Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Prawdziwą.
  Antysystemową.
  "Lubię sobie jebnąć piwo"

  Komentarz


  • Koledzy, jeśli ktoś Wam wmówił, że antysystemowość Kukiza lub kogokolwiek innego miałaby polegać na głosowaniu odwrotnie niż w danym momencie robi PO i N. to Was w ch.uja zrobił.

   https://www.facebook.com/rziemkiewic...60478167320242

   Zamieszczone przez R.A.Ziemkiewicz na fb
   Rozumiem, że wypisują głupoty prości internauci, rozemocjonowani, nie do końca zorientowani, często nie odróżniający manipulacji i podjudzania z fejkowych kont od spontanu. Kiedy głupoty mówi marszałek Sejmu – to już trzeba reagować. Słowa marszałka Terleckiego o tym, że Kukizowi "spadła maska", bo "wystąpił po stronie układu" świadczą źle o marszałku, nie o Kukizie.
   Ruch, z którym sympatyzuje, jest w trudnej sytuacji. Zgadza się z PiS w tym, że w Polsce nie może "znowu być jak już było", co jest jedynym programem „opozycji totalnej” (a czasem wręcz „totalniackiej”). Ale chce by Polacy w miejsce Rywinlandu dostali państwo obywatelskie, wolnorynkowe, o zdrowych demokratycznych procedurach i trwałych strukturach republikańskich. PiS tymczasem wybrał drogę z pozoru łatwiejszą, ale na manowce – ku państwu sanacyjnemu, poddanemu kontroli wąskiej elity, która legitymizację czerpie z wiary w swą moralną wyższość (bo my jesteśmy patrioci i nie kradniemy) oraz w nieomylność swego Komendanta, który tyle walczył o Polskę i tyle wycierpiał, że nie można go podejrzewać o nic złego.
   To jest droga w dalszej perspektywie wiodąca nas wszystkich w ciemną dupę – tego wątku nie będę rozwijał, bo robię to stale w całej swej publicystyce. Trzeba rozstrzygać, co jest dla Polski większym zagrożeniem, pookrągłostołowe sitwy i nomenklaturowe elity, które same mają na sumieniu wszystko to, co dziś jako „łamanie praworządności” czy „pozbawianie wolności” wytykają PiS, czy sanacyjne zakusy budowanej przez obecną władzę elity nowej. Na razie PiS wciąż wydaje się mniejszym złem. W którymś momencie może się to jednak zmienić.
   Dobrze widać to – kto chce patrzeć – po wczorajszych głosowaniach, zwłaszcza w sprawie KRS. Środowiska prawnicze są spatologizowane, sądy działają źle a elity zawodowe postawą „ani kroku w tyłâ€ i zajadłą, bezmyślną obroną oczywistych patologii i swoich interesów stworzyły szerokie przyzwolenie na zaoranie ich przez rząd jakąkolwiek metodą. Ale poddanie sądów i sędziów kontroli partii rządzącej to na dłuższą metę lekarstwo gorsze od choroby. To kolejny z wielu przykładów, że PiS zamiast Polskę naprawiać tylko ją odbiera dotychczasowej kaście uprzywilejowanej. Co gorsza, z każdym miesiącem utwardzając się w takiej samej bucie, jak poprzednicy, choć pod odwrotnymi ideowymi znakami: mamy większość i możemy przegłosować co chcemy, żadnych dobrych rad ani negocjacji z nikim nie potrzebujemy, kto nie z nami, ten z nimi, i **** z nim, „jebał was pies”. Znamy to - „wygrajcie wybory, to se przegłosujecie co będziecie chcieli, he, he”.
   Jak w tym momencie może się zachować merytoryczna opozycja? Próba zerwania wraz z totalniakami quorum była rozwiązaniem najrozsądniejszym i gdyby ktoś pytał mnie o radę, na pewno też optowałbym za wyjęciem kart. Głosowanie przeciw w obecnym układzie parlamentu nie daje nic, to jedynie gest. Tylko sięgnięcie po obstrukcję – co nie jest w demokracji parlamentarnej niczym nagannym, proszę zobaczyć choćby, jak Republikanie w USA zablokowali niedawno przejęcie przez lewicę Sądu Najwyższego – dawało szansę na zmuszenie PiS, by się nieco w swej bucie opamiętał i zamiast bezmyślnie pchać zły projekt, przystąpić z merytoryczną opozycją do rzeczowej dyskusji.
   Niestety, nie udało się. Szkoda Polski i szkoda sądów, w których PiS rozbije stary układ po to, by wyhodować swój, zresztą głównie z tych samych bezkręgowców, które tworzyły ten stary, bo swoich ludzi tam przecież zbyt wielu nie ma.
   Maska spadła Kukizowi? Panu marszałkowi Terleckiemu trudno uwierzyć, że w polityce mogą funkcjonować ludzie, którzy masek nie noszą. Mogę odpowiedzieć: za to panu i pańskim kolegom z PiS maski siedzą na twarzach mocno. I zanim wyborcy przejrzą, że nie kryje się za nimi samo czyste dobro ani moralna wyższość, pewnie jeszcze musi trochę czasu upłynąć.
   Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
   -------------
   Jedynie prawda jest ciekawa

   Józef Mackiewicz

   Komentarz


   • Wedle słów wiceministra Patryka Jakiego: "koniecznością naprawy systemu sądowniczego jest wymiana kadr", jest dokładnie odwrotnością tego co należałoby uczynić by "uzdrowić" polskie prawodawstwo. Przede wszystkim jeżeli uważamy iż przyczynkiem patologii jest KRS, to należałoby ową instytucje rozwiązać. Za jednym zamachem uwolniono by sądownictwo od wszelkich korupcji i układów, jak również uniemożliwiono by próbę upolitycznienia.

    Tymczasem idziemy w kierunku totalitaryzmu, tzn. wrzucenia wszystkiego do jednego wora, bo to właśnie domena wszelkich piewców rewolucji, wojujących z reżimem prawnym właśnie o... demokracje, prawa pracownicze, sprawiedliwość społeczną, świadczenia socjalne. Niestety, brakuje jakiegoś dyktatora/monarchy, który zatrzymałby te totalitarne zapędy PiSu.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Ziemkiewicz
     tylko sięgnięcie po obstrukcję – co nie jest w demokracji parlamentarnej niczym nagannym, proszę zobaczyć choćby, jak Republikanie w USA zablokowali niedawno przejęcie przez lewicę Sądu Najwyższego
     Przecież to było naganne, na granicy łamania konstytucji. Mniej więcej jak z wyborem sędziów TK przez PO-PSL/PiS.

     Ten obrazek o antysystemowości jest dobry tylko na obrazki w swoim gronie W wielu kwestiach postąpili słusznie wzorem właśnie antysystemowego myślenia (policja, prokuratura, terroryzm, media), a w niektórych nie mogli być przeciw jak ich nie było na sali (ustawa budżetowa, dezubekizacyjna). Kukiz'15 ma prawo być przeciw, dla mnie są jedyną merytoryczną opozycją. Nie zrywają obrad, nie pajacują, starają się krytykować, gdzie uważają to za słuszne. Jakby reszta partii opozycyjnych postępowała jak oni to poziom sejmu wyraźnie by wzrósł.

     Komentarz


     • Może i są jedyną partią opozycyjną, która jest czasami w stanie coś wnieść do dyskusji bez cyrków, z których znamy pozostałe stronnictwa. Natomiast tutaj podobnie jak przy głosowaniu o wotum nieufności dla Macierewicza po prostu się totalnie skompromitowali. Stają się zresztą coraz bardziej nudni i przewidywalni. Ile można słuchać od ich przedstawicieli w kółko o tej partiokracji, kastach i obywatelach. Co do PiSu, to niestety powoli zaczyna się narażać zwykłym Polakom i tutaj chodzi po prostu o kolejne podatki i drożyznę. Wprowadzono opłatę za prowadzenia konta bankowego, dużo wyższe OC (można dyskutować, ale wielu zwykłych Polaków uważa to za następstwo rządów PiSu), w sklepach wszystko drożeje i to chyba widzą wszyscy (inflacja), za chwilę dopłaty za paliwo, abonament (te 8 zł o których wczoraj czytałem jestem w stanie zrozumieć), podatek turystyczny (wyjeżdżasz na wczasy za granicę no to jeszcze +20 zł/os). Przedsiębiorcom nie ułatwili nic, a zapowiedzi dotyczące mniejszego ZUSu dotyczą grupy mającej wyjątkowo niski dochód. Takie parę kamyczków do ogródka partii na którą pewnie znowu będę głosował w następnych wyborach.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
       Wprowadzono opłatę za prowadzenia konta bankowego, dużo wyższe OC (można dyskutować, ale wielu zwykłych Polaków uważa to za następstwo rządów PiSu), w sklepach wszystko drożeje i to chyba widzą wszyscy (inflacja), za chwilę dopłaty za paliwo, abonament (te 8 zł o których wczoraj czytałem jestem w stanie zrozumieć), podatek turystyczny (wyjeżdżasz na wczasy za granicę no to jeszcze +20 zł/os). Przedsiębiorcom nie ułatwili nic, a zapowiedzi dotyczące mniejszego ZUSu dotyczą grupy mającej wyjątkowo niski dochód. Takie parę kamyczków do ogródka partii na którą pewnie znowu będę głosował w następnych wyborach.
       W zasadzie to z wymienionych przez Ciebie kwestii niczego nie wprowadził PiS. Opłaty za konta? Zawsze były banki które je pobierały i były te które tego nie robią, nic się nie zmieniło. Podatek turystyczny? Ocb? Abonament też nie wchodzi, a OC jak sam piszesz podciągany może być jedynie na siłę i nawet opozycja nie wykorzystuje tego argumentu. ZUS dla przedsiębiorców za wysoki? Jak zakładasz działalność to masz 2 lata po 290 zł, jeśli potem nie jesteś w stanie zarobić na "normalny" w kwocie 1000 zł, to chyba lepiej darować sobie tą działalność iść do Biedronki, wyjdą lepsze pieniądze na rękę.
       "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


       Bynajmniej to nie przynajmniej!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
        w sklepach wszystko drożeje i to chyba widzą wszyscy (inflacja)
        http://businessinsider.com.pl/finans...7-roku/deds4ys

        :lol
        Lieber tot als rot!!

        Komentarz


        • Bloniaq.Nikt nikomu nic nie wmawiał.Akurat Kukiz od dawna był czytelny
         Co do tekstu pana RAZ-a, to tylko zostawie to:
         "Lubię sobie jebnąć piwo"

         Komentarz


         • A w jaki sposób Kukiz'15 był od dawna czytelny? Wrzuciłeś jeden propagandowy obrazek (który zdążyłem obalić), a teraz wrzucasz drugi, który ma deprecjonować RAZa, bo jest stroną w sporze. To prawda jest stroną, ale to nie oznacza, że to co mówi jest kłamstwem. No, ale lepiej dezawuować cżłowieka, niż z nim polemizować.

          Edit dla PS:
          Pod rozwagę tylko napiszę, że Kukiz'15 jest jedynym potencjalnym koalicjantem PiSu po wyborach samorządowych/parlamentarnych.
          Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
           Pod rozwagę tylko napiszę, że Kukiz'15 jest jedynym potencjalnym koalicjantem PiSu po wyborach samorządowych/parlamentarnych.
           Po ostatnich ruchach, wypowiedziach i gotowości do stanięcia wspólnie z "totalną opozycją" (co innego różne głosowania, serwowane opinie, a co innego uzgodnienia i wspólne akcje - dość trudno być jednocześnie trochę w dobrze rokującej ciąży a trochę nieżywym) - moim zdaniem na dzisiaj są równie wiarygodnym koalicjantem, jak kiedyś LPR. Dla mnie jako całość się skończyli, a RAZ-owi sympatia do środowiska nieco przysłoniła rzeczywistość
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            Edit dla PS:
            Pod rozwagę tylko napiszę, że Kukiz'15 jest jedynym potencjalnym koalicjantem PiSu po wyborach samorządowych/parlamentarnych.
            Jesli nie zabiorą Tyszce TT nie będzie takiego problemu
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
             Po ostatnich ruchach, wypowiedziach i gotowości do stanięcia wspólnie z "totalną opozycją" (co innego różne głosowania, serwowane opinie, a co innego uzgodnienia i wspólne akcje - dość trudno być jednocześnie trochę w dobrze rokującej ciąży a trochę nieżywym) - moim zdaniem na dzisiaj są równie wiarygodnym koalicjantem, jak kiedyś LPR. Dla mnie jako całość się skończyli, a RAZ-owi sympatia do środowiska nieco przysłoniła rzeczywistość
             +1

             Co nie znaczy, że nie byłoby warto parę osób od nich wyciągnąć .

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Po ostatnich ruchach, wypowiedziach i gotowości do stanięcia wspólnie z "totalną opozycją" (co innego różne głosowania, serwowane opinie, a co innego uzgodnienia i wspólne akcje - dość trudno być jednocześnie trochę w dobrze rokującej ciąży a trochę nieżywym) - moim zdaniem na dzisiaj są równie wiarygodnym koalicjantem, jak kiedyś LPR. Dla mnie jako całość się skończyli, a RAZ-owi sympatia do środowiska nieco przysłoniła rzeczywistość
              Przy okazji okazało się (co bardzo mnie zaskoczyło), że powszechnie lubiany i szanowany poseł Jakubiak jest kluczowym sponsorem jednego z naszych "ulubionych" portali
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
               W zasadzie to z wymienionych przez Ciebie kwestii niczego nie wprowadził PiS. Opłaty za konta? Zawsze były banki które je pobierały i były te które tego nie robią, nic się nie zmieniło. Podatek turystyczny? Ocb? Abonament też nie wchodzi, a OC jak sam piszesz podciągany może być jedynie na siłę i nawet opozycja nie wykorzystuje tego argumentu. ZUS dla przedsiębiorców za wysoki? Jak zakładasz działalność to masz 2 lata po 290 zł, jeśli potem nie jesteś w stanie zarobić na "normalny" w kwocie 1000 zł, to chyba lepiej darować sobie tą działalność iść do Biedronki, wyjdą lepsze pieniądze na rękę.
               Zmieniło się, odkąd wprowadzono podatek od aktywów banki jeden po drugim wprowadziły te opłaty. W skali roku symboliczne, ale zbierając to wszystko razem co wymieniłem już się robi mniej symbolicznie. Mamy jeszcze w drodze jakieś tam dopłaty za wodę. Mały ZUS na pierwsze 2 lata to około 500 zł. Nie przekonasz mnie, że nie jest tak, aby wywiązać się ze swoich kosztownych socjalnych obietnic szuka się pieniędzy gdzie tylko się da. Przy okazji to co bardzo doceniam uszczelniana jest dziura w VAT, walka z przestępczością gospodarczą i nie tylko. To Prawo i Sprawiedliwość miało od czasów powstania na sztandarach.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                A w jaki sposób Kukiz'15 był od dawna czytelny? Wrzuciłeś jeden propagandowy obrazek (który zdążyłem obalić), a teraz wrzucasz drugi, który ma deprecjonować RAZa, bo jest stroną w sporze. To prawda jest stroną, ale to nie oznacza, że to co mówi jest kłamstwem. No, ale lepiej dezawuować cżłowieka, niż z nim polemizować.

                Edit dla PS:
                Pod rozwagę tylko napiszę, że Kukiz'15 jest jedynym potencjalnym koalicjantem PiSu po wyborach samorządowych/parlamentarnych.
                akurat w przypadku Twojego województwa to bliżej mu do koalicji z razem, niż z PiS
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X