Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Generalnie w tym poście nie widzę nic sensownego. Podobnie jak w poprzednich

Ps. Teraz odwiedzam forumkę po alkoholu, albo precyzyjniej w trakcie znieczulenia ostrego zapalenia łopatki.
    Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Tymczasem jak wróbelki ćwierkają, Nowoczesna zadłużona po uszy i ich sytuacja finansowa jest dramatyczna Bez hajsu i pod wodzą Lubnauer pewnie odbiją w lewo, a to skończy się rozpadem, ewentualnie sojuszem z jakimś Razem albo Inicjatywą Polska. Niemniej nie postawiłbym złamanego grosza, że .N przekroczy próg wyborczy w 2019 (o ile w ogóle jeszcze będzie istnieć ).

PSL traci elektorat wiejski na rzecz PiS. Najbliższe wybory samorządowe, w przeciwieństwie do tych z 2014r. prawdopodobnie będą uczciwe, a to nie jest dobre info dla PSL Te wybory mogą być gwoździem do trumny dla nich i w 2019r. mogą już się nie ślizgnąć nad progiem wyborczym tak jak to zrobili w 2015.

Pozaparlamentarna lewica jest całkowicie rozbita i też nie widać u nich światełka w tunelu.

Szkoda, że Kukiz okazuje się być pajacem (przynajmniej dla mnie) i otacza się takimi tuzami jak Tyszka. Co mądrzejsi stamtąd odbijają, niemniej Kukizowcy pewnie prób przekroczą. Szkoda, że tak to wygląda, bo silny "Jobbik" jest Polce potrzebny. Ale u steru musieliby być ludzie pokroju Krzyśka Bosaka, a nie Kukiz z Tyszką.

Lewicowo-liberalni czy wyznawcy AntyPisa muszą jednak na kogoś głosować, i mimo, że wajchowy postawił już na nich krzyżyk ("stwarzając" Petru), to mimo tych wszystkich kompromitacji, będzie to PO.

Szykuje się więc duopol partyjny, jednak z żałośnie słabymi "Demokratami". czyli platformą.

PiS naprawdę nie ma z kim przegrać Ale oby nie okazało się to zgubne. Pycha kroczy przed upadkiem.

Komentarz

• Na szczęście kiedyś przegra i takich ancymonów jak Karnowscy, czy lobbystów antyfuterkowców jak Mucha wywieje gdzie pieprz rośnie. Zwyczajnie dla tych zeszmaconych nie będzie nigdzie miejsca.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Na szczęście kiedyś przegra i takich ancymonów jak Karnowscy, czy lobbystów antyfuterkowców jak Mucha wywieje gdzie pieprz rośnie. Zwyczajnie dla tych zeszmaconych nie będzie nigdzie miejsca.
          I wtedy będziesz miał raj. Niskie podatki, szlachetność, odwagę i uczciwość. Jak w latach 2007-2015

Ergo - kto miałby ich zastąpić? Zburzyć łatwo, zbudować gorzej.
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Redaktora Muchę ma wywiać gdzie pieprz rośnie, bo jest za zakazem hodowli zwierząt futerkowych

Nie oglądałem programu Janka Pospieszalskiego, ale słyszałem, że dyskusja była ostra. I Mucha ma prawo do swojego zdania, nie wiem skąd wniosek, że miałby z tego tytułu przytulić hajs od lobby. Ot po prostu w tej sprawie ma swoje zdanie (być może głupie), ale to jest powód do wypierdalania go gdzie pieprz rośnie?

Podobnie z braćmi Karnowskimi - absolutnie mi nie przeszkadzają, a przeciwnie - bardzo lubię ich czytać. Jeśli ktoś w szeroko rozumianym obozie IV RP jest irytujący, to nie są to Karnowscy, a Sakiewicz.

Komentarz

• Doprawdy iście zabawne

Redaktorka Muchę z lewacko-casualową stylówą, mającego brata u Dudy, całkowicie zblatowanego z obecnym systemem władzy, który czerpie pełnymi garściami zarówno z niemiecko-banderowskich fundacji, jak również od lobbystów rożnej maści, łączy z Karnowskimi, mającymi już chyba nawet wspólne DNA ze swoimi politycznymi patriarchami, swoista natura do bycia miałkimi intelektualnie krwiopijcami na posyłki swoich mocodawców.

Popisów Karnowskich szkoda już komentować, bo staram się nie zaglądać na żadne portale niepoprawnych dziennikarzy, ale w przypadku Muchy, który na kilka miesięcy przed wybuchem "afery futerkowe" walił nt. teksty dla swoich lobbystów, a teraz ramię w ramię z zielonymi i Czabańskim na jedzie na tym samym wózku trzeba pamiętać, aby lista do dekapitacji była szersza.

Co jak co, ale powyższej trójce do Sakiewicza brakuje lata świetlne, mimo że historycznie krytykowałem go wielokrotnie (można poszukać), ale na tle Karnowskich mieni się on jak brylant.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                Szkoda, że Kukiz okazuje się być pajacem (przynajmniej dla mnie) i otacza się takimi tuzami jak Tyszka. Co mądrzejsi stamtąd odbijają, niemniej Kukizowcy pewnie prób przekroczą. Szkoda, że tak to wygląda, bo silny "Jobbik" jest Polce potrzebny. Ale u steru musieliby być ludzie pokroju Krzyśka Bosaka, a nie Kukiz z Tyszką.
                Kukiz'15 to ugrupowanie u którego podstaw nie leżą jakieś dogmaty konserwatywne lecz bardziej demokratyczne (m.in. JOW), także trudno się dziwić że nie jest im po drodze z PiSem.

Natomiast co do podziałów wytworzonych na polskiej scenie politycznej po '89 roku, jeszcze do niedawna wszystko było dla mnie jasne, od niedawna coraz bardziej zaczynam się w tym wszystkim gubić, bo to już nie typowy podział prawica vs lewica/obóz III RP vs patriotyczny. Tutaj wewnętrzne podziały widać zarówno w jednym jak drugim obozie, a nawet jeszcze głębiej jak u narodowców, gdzie z jednej strony Marian Kowalski i pastor Chojecki ostro jadą na PAD, p.Gowina, jak również konkretnych przedstawicieli środowisk narodowych pokroju Bosaka, Winnickiego, Jakubiaka. Coraz bardziej to wszystko wydaje się być mało racjonalne, wszyscy wszystkiego się dopatrują, a mi się wydaje że jedyny podział jaki nastąpił na polskiej scenie politycznej w środowiskach uważających się za prawicowe/patriotyczne/antykomunistyczne, jak również te stojące po drugiej strony barykady, to podział geopolityczny, a możliwe że w skrajnych przypadkach wręcz agenturalny, podszyty dolarami, rublami, eurasami, juanami, szekelami, itp. Wszyscy grają na swych mocodawców i swoją wizję "umocowania" państwa Polskiego w tej rzeczywistości rozgrywek geopolitycznych, także jeżeli ktoś pyta w jaki sposób PiS straci władzę (zakładając dobrą koniunkturę gospodarczą na świecie), odpowiadam, podobnie jak AWS, przez wewnętrzne podziały, walkę interesów, rozpadając się od środka.
                Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

Komentarz

Doprawdy iście zabawne
                  Myślę, że to eufemizm

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                  Redaktorka Muchę z lewacko-casualową stylówą, mającego brata u Dudy
                  Redaktor Mucha ma na imię Wojciech i pochodzi z Krakowa (był "gniazdowym" Cracovii), Paweł Mucha pełniący przy Dudzie funkcje społeczne w latach 2015-2016, a później etatowo - z PiS jest związany od siedmiu lat. Urodził się w Gryfinie i ma brata. Rafała - również z Gryfina (na południe od Szczecina, jakby ktoś nie wiedział ).

, całkowicie zblatowanego z obecnym systemem władzy
                  Który z nich jest "zblatowany"? Autor "GaPola" od 2011, czy twórca społecznego wojewódzkiego komitetu poparcia J. Kaczyńskiego w 2010 w Zachodniopomorskim od lat zasiadający w klubie PiS w tamtejszym sejmiku?

, który czerpie pełnymi garściami zarówno z niemiecko-banderowskich fundacji, jak również od lobbystów rożnej maści
                  No i tu chwilowo podziękuję za emotki i dla odmiany prośba po prostu o wymienienie tych podmiotów. Szczególnie ciekawie się zapowiadają "niemiecko-banderowskie fundacje".

Brak konkretów i próba przykrycia tematu żarcikiem czy emotką powie nam znacznie więcej, niż dotychczasowy organiczny brak umiejętności przyznania się do błędu...
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Z bratem Muchy jeśli to prawda (widocznie plotki krążące to zwykłe farmazony) wycofuję się, co kompletnie nie wpływa na resztę.

O fundacjach, których bronił Mucha i za jakich pieniądze śmigał po ukraińskich rubieżach orientujesz się chyba lepiej ode mnie. Ludmyly, Ksenie i podobne. Germański influence na Ukrainę w najlepszym wykonaniu.
                    Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Właśnie dlatego, że nie tylko się orientuję, ale "germański influence" szczegółowo śledzę i opisuję, zwracam się z poselskim zapytaniem o szczegóły dot. "niemiecko-banderowskich" fundacji.

PS Życiorysy Much nie są utajnione, a w każdym razie Macierewicz jeszcze nie rozpoczął "postępowania sprawdzającego" wobec "wujka Google'a".
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Wujka google w tym celu specjalnie nie śledziłem, ale kilkukrotnie doszła do mnie informacja, że to bracia. Myliłem się i żyłem w błogiej nieświadomości, że nie są spowinowaceni.

Posłem nie jestem i nie zamierzam w najbliższej przyszłości zostać, więc zapytanie poselskie można przekierować do czynnych polityków udzielających się na forumce

Komentarz

Wujka google w tym celu specjalnie nie śledziłem, ale kilkukrotnie doszła do mnie informacja, że to bracia. Myliłem się i żyłem w błogiej nieświadomości, że nie są spowinowaceni.

Posłem nie jestem i nie zamierzam w najbliższej przyszłości zostać, więc zapytanie poselskie można przekierować do czynnych polityków udzielających się na forumce
                          Pomijając, że zapytanie poselskie jest kierowane przez posła... to było tylko wystawienie piłki

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          (...) No i tu chwilowo podziękuję za emotki i dla odmiany prośba po prostu o wymienienie tych podmiotów. Szczególnie ciekawie się zapowiadają "niemiecko-banderowskie fundacje".

Brak konkretów i próba przykrycia tematu żarcikiem czy emotką powie nam znacznie więcej, niż dotychczasowy organiczny brak umiejętności przyznania się do błędu...
                          ... i tyle zostało ze steku plotek, konfabulacji i pomówień. Interesujące

Komentarz

• Tymczasem:

Zamieszczone przez Sakiewicz
                            Co do Macierewicza, to sprawa jest dla mnie prosta: jeżeli prezydent doprowadzi do jego dymisji, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę w żadnych wyborach, nawet gdyby jego miejsce miał zająć Tusk.
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Warto chyba przytoczyć całość tekstu.

W Internecie czy w mediach społecznościowych widać wyraźnie kampanię dyskredytacji Jarosława Kaczyńskiego podważającą jego zdolność do rządzenia krajem - pisze Tomasz Sakiewicz w specjalnym numerze tygodnika "Gazety Polskiej", który ukaże się w najbliższą środę.

W Internecie czy w mediach społecznościowych widać wyraźnie kampanię dyskredytacji Jarosława Kaczyńskiego podważającą jego zdolność do rządzenia krajem. Kampania bardzo mocno jest animowana przez wrogie rządzącemu obozowi media, ale powielana jest też przez część tych prawicowych, wspieranych zresztą przez kilku prezesów spółek skarbu państwa.*Jaki jest główny cel tej kampanii?*Przekonanie, że Kaczyński nie nadaje się na premiera, bo wyborcy mniej go lubią niż innych polityków. Oczywiście jest jasne, że po takiej akcji może być mniej lubiany. To samospełniające się proroctwo. Bardziej długofalowym celem jest izolacja prezesa PiS i oddanie realnej władzy różnym grupom interesu. Tworzą się one wokół obozu rządzącego, podobnie jak parę lat temu pojawiały się wokół PO. Problem w tym, że Kaczyński jest temu przeciwny, a jego silne przywództwo utrudnia im działanie. Pewnie sami to widzimy w przypadku wielu spółek skarbu państwa.*Pomysł, by PiS trochę zplatformizować, nie jest nowy.*Cele są podobne i metody polityczno-propagandowe identyczne. Do znacznej części wyborców przemawiają wysokie sondaże, więc politykom, którzy wejdą w układ albo przynajmniej nie będą przeszkadzali, zapewnia się PR-ową opiekę. Ci, którzy są poza układem, to zawsze ofiary czarnego PR. Na własnej skórze od lat doświadczają tego Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. O ile ataki na Macierewicza wewnątrz obozu rządzącego w zasadzie były od zawsze, o tyle w przypadku Kaczyńskiego w tym obozie jest to jednak nowość. O jak wielką stawkę musi toczyć się walka, skoro udający do niedawna sojuszników zaryzykowali konflikt z przywódcą całego obozu?

Ufam, że Kaczyński sobie z tym radzi. Tak jak poradził sobie ze szmatownią poprzedniej władzy, tak teraz rozpędzi towarzystwo, które zachwaściło jego ogródek. Co do Macierewicza, to sprawa jest dla mnie prosta: jeżeli prezydent doprowadzi do jego dymisji, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę w żadnych wyborach, nawet gdyby jego miejsce miał zająć Tusk. Widzę jeszcze dla niego drogę odwrotu i nie chodzi o to, czy ma szanse w wyborach prezydenckich, bo moim zdaniem nie ma już żadnych, ale o to, jak zapamiętają go ci, dzięki którym wygrał.*
                              "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                                Warto chyba przytoczyć całość tekstu.
                                Może i tak, aczkolwiek poza standardowym hołdem nic więcej tam już nie ma.

A postawienie znaku równości między Dudą i Tuskiem czy wręcz milcząca akceptacja dla prezydentury Tuska kosztem prezydentury Dudy to jednak nowa "jakość".

Tylko jak to połączyć z obsługą kolejnej miesięcznicy?

Potem jeszcze na twitterku było o "WSI".
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X