Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Prezes:

  "Jestem głęboko przekonany, że prezydent Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać tę ustawę. A jeżeli chodzi o jakieś rozmowy, łagodzenie sytuacji, może być to możliwe tylko wtedy, jeżeli my uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym".

  Też tak uważam.

  Natomiast nie rozumiem wejścia w narrację wroga i tłumaczenia "narodu polskiego". Jak naród może być odpowiedzialny za ludobójstwo? Może być państwo, organizacja mająca zbrojne ramię, jednostka wojska - ale naród? Taka narracja w gębie wroga prowadzi do tego, że jak jakiś szmalcownik narodowości polskiej oskubał i wydał Żyda i szczęśliwie nie dostał od AK kulki w łeb, to znaczy, że "naród" jest częściowo odpowiedzialny, bo niewątpliwie szmalcownik ten był częścią narodu. Podczas gdy w każdym narodzie są szuje i popełnione przez nie przestępstwa skutkują odpowiedzialnością tylko ich, a nie narodu.
  Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • Już Ci - nomen-omen - tłumaczę. Przykładowo początek dukania Wałęsy, gdy jako prezydent RP pierwszy raz wystąpił w Kongresie USA:

   "my - naród"

   - został przetłumaczony na

   "we - the people"

   - czyli "lud", "ludzie należący do...", ewentualnie "Polacy", ale jako zbiór jednostek - bez odniesień do wspólnoty jako ogółu.

   Ot i wszystko.
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Nie kumam tego do końca, może dlatego, że nie władam angielskim. Nie tylko PPP, ale również żadna emanacja społeczeństwa polskiego nie współpracowała z III Rzeszą w Holocauście ani tym bardziej nie miała na celu eksterminacji Żydów (zresztą w przeciwieństwie do wielu innych europejskich państw).
    I to powinno być sednem sprawy.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

    WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

    Komentarz


    • Zabawną narracje przyjmują żydzi jeżeli ich zapytasz o mordowanie Polaków przez nich (po II WŚ)

     "Czy jednak w tej debacie nie należałoby także uwzględnić udziału osób pochodzenia żydowskiego w aparacie terroru w okresie stalinowskim, odpowiedzialnych za polityczne mordy na tysiącach Polaków?

     Ci ludzie powinni stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, czujemy ból ich ofiar. Ale oni popełnili te zbrodnie jako komuniści. Z pewnością nie zrobili tego w wyniku jakiejś lojalności żydowskiej. Dostawali instrukcje z Moskwy, nie z Jerozolimy! Wręcz odcinali się od żydowskości, wierzyli w Stalina, nie w Boga Izraela."

     Tu też ciekawa wypowiedź tej samej osoby.

     - Od czasu rozpadu Związku Radzieckiego ludzie próbowali powiedzieć, że komunizm jest taki sam jak nazizm. Chcą, żeby komunizm był uważany za ludobójstwo, a niektóre kraje kryminalizowały zaprzeczanie mu. A jeśli komunizm jest ludobójstwem, a byli żydowscy komuniści, to Żydzi dopuścili się ludobójstwa. To jest ich sposób na podważenie Shoa i ich udziału w nim - wyjaśnił Zuroff.

     Jego zdaniem "nowymi bohaterami są ludzie, którzy walczyli z komunistami, a niektórzy z nich zabijali Żydów w Shoa" - Teraz ich imionami nazywają ulice i szkoły - stwierdził Zuroff, dodając, że problem ten dotyczy "praktycznie każdego kraju w postkomunistycznej Europie Wschodniej". Mimo to, jego zdaniem, żadnym ustawodawstwem nie rozwiąże się tej kwestii: potrzebna jest dyskusja na ten temat.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
      Nie kumam tego do końca, może dlatego, że nie władam angielskim. Nie tylko PPP, ale również żadna emanacja społeczeństwa polskiego nie współpracowała z III Rzeszą w Holocauście ani tym bardziej nie miała na celu eksterminacji Żydów (zresztą w przeciwieństwie do wielu innych europejskich państw).
      I to powinno być sednem sprawy.
      Po prostu w wielu językach inaczej niż w polskim słowa "naród" i "lud" bywają synonimami. O ile u nas naród to wspólnota odnosząca się do tej samej tradycji, języka i kodu kulturowego - są to podstawy przynależności do tej wspólnoty. Lud to społeczność zamieszkująca dane terytorium. Przykładowo republiki utworzone przez FR na okupowanym terytorium Ukrainy po rosyjsku i ukraińsku w nazwie mają "narodowe", a na polski są tłumaczone jako "ludowe".

      Jednym słowem, gdyby w pierwszych anglojęzycznych publikacjach dot. ustawy padło słowo "nation" (nacja - naród w rozumieniu takim jak w języku polskim), a nie "people" - nie byłoby możliwości interpretacji, że chcemy penalizować cokolwiek innego, niż pomówienia całej polskiej wspólnoty narodowej lub jej politycznej emanacji. Tymczasem brzmi to jak penalizacja oskarżania kogokolwiek ze społeczności ludzi polskiego pochodzenia/zamieszkujących teren Polski (niezależnie od tego, czy wtedy stanowiła byt państwowy) o zbrodnie przeciwko Żydom.

      PS Odyn - napisałem o tym w tekście z 2001, do którego wrzuciłem kilka postów wyżej linka
      Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Jeśli znowu wrócił wątek ukraiński to warto pamiętać, dlaczego traktują nas tam jak piąte koło u wozu. Mówiąc wprost mają nas tam za nic, co jest efektem długofalowej "polityki" poprzednich rządów jak i obecnego. To podlizywanie się, jeżdżenie tam, wspieranie na arenie międzynarodowej bez odrobiny wdzięczności, co powinno nam dać do myślenia. Komorowski jeżdżący tam gdy kijowski parlament właśnie w tym czasie, tego samego dnia, prowokacyjnie wprowadzał uchwałę gloryfikującą bandytów z UPA. To jak naplucie w twarz, a oni jeszcze się uśmiechają jak głupi do sera. Kaczyński i politycy z rządu w tamtym czasie też nie wiadomo po jakiego grzyba jeździli wspierać tą inspirowaną z zewnątrz "rewolucje". No ale pewnie "starsi i mądrzejsi" kazali to co było robić. Ten śmieszny kraj, z biednym i uciskanym przez pejsaty rząd w Kijowie narodem, któremu współczuje, bo balansuje na granicy godnej człowieka egzystencji, powinien co chwile zabiegać o nasze wsparcie. Szczególnie teraz gdy stara się o wejście do międzynarodowych struktur do których należymy. Gdybyśmy lepiej korzystali ze swojej pozycji i robili im łaskę, że gdziekolwiek ich wesprzemy może by się opamiętali. To oni muszą się prosić się o to u nas, a nie odwrotnie. A było niestety odwrotnie i tak te nasze umizgi musiały się skończyć. Nadal od nas sporo zależy w ich sprawie, szczególnie przy akcesji do eurokołchozu, gdzie się tak pchają. A raczej Niemcy chętnie by ich tam widzieli, żeby poszerzyć swoje wpływy polityczne i gospodarcze. Tak samo jak poszerzyli o nasz kraj. Nie wiem jak się mają cukrownie, mleczarnie, sklepy i przemysł spożywczy na Ukrainie - pewnie nie za dobrze, ale Niemcy dopilnują żeby w ogóle się nie miały, gdy zaczną przejmować tamten rynek.

       Ja natomiast nadal jak zdarta płyta o tym akcie 447. Ta cisza medialna ze strony rządu, mediów opozycyjnych i kancelarii PAD zmusza do myślenia i nie są to pozytywne wnioski. Czyżby czekali na objawienie nam prawdy dopiero jak szambo wyleje. Tv Republika do której byłem trochę uprzedzony zachowuje trochę przyzwoitości w tym względzie. Trochę, bo i mało o tym mówią. Ważne, że w ogóle coś mówią.

       Tu filmik z działaczem polonijnym w sprawie aktu. 447:       A także drugi filmik , felieton w tej kwestii:

       https://www.youtube.com/watch?v=R5fArTWf74E
       Ostatnio edytowany przez Werten; [ARG:4 UNDEFINED].

       Komentarz


       • Dzięki Foxx, teraz zrozumiałem
        "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

        WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

        Komentarz


        • W mmaczyć.

         Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

         Komentarz


         • Stara gwardia apeluje

          Przebieg sporu z Izraelem, USA i innymi sojusznikami wokół ustawy o IPN dowodzi, że pozycja międzynarodowa Polski jest najgorsza od odzyskania niepodległości w 1989 roku. Polska przestała mieć zdolności wpływania na swych, nawet najbliższych, partnerów zagranicznych.

          Jako byli dyplomaci ostrzegamy: obecna polityka Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwość jest sprzeczna z polską racją stanu i wiedzie Państwo do katastrofy.

          Niszczony jest dorobek pokoleń, które wywalczyły demokrację a potem skutecznie budowały pozycję międzynarodową wolnej Polski. W latach 1989-2015 Rzeczpospolita, pod rządami lewicy, prawicy i centrum, weszła do NATO i Unii Europejskiej, rozwijała się najszybciej w Europie, stała się bezpieczna i poważana, miała wpływ na kluczowe kwestie regionu i kontynentu.

          Od 2015 roku polityka zagraniczna PiS kroczy od katastrofy do katastrofy. Polsce odmawia się przyjmowania wizyt wysokich przedstawicieli, regularnie krytykują ją sojusznicy, nasze gwarancje bezpieczeństwa stają się warunkowe. Zamiast – jak dotąd – być jednym z liderów wspólnoty Zachodu, Polska PiS-u staje się zależna od niepewnego wsparcia państw mniejszych.

          Międzynarodową pozycję kraju osłabia też flirt obecnej władzy ze środowiskami szowinistycznymi.

          Polska jest postrzegana – piszemy to z bólem – jako "chory człowiek Europy".

          Ta sytuacja jest dla Państwa wielkim zagrożeniem, zwłaszcza w obecnym niestabilnym środowisku. Unię Europejską czekają ogromne przemiany. Agresywna Rosja okupuje terytorium naszego sąsiada i ingeruje w procesy polityczne Zachodu. USA zmieniają swą rolę w świecie. Rosną nacjonalizmy.

          Tymczasem głosu Polski brakuje nawet w najważniejszych sprawach: przyszłości Unii i jej budżetu oraz kształtu wojskowej obecności sojuszniczej w Europie. Państwo PiS bojkotuje szansę, jaką jest Polak - przewodniczący Rady Europejskiej i marnuje miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, bo siła polskich argumentów - zwłaszcza w obszarze państwa prawa - jest żadna. Wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego z PiS grozi odwołanie za skandaliczną wypowiedź. Stosunki z partnerami w UE są złe. Zniszczenie relacji z Ukrainą pozbawiło Polskę siły politycznej na wschodzie. MSZ stał się zakładnikiem politycznych targów wewnątrz obozu rządzącego, w dyplomacji rządzi chaos.

          Od dwóch lat wskazywaliśmy na te zagrożenia, niektórzy z nas - wewnątrz instytucji Państwa. Dziś robimy to w formie listu otwartego, wiedząc że te oceny podziela większość kolegów nadal pozostających w Służbie Zagranicznej.

          W trosce o dobro Ojczyzny apelujemy:

          Do polityków obozu rządzącego - o zmianę kursu, o powrót do polityki proeuropejskiej i prozachodniej, zakończenie sztucznych sporów z sojusznikami, przywrócenie wiarygodności Polski jako państwa prawa, o zaprzestanie polityki wspierania sił skrajnych.

          Do Prezydenta RP - o zawetowanie ustawy o IPN.

          Do Ministra Spraw Zagranicznych - o przywrócenie dyplomacji podmiotowości i profesjonalizmu, który polega też na mówieniu „nie” dla działań sprzecznych z interesem Państwa.

          Do organizacji społeczeństwa obywatelskiego, samorządów oraz partii opozycyjnych - o aktywność w relacjach zagranicznych i stworzenie programu odbudowy międzynarodowej pozycji Polski. Zła polityka zagraniczna PiS, które zdobyło władzę dzięki głosom 18% proc. obywateli, nie ma poparcia większości narodu i musi mieć alternatywę. Deklarujemy pomoc w jej stworzeniu.

          Rodakom mówimy: polskiej racji stanu trzeba bronić. Polska, jak w latach 1989-2015, musi być europejska i odpowiedzialna. Musi realizować swe interesy we współpracy, a nie ciągłej wojnie z innymi.

          Tylko taka Polska będzie bezpieczna i dostatnia.

          Tylko taka Polska jest prawdziwa.

          Podpisano:

          Marcin Bosacki, b. ambasador RP w Kanadzie

          Iwo Byczewski, b. ambasador RP w Belgii oraz w Tunezji

          Maria Krzysztof Byrski, b. ambasador RP w Indiach

          Paweł Dobrowolski, b. ambasador RP w Kanadzie oraz na Cyprze

          Grzegorz Dziemidowicz, b. ambasador RP w Egipcie oraz w Grecji

          Urszula Gacek, b. ambasador RP przy Radzie Europy

          Maciej Klimczak, b. ambasador RP na Łotwie

          Maciej Kozłowski, b. ambasador RP w Izraelu

          Jerzy Kranz, b. ambasador RP w Niemczech

          Roman Kuźniar, b. dyplomata, b. doradca Prezydenta RP ds. międzynarodowych

          Piotr Łukasiewicz, b. ambasador RP w Afganistanie

          Agnieszka Magdziak - Miszewska, b. ambasador RP w Izraelu

          Jacek Najder, b. ambasador RP przy NATO oraz w Afganistanie

          Marek Nowakowski, b. ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii

          Piotr Nowina - Konopka, b. ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej

          Piotr Ogrodziński, b. ambasador w Kanadzie

          Ryszard Schnepf, b. ambasador RP w Stanach Zjednoczonych oraz Hiszpanii

          Tadeusz Szumowski, b. ambasador RP w Australii, Irlandii oraz Indonezji
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
           Stara gwardia apeluje
           Masz na myśli, że czerwona, czy że PO-PSLowska?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
            Stara gwardia apeluje
            Co za bełkot .

            Komentarz


            • To szczególnie bulwersuje posła PiS Marka Asta. - Każdy właściciel powinien odpowiadać za swoje zwierzę i nie może być tak, że psy samopas biegają po terenie posesji, stanowiąc zagrożenie dla ludzi - komentuje. - Mamy prawo bronić swojej własności, ale absolutnie potępiam wypowiedzi internautów chwalące to, co się stało w Nowej Soli. Nie można zachęcać do tego rodzaju praktyk, a pies na posesji powinien być na uwięzi, żeby, w przypadku, gdy na teren wejdzie nieświadome zagrożenia i bezbronne dziecko, nie doszło do tragedii.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              Masz na myśli, że czerwona, czy że PO-PSLowska?
              Doświadczona. A pod jaką banderą pływa to mi lata.
              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
               Doświadczona. A pod jaką banderą pływa to mi lata.
               Bosacki - były reporter GW
               Byczewski - komitet poparcia Komorowskiego
               Gacek - były senator z PO
               Klimczak - podsekretarz stanu u Komorowskiego
               Kuźniar - doradca Komorowskiego i Klicha
               Magdziak-Miszewska - rada polityczna Demokraci.pl
               Nowina Konopka - założyciel UD
               Schnepf - podsekretarz stanu u Tuska

               Mi nie lata .

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
                Bosacki - były reporter GW
                Byczewski - komitet poparcia Komorowskiego
                Gacek - były senator z PO
                Klimczak - podsekretarz stanu u Komorowskiego
                Kuźniar - doradca Komorowskiego i Klicha
                Magdziak-Miszewska - rada polityczna Demokraci.pl
                Nowina Konopka - założyciel UD
                Schnepf - podsekretarz stanu u Tuska

                Mi nie lata .
                Ta listę można by jeszcze bardziej rozszerzyć, ale biorąc pod uwagę personalia, tekst i kontekst można jasno stwierdzić, ze nie jest to polska bandera
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X