Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Mam problem z edytą posta - właściwy link poniżej:
  https://www.facebook.com/krzysiek.ri...=3&pnref=story

  Komentarz


  • A teraz od kogo są te instytucje "uzależnione" ?
   Lieber tot als rot!!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    A teraz od kogo są te instytucje "uzależnione" ?
    Na poziomie osobistym od opinii, swiatopogladu, kontaktow i sumienia konkretnego sedziego? Rozmawiamy jednak o zmianie systemu, ktory w sposobie dzialania jest obecnie niezalezny od polityków. Wolalbys to zmienić, jak rozumiem?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bemec Zobacz posta
     Na poziomie osobistym od opinii, swiatopogladu, kontaktow i sumienia konkretnego sedziego? Rozmawiamy jednak o zmianie systemu, ktory w sposobie dzialania jest obecnie niezalezny od polityków. Wolalbys to zmienić, jak rozumiem?
     Oczywiście, że tak. Na dzień dzisiejszy sędziowie są jedyną grupą zawodową poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. W przeciwieństwie do chociażby tych "złych" polityków których możesz w prosty sposób weryfikować co 4 lata.
     Lieber tot als rot!!

     Komentarz


     • Senat przyjął ustawę o SN bez poprawek. Czas pokaże czy to dobrze czy to źle. Klich krzycząc o zdradzie wychodzi do protestujących. Powitano go brawami jak bohatera. Klich- facet za którego kadencji jako szfa mon rozyebaua się CASA i delegacja lecąca do Smoleńska.
      Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
      Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
       Senat przyjął ustawę o SN bez poprawek. Czas pokaże czy to dobrze czy to źle. Klich krzycząc o zdradzie wychodzi do protestujących. Powitano go brawami jak bohatera. Klich- facet za którego kadencji jako szfa mon rozyebaua się CASA i delegacja lecąca do Smoleńska.
       Bardzo dobrze, im szybciej zmiany zostaną promulgowane tym lepiej.
       "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

       WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

       Komentarz


       • Absolutnie kluczowe są media ,bo ten kto ma pod kontrolą sferę medialną(najgorsza jest zawsze jednostronna monopolizacja) może kreować rzeczywistość na modłę własnych korzyści.Karnowski bardzo rozsądnie o tym napisał


        https://wpolityce.pl/m/polityka/3499...kilka-wnioskow


        Tutaj jest ciągle niewykorzystane pole do działania dla środowisk pronarodowych/suwerennistycznych itp

        Komentarz


        • Dlatego też wszystko zostało rzucone na szalę. Maski pospadały. Komercyjna TV 4, zawsze nadająca wyłącznie programy z puszki, tym razem jedzie w nocy… relacją na żywo z protestów! Oto czym jest własność w mediach i czemu służy!

         Wicenaczelny „Wprost” bierze udział w próbie ohydnego okrzykowo-napastliwego linczu na dziennikarce TVP. Przy okazji - sprawdźcie ile tam - do PMPG - w ostatnich latach poszło pieniędzy z puli spółek skarbu państwa, rozmaitych funduszy, banków, a będziecie w szoku. Mediom III RP pieniędzy nie brakuje, mają niemal całkowity monopol na reklamę, ale po co PiS dokłada na sznur na którym chcą go powiesić? Nie rozumiem.

         Inne gazety rozdają specjalne darmowe wydania, sugerując jakiś nadzwyczajny stan w państwie, bo na ulice wyszła najwyżej dziesięć razy mniej niż każdego tygodnia spotyka się na Jasnej Górze. Wydanie takie wyszykował między innymi „Dziennik Gazeta Prawna”. Sprawdźcie, ile dostał ten tytuł całkiem niedawno od władzy, tej władzy, a też będziecie w szoku. Hajdarowicz, Onet i inni też dostali, w sumie 3 miliony złotych. Góra pieniędzy, za to można spokojnie robić zamach.
         Media III RP postawiły wszystko na jedną kartę teraz, bo wiedzą, że po wakacjach będą następni

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Berni Zobacz posta
          Absolutnie kluczowe są media ,bo ten kto ma pod kontrolą sferę medialną(najgorsza jest zawsze jednostronna monopolizacja) może kreować rzeczywistość na modłę własnych korzyści.Karnowski bardzo rozsądnie o tym napisał


          https://wpolityce.pl/m/polityka/3499...kilka-wnioskow


          Tutaj jest ciągle niewykorzystane pole do działania dla środowisk pronarodowych/suwerennistycznych itp
          Karnowski ma w tym interes, bo ostatnim czasem zarabia na tym miliony.
          Jakby się komuś chciało, to łatwo można policzyć ile w ostatnim czasie PiS poprzez swoje spółki zarobił na GP (reklamy spółek skarbu Państwa itd.). Miliony.


          Jeszcze podpis Adriana i PKW przejęte:          Dlaczego ważna jest apolityczność PKW? Bo do jej zadań należy m.in.

          - weryfikacja sprawozdań finansowych partii i jej komitetów wyborczych, od której zależy uzyskanie przez partie środków publicznych na funkcjonowanie – mówiąc kolokwialnie – o tym czy partia dostanie kasę decyduje PKW,
          - sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego,
          - powoływanie i odwoływanie komisarzy wyborczych,
          - rozpatrywanie skarg na działalność okręgowych komisji wyborczych oraz komisarzy wyborczych,
          - ustalanie i ogłaszanie wyników głosowania i wyników wyborów w zakresie określonym przepisami szczególnymi kodeksu.

          Oczywiście partia, które nie zgadza się z decyzją PKW może się od niej odwołać. Ale gdzie? … do SN!!! Koło się zamyka.

          Koniec niezawisłości Sądu Najwyższego to koniec niezależności Państwowej Komisji Wyborczej, czyli brak gwarancji demokratycznych wyborów i równego traktowania partii politycznych.
          Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

          Komentarz


          • Ziemkiewicz ostro o sytuacji w Polsce ws. sądów, demonstracjach KOD-u, PiSie i totalnej opozycji!

           Komentarz


           • Nie bójcie żaby. Soros też sponsorował protesty ze świeczkami na Węgrzech. Ten sam scenariusz, te same rekwizyty. Pokwiczą, pochodzą z tymi tęczowymi flagami i tyle. Na całym świecie lewica tak kwiczy, bo jest odrywana od koryta. Kończy się lewacka epoka. W UK, USA, w Australii, na Węgrzech też już według nich "nie ma demokracji". Jakoś damy radę w tym strasznym klubie państw "autorytarnych".
            https://www.facebook.com/moraine.tk/...34093116818194

            PS. A tutaj rzeczowy argument:

            Komentarz


            • I jeszcze do obrońców konstytucji z 97r.

             Dla mnie to nie jest konstytucja Wolnej Polski. Gdyby w latach 89-91 nastąpiła dekomunizacja i lustracja (m. in. powieszenie Jaruzelskiego i Kiszczaka, kary śmierci lub długoletniego więzienia dla innych komunistycznych zbrodniarzy, zakaz zajmowania funkcji państwowych i biernego prawa wyborczego dla komunistycznych aparatczyków od sekretarza powiatowego wzwyż na okres co najmniej 10-ciu lat, ujawnienie wszystkich TW zajmujących jakiekolwiek funkcje państwowe), to nie miałaby szans powstać.
             Co to za konstytucja, w czasie uchwalania której prezydentem był komunistyczny aparatczyk, sowiecki agent?
             A powstała po to, żeby zakonserwować po wsze czasy podokrągłostołowy układ. Zresztą widać to wyraźnie teraz, przy rozmontowywaniu instytucji gwarantujących trwałość postkomunistycznego układu. Nic dziwnego, że beneficjenci układu bronią tej konstytucji rękami i nogami. Bo to dzięki jej gwarancjom mają podskórną władzę. Dlatego lata mi, czy reformatorzy w kwestii zapisów konstytucyjnych działają in fraudem lege, czy nie. Nota bene dwie polskie konstytucje zostały uchwalone in fraudem lege, a rocznicę jednej z nich hucznie obchodzimy do dzić. Jak przeciwnik wybudował sobie betonowe schrony, to atakowanie go po rycersku gówno daje. W takiej sytuacji trzeba być lisem. A jak już magdalenkowy układ zostanie wyjebany w kosmos, razem, mam nadzieję za mojego życia, z tą pseudokonstytucją, to budujcie sobie lege artis demokrację. Oby był to model prezydencki.

             Kocham Polskę, pier"olę 3rp i jej konstytucję.
             "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

             WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

             Komentarz


             • – Andrzej Duda ma zastrzeżenia legislacyjne do ustawy o Sądzie Najwyższym – powiedział w programie „Śniadanie w Trójce” rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Przypomniał, że w poniedziałek prezydent spotka z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i z prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego Stanisławem Zabłockim.


              Senat przyjął bez poprawek ustawę ws. Sądu Najwyższego


              Rzecznik prezydenta mówił w programie „Śniadanie w Trójce”, że chodzi o zapis, który w dwóch artykułach na dwa sposoby mówi o wyborze pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Zaznaczył, że prezydent będący prawnikiem jest zdania, iż niezauważenie tych błędów przez posłów w trakcie prac nad ustawą burzy zasady prawidłowej legislacji
              http://www.tvp.info/33318352/lapinsk...podwojny-zapis
              "Lubię sobie jebnąć piwo"

              Komentarz


              • No i jak tam się czuje opcja 0 % ?
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez bemec Zobacz posta
                Odnośnie rozwiązań dot KRS w innych krajach EU.

                Sytuacja w PL wg nowej ustawy wydaje się OK przedstawiona.

                Jeszcze raz:

                Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
                1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

                2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,

                3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.
                Wg nowej ustawy pkt 2) będzie realizowany poprzez Sejm (3/5 głosów). Czyli mamy 4 "innych" i 19 wybieranych przez Sejm (pkt. 2 i 3).

                Czy inne państwa są OK przedstawione? Wydaje się, że tak - dobrze, gdyby Ministerstwo Sprawiedliwości obaliło tego typu grafiki, jeśli się z nimi nie zgadza.

                I jeszcze, jeśli ta grafika jest prawdziwa i zgodna z rzeczywistością, oznaczałoby to, że PiS manipulował mówiąc półprawdy o tym, że "będzie tak jak na Zachodzie". Nie zmienia to faktu, że nadal można w pełni popierać tę ustawę. Do tego wystarczy mieć większe zaufanie do PiSu niż do środowiska sędziowskiego I już.

                Rzec można - PIONIERZY

                Komentarz

                Pracuję...
                X