Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  A co ma zrobić ? Czekać jak nominanci poprzedniej władzy (a częściowo i PRL) wymrą ?
  Jest coś takiego, jak kadencyjność.

  Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  Ty sobie jakieś jaja robisz ? Co to znaczy "zawłaszczać państwo" - tak na najprostsza logikę partia rządząca sprawuje "nadzór właścicielski" nad państwem, to jak w inny sposób ma realizować swoje imperium ?
  Trzeba byc kompletnym ignorantem żeby pisać takie teksty - kluczowy jest kierunek wprowadzanych zmian - czy tez ogólnie sprawowanych rządów.
  PO też sprawowało "nadzór właścicielski". Przez 8 lat. Byłeś zadowolony? Rozumiem, że jak wstawiło do TK trzech swoich "nadprogramowych" sędziów, to też realizowało nadzór właścicielski i w sumie nie było sprawy?


  Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  W tym konkretnym przypadku (pomijając śmieszność obrony wymiaru sprawiedliwości na forum kibicowskim) sednem sprawy jest wprowadzenie DEMOKRATYCZNEJ KONTROLI nad kompletnie zdegenerowana klika sędziowska - tylko, albo aż tyle.
  I tutaj się zgodzę. Tylko że "demokratyczna" w naszym wydaniu parlamentarnym oznacza "partyjna". A ja bym już dużo bardziej wolał "wielopartyjna" (co w pewnym stopniu zapewnia ostatnia poprawka Prezydenta).

  Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  Ps. W jaki konkretnie sposób PiS zwłaszcza państwo - premierem jest ktoś z PiS ?
  PiS wprowadza mniej lub bardziej przemyślane reformy ?
  Zmienia kompletnie anonimowego prezesa SN ?
  Robi dokładnie to samo co PO, łącznie ze zdublowaniem skoku na TK. Do tego dokłada sądy powszechne oraz SN. Moim zdaniem pod płaszczykiem walki z nadużyciami (które faktycznie są) wprowadza nadzór nad władzą sądowniczą. A kto według Ciebie byłby nieanonimowym prezesem SN? Rozumiem, że ktoś politycznie klarowny? Bo prezes SN jest od kierowania pracami sądu zasadniczo.

  Co do reform, tutaj zdecydowanie na plus, jest więcej lepszych niż gorszych.
  http://www.youtube.com/watch?v=fe0j3...ailpage#t=666s

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
   Dla mnie to przerażające.

   Tak samo jak przerażająca jest ta ustawa. Dziwie się tylko zwolennikom PiS (daleko mi też do PO - w sumie to pojebane, że trzeba to za każdym razem podkreślać licząc na normalny odbiór wypowiedzi tu), że nie rozumieją, że taka zmiana kiedyś może być wykorzystana przez inne stronnictwo polityczne. PiS rządzić wiecznie nie będzie (mam nadzieję, że jak najkrócej) i kiedyś do koryta dorwie sie kto inny i to wykorzysta. Wyjebanie wszystkich bezpieczników to średni pomysł.
   Pięknie powiedziane.
   04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

   Komentarz


   • Czy to była nieoczekiwana wolta Adriana, czy tylko ściśle zaplanowana i doskonale odegrana scenka że złego i dobrego policjanta będzie jasne dopiero za jakiś czas.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
     I to was śmieszy? Takiego dna z obu stron nie było jeszcze nigdy. Zastanówcie się jeden z drugim z czego wy się śmiejecie. Gdzie w tym wszystkim jest Polska i jej dobro? Zarówno obóz rządzący, jak i opozycja nadają się do spalenia na stosie.
     Niestety, zdaje się że - zwłaszcza w kontekście zadanego przez Ciebie pytania - pamięć nieco nie dopisuje

     Truizmem jest twierdzenie, że dotychczasowy sztab PO należy do sprawnych inaczej. Opublikowany dzisiaj przez "Newsweek" fragment wypowiedz...

     (polecam uważną lekturę do końca)

     "Obywateli RP" organizuje dokładnie to samo środowisko:

     Szereg komentarzy wywołał przeciek z tzw. "audytu" płk. Reszki w kontrwywiadzie wojskowym. Śmiechu co nie miara wywołuje sugestia, że w miej...
     Na zapleczu przewijają się persony, mechanizmy i interesy w rodzaju:

     Z zasady staram się nie ulegać pochopnym skojarzeniom, czy karkołomnym teoriom, jednak ostatnie dni przynoszą wyjątkowo spójną sekwencję zda...


     Co do aktualnych ruchów PiS - w poprzedniej kadencji próbowali coś zmieniać w ramach systemu i trafili na ścianę jeszcze mocniejszą, niż dzisiaj i nazywano ich działania podobnie. Dzisiaj więc już się nie przejmują, zwłaszcza że są nieporównywalnie silniejsi a międzynarodowa sytuacja im sprzyja.

     Czas więc kopnąć system w tyłek i wszystko. A jak już się nieco podczyści bagienko - wprowadzić kolejną, tym razem "demokratyzującą" nowelizację. Albo dwie. "Kocham Polskę, ........ III RP".

     Howgh.
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Kaczyński co w sumie można było się spodziewać sam się zakiwał. Ta wypowiedź będzie mocno ciążyć. Jak się robi wszystko na szybko, w szaleńczym tempie włączają się emocje i niestety dał się sprowokować Kaczyński.


      Dobry ruch Prezydenta, bo te zmiany mają w sumie tylko jedną zaletę - że oznaczają pogonienie tej sędziowskiej sitwy. Reformą jednak nie są.

      Zaplanowana wolta na pewno nie była.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
       Kaczyński co w sumie można było się spodziewać sam się zakiwał. Ta wypowiedź będzie mocno ciążyć. Jak się robi wszystko na szybko, w szaleńczym tempie włączają się emocje i niestety dał się sprowokować Kaczyński.


       Dobry ruch Prezydenta, bo te zmiany mają w sumie tylko jedną zaletę - że oznaczają pogonienie tej sędziowskiej sitwy. Reformą jednak nie są.

       Zaplanowana wolta na pewno nie była.
       Ja się zastanawiałem w jaki sposób można byłoby zmienić te sądy by było lepiej niż to co zaproponował PiS i Prezydent. Oddać wybór zmanipulowanemu tłumowi bym odrzucił. Wybór parlamentarny jest o tyle zły, że nie ma jednej odpowiedzialnej osoby i potem każdy by umywał ręce jak by coś było nie tak. Chyba, że są jakieś rozwiązania jeszcze inne, które mi nie przychodzą do głowy. Każda propozycją raczej ma swoje wady, które mogłyby prowadzić do patologii. Z tym, że jedną osobę odpowiedzialną zawsze można rozliczyć i ta jedna osoba będzie sobie zdawać z tego sprawę.
       "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

       Komentarz


       • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Czy to była nieoczekiwana wolta Adriana, czy tylko ściśle zaplanowana i doskonale odegrana scenka że złego i dobrego policjanta będzie jasne dopiero za jakiś czas.
        Patrząc jak się wcxorajJK zagotował na mównicy to chyba jednak Adrian sam wyszedł z inicjatywa. Puszczające zwieracze JK dobitnie pokazały jaki ma cel i co za nim stoi.

        Komentarz


        • Drodzy krytycy PiS - nie wiem czy zauwazyliscie ale to czego mam nadzieje szczerze sie obawiacie juz dawno sie stalo tylko NIEFORMALNIE co jest znacznie gorsze niz formalna kontrola...Dodatkowo czy ktos przypomina sobie aby PiS zachowywal sie w opozycji na podobnym "poziomie" niz dzisiejsza opozycja, przeciez oni od momentu udanej prowokacji publikuja wpisy po angielsku z ujeciami z mownicy czego sens powinien byc zrozumialy dla kazdego...

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
          Patrząc jak się wcxorajJK zagotował na mównicy to chyba jednak Adrian sam wyszedł z inicjatywa. Puszczające zwieracze JK dobitnie pokazały jaki ma cel i co za nim stoi.
          Oświecisz nas ?
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

          jest tylko jeden King!!!!

          *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
           Patrząc jak się wcxorajJK zagotował na mównicy to chyba jednak Adrian sam wyszedł z inicjatywa. Puszczające zwieracze JK dobitnie pokazały jaki ma cel i co za nim stoi.
           Z tego co mozna zauwazyc przez ostatnie niecale 2 lata celem tym jest budowa dobrze funkcjonujacego panstwa za to celem opozycji jest dehumanizacja Kaczynskiego

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
            Jaro ostro, naprawde sie wkurzył.
            A Ty byś się nie wkurzył?

            Pewne środowiska polityczne i medialne zabijały Lecha Kaczyńskiego za życia, a później po Smoleńsku zabijały pamięć o nim. Więc tak, w tym sensie zamordowali L. Kaczyńskiego.

            I tak, są kanaliami.

            Teraz sobie nim non stop brudne mordy wycierają, bo tak im wygodnie.

            Jarek nie wytrzymał i tyle, też bym nie wytrzymał.

            Przypomniał mi się wiersz Wolskiego dedykowany co prawda mediom, ale wielu polityków totalnej opozycji też jest jego adresatami:

            Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
            - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
            Zapamiętał.

            Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

            Komentarz


            • Ciekawe czy Kaczor ma dowody na to, którzy posłowie PO zabili mu brata.
             Chory z nienawiści człowiek.
             04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
              Ciekawe czy Kaczor ma dowody na to, którzy posłowie PO zabili mu brata.
              Chory z nienawiści człowiek.
              Zabijali go za życia (wyśmiewaniem, kłamstwami na jego temat, obniżaniem rangi jego prezydentury, przykrymi żartami na jego temat, kpiarstwem, sączeniem jadu, opluwaniem- wszystko to bardzo mocno przeżywał), zabijali pamieć o nim po śmierci. Właśnie w tym sensie ZABIJALI go.
              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

              Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
               Ciekawe czy Kaczor ma dowody na to, którzy posłowie PO zabili mu brata.
               Chory z nienawiści człowiek.
               Wystarczy to, co napisał Casual (bardziej szczegółowo w poprzednim poście). Trzeba wyjątkowo umiarkowanego obiektywizmu, żeby tego nie widzieć i jeszcze diagnozować psychę.
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                Ciekawe czy Kaczor ma dowody na to, którzy posłowie PO zabili mu brata.
                Chory z nienawiści człowiek.
                Wiadomo, on chory z nienawisci bo w koncu nie wytrzymal tekstow pod adresem brata za to jego przeciwnicy zdrowi chociaz urzadzaja codzienne seanse nienawisci pod jego adresem co i raz przekraczajac kolejne granice zbydlecenia...znaczenia nie ma tez zapewnie fakt ze ludzie odpowiedzialni za wyjasnienie przyczyn katastrofy smolenskiej skompromitowali siebie i panstwo polskie

                Komentarz

                Pracuję...
                X