Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odchodząc od politycznego piekiełka to dla mnie jako liberała nie jest niczym dziwnym, że państwa "kupczą" kasą i ulgami w przypadku takich firm jak JP Morgan, czy Mercedes. W momencie, gdy przegrywaliśmy batalię o fabrykę Mercedesa, która finalnie powstała na Węgrzech była mowa, że Węgrzy nas zwyczajnie przelicytowali. W przypadku fabryki Mercedesa w Jaworze już Morawiecki się nie cackał i wyłożył lekką ręką 80 mln zł dotacji.

Także na każdym kroku chodzi li wyłącznie o kwestie finansowe - kto da więcej - a tania siła robocza, bazy logistyczne, infrastruktura drogowa etc. schodzą zazwyczaj na drugi plan.

Komentarz

• Poseł Piotr Babiarz, dotychczasowy szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wrocławskim odchodzi z partii. Polityk w specjalnym oświadczeniu napisał, że decyzja jest podyktowana "względami osobistymi", ale w partii nie mają wątpliwości, że do efekt afery w PCK.
      Jak przekonują ważni politycy Prawa i Sprawiedliwości Babiarz nie miał wyboru, bo tego oczekiwało kierownictwo w partii.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Dyplomatyczne misje w Brukseli bywają jednak naprawdę ciężkim chlebem... Jeżeli chodzi o moje prywatne zdanie, wolałbym jednak odrobinę międzynarodowej izolacji

Premier Mateusz Morawiecki wręczył w czwartek w Brukseli przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude’owi Junckerowi „białą księgę” na temat reform sądownictwa - poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Do zapamiętania przy urnach:
          https://www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/szczegoly-glosowania,306,27,9.html#

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• mam podobnie, nie musimy się nigdzie pucować
            _____
            Jak ktoś nie wie gdzie się zwrócić w sprawie kupna schodów to http://creoarti.pl/schody-azurowe-warszawa/ według mnie jest najlepszym rozwiązaniem.
            Ostatnio edytowany przez detka; 152959.

Komentarz

• A jeszcze w ramach uzupelnienia przydałoby się opublikować, kto był przeciwko poprawce Żaryna odnośnie włączenia w zakres obowiązywania tej ustawy prokuratorów i sędziów. Też do zapamiętania przy urnach
              Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• News @PAPinformacje - @MSZ_RP złożyło wniosek do warszawskiej Prokuratury Okręgowej o sprawdzenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa w związku z możliwym ujawnieniem informacji niejawnych z resortu.
                MSZ uwierzyło w ordynarnego fake newsa Der Onet?
                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                -------------
                Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Tak uwierzyli, że Parysa zwolnili tydzień po napisaniu przez niego notatki z leak'a

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    https://twitter.com/PAPinformacje/st...31860744589313

MSZ uwierzyło w ordynarnego fake newsa Der Onet?
                    MSZ nie bardzo uwierzyło w taką historię i narrację:
                    Amerykańskie sankcje wobec polskich władz (...)

Amerykanie naprawdę wydali polskiemu prezydentowi i premierowi zakaz spotkań z Trumpem oraz Pence'em. (...)

Wess Mitchell, jeden z najbliższych współpracowników szefa dyplomacji USA Rexa Tillersona. Mitchell zajmuje stanowisko "asystenta sekretarza stanu do spraw Europy oraz Euroazji". Ale nie jest asystentem w polskim rozumieniu tego słowa. To stanowisko odpowiadające w polskiej nomenklaturze dyrektorowi departamentu lub też pełnomocnikowi ministra. Mitchell to ważna persona w Departamencie Stanu — odpowiada za stosunki z 50 krajami oraz z NATO i Unią Europejską.

To właśnie Wess Mitchell jest na spotkaniu najostrzejszy wobec Polaków. Mówi, że ustawa o IPN jest nie do przyjęcia dla USA, bo uderza w wolność wypowiedzi. I stawia ultimatum (...)
                    Wie natomiast, że ktoś ujawnił analizę Parysa zawierającą taki fragment:

Ze względu na znaczenie USA dla naszego bezpieczeństwa nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy prezydent czy premier mają zablokowane kontakty z głównym sojusznikiem. Moim zdaniem uregulowanie sporu z USA jest ważniejsze niż spór z Izraelem czy rozmowy z KE na temat praworządności.
                    Tymczasem wczoraj:

Jesteśmy po pierwszych rozmowach w Waszyngtonie, z delegacją Departamentu Stanu pod przewodnictwem Wessa Mitchella. To była dobra godzinna rozmowa. Przekaz jest jeden – sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze — podkreślił szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w rozmowie z dziennikarzami w Waszyngtonie.

Szczerski rozpoczął w czwartek roboczą wizytę w USA, podczas której spotyka się m.in. z przedstawicielami Departamentu Stanu. Odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN powiedział, że nie wpłynęła ona na treść relacji polsko-amerykańskich, ale na ich atmosferę.

"Właśnie strategiczny sojusz polsko-amerykański, w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego, współpracy energetycznej, współpracy ekonomicznej, który jest trwały, silny, bardzo bogaty w treść, zyskuje nowe treści - takie jak np. nasze członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa, które także powoduje, że mamy nowe tematy do współpracy, rozmowy polsko-amerykańskiej" — wyliczał Szczerski. (...)

Możemy mówić o rozwoju relacji polsko-amerykańskich, o pogłębieniu tych obszarów, które są najistotniejsze, czyli obecności NATO w naszym regionie, wojskowej obecności amerykańskiej, sytuacji w dziedzinie energetycznej — dodał. Jak relacjonował, przedstawił m.in. plany projektu Trójmorza.

Jak powiedział Szczerski, drugim obszarem poruszonym na spotkaniu była „różnica zdań dotycząca oceny ustawy o IPN”.

"To rzeczywiście jest temat, gdzie opinie amerykańskie, także poza samą administracją prezydencką, ale także w ogólnym środowisku tutaj amerykańskim, są bardzo krytyczne, i rzeczywiście ta dyskusja powinna być prowadzona i będzie prowadzona. Do tej dyskusji otwarciem i pewnym momentem przełomowym była decyzja pan prezydenta (Andrzeja Dudy) o skierowaniu tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego" — ocenił.

Jak podkreślił, decyzja ta została dobrze przyjęta w Waszyngtonie i „w pewnym stopniu uspokoiła sytuację”. Według niego stało się tak, bo „w swoim wniosku pan prezydent podzielił i de facto w imieniu różnych środowisk przedstawił te wątpliwości czy te uwagi, które pojawiały się w dyskusji wokół tej ustawy”
                    . (...)

Ta rozbieżność zdań, to napięcie tutaj jest wyrażane przez różne środowiska, natomiast chcę powiedzieć bardzo jasno: dyskusja na temat ustawy nie przenosi się na kwestie sojuszu polsko-amerykańskiego, nie przenosi się na relacje dyplomatyczne, nie przenosi się w jakikolwiek sposób na formalne czy realne relacje między naszymi dwoma państwami — podkreślił Szczerski. (...)

Szczerski zaznaczył, że od lat zna się z Mitchellem, a przez ostatnie tygodnie był z nim w stałym kontakcie telefonicznym. „Teraz miałem możliwość bezpośredniej rozmowy” - podkreślił.

Szef gabinetu prezydenta dementował – jak sam określił - „zmyślone” informacje, że jest to wizyta interwencyjna. Podkreślił, że była ona zaplanowana na wiele tygodni przed nią. Szczerski dodał również w rozmowie z dziennikarzami, że Polska stara się o obecność wiceprezydenta USA na tegorocznym szczycie Trójmorza w Rumunii.

Pytany podczas briefingu prasowego po spotkaniu o ewentualność spotkania prezydentów Polski i USA, Szczerski powiedział, że dyskusje cały czas trwają[/b].

"Trudno, bym ja dzisiaj rozmawiał z osobami decydującymi o kalendarzu prezydenta Trumpa za państwa pośrednictwem, od tego są bezpośrednie kanały rozmowy, by kontakty i terminy ustalać, jeśli one się potwierdzą u obu prezydentów, jeśli obaj prezydenci będą mieli w tym samym czasie taką samą wolę do spotkania, to ono będzie miało miejsce" — podkreślił.

Dopytywany, czy jest problem z umówieniem tego spotkania, szef gabinetu prezydenta odparł: „nie ma żadnego problemu z umówieniem żadnego spotkania, jest dzisiaj kwestia tylko dyskusji o tym, w jaki sposób uczynić je spotkaniem sukcesu”.

"Po to spotykają się prezydenci, by móc ogłosić kolejne ważne decyzje" -dodał. Dopytywany, kiedy takie spotkanie mogłoby się odbyć, Szczerski odpowiedział: „wtedy, kiedy dojrzejemy do sytuacji, kiedy będzie można po takim spotkaniu ogłosić kolejny ważny etap w relacjach polsko-amerykańskich”.

Zastrzegł, że nikt nie ogłaszał dotąd żadnego terminu spotkania prezydentów Polski i USA.

"Dzisiaj rozmawiałem o tym w Departamencie Stanu, decyzja jest taka, że wszystkie opcje są możliwe, wszystkie opcje co do terminów spotkań i forum spotkań dwóch prezydentów są otwarte, żadna nie została zamknięta, nie mogę dzisiaj powiedzieć o terminie ponieważ on na pewno nie nastąpi w ciągu dwóch, trzech dni, tak, bym mógł powiedzieć, że to spotkanie będzie miało miejsce za dwa dni"
                    — powiedział Szczerski.

Po spotkaniach w Waszyngtonie Szczerski uda się do Nowego Jorku, gdzie w piątek będzie dyskutował na temat zagadnień i planów związanych z objęciem przez Polskę w maju br. przewodnictwa Rady Bezpieczeństwa ONZ.
                    "To prawda, że Wess Mitchell spotkał się z szefem gabinetu polskiego prezydenta. Chcę też wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu widział się z wiceszefem spraw zagranicznych, panem Magierowskim. Oczywiście, łączą nas bliskie relacje z Polską od wielu lat jako z sojusznikiem i partnerem w NATO" —powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Białego Domu Heather Nauert.

Rzeczniczka została poproszona o skomentowanie spotkania w Waszyngtonie szefa gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z asystentem sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Wessem Mitchellem. Potwierdziła, że spotkanie to miało miejsce w czwartek, co dowodzi, że spekulacje na temat zawieszenia stosunków lub odwoływania wizyt są bezpodstawne.

Nauert podkreśliła, że Stany Zjednoczone mają zastrzeżenia co do kształtu ustawy o IPN. (...)

"Wszystkie doniesienia o tym, że amerykańscy urzędnicy nie będą się spotykać lub nie będą prowadzić dialogu na wysokim szczeblu, są całkowicie fałszywe. Myślę, że dowodem na to są te dwa spotkania, o których wspomniałam. W sprawie przyszłych spotkań nie mam żadnego harmonogramu. Informacja o spotkaniach, które miałyby się odbyć z inicjatywy Białego Domu, będą przekazywane przez Biały Dom" —podkreśliła.

Na pytanie, czy może powiedzieć, że po czwartkowym spotkaniu Szczerskiego i Mitchella doszło do zbliżenia pozycji, powiedziała: „Nie mam sprawozdania z tego spotkania, ale jestem pewna, że asystent sekretarza, pan Mitchell wyraził zaniepokojenie nowelą ustawy”.

"Nasza współpraca w sferze bezpieczeństwa jest solidna i w nic się tu nie zmienia" —podkreśliła rzeczniczka.
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jaki z tego morał oprócz kolejnego zaciemniania prawdy?
                      1. Mitchell atakował Polskę na spotkaniu? Politico, Onet i Parys to potwierdzają.
                      2. Parys napisał analizę powołując się na notatkę z tego spotkania? Onet o tym pisze, Parys poniekąd potwierdza.
                      3. A może wszystko to fake news (a użyję sobie ulubionego słowa pisowców)? Reakcja MSZ potwierdza, że było zgoła inaczej.

Natomiast jeśli chodzi o clue i konkrety to dalej nic nie wiemy, gdyż najciekawsze smaczki ukryte są pod dywanem.

Komentarz

• Wczorajsze wystąpienie Dudy
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          Wczorajsze wystąpienie Dudy
                          Niebezpiecznie blisko Kwacha
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Jaki z tego morał oprócz kolejnego zaciemniania prawdy?
                            1. Mitchell atakował Polskę na spotkaniu? Politico, Onet (...)
                            Jedna stajnia, jedno źródło. Pomijając już wiele wczesniejszych bzdur serwowanych przez oba te źródła.

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            i Parys to potwierdzają.
                            2. Parys napisał analizę powołując się na notatkę z tego spotkania? Onet o tym pisze, Parys poniekąd potwierdza.
                            Poniekąd Tyle, że komunikaty o wczorajszym dniu oględnie rzecz ujmując zaprzeczają wnioskom Parysa o jakimś zagrożeniu w bieżących kontaktach ze strategicznym sojusznikiem.

3. A może wszystko to fake news (a użyję sobie ulubionego słowa pisowców)? Reakcja MSZ potwierdza, że było zgoła inaczej.
                            To opinia równie uprawdopodobniona jak Parysa

Natomiast jeśli chodzi o clue i konkrety to dalej nic nie wiemy, gdyż najciekawsze smaczki ukryte są pod dywanem.
                            Jeżeli chodzi o clue. świetnie je wyłożył dzisiaj Krasnodębski:

Od początku było widać, że takie hasła jak „sankcje”, „persona non grata”, to każdy, kto zna się na polityce zagranicznej, to wie, że to niemożliwe. Pytanie, po co takie słowa wprowadzać w obieg publiczny?

Być może było tak, że jakiś urzędnik z Departamentu Stanu mógł wyrazić wątpliwość czy zasygnalizować niezadowolenie, ale to są rzeczy normalne w dyplomacji. Mówienie, że wszystkie drzwi do Białego Domu są zamknięte, jest dziwne. Trzeba zapytać o motywy.

Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                            Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                            Wczorajsze wystąpienie Dudy
                            Niebezpiecznie blisko Kwacha
                            Jeżeli widzieliście/czytaliscie całość, to zaskakuje mnie taka opinia. Zwłaszcza w combo z wypowiedzią:

"Ja jeszcze pamiętam te czasy (...), chociaż byłem wtedy jeszcze chłopcem. Ale wiem, co to znaczy żyć w kraju, który nie jest prawdziwie wolny, prawdziwie suwerenny; wiem, co to znaczy żyć w kraju, który jest podporządkowany, którego władze są podporządkowane" - powiedział Duda.

"I dlatego zawsze mówię: ja się żadnej zewnętrznej władzy podporządkowywał nie będę. Jeżeli ktoś oczekuje, że będzie inaczej, niech mnie nie wybiera na prezydenta Rzeczypospolitej. Bo ja żadnej władzy - ani z tej, ani z tamtej strony, ani ze Wschodu, ani z Zachodu - słuchał nie będę" - podkreślił Duda. "Na szczęście doczekaliśmy tego, że można śmiało w Polsce tak powiedzieć i można taką postawę mieć, nie ryzykując życiem" - dodał.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              Jaki z tego morał oprócz kolejnego zaciemniania prawdy?
                              1. Mitchell atakował Polskę na spotkaniu? Politico, Onet i Parys to potwierdzają.

Co więcej w tekstach cytowanych i podkreślonych przez Foxxa powołuje się na tematy które były PRZED notką:

1. Podpisanie ustawy przez Dudę i skierowanie jej do TK
                              2. Absurdalne wystąpienie PMM na forum

Notka powstała po tych działaniach, a Parysa poleciał na koniec lutego.

A co najważniejsze w notce jest, że to PMM i PAD nie mają w najbliższym czasie szans na spotkania na szczycie. Szczerski czy Magierowski to nie PAD i PMM.
                              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                Jeżeli widzieliście/czytaliscie całość, to zaskakuje mnie taka opinia. Zwłaszcza w combo z wypowiedzią:
                                Widziałem całość i jestem zniesmaczony. Człowiek niewinny nie prosi o przebaczenie*, a w imieniu narodu nigdy takie słowa nie powinny paść**- niezależnie od tego jak się czuje pan prezydent. A już zupełnym absurdem jest prosić o przebaczenie w imieniu narodu za wewnętrzną rozgrywkę w PZPR

*przebaczyć, przebaczać <darować komuś winę>
                                **podobnie jak nigdy nie pwoinny paść słowa przeprosin za Jedwabne. Bo nawet jeśli tam Polacy zabili Żydów, to winno się osądzić wszystkich winnych - nie zaś rozciągać odpowiedzialność na całą zbiorowość
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X