Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Cuda, cuda ogłaszają:
  https://twitter.com/PrawyPopulista/status/938102554583601152


  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Nawet Czarzasty się znalazł
   349meczów*
   71 goli*
   58 asyst*

   jest tylko jeden King!!!!

   *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

    W sumie to jestem bardzo ciekawy jak podeszłaby do takiej oferty. Kolejny raz zagryzła by zęby, robiła swoje i ruszyła z kampanią czy grzecznie podziękowała i wycofała się z polityki na pozycje komentatora, który złego słowa nie powie na PiS przez następne 10 lat. Innych opcji na ten moment nie widzę.
    A jak dla mnie byłaby bardzo dobrym kandydatem na Prezydenta w 2020 r. Wielu moich znajomych o poglądach bliskich PiSowi i i tych bardziej narodowych myśli podobnie. Ciężko już patrzeć spokojnie na tego Dudę i jego poczynania. Od początku widać było że facet jest z plastiku, ale teraz jak zaczął napawać się tą swoją prezydenturą budzi jedynie uśmiech politowania... Do tego ostatnie wypowiedzi o Macierewiczu, przeciwstawianie patriotyzmu nacjonalizmowi to gruba przeginka.

    Komentarz


    • Kukiz dosadnie o PiS

     „Dla mnie to nic innego jak partia bolszewicka, o mentalności bolszewickiej. Nie mówię tego po to żeby kogoś obrazić, tylko mówię o pewnego rodzaju charakterze, o szybkości zawłaszczania państwa, centralizowania państwa przez jedną partię. To typowy rys partii bolszewickiej [...] Jeżeli PiS dojdzie do takiej arogancji i bufonady, że wyalienuje się całkowicie – a praktycznie już to zrobił – jedyną metodą jest ulica”.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
      Kukiz dosadnie o PiS
      Partia, która samodzielnie wygrała wybory jest nazywana bolszewicką bo samodzielnie rządzi i dzieli
      Jesteś panem własnego losu.

      Komentarz


      • Tyczyło się to wczorajszego newsa dot. wyborów pośrednich na prezydentów /burmistrzów/wójtów. Na komisji się zagotowało, a głównie Kukizowcy podnieśli alarm.

       Komentarz


       • Moim zdaniem bezpośredni wybór prezydentów to akurat jedna z największych zakał ustroju władz w Polsce.
        W dużych miastach prowadzi do wyboru karierowiczów, dla których to jest odskocznia do większej polityki. Zresztą, część się z tym nawet nie kryje, a i na zachodzie tak jest, więc jest to domyśle zajebiste. W mniejszych miastach natomiast prowadzi do sprawowania władzy przez jedną osobę przez 30 lat, bo o ile w przypadku władz centralnych gdzie mielone są bardziej tematy nie dotykające tak zwykłego obywatela jak autobus czy chodnik ludzie są w stanie zmienić opcję raz na 4 lata przy urnie, to w małych ośrodkach po prostu kuleje wiedza o tym jak może być gdyby rządził ktoś inny. Bo niby skąd? Chodniki się budują przecież, a że mogłoby ich być więcej albo zupełnie coś innego, to się niestety nie dowiemy.
        Pomijam już sam koszt wyborów.

        Komentarz


        • Masz racje, tylko argumenty o podobnej sile rażenia działają rownież w druga stronę
         Imho problemem jest brak społeczeństwa obywatelskiego (nie w wykonaniu „ruchów miejskich”, kodomitów i innych takich )
         Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
         Lieber tot als rot!!

         Komentarz


         • Ja akurat uważam, niech PiS sobie robi co chce z tą swoją "zmianą kadr" w spółkach skarbu państwa/instytucjach, skoro uważa że posiada lepszych z kręgosłupem moralnym (choć wiadomo że nie tylko o to chodzi), w przeciwieństwie do tych z tzw. postkomuny, tylko niech w zgodzie za tym idą zmiany w polskim prawodawstwie, żeby: 1) można było to w końcu jakoś zalegalizować, 2) nie demoralizować ludzi obsiadających ciepłe posadki spółek skarbu państwa. Chyba tylko jakiś niepoprawny optymista wierzy w mityczność prawego człowieka z "kręgosłupem". To oczywiste że jeżeli pozostawimy jego mościa pod pręgierzem reżimów prawnych powszechnie obowiązującej konstytucji (bo konstytucji zdemokratyzowanej nie można uznać za prawomocnej), wówczas istnieje ryzyko iż wykorzysta to pod siebie. Jeżeli nie ma innej możliwości należy nielegalnie zmienić konstytucje/poszczególne paragrafy, niż dalej tkwić w porewolucyjnym nieporządku bezprawnym czy jak kto woli ustroju demokratycznym, po to żeby właśnie zalegalizować nowy porządek prawny. W dziejach świata to nic wielkiego, wielokrotnie mieliśmy z tym do czynienia (np. V Republika Francuska).

          Co do ordynacji wyborczej, moje zdanie jest dokładnie odwrotne w stosunku do tego co proponuje PiS. Mnie samorządy kompletnie nie interesują. Niech samorządowcy zarządzają swymi okręgami jak chcą, przeprowadzają własne wybory, rozdzielają podatki według własnego widzi misie, tworzą plany zagospodarowania, ustalają własne systemy podatkowe, oczywiście wszystko pod pręgierzem powszechnie obowiązującego polskiego prawodawstwa. Odprowadzane winno być 10% podatku odpowiednio do jednostki terytorialnej wzwyż (gmina -> województwo -> państwo). Jedyne ograniczenia w ordynacji jakie można by zaakceptować to: 1) test wiedzy politycznej/ekonomicznej, 2) brak prawa wyborczego dla osób reprezentujących aparat państwa (np. urzędnicy), 3) oddawanie głosu jedynie w miejscu zameldowania/zamieszkania, 4) prawo wyborcze uwzględniające jedynie osoby posiadające majątek (np. mieszkanie własnościowe). Jednostka centralna winna się składać z monarchii dziedzicznej lub dyktatora i niewybieralnej rada monarszej ustanawiającej polskie prawodawstwo. Kasa z podatków winna być odprowadzana do resortów siłowych, porządkowych i sądowniczych, a także na inwestycje infrastrukturalnej i utrzymanie aparatu państwa. Tak ja widzę "ordynację wyborczą" w Polsce.
          Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
           Ciężko już patrzeć spokojnie na tego Dudę i jego poczynania. Od początku widać było że facet jest z plastiku, ale teraz jak zaczął napawać się tą swoją prezydenturą budzi jedynie uśmiech politowania... Do tego ostatnie wypowiedzi o Macierewiczu, przeciwstawianie patriotyzmu nacjonalizmowi to gruba przeginka.
           Proszę jaki ładny plon zasiane ziarno daje.
           Ora et labora

           Komentarz


           • Rząd zobaczy dodatkowe 5mld w ZUSie jak świnia niebo:            Niestety skończy się jak zwykle, czyli bogaci unikną podatków, a po głowie dostanie tzw. klasa średnia.

            Komentarz


            • Średniej klasy to praktycznie nie ma, więc dostaną głównie szeregowi pracownicy przez to, że pieniądze z funduszu płac zamiast na ewentualne podwyżki pójdą na pokrycie wyższych składek dla dyrektorów i specjalistów.

             Żeby nie było, że jakiś fake news, albo ktoś czegoś nie doczytał jak połowa internetu wrzała na dany temat, to wczoraj Karczewski wspomniał, że zagłosowałby przeciwko tej ustawie, a także pojawił się pomysł odroczenia jej o 1-2 lata.


             PS. Czyli Szydło odsunięta od wszystkiego:
             https://wpolityce.pl/polityka/370372...iedzenia-rzadu
             Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

             Komentarz


             • Michalkiewicz bezbłędnie:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
               Średniej klasy to praktycznie nie ma [...]
               A że się tak wtrącę, kogo uznajesz za klasę średnią? Jakieś konkretne mierniki podasz?

               Komentarz


               • Podziału na klasy nie muszą określać żadne mierniki.

                Przykładowo weźmy i porównajmy ze sobą dwa kraje: Polskę i Ukrainę.
                Poziom ubóstwa: mniejszy w Polsce
                Poziom życia większy w Polsce
                Przeciętne zarobki: wyższe w Polsce
                Poziom edukacji: wyższy w Polsce
                Poziom życia elit: wyższy na Ukrainie (kijowskie elity zjadają pod tym względem elity warszawskie)
                Poziom zamożności oligarchów: wyższy na Ukrainie (prawdopodobnie najwyższy w całej Europie)

                Jak widać mimo, że Polska przoduje pod niemal każdym względem to ten 1% oligarchów plus kilka-kilkanaście procent bogatej warstwy miejskiej żyje sobie bardzo dobrze. Podobny casus mamy w Rosji, czy w kilku innych bananowych republikach.


                Dlatego przy określaniu zaszeregowania do klas (jako takich) bardziej skupiłbym się na realnych perspektywach do pomnażania majątku, samorozwoju i niezależności społeczno-gospodarczej od panującego systemu oraz konkretnych rządów (z tym nie jest już tak dobrze). W odróżnieniu od marksistowskiego podziału na klasy pojawiały się też takie koncepcje (np. Jellinek), gdzie wyróżniało się cechy polityczne, społeczne i gospodarcze, a zatem wyróżniłbym kilka filarów:

                1. Posiadanie własnego rozporządzalnego majątku, z którego można czerpać korzyści (wynająć / sprzedać), będącego naszą własnością, a nie banku. W odróżnieniu od klasy dorobkiewiczów, czy nowobogackich majątek musi mieć charakter trwały, czyli bogactwo osiągnięte dzięki pracy rodziny, bądź jako spadek po przodkach. Dodatkowo akumulacja tego majątku powinna odbywać się w sposób ciągły, a nie jak ma to miejsce w dzikich krajach, że nagle z badylarza ktoś staje się Carringtonem.

                2. Własna działalność gospodarcza, pozycja eksperta/specjalisty w swojej dziedzinie lub też wolny zawód z cenioną w swojej branży renomą. Czy za tym muszą iść odpowiednie widełki płacowe? Jeśli ktoś jest rentierem i akumuluje odpowiednie środki co miesiąc to może równie dobrze zarabiać minimalną krajową na waciki, aby kwalifikować się do klasy średniej.

                3. Dzięki odpowiedniemu poziomowi majątkowemu "posiadacz" (tak, osoby z klasy średniej powinny należeć do grupy posiadaczy), może skupić się na realizowaniu się w działalności poza własnym zawodem. Równie może to być działalność charytatywna, bądź w jakiś stowarzyszeniach, jak też pomoc niepełnosprawnym, czy aktywne uczestniczenie w promocji i aktywności sportowej.

                Gdyby zamknąć to klamrą to można powiedzieć, że klasa średnia powinna charakteryzować się niezależnością majątkową od czynników zewnętrznych, działalnością pozazawodową (extra-proffesional - jak to ładnie brzmi) oraz realizowaniem się w wybranym przez siebie zakresie (sport, nauka, dobroczynność etc.).

                Ile jest w Polsce de facto klasy średniej? Pewnie nie więcej niż kilka, no może kilkanaście procent społeczeństwa, skoro co druga osoba w kraju nie posiada żadnej własności (mieszkanie na kredyt to pasywo, a nie aktywo żeby nie było złudzeń).
                Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

                Komentarz

                Pracuję...
                X