Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
  Sugerujesz, że w 2016 sprzedawali, bo nie dostali?

  Bardziej merytorycznie: planowany zysk za 2017 3,3 mld, a za 2018 3,6 mld, przy jednoczesnym zarobieniu i spolonizowaniu PEKAO, całkiem nieźle
  Niech zarabia jak najwiecej, będzie większy podatek liczony dla instytucji finansowych.

  Ps. 2016 był najgorszy netto od dekady

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
   Ps. 2016 był najgorszy netto od dekady
   Sugerując się wrzuconym wyżej obrazkiem:
   2015 - 2342
   2016 - 2417

   2342 > 2417 ?

   Wypada spytać, co ty miałeś z matematyki

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Sugerując się wrzuconym wyżej obrazkiem:
    2015 - 2342
    2016 - 2417

    2342 > 2417 ?

    Wypada spytać, co ty miałeś z matematyki
    Sprawdź jeszcze raz, nie sugeruj się obrazkiem. Sam poszperaj i znajdź 1 947 mln zł netto.

    Jak nie znajdziesz, wrzucę ci fragment sprawozdania wieczorem

    Komentarz


    • Faktycznie, można się również dowiedzieć dlaczego tak się stało. Dlatego jedynym medium które dało w leadzie "najniższy wynik od 10 lat" była wyborcza

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      Faktycznie, można się również dowiedzieć dlaczego tak się stało. Dlatego jedynym medium które dało w leadzie "najniższy wynik od 10 lat" była wyborcza
      Tiaaa... http://m.money.pl/wiadomosci/artykul...0,2280137.html

      Komentarz


      • Z którą tezą mojej wypowiedzi się nie zgadzasz?

       Komentarz


       • Wyniki finansowe za I kw. 2017:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2016:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2015:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2014:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2013:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2012:
        https://www.pzu.pl/c/document_librar...&groupId=10172

        Wyniki finansowe za 2011 (wideo):
        http://gpwmedia.pl/entries/1948/
        [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
        Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
        Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
        A że śmiał mówić o tym zuchwale,
        Że nie chciał, by go więziono, bito,
        Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

        Komentarz


        • Nawet Fakt postanowił skontrować te kity o super zarządzaniu państwowymi spółkami. Wczoraj Mikołaj Wójcik na Twitterze wrzucił sporo grafik w tym temacie, dzisiaj poszedł artykuł.

         Tak PiS mija się z prawdą. Oto zyski spółek Skarbu Państwa

         Politycy PiS powtarzają od kilku dni, że spółki Skarbu Państwa za „dobrej zmiany” notują wyniki, jakich wcześniej nigdy nie było. Strategiczne dla państwa firmy mają być odbudowywane po rzekomej zapaści za czasów rządów PO. Tyle że to nieprawda.

         Odkąd na PiS spadła lawina krytyki za transfer Małgorzaty Sadurskiej (42 l.) z Kancelarii Prezydenta wprost do zarządu PZU, rozpoczęła się wielka akcja chwalenia państwowych spółek. Ich rzekomo znakomite wyniki mają być zasługą tych, którzy nimi zarządzają. A zarządzają dzięki PiS, bo to ono obsadziło kluczowe stanowiska w spółkach swoimi ludźmi.

         „Wystarczy nie kraść i nie marnotrawić publicznych pieniędzy” – kolejni politycy partii rządzącej niosą w świat hasło premier Beaty Szydło (54 l.). I powtarzają jak mantrę, że prezesi z nadania PO mogli tylko pomarzyć o takich wynikach.

         Przez cały czas trwania tego festiwalu pochwał opozycja nie potrafiła powiedzieć, jak jest naprawdę. Fakt pokazuje więc, że PiS mija się z prawdą. Poza spółkami paliwowymi – PKN ORLEN i Grupą LOTOS – notowania państwowych firm w najlepszym razie wracają do poziomu sprzed lat (patrz wykresy w galerii zdjęć). Na kłamstwie przyłapaliśmy też wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (49 l.) z PiS. Wbrew temu co mówi, PZU większy zysk osiągnął m.in. w 2013 r., czyli za rządów PO. Zyski innych państwowych firm też są niższe niż w poprzednich latach.

         Zdaniem ekspertów, najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wyniki spółek nie jest to, która partia rządzi krajem, ale czy jest koniunktura w gospodarce. – A na tę politycy jeszcze nie mają bezpośredniego wpływu – mówi Faktowi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
         http://www.fakt.pl/wydarzenia/polity...ki-pis/lq8bke8

         Komentarz


         • "Nawet Fakt"? To tak jakby napisać "Nawet Wyborcza krytykuje PiS" Swoją drogą niezła zmiana frontu, jeszcze kilka dni temu było, że to takie oczywiste, że wszystko rośnie i to nie zasługa PiSu, teraz, że tak naprawdę nie jest tak różowo, ale to co jest to też dzięki gospodarce na którą PiS też nie ma wpływu. Ziewww.

          Komentarz


          • Z rzeczy ciekawych na prawicowej scenie. Karnowscy zapowiedzieli własną telewizję publicystyczno-informacyjną. Start w najbliższy poniedziałek.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            "Nawet Fakt"? To tak jakby napisać "Nawet Wyborcza krytykuje PiS"
            Nooo, ja bym to ujął nieco inaczej

            Fakt jest numerem jeden wśród dzienników ogólnopolskich pod względem sprzedaży*. Sympatyków przysparza mu m.in. dynamiczna szata graficzna i przystępny sposób opisywania bieżących wydarzeń. Fakt publikuje bieżące informacje ze świata polityki, kultury czy sportu, ale także jest głosem czytelnika w walce o jego prawa. Wydania regionalne dziennika ukazują się w największych polskich miastach.
            Witamy
            w Ringier Axel Springer Polska

            Ringier Axel Springer Polska istnieje na rynku od 1994 roku. Od 2010 roku firma jest częścią międzynarodowej spółki medialnej Ringier Axel Springer Media AG, która działa również na Węgrzech, Słowacji i w Serbii.

            Portfolio wydawcy obejmuje Fakt, największą pod względem sprzedaży gazetę w Polsce, dwa dzienniki sportowe – ogólnopolski Przegląd Sportowy i regionalny Sport, a także tygodnik Newsweek Polska, miesięcznik biznesowy Forbes, czasopisma komputerowe (m.in. Komputer Świat) i motoryzacyjne (m.in. Auto Świat, Top Gear). Spółka posiada również ponad 20 serwisów internetowych, a wśród nich portale informacyjne, serwisy sportowe, lifestylowe, motoryzacyjne, komputerowe i e-commerce. Wiele tytułów wydawcy dostępnych jest na nowoczesnych nośnikach cyfrowych, m.in. tabletach, telefonach komórkowych i w wersji audio.

            Ringier Axel Springer Polska posiada także 49 proc. udziałów w spółce INFOR Biznes, wydawcy Dziennika Gazety Prawnej.
            http://www.ringieraxelspringer.pl/o-firmie

            "Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem" - napisał szef Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan do pracowników koncernu w liście cytowanym przez "Wiadomości".

            "Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera" - podkreślił Dekan.

            "W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, tak jak my (...) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu".
            http://fakty.interia.pl/polska/news-...zy,nId,2369883

            (...) Przypomniano też, że w kwietniu 2014 roku w podsłuchanej rozmowie (ujawnionej w kwietniu ub.r.) Paweł Graś, rzecznik rządu Donalda Tuska, zachęcał Jana Kulczyka, żeby przekonał współwłaścicielkę wydawnictwa Axel Springer do odwołania Grzegorza Jankowskiego z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”. Grasiowi nie podobały się krytyczne teksty dziennika o rządzie i rodzinie Donalda Tuska, uważał, że Jankowski popiera PiS. Jankowski został odwołany z końcem maja 2014 roku. Po ujawnieniu tego nagrania kierownictwo Ringier Axel Springer Media zapewniało pracowników, że ustalenia Grasia i Kulczyka nie miały wpływu na zmianę naczelnego „Faktu”.
            http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...ak-zostac-w-ue

            "Zarzuty absurdalne i niewarte dyskusji". Szef Axel Springer w kolejnym liście do pracowników
            jp/dro/2017-03-23, 15:57
            "Chciałbym wyjaśnić, dlaczego w poprzednim newsletterze pracowniczym skomentowałem duże poparcie Polaków dla członkostwa w UE" - napisał do pracowników Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP. List, do którego Dekan się odniósł, PiS nazwał "instrukcją szefa niemiecko-szwajcarskiego koncernu dla polskich dziennikarzy"; był też tematem obrad w sejmowej komisji kultury w środę. (...)

            Według Dekana, Unia Europejska "to najbardziej ambitny projekt wolnościowy w historii ludzkości".

            "Od 60 lat jest gwarantem wolności w Europie, kontynencie przez wiele stuleci nękanym rozmaitymi wojnami i konfliktami. Zbyt łatwo zdarza nam się o tym zapominać w kontekście panującego obecnie w Unii kryzysu i niewątpliwej potrzeby reform" - napisał prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP. (...)

            Komentując jego słowa Jerzy Karwelis, jeden z byłych dyrektorów w polskim oddziale koncernu, napisał, że Dekan zastosował wobec Polski "normy, które "nie przeszłyby w krajach rozwiniętych". Według Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, list "zawiera gotowe tezy publicystyczne, jednoznaczne interpretacje wydarzeń budzących w Polsce kontrowersje i spory oraz wydaje się próbą wymuszenia przyjęcia przez poszczególne redakcje i ich pracowników prezentowanej w nim optyki politycznej, interpretacji, poglądów".

            - Dekoncentracja mediów jest potrzebna, aby dziennikarze poddawani presji w Ringier Axel Springer, mogli spokojnie znaleźć pracę gdzieś indziej - powiedziała posłanka PiS Joanna Lichocka podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
            http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...o-pracownikow/

            Putinowski model władzy" czy "dziki Wschód" - właśnie w taki sposób niemieccy dziennikarze mają określać Polskę pod rządami PiS! W tym celu instrukcje mają pobierać na spotkaniach z przedstawicielami rządu kanclerz Angeli Merkel (62 l.). "Super Express" dotarł do tajnej notatki w tej sprawie, która trafiła do polskich władz. - Chodzi o to, jakie treści są korzystne dla racji stanu Niemiec, a jakie niekorzystne dla Polski i naszego rządu - komentuje nam Tadeusz Dziuba z PiS (68 l.).
            http://www.se.pl/wiadomosci/polityka...ke_803470.html

            A czegoś ze źródła wydawanego przez polskiego wydawcę nie było?
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Nie wiem co forumka w sobie ma, że regularnie co jakiś czas rejestruje się jakiś meteor, który w tym temacie napierdala jedynie słuszną prawdę, przeklejając newsweeki, gazownie, fakty czy inne dgp

             Świeżak, trafiłeś na mało podatny grunt, zmień forumkę, bo zwyczajnie szkoda twojego czasu

             Komentarz


             • Zwycięzcą dzisiejszego poranka zostaje Ryszard Schnepf wraz z małżonką:
              https://twitter.com/PNisztor/status/874550491551862784


              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
               Nie wiem co forumka w sobie ma, że regularnie co jakiś czas rejestruje się jakiś meteor, który w tym temacie napierdala jedynie słuszną prawdę, przeklejając newsweeki, gazownie, fakty czy inne dgp

               Świeżak, trafiłeś na mało podatny grunt, zmień forumkę, bo zwyczajnie szkoda twojego czasu
               oni chyba za karę trafiają na naszą forumkę
               a podpieranie się Wójcikiem jest znając zarówno jego bezstronność, jak i jego potęgę intelektu jest przysłowiowym chwytaniem się brzytwy
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • No jak tam Muppet, wielki sukces opozycji i Tuja Chuska ws. wszczęcia procedury przeciwko Polsce ? Jakie masz spostrzeżenia w tej całej sprawie? Chciałbym mieć cały obraz dotyczący Twojej osoby.
                [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
                Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
                Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
                A że śmiał mówić o tym zuchwale,
                Że nie chciał, by go więziono, bito,
                Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

                Komentarz

                Pracuję...
                X