Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jeśli cieszysz się, że po zmarnowanym poprzednim roku dzięki niskiej bazie wróciliśmy ponad trójkę to poziom ekonomiczny Morawieckiego jak najbardziej

Szkoda, że nie chwalą się rekordowymi liczbami zadłużenia tj. spadkiem bezrobocia przy stagnacji w liczbie zatrudnionych
    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
      Gatwick ma jeden pas i obdluguje44 miliony, na Okęciu są dwa pasy. Najlepszym pomysłem byłoby połączenie Okecia i Modlina w jeden port. Na Modlin skierować wszystkie tanie linie i czartery, a na Okęciu obsługiwać tradycyjnych przewoźników i trasy transkontynentalne.
      Skierować to sobie możesz strumień moczu do kibla. Low-costy i czartery, a także cargo latają z Okęcia, bo chcą z niego latać, a nie muszą. A skoro chcą to widać im się to opłaca i/lub jest wygodniejsze. I nie wiem jak wyobrażasz sobie to "skierowanie" do Modlina.
      Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
      Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• aDHd
        OK, zgadzam się, tylko czy aby czasem nie jest to też mało opłacalne dla państwowego hubu, aby przenosić go gdzieś pod Mszczonów? A jeśli nie zafunkcjonuje popyt na loty do Polski, a liczba bezpośrednich połączeń międzykontynentalnych/obsługiwanych pasażerów nie zwiększy się wraz z przepustowością CPL, to w końcu zaczną transferować połączenia z lotnisk w innych częściach kraju, tak aby zmusić klientów do korzystania z tegoż portu... na domiar obsługiwanego przez centralny dworzec kolejowy.

Zamieszczone przez beka Zobacz posta
        JEŚLI to prawda (a wiele na to wskazuje) to klasycznie dla PiS - nie może być za dobrze, regularnie trzeba sobie w stopę strzelić. A bazując na przytoczonej wypowiedzi Szydło chciałbym się dowiedzieć jak zwiększenie opłaty zawartej w cenie paliwa miałoby nie wpłynąć na finalną cenę tegoż. Orlen/Lotos mogłyby zejść z marży, żeby klient tego nie odczuł, ale to byłoby działanie krótkoterminowe, a i rynek tworzą też inne sieci.
        Tak właśnie będzie wyglądać redystrybucja socjalu, gdy wyczerpią się wszystkie inne możliwie racjonalne alternatywy finansowania. Owszem, kasa na 500+ w budżecie państwa zawsze będzie, w zamian za to trzeba będzie stale podwyższać opłatę na wszystko inne, m.in. akcyzę pod pretekstem podatku od utrzymania dróg. Oczywiście w taki sposób zostanie to zaksięgowane, iż środki na drogi wcale nie zwiększą się, a pozostaną niezmiennie na tym samym poziomie finansowania, za to lwia część ludu nie będzie mogła niczego zarzucić że coś traci na polityce socjalnej. Ot taki sprytny zabieg socjotechniczny.

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
          Skierować to sobie możesz strumień moczu do kibla. Low-costy i czartery, a także cargo latają z Okęcia, bo chcą z niego latać, a nie muszą. A skoro chcą to widać im się to opłaca i/lub jest wygodniejsze. I nie wiem jak wyobrażasz sobie to "skierowanie" do Modlina.
          Okęcie ma ograniczenia nocne, za kilka lat trzeba będzie wyrzucić kilku przewoźników na Modlin bo nie zmieszczą się w tych ograniczeniach. Modlin ma bardzo duże możliwości rozwoju. Dociągnąć kolejkę i będzie dobrze.

Komentarz

• Dam tutaj bo chyba reforma edukacji ma zamiar to zmienić. Oby!

http://historia.org.pl/2017/07/02/hi...odych-polakow/
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Co miałaby zmienić reforma edukacji? Zdawalność czy odsetek przystępujących do matury?
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                Co miałaby zmienić reforma edukacji? Zdawalność czy odsetek przystępujących do matury?
                No z tego co było mówione pewne założenia reformy edukacji mają na celu zwiększenie ilości godzin nauki historii itp. Być może spowoduje to większą zdawalność. Być może wtedy z większą wiedzą uczniowie chętniej będą wybierać ten przedmiot na maturze. Ja to ogólnie jestem zdania, że historia powinna zastąpić matematykę jako przedmiot obowiązkowy na maturze
                Ostatnio edytowany przez Benek; [ARG:4 UNDEFINED].
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

Komentarz

• Może WOS obowiązkowo? Nie oszukujmy się. Historia jest w odwrocie. Sam zdawałem historię naście lat temu i wiem, że już wtedy pukano się w głowę, a geografię zdawało prawie 10x tyle osób.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                    Ja to ogólnie jestem zdania, że historia powinna zastąpić matematykę jako przedmiot obowiązkowy na maturze
                    Serio? Prawdę powiedziawszy widzę większy pożytek z ludzi którzy potrafią liczyć, niż z tych którzy potrafią się popisać wiedzą historyczną.

Komentarz

• Zamieszczone przez Lolek Zobacz posta
                      Serio? Prawdę powiedziawszy widzę większy pożytek z ludzi którzy potrafią liczyć, niż z tych którzy potrafią się popisać wiedzą historyczną.
                      Serio. Wiedza zdobyta z matematyki statystycznemu Polakowi się nie przydaje. Na co mi sinusy, kosinusy itp. Od liczenia w dzisiejszych czasach są tabelki w exelu. Jeżeli ktoś chce być ekonomem czy jakimś tam inżynierem to jasna sprawa, że będzie się matmy uczył ale nie widzę sensu w przymuszaniu ludzi do wykuwania jej na pamięć aby tylko zdać ją na 30%.

Uważam, że lepiej jak będą znali historię Polski i świata.
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

Komentarz

• Drugą Japonią jednak w ten sposób nie zostaniemy. Z historii na lepszym poziomie skoku cywilizacyjnego nie zrobimy

Komentarz

Serio. Wiedza zdobyta z matematyki statystycznemu Polakowi się nie przydaje. Na co mi sinusy, kosinusy itp. Od liczenia w dzisiejszych czasach są tabelki w exelu. Jeżeli ktoś chce być ekonomem czy jakimś tam inżynierem to jasna sprawa, że będzie się matmy uczył ale nie widzę sensu w przymuszaniu ludzi do wykuwania jej na pamięć aby tylko zdać ją na 30%.

I do czego ją praktycznie wykorzystają? Do dyskusji na TT i forum?

Komentarz

Chyba żartujesz. Matematyka uczy nie tylko rozwiązywania całek, ale i analitycznego myślenia.
                            Ogólnie to polecam artykuł: http://magazyn.wp.pl/artykul/cicha-r...wac-robotnikow
                            który pokazuje jedyną słuszną drogę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Lolek Zobacz posta
                              I do czego ją praktycznie wykorzystają? Do dyskusji na TT i forum?
                              Przy urnach

A do czego zwykły polak wykorzysta wiedzę o funkcji liniowej ?

Robert, matematyka powinna uczyć analitycznego myślenia.
                              Ostatnio edytowany przez Benek; [ARG:4 UNDEFINED].
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

Komentarz

Przy urnach

A do czego zwykły polak wykorzysta wiedzę o funkcji liniowej ?
                                Do tego, że daje nadzieję, że chociaż części włączy się mózg przy wyborze studiów. Z pożytkiem dla siebie i kraju, który nie powinien iść w kierunku bycia montownią.

Komentarz

Pracuję...
                                X