najpóźniejszą zakładaną datą był czas trwania/moment zakończenia rosyjsko-białoruskich manewrów "Zapad 2017", płynnie weszła funkcjonująca już wcześniej (od sejmowego "ciamajdanu" opozycji totalnej w grudniu 2016) - Unia Europejska zbrojnie "zainterweniuje" w Polsce. Przykład pierwszy z brzegu:            Te wszystkie wykwity łączy jedno - wymieszanie naprawdę dużej i syntetycznie podanej wiedzy o realnych zagrożeniach dla Polski, czy tego co nazywamy "polską demokracją" z intelektualnymi łamańcami podanymi w formie, która zupełnie kompromituje każdego, kto samych rzeczywistych zagrożeń upatruje w podobnych miejscach i procesach. Przed szczytem popularności internetu ten mechanizm działał. Po 2008 w dużej mierze to się zmieniło.

            Tak, czy inaczej na poziomie wniosków, na razie zdolność przewidywania faktów pana Stanisława w ostatnich latach oscyluje w okolicach zera.

            Wspomniałem, że generalnie zgadzam się z Chodakiewiczem (wyjątek - ja łączę oświadczenie Morawieckiego i Netanjahu z problemem "restytucji" pożydowskiego "mienia bezspadkowego"). Niżej jego wypowiedź na temat samej nowelizacji ustawy o IPN i jej ostatniej zmiany - oraz, w drugiej części materiału, o kwestii obecności amerykańskich wojsk w Polsce i nie tylko:

            https://www.youtube.com/watch?v=WQF1yCwjmw0

            oraz link do notki z wiki dla tych, którzy gościa nie kojarzą:

            https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Jan_Chodakiewicz
            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Nowy sondaż Estymatora potwierdza jednoznacznie:
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Foxx, być może masz rację. Warto się jednak zapoznać z kilkoma odmiennymi od najpopularniejszych punktami widzenia. Jeśli chodzi o różne hipotezy, czy wizje na temat przyszłości - nie tylko Pana redaktora SM, ale i innych publicystów, to zgadzam się, że może to być luźna publicystyka, forma nadmiernej przestrogi, czy nawet niepotrzebnego straszenia. Pamiętajmy jednak o warunkach prawnych, w których się poruszamy. Chociażby ustawa 1066 - pewnie wyolbrzymiana - ale możliwość interwencji obcym służbom daje, a niebezpieczne sytuacje można sztucznie wywołać. Pamiętamy wydarzenia przed sejmem w czasie uchwalania budżetu. Zobaczyli Dukaczewskiego, to był sygnał i zaczął się cyrk. Na szczęście nic się nie stało, ale ta hołota zrobiła sporo zamieszania, a takie wydarzenia na ulicy mogą wymknąć się spod kontroli. Jakieś służby porządkowe, policja nie wytrzymają napięcia i cała zachodnia lewica rozniesie klangor o terroryzmie polskiego państwa. Oczywiście samo państwo musi o interwencje wystąpić, ale co jeśli właśnie ono terroryzuje opozycję, a ona prosi o bratnią pomoc? Jeśli już nic nie działa by przejąc władzę, to folksdojcze w Polsce i za granicą są zdolne do wszystkiego. W tym kontekście wizje o interwencji zewnętrznej nie wydają się już aż tak fantastyczne.


              edit: sam z przymrużeniem oka traktuję różne przepowiednie, wizje na temat tego co się stanie, a już w szczególności wydarzeń na takim poziomie i o takiej randze. Jeśli chodzi o S. Michalkiewicza to, że nie wydarzyła się jedna czy druga rzecz, przynajmniej w moim przypadku go nie dyskredytuje, a jest to drobna część jego publicystyki, książek, wykładów itd, w których ocenia genezę, historie różnych wydarzeń politycznych, sprawy ustrojowe, gospodarcze, anegdoty i mnóstwo innych rzeczy które cenie. Mimo tych "pudeł" jakieś przesłanki do tych wniosków są, po drugie nie wiem czy ktokolwiek mógłby przewidzieć takie wydarzenie jak wojenka tu czy tam lub interwencje obcych służb w Polsce. O takich sprawach decyduje się na najwyższym szczeblu, a nawet jeśli takie plany były, to sytuacja jest płynna, a do nas docierają szczątki informacji. Z tego powodu powinien być może bardziej wstrzemięźliwy. No ale z tego żyje.
              W sprawie zaangażowania CIA w ukraiński Majdan, szanuje Twoją twórczość na ten temat i zainteresowanie wątkiem. Nie zestawiałbym jednak poglądów Michalkiewicza, czy RN na tę sprawę z politycznymi poglądami Stone'a. Nie wiem w jakim sposób ma to skompromitować tezę polskich zwolenników tego poglądu, że lewicujący reżyser zrobił na ten temat film, a oni mają takie same zdanie.
              Ostatnio edytowany przez Werten; 152614.

              Komentarz


              • a więc wojna

               Komentarz


               • Nie wiem, jak reszta forumowiczów, ale w związku z dwoma powyższymi postami ja wypierdalam za granicę.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X