Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
  Ile ich tam było ? 20,30 a nawet jak i 50 tys to co z tego. Skoro na Komorowskiego głosowało ponad 5 mln ludzi to wiadome jest, że na takie spędy trochę ich może przyjść. Niech chodzą, krzyczą i płaczą a jak mawiał klasyk psy szczekają a karawana jedzie dalej
  Jasne, że mają co robić, ale w tym przypadku czują, że niektórzy mogą potracić swoje "biznesy" bo sądy mogą już zdjąć parasol ochronny Mnie tam się te spędy podobają, jak się nakręcają, że ulica obali ten rząd i już od dwóch lat nie mogą bo to ten typ "ludzi w futrach" czy bananowa młodzież

  Komentarz


  • Zamieszczone przez hajti Zobacz posta
   Mnie to jedno zastanawia, na tych marszach ciągle te same mordy zwane kanaliami...czy oni nie mają co robić?żadnych obowiązków w pracy,rodzina,dzieci czy piwo z sąsiadem? Może lubią wdychać parafinę nie wiem, mnie by się nie chciało wiedząc że ..uja zrobię.
   http://politykawsieci.pl/analiza-5-r...w-socialmedia/

   Liczba prowadzonych akcji w sieci m.in #3xweto #wolność #chcemyWeta itd, liczba interkakcji, dane dot. zasięgów, zainteresowanie w sieci samymi protestami wskazują jednoznacznie ze w sieci nic naprawdę masowego jeszcze się nie zaczęło. Dane dot. Protestów nie przekroczył 50% danych z okresu #czarnyprotest. Teraz zadziała poniższy mechanizm:
   Średnio każda z osób która była obecna na proteście ma w kanale FB około 150 znajomych. Większość z tych znajomych wczoraj widziała protesty a dokładnie „fajne foty” z protestów i brak „dziadków” oraz „obciachu”, następnym razem inni znajomi też będą chcieli mieć takie zdjęcia.
   W artykule wytknięta także mała aktywność PiSu w Internecie w ostatnich dniach. To też może być powodem tak dużej frekwencji. Ludzie widzieli nawoływania do wyjścia na ulicę, ale nie widzieli niczego przeciwstawnego - nie dotarło do nich.

   Z wczorajszych demonstracji jest mnóstwo zdjęć, filmów, na których widzimy jak poszczególne osoby demonstrują z uśmiechem na twarzy - jest to dla nich swego rodzaju atrakcja, okazja do fotek, ciekawych wspomnień. Najlepsze, że dotyczyło to też osób na scenie do przemówień Mogą poczuć się, jak to było za PRLu - tak przynajmniej sobie myślą.

   Część oczywiście prawdziwie to przeżywa i martwi się o demokrację, wolność, wolne sądy. To czy wynika to tylko z nawoływań mediów/opozycji czy też z wnikliwej analizy treści nowych ustaw/Konstytucji i chłodnych przemyśleń - nie wiadomo
   Ostatnio edytowany przez stewiegriffin; 77459.

   Komentarz


   • A tak swoją drogą to ta "nowela" prezydenta to przeszła czy nie ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

    jest tylko jeden King!!!!

    *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Pieczewo Zobacz posta
     BTW: w SKOK'ach utopiliśmy już poprzez Bankowy Fundusz Grarancyjny jakieś 5,2 miliardów PLN (podaje za Polskim Radiem)
     http://www.polskieradio.pl/42/276/Ar...szosc-na-SKOKi

     na każdego Polaka przypada jakieś 137 PLN... czy ktoś był w SKOK'ach czy nie to zapacił‚... (nie oszukujmy się - to nie banki - to z naszej kasy na koniec dnia idzie)

     I TO UWAŻAM ZA NAJWIĘKSZÄ„ ZBRODNIE PO - że podciągnął SKOKI pod KNF i BFG! nieźle na tym chłopaki z PIS wyszli! Po rękach powinni PO całować...

     Dla przypomnienia - AMBER GOLD - to ok 851 mln - i tylko tych którzy chcieli zarabiać + 10% rocznie...

     SKOK'i poszły po wszystkich... niezaleleżnie od opcji....

     Pozdrawiam JACO i B. i wszystkich zajaranych... obyśmy się tylko nie obudzili za 8-10 lat (nastroje to jednak wahadło) w Polsce w której do właadzy dochodzi ultra-lewica i ministrem sprawiedliwości zostaje szef jakiejś Lambdy... i to on wyznacza sędziów SN... a premier np. od Zandberg'a decyduje o składzie Trybunału‚u Konstytucyjnego, który np. tłumaczy nam czym jest prawdziwe małżeństwo...


     Oczywiście nieco umknęły Ci drobiazgi w rodzaju tego, że zgodnie z nową ustawą sędziów do SN rekomenduje minister sprawiedliwości (przejściowo - do ukonstytuowania się pełnego pierwszego składu) a docelowo prezes SN. Rekomendacje te zatwierdza (albo nie) - prezydent. Prawdopodobieństwo, że któryś z nich będzie od Zandberga czy innej "Lambdy" jest naprawdę "porażające"

     TK, dla odmiany od składu Rzeplińskiego - zgodnie z konstytucją - opiniując zgodność z nią samych ustaw, a nie trybu ich uchwalania, uchwał Sejmu, czy np. "zagrożenia stabilności budżetu" (podstawa uznania - nomen-omen- skoku PO na OFE za "zgodny z konstytucją") raczej nie uzna alternatywnych definicji małzeństwa (do momentu, gdy jakaś nowa większość nie dokona... skoku na tenże TK - co w przewidywalnej sytuacji politycznej nie wygląda na możliwe do przeprowadzenia).

     No i jest jeszcze wprowadzona zasada 3/5 koniecznej do wyborów większości sędziów do KRS.

     A z dzisiaj takie coś:
     Prof. Piotr Kruszyński w "Rz": Podobają mi się pomysły ministra Ziobry. "Nie wiem, czy usprawiedliwiona jest tak totalna krytyka"
     https://wpolityce.pl/polityka/349773...otalna-krytyka

     Co mieliśmy w poprzednim systemie z "niezależnym" sądownictwem i prokuraturą? Proszę bardzo:
     Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące podejrzeń korupcji wśród sędziów Sądu Najwyższego. Wciąż trwa za to śledztwo, w którym ścigani są dziennikarze alarmujący opinię publiczną o przeszkodach, na jakie natrafia sprawa dotycząca sędziów.
     http://foxx-news.blogspot.com/2012/1...ny.html?q=yeti

     O SKOK-ach napisałem już w tym watku raz i obszernie, ale proszę bardzo - mogę przekleić. Wypłaty z funduszu gwarancyjnego otrzymali klienci spółdzielczych kas - tak jak piszesz na życzenie PO. Tymczasem kasiorę z Amber Gold, afery hazardowej, stoczniowej, wyłudzaczy roszczeń (właściwie - szabrowników) - mafia złożona z przedstawicieli "nadzwyczajnych kast" III RP, zwykle z co najmniej jednym ministrem/wysokim urzędnikiem samorządu, co najmniej kilkoma przedstawicielami kasty prawniczej, co najmniej jednym oligarchą i co najmniej jedną osobą powiązaną z PRL-owskimi służbami (a czasem różnymi combo tych wariantów).

     Taka to drobna różnica.

     No to przypominka - jak poprzednia władza POdskakiwała i Konstytucją oraz wyrokami TK się przejmowała:

     5 stycznia 2012

     W przypadku banków, z tworzeniem rezerw związane są przywileje podatkowe polegające na możliwości ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast w przypadku SKOK-ów już nie. Taka sytuacja powoduje naruszenie wyrażonej w Konstytucji zasady równości. Wejście przepisów rozporządzenia w życie spowoduje konieczność utworzenia jednorazowych odpisów, które zwiększą pozostałe koszty operacyjne, jednocześnie nie będą stanowić kosztów uzyskania przychodów. Co spowoduje dodatkowe obciążenie podatkiem dochodowym i może być zagrożeniem dla stabilności systemu SKOK.

     - Projekt rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 15 grudnia 2011 r. powstał z inspiracji Komisji Nadzoru Finansowego, która uparcie zabiega o przejęcie nadzoru ostrożnościowego nad systemem SKOK. Przedmiotem regulacji jest wprowadzenie szczególnej zasady dokonywania odpisów z tytułu zmniejszania wartości udzielonych przez SKOK pożyczek i kredytów, w tym naliczonych lecz nie zapłaconych odsetek. Jest to kwestia wymagająca zmian ustawowych i nie może być wprowadzona w trybie rozporządzenia Ministra Finansów – twierdzi prof. Grażyna Ancyparowicz, była wiceprezes GUS. – Jest to przejaw swoistej dyskryminacji systemu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych wobec banków, które mają przywilej zaliczania środków odprowadzanych na rezerwy do kosztów działalności. W tej sprawie (podobnie jak w sprawie ustawy z 2009 r. dotyczącej działalności i nadzoru nad systemem SKOK) powinni wypowiedzieć się konstytucjonaliści, a nie – ekonomiści – podkreśla prof. Ancyparowicz.
     http://wpolityce.pl/polityka/124841-...asady-rownosci

     SKOK-i pod nadzorem KNF. Będzie bezpieczniej?
     2012-10-26 07:00:00

     Od 27 października 2012 roku spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK) trafiają pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego. Jest to kolejny krok KNF w kierunku zapewnienia stabilności nie tylko samego systemu bankowego, ale całego sektora instytucji finansowych funkcjonujących na polskim rynku.

     Na początku października sejm przyjął nowelizację ustawy o SKOK-ach. Zgodnie z nią KNF obejmie faktyczny nadzór na Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Rozliczeniowymi. Mowa w szczególności o czynnościach związanych z udzielaniem zgody i tworzeniem kas oraz zatwierdzaniem ich statutu. Ponadto zostanie wprowadzona tzw. generalna norma ostrożnościowa, nakładająca na kasy obowiązek posiadania funduszy własnych dostosowanych do rozmiaru prowadzonej działalności.

     Warto podkreślić, że według wyroku Trybunału Konstytucyjnego dwa artykuły ustawy były niezgodne z ustawą zasadniczą. Pierwszy dotyczył ustanawiania zebranych przedstawicieli członków najwyższą władzą SKOK, a drugi systemu gwarantowania depozytów. W uzasadnieniu swojego wyroku Trybunał uznał, że powyższe punkty nie wiążą się nierozerwalnie z resztą ustanowionego prawa, więc ustawa może wejść w życie.

     Cała sprawa wydaje się więc nieco kontrowersyjna
     . Dla przeciętnego klienta SKOK istotne jest nie to, kto w rzeczywistości będzie instytucją zarządzał, ale przede wszystkim to, jak będzie wyglądał system gwarancji lokowanych w SKOK-ach środków. Według KNF publicznemu nadzorowi nad systemem SKOK powinien towarzyszyć publiczny system gwarancji depozytów członków kas oparty o Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), co w praktyce oznaczałoby włączenie SKOK-ów do systemu bankowego, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
     http://www.bankier.pl/wiadomosc/SKOK...j-2661808.html

     Grzegorz Bierecki pisze list do premier Ewy Kopacz ws. publikacji "Wprost". Senator zwraca się w nim o wyjaśnienia "czy i do kogo szef KNF wysłał pisma, z których mają płynąć wnioski", że twórca SKOK-ów wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem. Wcześniej Bierecki wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że podnoszone przeciw niemu zarzuty "to kłamstwa". (...)
     11 marca 2015

     W poniedziałek tygodnik "Wprost" napisał, że Bierecki, senator PiS i "twórca SKOK-ów wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem". Takie wnioski, według tygodnika, "płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie". "Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że list szefa KNF otrzymali: premier Ewa Kopacz, marszałek Senatu oraz szefowie CBA i ABW. Według "Wprost" i "GW" z materiałów zgromadzonych przez KNF wynika, że majątek zlikwidowanej w 2010 r. Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych przekazany został do spółki będącej własnością kilku osób, w tym Biereckiego. Senator miał w niej najwięcej udziałów. Pieniądze powinny zaś trafić do instytucji w działającej w ramach systemu SKOK-ów np. do Kasy Krajowej. (...)

     Pytana o tę sprawę premier Kopacz powiedziała we wtorek na konferencji prasowej, że zapoznała się z pismem Jakubiaka. Jak mówiła, otrzymała je do wiadomości, a kierowane było do szefów CBA - Pawła Wojtunika i ABW - płk Dariusza Łuczaka. - Zarówno CBA, jak i ABW, które były adresatami tego pisma, pewnie zajmują się analizą formalno-prawną tego pisma i ewentualnie oceną tego pisma, ale sytuacja jest bardzo poważna. Uważam, że tę sytuację należy wyjaśnić - powiedziała Kopacz. Zapewniła, że zarówno CBA, jak i ABW "dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić sytuację dotyczącą SKOK-ów". Poseł PO Marcin Święcicki uważa, że powinna powstać komisja śledcza ds. SKOK-ów. - Sprawa jest gigantyczna, chodzi o miliony złotych - stwierdził Święcicki.

     Szef klubu PO na razie dystansuje się od pomysłu Święcickiego. Czeka na ustalenia sejmowej komisji finansów publicznych. W związku z publikacjami nt. SKOK 18 marca odbędzie się jej posiedzenie. Ma ono mieć charakter niejawny.

     We wtorek Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS. Szef klubu Mariusz Błaszczak zwrócił się do senatora o wyjaśnienia w związku z publikacjami mediów nt. SKOK. Bierecki, który nie jest członkiem PiS, ale był członkiem klubu parlamentarnego partii, sam wnioskował o zawieszenie.
     http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ow,523126.html

     Tygodnik "Wprost" przeprosił senatora Grzegorza Biereckiego za sugestię, jakoby miał "wyprowadzić kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem".
     16 października 2015

     Sprawa dotyczy sformułowań z artykułu Anny Gielewskiej, opublikowanego 10 marca tego roku we "Wprost". Autorka napisała, że senator PiS i twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki "wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem". Jak podała dziennikarka, takie wnioski "płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie".

     Senator Grzegorz Bierecki wraz ze swoimi współpracownikami prof. Adamem Jedlińskim i Jarosławem Biereckim pozwali wydawcę tygodnika "Wprost" oraz ówczesnego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego.

     W poniedziałek tygodnik opublikował oświadczenie, w którym przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego, prof. Adama Jedlińskiego i Jarosława Biereckiego "za rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania". Wydawca "Wprost" przyznaje w oświadczeniu, że "zarzuty i sugestie sformułowane na podstawie pisma Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego są nieuprawnione". (...)

     Senator Grzegorz Bierecki 13 października skierował do mediów list. Napisał w nim, że "na tezach sformułowanych w artykule 'Wprost' oparta była duża część doniesień prasowych". "Niektóre publikacje miały bardzo kategoryczny charakter, ich autorzy przekreślali życiowy dorobek wielu osób" - uznał Bierecki. "'Afery SKOK' nigdy nie było, ja i moi współpracownicy byliśmy obrażani bez żadnych podstaw, przy okazji próbowano też zdezawuować wiarygodność całych środowisk, także politycznych, związanych z opozycją" - oświadczył.
     http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ty,586464.html

     Kancelaria Premiera sprawdzi, czy zachowały się dowody ze spotkań Donalda Tuska z Andrzejem Jakubiakiem – byłym szefem KNF, który nadzorował SKOK Wołomin w czasie, gdy wyprowadzono z niego 1,5 mld zł – informuje "Gazeta Polska Codziennie".
     6 kwietnia 2017

     Poseł PiS Janusz Szewczak zwrócił się do KPRM z prośbą o informacje, czy zachowały się dowody materialne, np. notatki ze spotkań, potwierdzające, że Donald Tusk lub jego bliscy współpracownicy byli informowani w latach 2012-2014 o nieprawidłowościach w SKOK-u Wołomin przez przedstawicieli Komisji Nadzoru Finansowego, w tym przez jego przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka.

     Gdy z wołomińskiej kasy wyłudzano pieniądze, bezpośrednim zwierzchnikiem szefa KNF był Donald Tusk. Według posła PiS jest mało prawdopodobne, aby Jakubiak nie wiedział o nieprawidłowościach w SKOK-ach.

     Szewczak powiedział w rozmowie z "GPC", że szef KNF otrzymał swoje stanowisko nie przez przypadek. – Był (Jakubiak – red.) współpracownikiem prominentnych polityków PO, w tym wiceprzewodniczącej partii Hanny Gronkiewicz-Waltz – tłumaczy polityk PiS.

     Gazeta przypomina, że w aferze dotyczącej SKOK-u Wołomin zarzuty usłyszał m.in. były oficer WSI Piotr P., członek rady nadzorczej kasy, który w przeszłości stał na czele Pro Civili. Fundacja wyłudziła kilkaset milionów złotych z Wojskowej Akademii Technicznej, w czasie gdy ministrem obrony narodowej był Bronisław Komorowski.
     https://dorzeczy.pl/obserwator-medio...onald-Tusk.htm

     Pierwszy z przytoczonych przeze mnie fragmentów dot. różnicy między faktycznym znaczeniem obciążenia SKOK-ów obowiązkową rezerwą, a sytuacją banków. Mechanizmem zakwestionowanym przez ówczesny TK (drugi cytat), który to wyrok dzisiejsi "obrońcy demokracji" na luzie sobie olali. By utopić jedyne finansowe instytucje będące jednocześnie poza polskim banksterskim systemem i wspierające inicjatywy przeciwne politycznemu liberalno-lewicowemu "mainstreamowi".
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Mimo wszystko wczoraj trochę się ich zlazło. Z dyszka była ?
      "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
      Wiedźmin

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
       A tak swoją drogą to ta "nowela" prezydenta to przeszła czy nie ?
       Zapisy zostały włączone do uchwalonej ustawy.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Zapisy zostały włączone do uchwalonej ustawy.
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

        jest tylko jeden King!!!!

        *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

        Komentarz


        • "Silne pańtwo musi mieć moźliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędnikÃłw. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi"
         Normalnie skandal. Dla mnie nienadający się urzędnicy powinni przechodzić w stan spoczynku z 75% uposażeniem.

         Komentarz


         • Sędziowie to chyba w tymm wypadku odejdą w stan spoczynku z pełnym wynagrodzeniem, więc pod tym względem krzywda im się nie stanie.
          Gorzej z ponad 320 pracownikami administracyjnymi, którzy mogą wylądować "na bruku ". Ja rozumiem, że róże, lasy itp. ale mimo wszystko to akurat świństwo.
          Lubię sobie jebnąć posta.

          „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bemec Zobacz posta
           Z tego sondazu mozna sie dowiedziec ze PiS ma 37 procent poparcia a opozycja zdecydowanie wiecej. Z tego sondazu mozna sie dowiedziec, ze PiS nie ma wystarczajcego poparcia do przeprowadzania zmiany ustroju panstwa. Finalnie, gdyby nawet PiS mial poparcie 50%, ale calkowicie ignorowal glos mniejszosci, w jakim kraju zyjemy- demokracji zachodniej czy marionetkowym panstwie autorytarnym w stylu kazachstanu, do ktorego wybierzemy sie za tydzien?
           Celem wrzucenia tego sondażu było pokazanie, że obalenie rządu przez paru leżących na ziemi lewaków raczej nie nastąpi. Zwłaszcza, że PiSowi nawet poparcie nie spadło (a sam się spodziewałem kilku procent mniej w krótkoterminowej perspektywie).

           Co do samego mandatu. W 2015 PiS wygrał wybory w każdej grupie wiekowej, na wsi, w miastach i aglomeracjach, w każdym województwie, wśród kobiet i mężczyzn, ma większość w sejmie, a reformę sądownictwa miał w programie przed wyborami. Jak to nie jest mandatem do przeprowadzania zmian to w ogóle zrezygnujmy z wyborów jak nic nie można zmieniać.
           Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

           Komentarz


           • http://www.newsweek.pl/polska/spolec...,413192,1.html
            04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
             To jest to głosowanie: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/age...rGlosowania=89

             Z PISu nie głosował min. Rzepecki, myślę że może niedługo pożegnać się z klubem PiS.
             Chyba szybciej niż później.

             https://wiadomosci.wp.pl/posel-pis-l...6569432197249a
             349meczów*
             71 goli*
             58 asyst*

             jest tylko jeden King!!!!

             *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

             Komentarz


             • Wybacz nie wszyscy tykają lisowy syf, więc jak już się obudziłeś po 8 latach hibernacji i postanowiłeś się udzielać w tym temacie to przynajmniej cytuj brednie które wrzucasz zamiast je linkować.

              Komentarz


              • https://wpolityce.pl/polityka/349773...otalna-krytyka
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • ło, grubo - lecą linki z newsweeka dodatkowo nieopatrzone żadnym komentarzem. Temat zaczyna się gotować, że zaraz gwizdek wystrzeli.

                Komentarz

                Pracuję...
                X