Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Po prostu ciężko takich otwarto-przyłbicowych postaw oczekiwać.
    Pozostaje pytanie dlaczego tak jest? Ano dlatego, że pięknie by została ukazana hiPOkryzja tych wszystkich forumowych agitatorów przeklejających Czerską.

Tak jakby ktoś tu wyśmiewał Legię jaka jest słaba, fatalnie zarządzana, przeklejał spoconego Arka z komentarzem "nic dodać nic ująć" itd. i udawał bezstronnego obserwatora polskiej piłki, a wyszłoby, że jest z Widzewa. Trochę głupio, nie?

---------

Izolacji PISowskiego reżimu ciąg dalszy - po awizowanym na 6 lipca przylocie Trumpa do Warszawy, dziś odbyło się spotkanie premierów państw V4 i Beneluksu.

---------

Z cyklu "druga Grecja":

-bezrobocie w maju 7,5% (najniższe w historii)
    -wzrost płac w maju 5,4% r/r (najwyższy od 5 lat)

-----------

A tutaj "wiosenne przesilenie":

Kantar (2-7 czerwiec)

PIS 39% (+4)
    PO 18% (-3)
    Kukiz 11% (+1)
    N, PSL, SLD 5%
    Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
      Pozostaje pytanie dlaczego tak jest? Ano dlatego, że pięknie by została ukazana hiPOkryzja tych wszystkich forumowych agitatorów przeklejających Czerską.

Tak jakby ktoś tu wyśmiewał Legię jaka jest słaba, fatalnie zarządzana, przeklejał spoconego Arka z komentarzem "nic dodać nic ująć" itd. i udawał bezstronnego obserwatora polskiej piłki, a wyszłoby, że jest z Widzewa. Trochę głupio, nie?
      Może warto postawić też pytanie "po co?". Historia nie uczy nas o zbyt wielu przypadkach powodzenia tego typu apostolstwa (aczkolwiek najbardziej spektakularnym wyjątkiem są początki chrześcijaństwa). Salonowe posłannictwo tutaj nie różniłoby się niczym od pisowsko-patriotycznego apostolstwa na zebraniu kodu. Wydaje mi się, że gdyby zamierzać do czegokolwiek przekonać zadeklarowanych obrońców demokracji to rozpoczęcie przemowy od "drodzy państwo - jestem wieloletnim wyborcą PiSu" nie byłoby zbyt skuteczne. A może uważasz, że by było?
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

gdyby zamierzać do czegokolwiek przekonać zadeklarowanych obrońców demokracji to rozpoczęcie przemowy od "drodzy państwo - jestem wieloletnim wyborcą PiSu" nie byłoby zbyt skuteczne. A może uważasz, że by było?
        Skuteczność byłaby taka sama, czyli mniej więcej taka jak murzyna na zebraniu Ku-Klux-Klan albo Żyda na zebraniu SS Ale nie uważasz, że byłoby uczciwiej?

W ogóle nie wiem jaki jest sens rejestrowania się na forum kibicowskim i napierdalania linkami z Czerskiej 8/10

Od tego jest forum, żeby dyskutować, w tym temacie o polityce - o dobrych, złych posunięciach rządu itd. - ale jak czyjaś aktywność w tym temacie ogranicza się do przeklejania soku z buraku to nie dziwią reakcje w stosunku do takiego "obrońcy demokracji".

Komentarz

Może warto postawić też pytanie "po co?". Historia nie uczy nas o zbyt wielu przypadkach powodzenia tego typu apostolstwa (aczkolwiek najbardziej spektakularnym wyjątkiem są początki chrześcijaństwa).
          A widzisz - moja pisanina o Ukrainie była bezpośrednią konsekwencją zalewu na politycznych portalach komentarzy proputinowskich fake-newsów przy jednoczesnym zerze info z ukraińskojęzycznego netu wiosną 2014. Ewentualni "polemiści" przytaczali po prostu oficjalne info Kijowa publikowane przez agencje prasowe. Również w nim nie było jakoś wiele prawdy, jednak część fake-newsów padło na niezabliźnioną ranę po ukraińskim ludobójstwie.

Wszystko zależy od wielu czynników. Zjawisko netowej nadaktywności i jednoczesnej umiarkowanej jakości wyznawców Antypisa (pisałem wcześniej, że nie mam tu na myśli merytorycznych przeciwników, tylko sekciarskich hejterów/"operatorów copy-paste") łatwo wyjaśnić. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi mieli w dominujących mediach zasoby przez lata pozwalające na wykształcenie całego pokolenia "swoich" pracowników mediów, co spowodowało, że aktywność internetowa nie była im do niczego potrzebna. Największa miernota mogła trafić do "głównego nurtu". Pisałem również wcześniej, że szeroko pojęta prawica z braku innych pól ekspresji w poprzedniej kadencji niemal zdominowała polityczną sieć. Nie jest to jakieś odkrycie - powtarzają taki rozwój wydarzeń publicyści, czy socjologowie.

W ciągu tych 8 lat nastąpiła selekcja pozytywna i kilka dobrych "piór", portali, czy kanałów na yt zostało "w eterze". Teraz "tort" dla tłustych lewicowo-liberalnych kotów bardzo zmalał. No i taki Lis nawet będąc naczelnym dużego tygodnika w sieci próbuje robić to, co w opisanych wyżej okolicznościach próbowali prawicowi blogerzy (oczywiście biorąc pod uwagę rozwój technologii).

W 2008 antymainstreamową polityczną blogosferą zajął się "Dziennik", przeprowadzając na czacie wywiad z trójką uznawanych wtedy za należących do czołówki autorów tego nurtu ( ). Niżej omówienie zarówno tego co zostało opublikowane, a co nie oraz pokazanie "na żywo" od jakich mechanizmów zaczynały się problemy tradycyjnych mediów najpierw z blogosferą, a później kolejnymi formami social-mediów:

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...chn-seler.html

Wspomniany wpływ niezależnego internetu na wynik ostatnich wyborach, wygrana stowarzyszenia Blogmedia24 przed NSA z platformerskim Ministerstwem Skarbu w sprawie odtajnienia dokumentacji dot. "katarskiego inwestora" w stoczni ( https://raportystoczniblogmedia24pl.wordpress.com/) czy chociażby moja d ziałalność w kontekście Ukrainy oraz... możliwa perspektywa druku części z tych materiałów jest najlepszym komentarzem do odnoszącego się do tamtego wywiadu tekstu Janeckiego, jeszcze jako naczelnego "Wprost" ("Polscy blogerzy to tylko bazarowi plotkarze" http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...plotkarze.html )

Nałożenie na siebie negatywnej selekcji i braku możliwości wytworzenia własnej efektywnej merytorycznej netowej społeczności, radykalnego upowszechnienia dostępu do sieci i pojawienia się pokolenia gimbazy wygląda więc tak, jak wygląda. Ujawnianie się nie ma większego znaczenia. Na tematy związane z Ukrainą wielu putinowskich trolli do dzisiaj pisze jako polscy patrioci - mam na myśli "relacje" z tego, co się dzieje aktualnie, a nie kwestie historyczne.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Post scriptum do pewnej burzy w szklance wody:

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• @Foxx
              Szczerze mówiąc to mam zupełnie inny obraz tych tzw. "meteorów". Raczej nie podejrzewam ich o zajmowanie się publicystyką na mniej-lub-bardziej poważnie i Twoja teoria co do Dżenerala, jakkolwiek istotnie spójna, mnie zaskoczyła, w tym sensie, że nie spodziewałem się tutaj kogoś takiego. Wyobrażam sobie trollo-hobbystów: mają jakieś swoje wykształcone tym czy innym tvn-em poglądy, i wydaje im się, że tym razem, właśnie tym linkiem przygwożdżą nieprzekonanych - tutejsze towarzystwo - do ściany swoją niepodważalną argumentacją, podpartą autorytetami, a czasem nawet twardymi danymi. Może zależy im na przekonaniu kogokolwiek, a może tylko na wywołaniu irytacji u tych wstrętnych pisiorów. W każym razie, pisanie w ich kontekście o blogosferze i publicystyce internetowej czy "analogowej" zupełnie zbiło mnie teraz z tropu - jakoś nie przychodziło wcześniej mi na myśl, że mogą aplikować nam swoje własne, autorskie spostrzeżenia - widziałem w nich tylko odtwórców - gdzieś znajdą link, uznają, że jest to coś, co może zarysować czyjś dotychczasowy światopogląd to wrzucają. I takim ludziom od destrukcji, po mojemu, łatwiej być wilkiem w owczej skórze. Co innego, jeśli są to ludzie o ambicji na formułowanie własnych narracji - wtedy chyba po prostu nie wypada swoich narracji prezentować incognito.

Swoją drogą, najwyraźniej każdy mierzy swoją miarą...
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Z podpisu Pacynki:

Margaret Thatcher: " Z byciem ważnym jest jak z byciem damą. Jeśli musisz mówić ludziom , że jesteś ważny, to znaczy, że nie jesteś . "

Beata Szydło: "Jesteśmy liderem EU , jesteśmy liderem Grupy Wyszehradzkiej. Jesteśmy ważnym graczem na arenie międzynarodowej ".
                Margaret Thatcher: "If you lead a country like Britain, a strong country, a country which has taken a lead in world affairs in good times and in bad, a country that is always reliable, then you have to have a touch of iron about you".

Szanowny Towarzyszu Oficerze Prowadzący Pacynkę, oddelegujcie z centrali kogoś bardziej inteligentnego, bo Wasz Podopieczny kompromituje Resort.
                "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                Up the Anchor!

Komentarz

(...) widziałem w nich tylko odtwórców - gdzieś znajdą link, uznają, że jest to coś, co może zarysować czyjś dotychczasowy światopogląd to wrzucają. I takim ludziom od destrukcji, po mojemu, łatwiej być wilkiem w owczej skórze.
                  Ależ ja po prostu starałem się w dłuższej sekwencji czasowej wykazać, skąd taki gatunek się wziął, podając nawet przykład identycznego - proputinowskiego trollingu działającego na identycznej zasadzie. Nie ma przecież większego znaczenia, czy fake pochodzi z oko.press/TVN, czy ze sputnika/Russia Today. W związku z tym, wychodzi z tego nie wilk a raczej baran w owczej skórze ()... co w sumie jest zgodne z promowaną aktualnie tzw. "kulturowo kształtowaną tożsamością płciową"

Swoją drogą, najwyraźniej każdy mierzy swoją miarą...
                  E, tam, chyba jednak nie do końca
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Można napisać co tam panie w polityce, ale jak widać sezonu wakacyjnego u nas brak

Buziek, zapasy zrobione, ale nie obiecuję, że przetrwają Hong Kong i Singapur.

Komentarz

• Fitch szaleje:
                      Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunki dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 3,3 proc. - wynika z poniedziałkowego raportu agencji. Fitch podał pierwsze prognozy wzrostu na 2019 r. - wg agencji wyniesie on w tym okresie 3,2 proc.
                      Poprzednio Fitch prognozował, że wzrost PKB w 2017 r. wyniesie 3,0 proc. Bez zmian na poziomie 3,2 proc. pozostawiono prognozy PKB na 2018 r.
                      W styczniu agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski na poziomie "A minus" z perspektywą stabilną. Kolejny przegląd zdolności kredytowej Polski przez Fitch zaplanowano na 7 lipca.

"
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Ależ ja po prostu starałem się w dłuższej sekwencji czasowej wykazać, skąd taki gatunek się wziął, podając nawet przykład identycznego - proputinowskiego trollingu działającego na identycznej zasadzie. Nie ma przecież większego znaczenia, czy fake pochodzi z oko.press/TVN, czy ze sputnika/Russia Today. W związku z tym, wychodzi z tego nie wilk a raczej baran w owczej skórze ()... co w sumie jest zgodne z promowaną aktualnie tzw. "kulturowo kształtowaną tożsamością płciową"

E, tam, chyba jednak nie do końca
                        Wydaje mi się że istnieją dwa gatunki:
                        - trolle świadome - nie wierzą w to co mówią
                        - trolle nieświadome - wierzą w to co mówią
                        Tak jak w Ziemkiewiczowskim "domniemaniu uczciwości" zakładam że gościmy raczej tych z drugiej kategorii. Dla tych drugich istniałaby szansa, o ile zdołaliby we własnym zakresie odwrócić kolejność: teza -> argumenty. (Swoją drogą @Peace - nacisk na właściwą kolejność w tej kwestii to mógłby być element tej reformy edukacji o której dyskutowaliśmy.) No ale jak ktoś się sam osobiście zalicza do pierwszej grupy, to najwyraźniej jeszcze daleka droga przed nim...
                        -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                          Post scriptum do pewnej burzy w szklance wody:

A juz wiadomo kto na nim wystąpi ? Zenek Martyniuk, babcia Józia ?
                          04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                            A juz wiadomo kto na nim wystąpi ? Zenek Martyniuk, babcia Józia ?

Nie mam pojęcia, ale jak gdzieś znajdziesz listę, to chętnie poczytam.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              Nie mam pojęcia, ale jak gdzieś znajdziesz listę, to chętnie poczytam.
                              Jak znajdziesz pierwszy to również wrzuć.
                              04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• TK uznał za sprzeczne z Konstytucją zasady wyboru członków KRS

Jedna z najważniejszych reform dostała właśnie zielone światło - ani kroku w tył panie Krzysztofie!

Słychać wycie? Znakomicie

Komentarz

Pracuję...
                                X