Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Po oskarżeniu przez prezydenta Izraela, że Polska jest współodpowiedzialna za Holokaust nasze państwo powinno zakończyć jakąkolwiek współpracę z tym krajem. Zamiast tego dajemy się lać po twarzy i udajemy, że nic się nie stało.

  Komentarz


  • Dzień zapłaty przy urnie w 2020.

   Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Żebyście sobie nie myśleli, że dzisiaj aresztowali byle kogo. Stanisław Gawłowski to Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów w Gabinecie Cieni. Inaczej mówiąc to PRAWA RĘKA Prawie-premiera Grzegorza Schetyny.
   CDN.
   Na razie jeszcze nie aresztowali
   "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

   Komentarz


   • a dlaczego nie 2019?

    Komentarz


    • Dlatego bo to Duda zachowuje się w stosunku do Żydów jak zakompleksiony goj. Jak do tego dodamy jego słabość do agenta WSW, Hermaszewskiego... I doradców, jakimi się otacza, vide Romaszewska i jej wypowiedź "po co degradować"...

     Z tym, że ja zapłacę w domu - na dzień dzisiejszy nie idę.
     Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
     "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

     WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

     Komentarz


     • a mozesz przypomniec dzialania MSZ (bo to chyba oni glownie odpowiadaja za polska polityke zagraniczna?) wzgledem Izraela w ostatnim czasie?

      Komentarz


      • Ależ ty możesz zapłacić przy urnie również w 2019, nikt ci nie broni.

       Dla mnie działania rządu są małym miki w porównaniu z tym, co wyprawia Duda. Np. rząd nie przepraszał za marzec 68.
       "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

       WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        Po oskarżeniu przez prezydenta Izraela, że Polska jest współodpowiedzialna za Holokaust nasze państwo powinno zakończyć jakąkolwiek współpracę z tym krajem. Zamiast tego dajemy się lać po twarzy i udajemy, że nic się nie stało.
        Czy i co udajemy, to się jeszcze okaże. Oglądałem wystąpienie ober-Żyda na żywo i o ile polskie tłumaczenie było wierne niczego takiego wprost nie powiedział. Nawet kresy.pl, które jako pierwsze zaczęły kręcić z tego młyn w ramach tradycyjnej "walki z usraelem" inkryminowany cytat przytoczyły w poniższej formie:

        jak pisze „Times of Israel” – „podczas gdy niektórzy Polacy pomagali ratowali Żydów, inni brali udział w ich eksterminacji”.
        https://kresy.pl/wydarzenia/izraelsk...w-holokauscie/

        Pomijając kwestię skali - "niektórzy" (którą Duda "naprostował") - jest to po prostu prawda, którą Żydzi na swój użytek chca nazywać "współudziałem" (a nie współodpowiedzialnością). Zresztą jego wypowiedź w tym zakresie przytoczyło wiele polskich mediów, np. "rzepa"

        (...) prezydent Izraela Re’uwen Riwlin stwierdził, że "Polska stała się największym na świecie cmentarzem żydowskim".

        - Nie można wymazać historii tak bogatej, ale i bolesnej. Izrael śledzi z bliska to co się dzieje tutaj. Mamy pełen szacunek tego rachunku sumienia, który społeczeństwo polskie zrobiło. Ale żądamy, aby Polska podchodziła odpowiedzialnie do badania prawdy o Holokauście - dodał izraelski prezydent.
        A co powiedział "zakompleksiony goj" zabierając głos po Rywlinie?

        Mówiąc o Holokauście prezydent Duda nazwał go "jednym z najtragiczniejszych zdarzeń jakie miały miejsce w historii Polski". Prezydent wspominał, że w Polsce "przez prawie tysiąc lat żyły obok siebie dwa narody, polski i żydowski". - Gdzie tak wielu Żydów było obywatelami Rzeczypospolitej, gdzie tak wielu Żydów oddało życie za Polskę i za polskość, za to żeby Polska mogła być. Ich groby rozsiane są po całym terenie naszego kraju - nie dlatego, ze ktoś ich zamordował, ale dlatego, że walczyli, by Polska mogła istnieć - mówił prezydent.

        Duda przypomniał, że w czasie II wojny światowej 3 mln obywateli Polski narodowości żydowskiej zostało zamordowanych przez nazistowskich Niemców. - Zawsze będziemy o nich pamiętali. Nam Polakom zależy, aby to świadectwo brzmiało - dodał.

        Prezydent wspomniał o budzącej kontrowersje w Izraelu nowelizacji ustawy o IPN. Podkreślił w tym kontekście, że "nigdy nie było intencją polskich polityków stworzenie takiej regulacji, która powodowałaby zablokowanie tego świadectwa".

        - Przeciwnie, chcieliśmy bronić prawdy historycznej. Ja jako polski prezydent chce tej prawdy bronić z całą mocą
        , również w tych fragmentach, które są trudne dla Polaków - mówił. Dodał, że niektórzy Polacy zachowywali się w sposób, który trzeba potępić. - Nie boję się o tym mówić. Ae były i zachowania chwalebne - dodał.

        - Nigdy nie było systemowej, instytucjonalnej wrogości wobec Żydów ze strony polskiego państwa. Przeciwnie, władze polskie starały się bronić obywateli polskich narodowości żydowskiej. A polskie państwo podziemne karało szmalcowników wyrokami śmierci - przypominał Duda.

        - Nasza obecność tutaj powie światu: nigdy więcej antysemityzmu, nigdy więcej ludobójstwa, nigdy więcej Holokaustu - podsumował prezydent.
        http://www.rp.pl/Historia/180419768-...za-Polske.html

        A Żydzi mają poważny wewnętrzny problem, "gdyż albowiem" spotkała ich pewna niespodziewanka (możemy po raz kolejny porównać stanowisko i jego efekty aktualnych władz, w tym Dudy - w końcu to Szczerski koordynuje kontakty z Waszyngtonem - z poprzednimi od 1989).

        USA kilkukrotnie naciskały na Izrael w sprawie Polski

        Jak podaje w czwartek amerykański portal axios.com, administracja Trumpa w ciągu ostatnich tygodni kilkukrotnie naciskała na Izrael, aby próbował rozwiązać kryzys, który wybuchł w stosunkach z Polską w związku z kontrowersyjną ustawą, nazywaną w tekście "ustawą o Holokauście"
        .

        "Amerykanie dali jasno do zrozumienia, że nie podoba im się ustawa dot. Holokaustu, uważają, że jest nie do zaakceptowania i poprosili polski rząd, aby ją poprawił" - przytacza słowa wysokiego urzędnika izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych korespondent Israel Channel 10 news Barak Ravid.

        "Ale jednocześnie powiedzieli nam, że Polska jest ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w NATO, a także sojusznikiem Izraela, zatem istnieje potrzeba ostrożnego podejścia do kryzysu oraz nieszkodzenia sojuszowi" - napisał Ravid.

        Biały Dom, jak też Departament Stanu, przekazał swe stanowisko o wadze stosunków z Polską ambasadorowi Izraela w Waszyngtonie, Ronowi Dermerowi.Podobny przekaz poszedł z Waszyngtonu do biura premiera i ministerstwa spraw zagranicznych w Jerozolimie
        - podał axios.

        Wiceprezydent Pence podczas spotkania 5 marca w Waszyngtonie z szefem izraelskiej opozycji Icchakiem Herzogiem poruszył temat kryzysu w stosunkach z Polską. Przedstawiciel izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedział, że Pence zwrócił się z prośbą by Herzog złagodził swe krytyczne wypowiedzi skierowane pod adresem polskiego rządu i pomógł w rozwiązaniu kryzysu. Ze swej strony Herzog zaznaczył, że ustawa i towarzysząca jej retoryka ze strony polskiego rządu są wysoce obraźliwe i nie do zaakceptowania - podał axios.

        Herzog odmówił komentarza w tej sprawie, podobnie jak biuro amerykańskiego wiceprezydenta.

        Kolejną próbą uspokojenia i załagodzenia kryzysu była prośba Departamentu Stanu o sponsorowanie corocznej uroczystości z okazji Dnia Pamięci o Zagładzie przez ambasady obu krajów. W środę, 11 kwietnia podczas uroczystości przemawiali przedstawiciele obu ambasad.
        http://fakty.interia.pl/swiat/news-u...ki,nId,2568804

        Pomijając, że Izrael w historii swoich stosunków z USA nigdy nie był nawet w podobnej sytuacji, życie - jak widać - dopisuje kolejne komentarze do dyplomatycznych sankcji, jakie Onet nałożył na Polskę w imieniu Waszyngtonu podobno stającego jednoznacznie po stronie Izraela...

        Do tego dość tajemniczy wpływowy Żyd udzielający się w czasie kampanii w sztabie Trumpa wrzuca takie coś:

        Jonny Daniels udostępnił zdjęcia skandalicznych napisów, które znalazły się na trasie Marszu Żywych. "Te zdjęcia to będzie poważna sprawa. Musimy razem przeciwstawić się takim akcjom. Auschwitz to niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny" – napisał na Twitterze Daniels.

        https://dorzeczy.pl/kraj/61605/To-je...zu-Zywych.html

        PS BA - mam wrażenie, że dla Ciebie wprowadzane akty prawne mają znaczenie głównie symboliczne Tymczasem zarówno ustawy dot. SN i KRS w pierwotnych wersjach, nowela o IPN, jak i "degradacyjna" to z prawnego punktu widzenia jeden wielki szajs ( o tej drugiej zresztą częściowo sam napisałeś , dlaczego). W przypadku ostatniej z nich, Duda jasno stwierdził co jest "nie halo" i nie ma tam raczej wątku "po co degradować":

        "Uważam, że każdej osobie, która w wyniku zastosowania ustawy może utracić stopień wojskowy, przysługuje prawo do zindywidualizowanego i rzetelnego postępowania" - napisał prezydent Andrzej Duda w uzasadnieniu do przekazanego do Sejmu wniosku o ponowne rozpatrzenie tak zwanej ustawy degradacyjnej. Jego zdaniem rozwiązanie zawarte w ustawie, zgodnie z którym "członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego tracą z mocy prawa stopień wojskowy", wprowadza "zasadę odpowiedzialności zbiorowej".
        Tymczasem:

        (...) "Generał Ludowego Wojska Polskiego" - taki tytuł miałby obowiązywać wobec Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka. Założenia ustawy, które ujawniają media, zostały przekazane MON. Czekają na akceptację lub konsultację z kierownictwem Zjednoczonej Prawicy.

        O nowym pomyśle ws. ustawy degradacyjnej informuje portal w Polityce.pl. Trzy literki "LWP" miałyby w jednoznaczny sposób odróżnić wspomniane postaci od generałów Wojska Polskiego, a jednocześnie uniemożliwić przeciągające się procesy odwoławcze i dyskusje.

        Ale to nie koniec potencjalnych zmian. Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował na antenie w Polsce.pl, że Andrzej Duda zaprosi na spotkanie przedstawicieli urzędu ds. kombatantów, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz innych organizacji kombatanckich, by "usiąść i wypracować pewne rozwiązania". Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że takie mogłoby się ono odbyć w przyszłym tygodniu. Roboczy termin to 20 kwietnia.

        Scenariuszy jest kilka: od przeciągających się akademickich dyskusji w gronie kombatantów i przedstawicieli MON, przez szybkie i konkretne ustalenia na linii Pałac-PiS, aż po zgłoszenie projektu przez głowę państwa mimo braku zielonego światła ze strony Nowogrodzkiej. Pierwsze sygnały świadczą o tym, że najbardziej prawdopodobny jest ostatni z nich.
        https://wiadomosci.wp.pl/nieoficjaln...9352351316097a

        Nie oceniam tego, bo w normalnym kraju po uznaniu WRON-y za grupę przestępczą o charakterze zbrojnym na drodze sądowej wszyscy członkowie powinni zostać zdegradowani. Dziwi mnie jednak brak zrozumienia dla prostego faktu, na który wskazuje m.in. Ziemkiewicz. Im więcej tworzy się precedensów, by w trybie jednej ustawy zbiorowo dekretować zupełnie nowy stan rzeczy, tym więcej daje się narzędzi przeciwnikom, którzy w przypadku przejęcia władzy w tym samym trybie mogą nie tylko "odkręcać" takie opcje, ale np. uchwalić zbiorową degradację dowolnie wybranej części zbiorowości awansowanej przez PiS. Motywując np., że władze PiS "ze swojej natury" były "niekonstytucyjne", a przykładowi aktualni generałowie to "dublerzy" w identycznym sensie jak sędziowie TK.

        Pomijając już, że wobec braku odpowiedniego orzeczenia sądowego, z szacunku dla munduru, każda procedura degradacyjna powinna przebiegać indywidualnie.

        Sorry, ale czasami ręce opadają...


        PS Co do Marca '68 też było pisane...

        - Wtedy, w tamtych dniach nie było pełnej niepodległości, była cenzura w tamtym czasie - to zupełnie nie to, co dzisiaj. Dzisiaj Polska jest niepodległa, dzisiaj nie ma cenzury, dzisiaj jest chleb i wolność i wszystko to, o co właśnie pokolenie moich rodziców i moich dziadków walczyło - dodał.

        Zaznaczył, że jako prezydent chce złożyć pokłon i szacunek tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę w 1956 r. oraz w 1968 r.

        Prezydent mówił, że strajkujący 1968 r. studenci domagali się od komunistów niepodległości bez cenzury. - Komuniści, oczywiście, nie mogli tego zaakceptować, dlatego w sposób bezwzględny zmiażdżyli protesty studenckie, zmiażdżyli je w sposób dla niektórych straszliwy, dla tych, dla których skończyło się to więzieniem, jak i dla osławionych w polskiej historii komandosów, dla Karola Modzelewskiego, dla Adama Michnika - mówił prezydent.

        - Zawsze musimy o tym pamiętać, te wszystkie akty odwagi, takie jak 1968 rok, dążenie do wolności, do suwerenności, takie jak 1980 i 1981 rok, tak jak później całe lata 80' konspiracji niepodległościowej, podziemia solidarnościowego, takie jak przełom 1989 roku, one wszystkie złożyły się na naszą wolność i niepodległość - podkreślił Andrzej Duda.

        - Ci wszyscy, którzy zasłużyli się swoją wielką odwaga, co chcę z całą mocą podkreślić, w 1968 r. są postaciami dla polskiej wolności pomnikowymi. To jest ten słodki aspekt tamtych wydarzeń. Mimo tego, że niektórzy ucierpieli, mimo tego, że zostali skazani na karę więzienia, mimo tego, że znaleźli się w kopalniach, mimo tego, że relegowano ich ze studiów. To, kiedy patrzymy z perspektywy historii, to powiemy: "tak, to byli bohaterowie naszej wolności" - zaznaczył

        - Teren Uniwersytetu Warszawskiego jest miejscem uświęconym bohaterstwem i odwagą ówczesnej polskiej młodzieży za co dziś, jako prezydent, składam jej głęboki ukłon i głębokie wyrazy szacunku - powiedział Andrzej Duda.

        Dodał, że studenci protestujący w tamtym czasie są "bohaterami naszej wolności" - niezależnie od tego, jakie dziś głoszą poglądy, "co myślą i wypowiadają". - Tak jak Solidarność lat osiemdziesiątych, jak Żołnierze Niezłomni, jak bohaterowie 1956 roku, tak i wy jesteście bohaterami naszej niepodległości - powiedział.

        "Dla polskiej wolności, polskiej niepodległości, jesteście postaciami pomnikowymi" - oświadczył prezydent.

        Duda powiedział, że jest "gorzki" i "niesłychanie smutny" aspekt Marca 1968 r. - Ten, nad którym cały czas, dzisiaj i w przyszłości, trzeba się pochylać z żalem - wskazał.

        Jak zauważył "niektórzy mówią, że dzisiejsza Polska powinna przeprosić za tamten antysemicki akt dokonany przez ówczesne władze, za to, że byli tacy Polacy, którzy się do tego wtedy przyłączyli, za to, że wypędzono z Polski - bo tak trzeba to powiedzieć - paręnaście tysięcy ludzi".

        - Tak jak za grudzień 1970 r., za to, że strzelano do ludzi w Gdańsku, w Gdyni, tak jak za Radom, Płock, Ursus 1976 r. tak, jak za kopalnię "Wujek" 1981 r., jak za błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę, za ludzi pomordowanych przez komunistów - dzisiejsza wolna Polska niepodległa, moje pokolenie nie ponosi odpowiedzialności i nie musi za to przepraszać
        - powiedział prezydent.

        - Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowę, pochylam tę głowę z wielkim żalem, także ja jako prezydent. I tym którzy zostali wtedy wypędzeni i rodzinom tych, którzy zginęli chcę powiedzieć: "proszę wybaczcie, proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, proszę wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, za to, że dokonano tego haniebnego aktu" - oświadczył prezydent. - Polska moimi ustami o to wybaczenie prosi dla tamtych, żeby zechcieli zapomnieć i żeby zechcieli przyjąć, że Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom 1968 roku - zaznaczył Duda.
        http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...-protestujacy/

        Swoją drogą, czy osiągi Legii w Pucharze Mistrzów Krajowych z sezonu 1969/70 uznajemy, czy nie?
        Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         ...
         Swoją drogą, czy osiągi Legii w Pucharze Mistrzów Krajowych z sezonu 1969/70 uznajemy, czy nie?
         Wtedy prezesem Legii był gen. Zygmunt Huszcza, który: "W 1950 ukończył Wyższą Akademię Wojskową im. Woroszyłowa w Moskwie.
         Szczyt jego kariery w Wojsku Polskim przypadł w okresie stalinizmu w Polsce, kiedy to z wojska masowo usuwano oficerów przedwojennych oraz wywodzących się z Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Umożliwiło to szybki awans młodych oficerów, którzy nie posiadali odpowiedniego przygotowania wojskowego."

         Cóż gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, a tak na marginesie ten Huszcza nie był najgorszym prezesem, bywały na tym stołku jeszcze większe mendy społeczne spod znaku komuny, taki np. Oliwa z WRONy.

         p.s. Za końca komuny byłem w grupce kibiców którzy próbowali wykreować rozwiązanie skrótu CWKS jako "Centralny Warszawski Klub Sportowy", niestety jakoś się to nie przyjęło. Tak wiem, mamy tradycje przedwojenne ale nie oszukujmy się nadmiernie, związek między Legią przedwojenną i powojenną był bardzo iluzoryczny...
         Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

         Komentarz


         • "Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowę, pochylam tę głowę z wielkim żalem, także ja jako prezydent. I tym którzy zostali wtedy wypędzeni i rodzinom tych, którzy zginęli chcę powiedzieć: proszę wybaczcie, proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, proszę wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, za to, że dokonano tego haniebnego aktu"

          To powiedział Duda w publicznym wystąpieniu i żadne wicie się tego nie zmieni, szczególnie mające znacznie mniejszą "oglądalność".

          "Po co degradować", co wyraźnie napisałem, mówiła Romaszewska, doradca Dudy na którą jako autorytet nie raz się powoływał. Chyba biedak myli ś.p. Romaszewskiego z małżonką.

          Prawo do odwołania to jedyny argument za wetem, bo karząc bolszewików nie możemy być jak oni. Z tym się zgadzam, i gdyby na tym poprzestał moje kurvy dotyczyłyby tylko i wyłącznie pseudoprawników Błaszczaka. Ale twierdzenie, że we WRON byli przypadkowi ludzie, i wymienienie z nazwiska agenta WSW Hermaszewskiego jako rzekomej ofiary losu jest śmieszne i zalatujące krakówkiem.

          Sukcesy Legii z okresu prl uznaję - bo tak

          prl za państwo polskie nie uznaję - była to sowiecka kolonia. Pisałem kilkukrotnie, że ok. 90r. należało do najbliższych wyborów przywrócić Konstytucję Kwietniową uznając prl za ciało obce, a Jaruzelskiego i Kiszczaka powiesić jako zdrajców Ojczyzny - uniknęlibyśmy wielu późniejszych i dzisiejszych problemów (inna sprawa, czy było to wtedy możliwe).

          A teraz jak m. in. w/w oberzbrodniarze nie żyją, to tak, ustawa degradacyjna ma dla mnie głównie znaczenie symboliczne - ale ja do niektórych symboli przywiązuję dużą wagę. Jak do Herbu Legii na przykład .
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

          WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

          Komentarz


          • Nigdy nie sądziłem, że na narracje rodem ze sputnik.pl, kresy i tym podobnych wynalazków, będzie brana na poważnie.
           Można mieć zastrzeżenia do prezydenta, ale ślepo bez sprawdzania u źródła klepać formułki z tłitera Bosaka, Winnickiego i im podonych, to niezłe jaja.
           Duda w drugim szeregu, klęknie przed usraelem, tolerowanie nazywania obozów polskimi, zakładanie jarmułki. No qrwa, narodowe przekazy dla gimbazy.

           Komentarz


           • Foxx mylisz się. Słowa które powiedział Prezydent Izraela nie padly podczas przemówienia tylko w rozmowie w cztery oczy i zostały potwierdzone przez rzecznika Rivlina o czym napisał na Twitterze Owen Alterman.

            https://twitter.com/owenalterman/sta...679832576?s=21

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
             Foxx mylisz się. Słowa które powiedział Prezydent Izraela nie padly podczas przemówienia tylko w rozmowie w cztery oczy i zostały potwierdzone przez rzecznika Rivlina o czym napisał na Twitterze Owen Alterman.

             https://twitter.com/owenalterman/sta...679832576?s=21
             Tak bezgraniczne wierzysz jakiemuś podrzędnemu dziennikarzynie izraelskiemu a nie naszemu prezydentowi?

             https://twitter.com/marcin_kedryna/s...54395661463552

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              Foxx mylisz się. Słowa które powiedział Prezydent Izraela nie padly podczas przemówienia tylko w rozmowie w cztery oczy i zostały potwierdzone przez rzecznika Rivlina o czym napisał na Twitterze Owen Alterman.

              https://twitter.com/owenalterman/sta...679832576?s=21
              No to autorzy kręcący młyn wokół postawy Dudy w tej sprawie niech się na coś zdecydują, bo sam Rywlin wymianę zdań "w cztery oczy" zrelacjonował następująco:

              "Mamy pełen szacunek tego rachunku sumienia, które społeczeństwo polskie przeżyło, ale mamy również niezgodę, głęboką niezgodę, o której już mówiłem wcześniej w rozmowie z panem prezydentem, gdzie wyjaśnialiśmy własne stanowiska - ja swoje i pan prezydent swoje" - podkreślił prezydent Izraela.
              http://gosc.pl/doc/4635242.Wypowiedz...lski-i-Izraela

              Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
              (...) Tak wiem, mamy tradycje przedwojenne ale nie oszukujmy się nadmiernie, związek między Legią przedwojenną i powojenną był bardzo iluzoryczny...
              Nie rozmywajmy, jednak choćby pierwsze z brzegu - okoliczności powrotu do aktualnego herbu w 1957 i jego znaczenie:

              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Podrzucicie Panowie wypowiedź Prezydenta Izraela bądź jego rzecznika w którym zaprzecza informacjom podawanym przez izraelskie media?

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                Podrzucicie Panowie wypowiedź Prezydenta Izraela bądź jego rzecznika w którym zaprzecza informacjom podawanym przez izraelskie media?
                Słowo przeciwko słowu. Sprawę rozstrzygnąć może jedynie nagranie z tego spotkania. Tego brak.
                Sam fakt skupiania się na czymś, czego nie możemy odsłuchać i dyskutowanie nad tematem wyłuskanym przez jakiegoś pryszczatego gościa, jest moim zdaniem chore. ZDjęcie w drugim rzędzie też spędza Ci sen z powiek i chcesz o tym porozmawiać?

                Komentarz

                Pracuję...
                X