Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • To też nie jest cenione źródło gdziekolwiek indziej.
  Wyniki sprzedażowe to potwierdzają.
  "Lubię sobie jebnąć piwo"

  Komentarz


  • Chyba logicznym jest, że forumowy gorsz sort czyta tę gazietkę.
   Coś innego przytoczysz sorcie?
   [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
   Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
   Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
   A że śmiał mówić o tym zuchwale,
   Że nie chciał, by go więziono, bito,
   Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Wyborczej powiadasz ? To nie jest najbardziej cenione źródło informacji na tym forum .
    Napiszę więcej, czekałem na podobną bzdurę z tej właśnie strony. No to może trochę twardych danych z profesjonalnego portalu, znanych od... 3 dni

    WIG PiS najlepszą inwestycją. Spółki państwowe od wyborów biją rekordy
    Jacek Frączyk, analityk Money.pl, 05.06.2017, godz. 6:18

    Zyski spółek giełdowych, w których państwo ma kontrolę, pozytywnie zaskakują. Inwestorzy nie pozostali obojętni i kupują ich akcje. Na podstawie specjalnie skonstruowanego w money.pl indeksu policzyliśmy, jak radziły sobie spółki pod zarządem menadżerów z nadania PiS od wyborów w 2015 r. WIG PiS był najlepszą inwestycją w ostatnich latach.    Jeszcze nieco ponad rok temu na giełdzie było widać strach, że hurtowa wymiana prezesów wielkich państwowych koncernów nie skończy się dobrze. Zamiast ludzi PO, PiS wstawiało "swoich". Ludzie znikąd, którym wytykać można było brak wystarczającego doświadczenia do kierowania tak dużymi organizmami gospodarczymi.

    To przełożyło się na notowania. Inwestorzy bali się wtedy kupować akcje, bo nie wiadomo było jak ta błyskawicznie zatrudniona rzesza menadżerów da sobie radę. Okazało się jednak, że spółki, w których to rząd premier Szydło wybrał prezesów mają ostatnio dobrą passę. Zarabiają tak duże pieniądze, jak rzadko w swojej historii, niektóre pobiły rekordy.

    Najwyższy zysk kwartalny w historii wykazał Tauron, drugi najlepszy wynik miały: PKN Orlen, PGNiG i JSW. Nawet KGHM, który zmaga się z kosztami inwestycji w Chile i Kanadzie, kończył pierwsze trzy miesiące roku na sporym plusie. Bardzo dobre wyniki pokazali też producenci energii. Wartość giełdowa firm państwowych od 26 października 2015 r. do 31 maja 2017 r. zwiększyła się o 36 mld zł, tj. z 232 mld zł do 268 mld zł.

    Postanowiliśmy w redakcji money.pl sprawdzić, czy akcje firm państwowych radziły sobie lepiej czy gorzej od reszty rynku. W tym celu skonstruowaliśmy specjalny indeks, nazwany roboczo WIG PiS, który objął 20 największych spółek z tej grupy. Z notowań indeksu wynika, że firmy państwowe dawały od wyborów w 2015 roku o wiele wyższą stopę zwrotu na giełdzie niż reszta rynku.

    Pierwszą wartość indeksu WIG PiS - 1000 pkt. - ustaliliśmy na dzień po wyborach, czyli 26 października. Od tej pory zyskał on 17,8 proc. Dla porównania WIG20 dał w tym samym czasie zaledwie 7,9 proc. wzrostu.

    W bieżącym roku WIG PiS zyskał 20,4 proc., podczas gdy WIG20 16,9 proc., a WIG 16 proc. Najbardziej przewagę WIG PiS nad resztą rynku widać na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, czyli od 1 czerwca 2016 do 1 czerwca 2017 - zyskał aż 45,8 proc., podczas gdy WIG20 29,4 proc., a WIG 34,3 proc.

    Jak widać, jeśli ktoś z inwestorów giełdowych pominął w ostatnich latach firmy państwowe w konstruowaniu portfela, to może teraz żałować.

    Najbardziej od wyborów w 2015 roku rosły akcje JSW - zyskały aż 394 proc. Nie miały one jednak wiodącego udziału w naszym indeksie - spółka miała na początku zaledwie 0,6-procentowy wpływ na zmiany WIG PiS.
    http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2328412.html

    Jacku, czyń swoją powinność
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
     Jacku, czyń swoją powinność
     Nie będę się znęcał nad naszym głupkiem wioskowym. Dodam tylko, że swój do swego ciągnie: pedziów do gazietki a znanego z obiektywizmu Janusza Jankowiaka (lat 60) do swojej nowej, młodziutkiej żony, Joanny Muchy.


     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
      Reuters podaje, że Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca
      Powołując się na 3 niezależne źródła
      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

      WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
       Nie będę się znęcał nad naszym głupkiem wioskowym. Dodam tylko, że swój do swego ciągnie: pedziów do gazietki a znanego z obiektywizmu Janusza Jankowiaka (lat 60) do swojej nowej, młodziutkiej żony, Joanny Muchy.


       Ministra Joanna od Fryzjera .

       Komentarz


       • A co ma źródło do faktów? Zaprzeczacie, ze takie nazwiska znalazły się w radzie?

        Foxxie, darowałbys sobie ta propagandę z wigiem PiS. Inne otoczenie makro niż w latach 2008-2013. Taka propagandę łyka tylko twardy elektorat, a na tym forum jest trochę kumatych i wykształconych i takie "fakty" tylko obrażają ich inteligencje.
        Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; [ARG:4 UNDEFINED].

        Komentarz


        • A jak nikt "obrażony" się nie zgłosi? (poza ew. januszem polityki - chociaż tu przydałby się jakiś test na ową inteligencję ) Ja podałem twarde dane z portalu podwieszonego pod krytyczny wobec aktualnej władzy (wp.pl) w odpowiedzi na opinię męża jednej z najbardziej znanych z autokompromitacji posłanek PO jako "fachowca" opublikowaną przez najbardziej skompromitowane źródło na każdym szanującym się kibicowskim forum.*

         Już nie pisz, z czym mam dać sobie spokój, gdyż sam w żadnej z politycznych dyskusji nie potrafiłeś podać własnych argumentów, czy wniosków, tylko opinie z propagandy świątyni Antypisa.

         Najśmieszniejsze, że nikt nie zaprzecza, iż goście z nominacji PiS - tak jak wcześniej PO, chociaż w znacznie mniejszym stopniu - znaleźli się w radach nadzorczych i zarządach. Tak jak nikt nie zaprzecza, że Petru & Co "źródła" w rodzaju "G.W." "sondaże" pompowały do niemal 30% oraz żeniły publice jako ekonomicznych geniuszy ze szkoły "mistrza" Balcerowicza, a tamci nie byli w stanie dopilnować własnej partyjnej subwencji         * - http://szechteriada.org/
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta

          Foxxie, darowałbys sobie ta propagandę z wigiem PiS. Inne otoczenie makro niż w latach 2008-2013.
          No tak, bo można siać tylko płatną ultrapropagandę wrogą PiS, co nie Fazi ?

          Inne jest też otoczenie micro - wystarczy, że nowe szefostwo spółek działa dla dobra ich, a nie swojego i swoich kolesi z układu. Mówiąc kolokwialnie, wystarczy nie kraść.
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

          WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
           A co ma źródło do faktów? Zaprzeczacie, ze takie nazwiska znalazły się w radzie?

           Foxxie, darowałbys sobie ta propagandę z wigiem PiS. Inne otoczenie makro niż w latach 2008-2013. Taka propagandę łyka tylko twardy elektorat, a na tym forum jest trochę kumatych i wykształconych i takie "fakty" tylko obrażają ich inteligencje.
           Kumaci i wykształceni zazwyczaj znają poprawną deklinację zaimka "ta", zaś to, że "otoczenie makro" nagle stało się "mniejszością mikro", martwi tylko mikroby.
           "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
           "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
           Up the Anchor!

           Komentarz


           • Skoro mowa o SSP, to polecam wczorajszy program "Nie da się ukryć": https://www.tvp.info/32523765/08062017-2110

            Swoją drogą ten program red. Bugały to strzał w dziesiątkę. Jakby ktoś nie wiedział: codziennie 21:10 TVP Info

            Komentarz


            • Nie będę się znęcał nad naszym głupkiem wioskowym. Dodam tylko, że swój do swego ciągnie: pedziów do gazietki a znanego z obiektywizmu Janusza Jankowiaka (lat 60) do swojej nowej, młodziutkiej żony, Joanny Muchy.
             ja mogę wiele zrozumieć, ale nazywanie Muchy młodziutką ?

             Komentarz


             • TK 20 czerwca ogłosi orzeczenie ws. ustawy o KRS

              Na wtorek, 20 czerwca na 12:30 zaplanowane publiczne ogłoszenie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny ws. ustawy o KRS, którą zaskarżył Zbigniew Ziobro. TK ogłosi orzeczenie w 5-osobowym składzie, w którym wszyscy sędziowie zostali wybrani przez PiS, a dodatkowo 3 to tzw. dublerzy.

              W ten sposób Trybunał zdąży wydać wyrok przed kolejnym posiedzeniem Sejmu, które rozpoczyna się w środę, 21 czerwca. Według wstępnego harmonogramu, do głosowania nad projektami ustaw dot. KRS i sądów ma dojść w czwartek w porannym bloku głosowań.

              Tym samym realizuje się scenariusz, o którym pisaliśmy w maju na 300POLITYCE. PiS wykorzystuje podporządkowany sobie Trybunał – który przejął zimą pakietem trzech ustaw – do zalegalizowania zmian w KRS.
              http://300polityka.pl/live/2017/06/0...-ustawy-o-krs/
              Hmm, a to nie miało być teraz według kolejności zgłoszeń?

              Komentarz


              • Czytając to wklejone wyżej miałem wrażenie, że to GazaWnia, tak tendencyjnie napisane. A to 300, czyli prxydupas, Balcerowicza Łukasz "czuje zapach gazu, to jest ich moralny koniec" Mężyk

               A jak ktoś nie wie, to niech sobie wygoogluje co ten pedał z "obiektywnego" portalu 300polityka pisał o Marszu Niepodległości.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                A co ma źródło do faktów? Zaprzeczacie, ze takie nazwiska znalazły się w radzie?

                Foxxie, darowałbys sobie ta propagandę z wigiem PiS. Inne otoczenie makro niż w latach 2008-2013. Taka propagandę łyka tylko twardy elektorat, a na tym forum jest trochę kumatych i wykształconych i takie "fakty" tylko obrażają ich inteligencje.
                Strach POmslec ile by nakradli mając tą dobrą koniunkturę.

                ps możesz wrzucić wyniki wyborów poprzedniej RN w PEKAO?
                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


                Bynajmniej to nie przynajmniej!

                Komentarz

                Pracuję...
                X