Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nie chce mi się po prostu. To forum (wyłączając niektóre wątki) osiągnęło dno. Pogadamy za 3 lata.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
   Dla mnie Twój Jacku głos ma znaczenie. I nie uważam, że nigdy nie masz racji. Nie wiem po co ta skromność. Co do Suwerena, to ja demokratą nie jestem. Jak dla mnie to Suweren mógłby nawet demokratycznie uznać, że prawo Pitagorasa nie obowiązuje. Suweren przemówił również w 2007 i 2011, i nie sprawiło to, że uznałem, taki wybór za usprawiedliwienie dla czegokolwiek. I mam przeświadczenie, graniczące pewnością, że Ty też nie napisałeś nigdzie w 2007, "Suweren przemówił przy urnach". Skoro przedstawiciele PiS twierdzili, że ujawnią aneks, to niech go ujawnią, a jeśli nie ujawniają to niech przynajmniej wytłumaczą dlaczego. Jak Komoruski nim dysponował to uważaliśmy tu raczej zgodnie, że to dlatego, że kryje kolegów z WSI. Dlaczego niby teraz ukrywanie go przez obóz dobrej zmiany miałbym brać za dobrą monetę?
   To Ty w końcu głosowałeś na PiS ? Bo ja już powoli się gubię w przemyśleniach co poniektórych forumowiczów.

   Dodatkowo przy założeniu, że jednak głosowałeś i czujesz się oszukany doprecyzujmy:
   - czy był to jedyny powód (aneks) dla którego głosowałeś ?
   - czy brak ujawnienia tego aneksu będzie powodem dla którego nie będziesz głosował na PiS ?
   - czy mamy koniec kadencji, czy dopiero dobijamy do jej połowy ?
   - ile jest osób takich jak Ty którzy spełniają warunek 1 i 2 ?
   Lieber tot als rot!!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Nie chce mi się po prostu. To forum (wyłączając niektóre wątki) osiągnęło dno. Pogadamy za 3 lata.
    Nic dziwnego, że forum ma taki poziom jak patrzy się na licznik postów niektórych userów

    Komentarz


    • Nie głosowałem na PiS. Nie czuję się w związku z tym oszukany. Natomiast zastanawiam się nad oddaniem głosu w przyszłych wyborach na PiS, więc staram się mieć ogląd.
     1. Pytanie, w związku z powyższym, niezasadne.
     2. Jeśli nie ujawnią, a obiecali że ujawnią, to raczej nie zagłosuję. Gdyby nie obiecywali i nie ujawnili, lub gdyby uzasadnili nieujawnienie w jakiś racjonalny sposób, być może bym zagłosował.
     3. Czy Macierewicz nie twierdził jakoś w okolicach wyborów, że w przypadku wygranej to kwestia kilku tygodni bo "prezydent jest już nasz"? Zrozumiałbym być może jakieś dodatkowe uwarunkowania, ale tak jak Jacek wspominał - tommorow belongs to PiS, "Suweren zdecyduje" i w ogóle co się może stać z taką marną opozycją, więc czemu nie teraz.? Co powstrzymuje przed ujawnieniem tych informacji których ukrywanie przez Komorowskiego świadczyło o długich mackach służb? Co powstrzymuje przed wyjaśnieniem działania wbrew wcześniejszym deklaracjom?
     4. Jak dla mnie to może być takich osób 0, albo może takich osób być elektorat dla większości konstytucyjnej. Jak już wspominałem, prawdy, poglądów czy ocen nie ustalam na podstawie demokratycznych wyborów. A już na pewno nie poczuwam się do reprezentowania swoimi dociekaniami kogokolwiek poza moją skromną osobą.

     Dla jasności nadmienię, że aneks to aneks - jest najbardziej medialny, względnie na czasie, i jest (a przynajmniej był) na YT filmik z wspomnianą wypowiedzią Macierewicza, więc nie boję się jakiejś pseudo-rzeczowej riposty typu "a kto niby to naobiecywał". Niemniej jednak, zdaje się że w trakcie kampanii wyliczano dużo więcej afer, które obiecywano rozliczyć. Reforma sądów, to był jakiś argument za tym, żeby się powstrzymać do czasu, aż zapewni się jakąś większą niezależność sądów od kręgów rozliczanych. No ale umówmy się - jeśli reforma sądów polega na tym, że Ziobro mówi że uwzględnią propozycje prezydenta, po czym się okazuje, że jednak tylko mówi, to ciężko uwierzyć, że u steru są ludzie którym zależy na dobru ogółu, a nie na swoich własnych interesach i interesikach. Jak wpadał tu przed wyborami jakiś korwinowski meteor to zwykle na wyścigi mu tłumaczyliście oczywiste oczywistości, więc wydawało mi się że moje wątpliwości będą tu również jakoś rozwiane.
     Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
     -------------
     Jedynie prawda jest ciekawa

     Józef Mackiewicz

     Komentarz


     • A bierzecie pod uwagę, że aneks to kapiszon? Że jego wartość merytoryczna jest na tyle niska, że nie zrównoważy ewentualnych strat wynikających z ujawnienia zawartych tam informacji? Zbiór zastrzeżony też budził emocje, a fajerwerków nie widać. Nie do końca też wiem, jakie korzyści osiągnęliśmy publikując raport z likwidacji wsi.
      Z jakiegoś powodu aneks nie został ujawniony przez śp. Lecha Kaczyńskiego.
      "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

      Komentarz


      • Prezydent dodawał: – Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów. Przeprowadzałem z nim wówczas wywiad do „Wprost”, ale prezydent zastrzegł, że mówi mi to poza protokołem. W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: „Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie”. Ta ocena w ustach wywodzącej się z PiS głowy państwa brzmiała wówczas dość szokująco i wywołała liczne komentarze. Dopytywaliśmy więc zdziwieni: „I dlatego powierzył mu pan zadanie pisania raportu o WSI?”.
       https://www.wprost.pl/464174/Dlaczeg...likowal-aneksu

       Nie chciał publikacji Prezydent Lech Kaczyński, nie chce jej Prezydent Andrzej Duda. Nie dziwię się zbytnio.

       Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Prezydent Tomasz Sakiewicz odtajniłby aneks w pierwszym dniu swojej prezydentury

       Komentarz


       • 1916% zgody
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • „Mimo wspomnianych wad Macierewicz ma podstawową zaletę: jest całkowicie odporny na wdzięki przeuroczych oficerów WSI i nigdy nie ulega żadnym naciskom. Dlatego w odsłanianiu patologii wojskowych służb specjalnych okazał się niezastąpiony”

         Dodam od siebie do słów ś. p. Prezydenta: I w robieniu z lwp Wojska Polskiego.

         A kto jest bez wad, niech pierwszy rzuci kamieniem
         "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

         WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

         Komentarz


         • Jak już jesteśmy w temacie wojska. Czy ktoś może wyjaśnić nastawienie Polko do działań Macierewicza? Powiedzieć, że jest krytyczny to nic nie powiedzieć, a wydawał się swój. Chyba, że merytorycznie ma racje.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
           A bierzecie pod uwagę, że aneks to kapiszon? Że jego wartość merytoryczna jest na tyle niska, że nie zrównoważy ewentualnych strat wynikających z ujawnienia zawartych tam informacji? Zbiór zastrzeżony też budził emocje, a fajerwerków nie widać . Nie do końca też wiem, jakie korzyści osiągnęliśmy publikując raport z likwidacji wsi.
           Z jakiegoś powodu aneks nie został ujawniony przez śp. Lecha Kaczyńskiego.
           Obawiam się że nie masz racji w wyboldowanym fragmencie. ZZ daje dużo "wybuchowego" materiału szczególnie dla tzw. służby dyplomatycznej - choć nie tylko
           Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • W MSZ kto był, a kto nie TW lub nawet funkcjonariuszem, to nie była żadna tajemnica. ZZ jedynie upublicznia i daje formalny powód do odwołań. A to co było / miało być wybuchowe i tak już z ZZ wyciągnięto i dalej pozostanie niejawne.
            Nie neguję "oczyszczania resortu ze złogów" (czy to MSZ czy MON), ale po co to robić publicznie? Tym bardziej, że nie brakuje przykładów na pzprowskie czy wsiowe/sbckie kwiatki w "obozie dobrej zmiany"....
            "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
             W MSZ kto był, a kto nie TW lub nawet funkcjonariuszem, to nie była żadna tajemnica. ZZ jedynie upublicznia i daje formalny powód do odwołań. A to co było / miało być wybuchowe i tak już z ZZ wyciągnięto i dalej pozostanie niejawne.
             Nie neguję "oczyszczania resortu ze złogów" (czy to MSZ czy MON), ale po co to robić publicznie? Tym bardziej, że nie brakuje przykładów na pzprowskie czy wsiowe/sbckie kwiatki w "obozie dobrej zmiany"....
             Po to by uniemożliwić złogom kotwiczenie w innym miejscu/powrót w późniejszym czasie
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Np. na placówce (TW Wolfgang), czy przy MON (pan Kazimierz)? Jak chcemy się*tym chwalić, to kosimy równo - swój czy nie swój, jak był w partii czy pracował na rzecz systemu - out. A jeśli robimy wyjątki dla swoich, to nie ma się czym chwalić....
              "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
               Jak już jesteśmy w temacie wojska. Czy ktoś może wyjaśnić nastawienie Polko do działań Macierewicza? Powiedzieć, że jest krytyczny to nic nie powiedzieć, a wydawał się swój. Chyba, że merytorycznie ma racje.
               Gen. Polko liczył na to ze będzie partycypował w „dobrej zmianie”, jako medialne pierwszy żołnierz Rzeczpospolitej. Bez wchodzenia w szczegóły Polko to na operacyjnie na poziomie taktycznym ciekawia osoba - strategicznie (a takie miał aspiracje ) no ja Was proszę
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Czekałem na akurat Twoją odpowiedź na to pytanie Dorzuciłbym jeszcze jeden, drobniejszy ale moim zdaniem również mający jakieś znaczenie już typowo "ludzki" element. Polko jest umiarkowanie popularny wśród weteranów GROM... stanowiących trzon ochrony J. Kaczyńskiego... (wspominam tylko o tym, co jest w tzw. "domenie publicznej" )                Ze sprawozdania finansowego złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że podczas ostatniej kampanii wyborczej Komitet Wyborczy PiS zapłacił ponad 350 tysięcy złotych firmie chroniącej Jarosława Kaczyńskiego.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X