Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • jest już na YT więc dodam

  Komentarz


  • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
   Ale ja o czym innym. Forumowi wyznawcy antypisa głosili, że PiS to janusze gospodarki i to wszystko szybko (min. przez 500+) pierdolnie. Jak widać jest dokładnie odwrotnie
   Bo są januszami gospodarki, z tym że jak to bywa w socjaliźmie, czasem do pewnych spraw musi "dojrzeć" żeby lud zaczął odczuwać brak kasy w portfelu, np. Grecja. Kolejna sprawa to koniunktura światowa. W dobie obecnej finansjery wszelkie banki/państwa usilnie starają się dodrukowywać/pompować grube miliardy w tego trupa zwanego obecnym porządkiem powojennym, za Chiny nie pozwalając mu upaść, bo wiedzą że ten system pociągnął by ich na dno, a poza tym mielibyśmy kolejną wojnę światową. Na tym m.in. korzystają rządy PiSu. Oczywiście kryzysy ekonomiczne bez reguły zdarzają się zarówno w ustrojach socjalistycznych jak kapitalistycznych, bo wszystko jest węzłem naczyń powiązanych, z tym że w ustroju kapitalistycznym dotyka to pojedynczych fabryk, konkretnych gałęzi gospodarki oraz ichnich pracowników, a na tym miejscu powstają nowe, natomiast w socjaliźmie gdzie gospodarka jest scentralizowana, pociąga na dno całe społeczeństwa, narody, państwa i wkońcu to wszystko będzie musiało pierdolnąć, jak nie tu bezpośrednio w kraju to na świecie. Natomiast jeżeli już naszło cię na porównania, to różnica pomiędzy Po a PiS jest taka że ci pierwsi mają pojęcie o ekonomii, w związku z tym wykorzystują tą wiedzę aby się po cichaczu różnymi kruczkami księgowymi jak najwięcej nakraść, natomiast ci drudzy robią to głośno, na granicy legalności, dzieląc się kasą z grupami społecznymi poprzez przenajróżniejsze programamy socjalne, bo uważają że skoro dali to w tej sytuacji mają moralne prawo by móc wziąć.
   Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Leszcze zainteresuj się to zrozumiesz.
    No właśnie się interesuje koderska ruro ale twoich wpisów nie sposób zrozumieć i jak widzę każdemu zarzucasz ze czegoś nie rozumie ale z drugiej strony jak zrozumieć popisy kogoś kto popiera i sławi tych co walą go w zad. Ale to chyba twoja środowiskowa przypadłość lamusie.
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mieczysław
     ...
     Popsuć, bo Cię ciśnie. Poczytaj o interpunkcji.
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
      Na szczęście na Białołęce niemalże tylko Ukraińcy np. truskawki sprzedają, więc jeszcze trochę to pociągną .

      Aczkolwiek przypominam, że w założeniu rządu 500+ miało m. in. doprowadzić do podniesienia pensji, co oczywiście zakończyło się fiaskiem - pracodawcy sięgnęli na wschód bliższy i dalszy.
      Na bazarku na Tarchominie nie tylko co nie zmienia faktu, ze za rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć

      Komentarz


      • trzeba było dziś po agitować na pedalskim spędzie to może byś kompanów do wieszania znalazł, a tak to pozostaje ci sie żalić na necie...ot uroki patolki
       Lieber tot als rot!!

       Komentarz


       • Nie agituje za pedalstwem, nie mierz ludzi swoją miarą. Za utratę szansy na reformę finansową powinni wisieć. A Tobie polecam zdjęcie różowych okularów z oczu. Wygodniej w nich patrzeć, ale kłamią.

        Komentarz


        • to jak powinni wisieć to dawaj ich wieszać, ale w sumie jako ekspert od reformy finansowej to chyba nie narzekasz na brak $ więc tym bardziej smuci twoje złe serce dla rodaków :/
         Lieber tot als rot!!

         Komentarz


         • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          to jak powinni wisieć to dawaj ich wieszać, ale w sumie jako ekspert od reformy finansowej to chyba nie narzekasz na brak $ więc tym bardziej smuci twoje złe serce dla rodaków :/
          No proszę ... Możemy porozmawiać, albo jechać w stylu: "to dawaj...". Ani ja nie powieszę nikogo, ani Ty (jeżeli się mylę - sprostuj mnie). Co więcej, mój post (być może niepotrzebnie), ze słowem wisieć, był metaforą.
          A co do meritum - nie jestem ekspertem od reformy finansowej (czytaj Balcerowiczem). Nie jestem nawet skromnym Ryśkiem, co za nim teczkę nosił Jestem natomiast trzydziestokilkuletnim facetem, który od 10 lat prowadzi swoją firmę. I śmieszy mnie, jak poważny facet (za takiego Cię mam, czytam to forum od lat, choć się nie udzielam) wierzy, że jedna ze stron tego "sporu" ma 100% rację, a druga się myli. I że PIS jest wzorem profesjonalizmu i rozsądnie prowadzonej polityki finansowej.
          Ja sam głosuję i najmniej nielubię Kukiza, więc przypisywanie mi łatki PO (której nienawidzę za te 8 lat jak rzadko kogo) mnie bawi. Ale ok, jedziesz ze mną, jaki to ja kodziarz, paź mioducha i HGW kto jeszcze nie jestem, bo nie klaszczę za PISem jak foka na Helu...

          PS: wyjaśnię też kontekst "patolki". Znam ludzi, którzy robią kolejne, 7 czy 8 dziecko, bo niedługo się skończy 500 zł na któreś kończące 18 lat. Te dzieci nie czują "dobrej zmiany", uwierz mi. Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują.
          Ostatnio edytowany przez jkp; [ARG:4 UNDEFINED].

          Komentarz


          • Jak na 30kilku letniego gościa metafora w stylu "powinni wisieć" jest z lekka
           a)infantylna
           b)prymitywna

           zaś co do meritum to rozumiem, że według Ciebie imć Kukiz jest "wzorem profesjonalizmu i rozsądnie prowadzonej polityki finansowej. " ?

           Określając beneficjentów 500+ mianem "patolki" dajesz ni mniej ni więcej ale upust swojej frustracji, ale ok temu że nie jesteś drugim gejtsem, czy tam kulczykiem to ani chybi wina pińcet plus i tego wstrętnego PiS.


           Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują. :lol

           Zaczynając od tego że 500+ NIE JEST PROGRAMEM SOCJALNYM, pomijając miałkość tekstu (porównywalnego z "ludzie uczciwi powinni być wspierani przez państwo, a Ci źli powinni być karani" itp. itd.) to te teksty o patologach którzy napierdalają 7..czy 8 dziecko po to, żeby mieć 500pln więcej - w sytuacji że przy lekkiej kombinatoryce mogli mieć na te swoje dzieci 10000pln przed wprowadzeniem 500+, są po prostu śmieszne.
           Dodatkowo masz jakieś niebywałe szczęście znać te 10 osobowe rodziny, w których rodzice żyją w mieście stołecznym Warszawa i są w wieku prokreacyjnym
           Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
           Lieber tot als rot!!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
            Na bazarku na Tarchominie nie tylko co nie zmienia faktu, ze za rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć


            Próbuj, będzie ubaw
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

            WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
             PS: wyjaśnię też kontekst "patolki". Znam ludzi, którzy robią kolejne, 7 czy 8 dziecko, bo niedługo się skończy 500 zł na któreś kończące 18 lat. Te dzieci nie czują "dobrej zmiany", uwierz mi. Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują.
             Matki muszą jechać na dopalonym GMO, skoro tyle naprodukowały w trakcie trwania programu pincet plus...
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
              rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć
              "Moich" - patrzenie tylko przez pryzmat siebie, ciekawe czy jakbyś miał dzieci i brał 500+, to zdanie o programie byłoby takie same? Sądząc po "moich" zapewne nie

              Nazywanie pobierających 500+ patolką... Ciekawe czy forumowych beneficjentów tego programu też uważasz za "patolkę"?

              Kolejna sprawa - zna ktoś poza użytkownikiem "jkp" ludzi, którzy robią sobie 8 dziecko dla 500+? Czy to taka historyjka rodem z "listów zatroskanych czytelników do GóWna"?

              Rozumiem jak ktoś krytykuje 500+ ze względu na mocno liberalne poglądy, 0 socjalu - ok. Ale pierdololo o 8 dzieciach, wieszaniu pisiurów i patolce... Mam radę - piłeś, nie pisz.

              Komentarz


              • ta i usuń herb Radomia pajacu bo wstyd tylko robisz

               Komentarz


               • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                Kolejna sprawa - zna ktoś poza użytkownikiem "jkp" ludzi, którzy robią sobie 8 dziecko dla 500+? Czy to taka historyjka rodem z "listów zatroskanych czytelników do GóWna"?
                Nie wiem jak z 8, ale już mieliśmy medialne poruszenie rodziny z 15 dzieci chwalącej sobie 500+, która później sprezentowała sobie dziecko numer 16. Przyjechali z gratulacjami prezydent, premier i arcybiskup.

                Dobrze byłoby mieć dane jak 500+ wpływa na dzietność w poszczególnych rodzinach, czy dzietność rośnie w rodzinie z jednym, dwojgiem, czy kilkorgiem dzieci. Dużo by nam to powiedziało o całym programie i jego efektywności.

                Od siebie również dodam, że dla mnie największym minusem jest to, że nie ma limitu na dzieci, bo tak jak się zgadzam, że nie powinno być 500+ dla rodziny z jednym dzieckiem, tak nie powinno być dopłat dla rodzin powiedzmy z więcej niż 4 dzieci (w sensie pieniądze na 2, 3 i 4), wtedy nie byłoby ryzyka ewentualnego płodzenia za 500 zł (które w jakiejś skali, na pewno występuje).
                Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

                Komentarz

                Pracuję...
                X