Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Opłatą paliwową zepsuli mi niestety całą radość z wizyty Trumpa. Człowiek liczył na jakąkolwiek obniżkę danin publicznych, a tu wręcz przeciwnie. Nie mówiąc już o tym, że jak paliwo w górę to wszystko w górę.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
      Opłatą paliwową zepsuli mi niestety całą radość z wizyty Trumpa. Człowiek liczył na jakąkolwiek obniżkę danin publicznych, a tu wręcz przeciwnie. Nie mówiąc już o tym, że jak paliwo w górę to wszystko w górę.
      Może jeszcze pójdą w tej sprawie po rozum do głowy.
      Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
      - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
      Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Buzz Zobacz posta
        Mnie cieszy najbardziej kwestia dostaw gazu. Wygląda to naprawdę obiecująco Być może koszt tego gazu będzie duży, ale jeśli w perspektywie mielibyśmy transportować go dalej na południe, możemy na tym tylko skorzystać
        Masz na myśli odsprzedaż nadwyżek gazu sąsiadom lub dodatkową opłatę za udostępnianie przez interkolektor? Tylko w takim razie jak to się ma do idei tego 3morza i czy zwiększenie dywersyfikacji z kierunku norweskiego mogłoby w perspektywie zbić ceny gazu tegoż amerykańskiego, bo dla mnie pewne iż przeciętny Kowalski nie powinien już więcej w rachunku dopłacać do tego "interesu", bo to nie pan prezydent ani minister poniosą koszty wszelkiej niezależności, a szary człowiek. Ewentualnie zwiększenie wynagrodzeń jest w stanie wyrównać poniesione koszta.

Co to korytarza LNG Świnoujście-Krk, dlaczego nikt nie pomyślał o odnodze do portu nad morzem Czarnym np. w Konstancie, gdzie można by zwiększyć dywersyfikacje ze źródeł azerskich, w końcu to projekt ABC.
        Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Kraje wasalne nie mają dużych możliwości wydźwignięcia się ponad niepodległość...
          Istnieje różnica między krajem wasalnym a kolonią, taką z "polskojęzycznymi" mediami Springera, z Lidlem i Kauflandem mającymi dostęp do kredytów z BŚ i EBOiR, z gazrurą, która nas omija, aż do bezpłatnego (i bezkarnego) obciążania naszych sieci przesyłowych, gdy za Łabą bardziej "dumuchnie" (że o spotkaniach Andżeli z opozycją w ambasadzie nie wspomnę). Itepetede.
          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
          Up the Anchor!

Komentarz

• Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić karę pozbawienia wolności za picie w miejscu publicznym...
            Rafal Zurowski @Zurowski_Rafal

Może do imprezy pt."LM" nie pasujemy, ale z tego piłkarskiego,eleganckiego balu, zrobiliśmy tzw. "Szampan, basen i machanie kutassem". Lubię.

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
              Masz na myśli odsprzedaż nadwyżek gazu sąsiadom lub dodatkową opłatę za udostępnianie przez interkolektor? Tylko w takim razie jak to się ma do idei tego 3morza i czy zwiększenie dywersyfikacji z kierunku norweskiego mogłoby w perspektywie zbić ceny gazu tegoż amerykańskiego, bo dla mnie pewne iż przeciętny Kowalski nie powinien już więcej w rachunku dopłacać do tego "interesu", bo to nie pan prezydent ani minister poniosą koszty wszelkiej niezależności, a szary człowiek. Ewentualnie zwiększenie wynagrodzeń jest w stanie wyrównać poniesione koszta.
              No tak, przecież skoro mamy budować solidarność państw Trójmorza, my, Polska poprzez wtórną dystrybucję tego gazu dalej na południe możemy pomagać tymże państwom także uniezależnić się od ruskiego gazu, np. Słowacji takiej, czy Rumunii. A, że za hajs to wiadome, że nie za darmo I jestem zdania, że nie trzeba rozgraniczać na kraj pochodzenia gazu, który będzie do nas spływał do Świnoujścia, czy hamerykański, norweski, czy katarski. Wydaje mi się, że coś takiego mówił PAD wczoraj, choć nie wiem dokładnie jak nasze mądre głowy widzą rolę Polski jako hubu gazowego.

Dzięki, Foxx za te mapki i artykuł

Zamieszczone przez Axel Zobacz posta
              Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić karę pozbawienia wolności za picie w miejscu publicznym...
              No to za dzisiejsze wyjście do parku, już bym się żegnał z wolnością Oby to był nieśmieszny żart.

Komentarz

• Kvrwa to przy każdym dołku będą musieli dostawić po kilka-kilkanaście kontenerów
                #MuremZaBonusem

Komentarz

• Komentarz

• czy naprawdę nie da się zablokować tych idiotów z fraasyniukem na czele 10-go? ja idę, ktoś się podłączy?

Komentarz

• Zamieszczone przez Axel Zobacz posta
                      Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić karę pozbawienia wolności za picie w miejscu publicznym...
                      Info od znajomego studenta prawa?

Z tt MS:

Ministerstwo Sprawiedliwości nie planowało i nie planuje wprowadzania kary pozbawienia wolności za picie "pod chmurką".

Komentarz

• Puszczenie w obieg dwóch propozycji:
                        - podwyżki cen benzyny,
                        - kary więzienia za picie w miejscu publicznym,
                        jest klasycznym przykładem braku komunikacji w rządzie oraz przejawem januszowania w polityce. Obu spraw nie powinno być w ogóle na wokandzie.

Komentarz

• Więc tak

https://twitter.com/tvpiKorea/status/884010197823475712

Komentarz

• Ale ze aż tak zimny lipiec mamy .....
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Z cyklu najbardziej absurdalnych ogórkowych ploteczek: dzisiejszym zwycięzcą jest "Rzeczpospolita" piórem Zuzanny Dąbrowskiej. W artykule o tym, że Tusk sonduje stworzenie własnej partii przed wyborami parlamentarnymi. W dalszej części artykułu dowiadujemy się jednak, że sam DT w wyborach by nie startował (jego kadencja jako Króla Europy kończy się dopiero po wyborach).

Komentarz

• Nie wiem o chodzi z tą opłatą paliwową... chyba możliwości są dwie:
                                1. chcą wkurzyć ludzi
                                2. budżet - to o tyle dziwne, że póki co pokazują, że deficyt na niskim poziomie.

więc obstawiam pkt 1. Trump, konwencja programowa to trzeba zniszczyć nie może być za dobrze

Komentarz

Pracuję...
                                X