Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Główną wadą tego rządu jest to, ze - na potrzeby krajowe - on generalnie niewiele mówi. Gadają poszczególni urzędnicy. Moim zdaniem trza tradycyjnie czekać na projekt budżetu po uzgodnieniach międzyresortowych (dotyczy to bardzo wielu zapowiedzi lub ich braku).

Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
    Lepsi dla mnie dziekani 33 wydziałów Przyrodniczych najważniejszych placówek akademickich w Polsce wstawiający się za ochroną przyrody niż domorośli specjaliści ze złotą kartą KLM jako spece od katastrof lotniczych.
    A mogą być dla kogokolwiek lepsi, tyle że taka "interpretacja" tej sprawy nic nie wnosi do meritum. Rozumiem, że przez "domorosłych specjalistów" rozumiesz tych wymienionych przez EyeQueue. Nie jest to pierwszy przypadek jakiegoś pomieszania światów równoległych w tej dyskusji, więc wierzę na słowo. Możesz jednak przypomnieć wypowiedź jakiegoś specjalisty od katastrof lotniczych na temat wycinki w Puszczy Białowieskiej?

Ja nic nie muszę. temat jest ważny i trzeba o nim rozmawiać.

Czyli się w jednym zgadzamy. Syf. Komisja śledcza powinna powstać, aby zbadać wszystkie te tematy.
    Toczy się kilka śledztw, rzecz monitorują - również opozycyjni - posłowie sejmowej Komisji Finansów Publicznych, a w materiały ze śledztwa ma wgląd np. Komisja do Służb Specjalnych. A syf owszem jest, ale porównując to do AB jasno wykazałeś, po której stronie politycznej "w ramach przeciwwagi" próbowałeś go "spozycjonować". A tu... wyszło jak zwykle.

Swoją drogą Bierecki drogą sądową zamknął całą shit-burzę, którą mu próbował wykręcić Jakubiak i tyle.

Aaaa i Foxxie, rzuć okiem na wskażnik wypłacalności, gdzie w SKOKach mamy poziomy 2-4%, gdzie tym złym bankom które mają "lepiej" wymuszamy nie mniej niż 12%
    Chyba jednak jeszcze raz przeczytaj pierwszy z przytoczonych przeze mnie fragmentów dot. różnicy między faktycznym znaczeniem obciążenia SKOK-ów obowiązkową rezerwą, a sytuacją banków. Mechanizmem zakwestionowanym przez ówczesny TK (drugi cytat), który to wyrok dzisiejsi "obrońcy demokracji" na luzie sobie olali. By utopić jedyne finansowe instytucje będące jednocześnie poza polskim banksterskim systemem i wspierające inicjatywy przeciwne politycznemu liberalno-lewicowemu "mainstreamowi".
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Chyba jednak jeszcze raz przeczytaj pierwszy z przytoczonych przeze mnie fragmentów dot. różnicy między faktycznym znaczeniem obciążenia SKOK-ów obowiązkową rezerwą, a sytuacją banków. Mechanizmem zakwestionowanym przez ówczesny TK (drugi cytat), który to wyrok dzisiejsi "obrońcy demokracji" na luzie sobie olali. By utopić jedyne finansowe instytucje będące jednocześnie poza polskim banksterskim systemem i wspierające inicjatywy przeciwne politycznemu liberalno-lewicowemu "mainstreamowi".
      To juz nawet nie jest gra z gołębiem w szachy, a próba nauczenia go zasad. Nierealne, ale Foxxie próbuj dalej, bo wyśmienicie się to czyta i wraz z kolejnymi kompromitacjami tego bęcwała humor się poprawia
      ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Komentarz

• A w dzisiejszej Gazecie Wyborczej dodatek o zmianach w emeryturach mundurowych oraz rady jak odwołać się od decyzji IPN
          Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• pytanie do bardziej zorientowanych - faktycznie jest coś w temacie zwiększenia opłaty paliwowej?

Komentarz

• Na razie jest tyle, co podaje interia:
              Premier pytana, czy popiera pomysł ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka podniesienia opłat paliwowych (w rzeczywistości podatków) i przeznaczenia uzyskanych w ten sposób pieniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych podkreśliła, że projekt w tej sprawie dopiero zapowiadają posłowie.
              - Polska potrzebuje nowych dróg, nowych traktów, nowej infrastruktury, mówią o tym chociażby samorządowcy, więc ja jestem jak najbardziej za tym, aby utworzyć taki fundusz, który pozwoli zwiększyć inwestycje, również, a może przede wszystkim inwestycje w Polsce lokalnej, na drogach powiatowych, na drogach gminnych, które zawsze odczuwają brak doinwestowania - powiedziała.
              - Jeżeli w tej chwili pojawia się taki pomysł, należy go oczywiście rozważyć, zastanowić się nad jego przyjęciem, nie twierdzę, że to jest zły pomysł. Uważam, że może być ciekawym rozwiązaniem i chcę też podkreślić, że zwiększenie opłaty paliwowej wcale nie musi oznaczać, bo czytam też w mediach, że od razu jest takie proste przełożenie, że zwiększy się cena benzyny - nie jest to oczywiście uzależnione - dodała.
              Według premier, może się okazać, że zwiększenie opłaty paliwowej i przeznaczenie uzyskanych pjeniędzy na Fundusz Dróg Samorządowych nie będzie skutkować zwiększeniem cen paliw. Szefowa rządu podkreśliła również, że teraz projekt jest dopiero przygotowany, a dobrym momentem do dyskusji będzie rozpoczęcie jego procedowania.
              Minister Adamczyk był pytany w czwartek przez dziennikarzy o doniesienia medialne nt. podwyżki opłaty paliwowej, która miałaby nastąpić w trakcie wakacji. "Rzeczpospolita" podała, że w najbliższych dniach do marszałka Sejmu ma trafić poselski projekt o powołaniu Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Fundusz ma być finansowany z podwyższenia opłaty paliwowej o 20 groszy, co spowoduje podniesienie m.in. cen benzyny. Połowa pieniędzy z tego fundusz ma zasilić Fundusz Dróg Samorządowych, a druga połowa - Krajowy Fundusz Drogowy.
              Adamczyk przypomniał, że od długiego czasu samorządy postulują zwiększenie pomocy państwa na budowę i modernizację dróg samorządowych.
              - Nie mogę dzisiaj odpowiedzieć, co postanowi suweren. Czy ten projekt jest? Nie mam wiedzy, żeby był złożony. Nie wiemy, co postanowi suweren, na jakiej wysokości ustali te opłaty. Jedno jest pewne, że zapowiadana na wakacje opłata nie wejdzie w życie, bo proces legislacyjny na to nie pozwoli - powiedział.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• 29 czerwca 2017 r. Senat przyjął bez poprawek ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (projekt rządowy). Jej celem jest określenie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego przysługującego poszczególnym grupom zawodowym tych pracowników, uwzględniającego rodzaj wykonywanej pracy, a także sposobu i harmonogramu dochodzenia do ustalonego poziomu wynagrodzenia zasadniczego. Zgodnie z ustawą, najniższe wynagrodzenie zasadnicze ustala się jako iloczyn współczynnika pracy dla danej grupy zawodowej i wysokości przeciętnego wynagrodzenia w roku poprzedzającym. Do końca 2019 r. zamiast przeciętnego wynagrodzenia przyjmowana będzie kwota 3,9 tys. zł brutto. Docelowa wysokość najniższego wynagrodzenia zasadniczego zostanie osiągnięta dopiero po upływie okresu przejściowego, do końca 2021 r. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że minimalne wynagrodzenie lekarzy specjalistów będzie wynosiło ok. 6,4 tys. zł, lekarzy z I stopniem specjalizacji ‒ ok. 5,9 tys. zł, lekarzy bez specjalizacji ok. 5,3 tys. zł, a stażystów ‒ prawie 3,7 tys. Farmaceuci, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i inni pracownicy medyczni z wyższym wykształceniem mają zarabiać minimum 5,3 tys. zł (ze specjalizacją) lub 3,7 tys. zł (bez specjalizacji). Pielęgniarki z wyższym wykształceniem i specjalizacją mają zarabiać co najmniej 5,3 tys. zł. Minimalne wynagrodzenie pielęgniarek bez tytułu magistra, ale ze specjalizacją określono na 3,7 tys. zł, a bez specjalizacji ‒ na 3,2 tys. zł. Płaca minimalna fizjoterapeutów i innych pracowników medycznych ze średnim wykształceniem wyniesie minimum 3,2 tys. zł.
                http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/...ugi-dzien.html

Jestem ciekaw jak to wyjdzie w praniu..

Komentarz

• Co do opłaty paliwowej, to wkurwienie kilkunastu milionów ludzi w celu uzyskania pieniędzy dla samorządów to nie wiem co za geniusz wymyślił. Tak czy inaczej, póki tacy geniusze będą mieli cokolwiek do powiedzenia póty większość konstytucyjna pozostanie w sferze marzeń...

Komentarz

• JEŚLI to prawda (a wiele na to wskazuje) to klasycznie dla PiS - nie może być za dobrze, regularnie trzeba sobie w stopę strzelić. A bazując na przytoczonej wypowiedzi Szydło chciałbym się dowiedzieć jak zwiększenie opłaty zawartej w cenie paliwa miałoby nie wpłynąć na finalną cenę tegoż. Orlen/Lotos mogłyby zejść z marży, żeby klient tego nie odczuł, ale to byłoby działanie krótkoterminowe, a i rynek tworzą też inne sieci.

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                      JEŚLI to prawda (a wiele na to wskazuje) to klasycznie dla PiS - nie może być za dobrze, regularnie trzeba sobie w stopę strzelić. A bazując na przytoczonej wypowiedzi Szydło chciałbym się dowiedzieć jak zwiększenie opłaty zawartej w cenie paliwa miałoby nie wpłynąć na finalną cenę tegoż. Orlen/Lotos mogłyby zejść z marży, żeby klient tego nie odczuł, ale to byłoby działanie krótkoterminowe, a i rynek tworzą też inne sieci.
                      Mogą zmniejszyć akcyzę.
                      Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                      Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Też się zastanawiałem po słowach Szydło jak mają zamiar to zrobić.
                        Pytanie do bardziej zorientowanych bo akcyza jest traktowana jako dochód Skarbu Państwa?
                        Jeśli zwiększenie opłaty paliwowej miałoby pójść celowo na samorząd i było ich dochodem przeznaczonym na inwestycję drogi to z jednej strony mamy mniejsze dochody do SP (co wg mnie przy obecnej polityce jest nie do zaakceptowania przez księgowych) a z drugiej zwiększony dochód tylko w jednym obszarze. Suma sumarum tak czy siak ktoś na tym straci i śmiem wątpić że miałby na tym stracić Skarb Państwa i budżet. Chyba ktoś popatrzył na cenę paliwa na stacjach i stwierdził, że 20gr można dorzucić bo i tak będzie taniej niż rok dwa lata temu.
                        O tym pomyśle wypowiadał się również pochlebnie poseł Rzońca przewodniczący komisji infrastruktury.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Główną wadą tego rządu jest to, ze - na potrzeby krajowe - on generalnie niewiele mówi. Gadają poszczególni urzędnicy. Moim zdaniem trza tradycyjnie czekać na projekt budżetu po uzgodnieniach międzyresortowych (dotyczy to bardzo wielu zapowiedzi lub ich braku).
                          Dobrze gada

Ach, żebym ja był taką siłą spokoju (wszelkie skojarzenia bezpodstawne )
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Wypierdo.la tego blazna Szyszko czy nie?? Po tym co dziś powiedział mam nadzieję, że szybko!
                            349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                              Wypierdo.la tego blazna Szyszko czy nie?? Po tym co dziś powiedział mam nadzieję, że szybko!
                              Co powiedział?
                              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                              Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                                Co powiedział?
                                http://www.rp.pl/Rzad-PiS/170639948-...my-pomnik.html

Komentarz

Pracuję...
                                X