Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez stewiegriffin Zobacz posta
  Inaczej - (uwaga znowu teoretyzowanie!) PiS ma 10 sędziów przychylnych, którzy w razie potrzeby funkcjonowaliby zgodnie z tym, co powie władza. Chcieliby wstawić ich do KRS.

  Model PiS - właściwie jest to możliwe, o ile uda się uzyskać 3/5 głosów w Sejmie.
  Model wielu krajów europejskich - nie jest to możliwe, ponieważ nie wydaje mi się, aby tych 10 sędziów było zarekomendowanych przez sędziów tworzących rekomendacje.  Pełna zgoda. Tyle, że reforma zakłada przejście od jednej ściany do drugiej. Teraz będziemy jednym bądź jednym z niewielu krajów, gdzie politycy będą mieli decydujący wpływ na skład KRS.
  No dobrze zgadzam się ale na logikę skoro model z wybieraniem sędziów przez sędziów się nie sprawdził to obecny model jest przynajmniej o tyle lepszy że jak się nie sprawdzi to można (o ile to będzie wystarczający powód) zagłosować na PO(czy w co tam się przekształcą), która przywróci poprzedni model - prawda?

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
   No dobrze zgadzam się ale na logikę skoro model z wybieraniem sędziów przez sędziów się nie sprawdził to obecny model jest przynajmniej o tyle lepszy że jak się nie sprawdzi to można (o ile to będzie wystarczający powód) zagłosować na PO(czy w co tam się przekształcą), która przywróci poprzedni model - prawda?
   Prawda.

   Komentarz


   • Minister Patryk Jaki: Dziś o 20.10 w @tvp_info odniosę sie do wszystkich bzdur dot. reform. Wyjątkowo polecam!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

    Komentarz


    • Wojtek Sokol

     Ta narracja jest straszna. Jak naiwni byli ludzie sądząc, że pewne rzeczy się już nie powtórzą, że społeczeństwo nie da sobie narzucić dokładnej kopii komunistycznej propagandy, metod i organizacji. Posłuchaj tych prymitywnych ludzi, oni sami mówią, że trzeba naród wziąć za mordę nie rozumiejąc, że sami są tym narodem, zamykają się w klatce na własne życzenie. Oni byli wściekli na demokracje, bo nie zakładają w ogóle opcji że ktoś może mieć inne zdanie. Nie umieją też przegrywać. Nigdy nie przyznają, że ktoś jest lepszy od nich. Więc jeśli istnieje mechanizm który pozwala wygrywać komuś o odmiennych poglądach, to trzeba go zlikwidować. Brakuje im wyobraźni żeby przewidzieć, co się może stać jak stracą jakiekolwiek mechanizmy które ich zabezpieczają przed nadużywaniem władzy przez rządzących. I chociaż ogromną winę ponoszą za to poprzednie rządy, bo nie dały zwykłym obywatelom poczucia bezpieczeństwa, nie umiały im przekazać wagi państwa prawa, nie chciały prostym językiem tłumaczyć konstrukcji państwa, a nawet psuły jego wizerunek i przyczyniły się w prostej linii do jego dewaluacji i do pogardy dla systemu, to i tak stawianie dziś poprzednich rządów i ich patologii na równi z tym co teraz robi PIS jest najgorszą rzeczą jaką można robić. Relatywizacja działań tego rządu i twierdzenie, że PO było takie samo, to po prostu kłamstwo, bo nigdy nikt w tym kraju nie posunął się tak daleko. Podkreślam - pomimo ogromnej winy poprzednich rządow za to co mamy. Ale nie rozmywajmy tego co robi PIS. Nie można.

     Komentarz


     • Szkoda. Maski wielu osobom, które kiedyś uważałem za ogarnięte i inteligentne, spadają.
      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
       Szkoda. Maski wielu osobom, które kiedyś uważałem za ogarnięte i inteligentne, spadają.
       Popieranie PiS-u związanego z konserwatyzmem, Kościołem (czy.Rydzyk), moherami itd., jest w pewnych kręgach obciachem. Mimo, że to pro-polska, ale często nieudolna i potykająca się o własne nogi partia to żeby należeć do establishmentu trzeba POpierać inne partie te o POglądach "europejskich". Tam są pieniądze i to nie małe. Dlatego 90% artystów,muzyków,dziennikarzy ma poglądy lewicowe lub skrajnie lewackie.

       Tede,Sokół i wielu innych myśli podobnie. Przez lata żyją na wysokim poziomie i punkt widzenia zmienia im się. Nie chcą tych co wywracają stolik w polityce i tzw elitach. Chcą spokój i POlityków których klepią po plecach na świecie.

       Komentarz


       • A jaką on do tej pory nosił maskę?
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • też mnie to ciekawi biorąc pod uwagę, że chociażby w trakcie warszawskiego referendum stanął w obronie HGW. Co jak co, jest konsekwentny w swoich preferencjach politycznych.

         Komentarz


         • Już parę lat temu ktoś tu na forum wklejał pierdolenie Sokoła w podobnym stylu. Nie pamiętam już czego dokładnie dotyczyło, ale bodajże wychwalał PO lecąc gadką typowego leminga. Zresztą wystarczy posłuchać jego 2 zwrotę w "Pieniądze nie śmierdzą" i wszystko jasne.
          Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

          Komentarz


          • I tyle.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Minister Patryk Jaki: Dziś o 20.10 w @tvp_info odniosę sie do wszystkich bzdur dot. reform. Wyjątkowo polecam!
            Dzięki za info. I powinni tak robić, głosić wszędzie gdzie się da, jakie dokonywane są zmiany w ustawach. P. Jaki jak zwykle konkret

            Komentarz


            • Jaki - super, czas na ofensywę, ale nie tylko na froncie TVPiS
             Ostatnio edytowany przez stewiegriffin; 77459.

             Komentarz


             • Jeśli to prawda, to Duda powinien zawetować. 2 lata sie przygotowywać i dać taką plamę

              Komentarz


              • Jaki parlament, taka Ostrowska.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                Jaki parlament, taka Ostrowska.
                Takie są skutki pozostawienia ludzi z poprzedniej ekipy
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X