Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Jaco
  Bardzo szemrana postać o niejasnym pochodzeniu. Jak tam zakończyła się sprawa z jego dyplomem? Nie skończył studiów w Gdańsku ("więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem"), ale za to uzyskał dyplom dziennikarstwa w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ w Moskwie w 1980 roku. Skany latają od paru lat po necie, ale czy to zostało potwierdzone w innych źródłach?

  Zamieszczone przez brunak
  Na wstępie przeproszę za post niezgodny z tematem.
  Zapytam tu, ponieważ jednak najwięcej ludzi tu zagląda
  Trudno, co robić, takie czasy, poza tym to była "Bardzo porządna dziewczyna"

  Zamieszczone przez brunak
  Nie chcę też powielać tematu więc zapytać czy jest taki temat jak Subkultury? Może archaiczny, ale sądzę, że jest dużo ludzi, którzy chcieliby podzielić się swoimi spostrzeżeniami z czasów obecnych oraz tych minionych.
  Zakładaj Okaże się kto był/jest punkiem, skinem, popersem, gitem, metalem, depeszem, kjurowcem, rastafarianem (ninem), hipisem, gotem, blokersem, hipsterem, emo, hiphopowcem, bikersem itd
  Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
  Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

  Komentarz


  • Nie pozwól by Twoja wiara była opluwana! Przyjdź i zaprotestuj przeciwko bluźnierczej "Klątwie" 27.05.2017 o godzinie 18:00 pod Teatrem Powszechnym w Warszawie.
   Widzimy się jutro! Do zobaczenia!

   OGÓLNOPOLSKI PROTEST OBROŃCÓW ŚWIĘTEJ WIARY >> MIASTECZKO NAMIOTOWE I PROTEST - DO SKUTKU << Od miesięcy na deskach Teatru Powszechnego mamy do czynienia z bluźnierczą antysztuką, która obraża...


   Przypominam, że lewaki i innej maści wynalazki będą już czekać pod Teatrem od godz. 17:00

   "Może być tutaj bardzo gorąco, dlatego mówię: potrzebny jest udział wszystkich ludzi dobrej woli" zapowiada Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

   Bydło od wrzasków na miesięcznicach smoleńskich (Obywatele PRL) tym razem będzie "broniło" Teatru Powszechnego i "Klątwy"...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez piejo kury piejo
    Nie zadręczajmy ludzi dochodowym, to zapłacą pracownikom więcej niż te 2000 zł
    To jak zapłacą więcej ludziom to nie będą musieli płacić dochodowego.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


    Bynajmniej to nie przynajmniej!

    Komentarz


    • Wracając do mojego ulubionego leitmotivu dot. nadchodzącego kryzysu gospodarczego to jak widać nie jestem odosobniony jeśli chodzi jesienne prognozy
     Krach czy hossa? Co, gdzie i dlaczego może tąpnąć jesienią? Co dalej z hossą na Wall Street i jakie są perspektywy dla warszawskiej giełdy? O tym wszystkim rozmawiamy z Wojciechem Białkiem, głównym analitykiem CDM Pekao oraz jednym z prelegentów zbliżającej się XXI Konferencji Wall Street.

     Komentarz


     • "Mąż stanu" i Anny przemówił:
      Nie rozumiem wystąpień premier Szydło, która mówi, że Polska nie przyjmie uchodźców. To skandal, błąd wizerunkowy, to podlizywanie się najgorszej części swoich wyborców – stwierdził na antenie TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski.      Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold poinformowała na antenie RMF FM, że niezależnie od wyników prac śledczych skieruje do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez byłego ministra transportu Sławomira Nowaka.
      Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold poinformowała na antenie RMF FM, że niezależnie od wyników prac śledczych skieruje do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez byłego ministra transportu Sławomira Nowaka.
      Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez midzi
       Wracając do mojego ulubionego leitmotivu dot. nadchodzącego kryzysu gospodarczego to jak widać nie jestem odosobniony jeśli chodzi jesienne prognozy
       http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bial...a-7519672.html
       Zakładamy się że conajmniej do grudnia nic nie tąpnie?
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Po raz kolejny przesunięto głosowanie nad ustawą o penalizacji banderyzmu w Polsce. PiS zablokowało prace nad nią m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leży w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do trzeciego, ostatniego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.
        Bez komentarza...
        Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Raffels
         Bez komentarza...
         Dacie coś więcej w temacie ?

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Buziek_LG
          Zakładamy się że conajmniej do grudnia nic nie tąpnie?
          Problem jest w tym, że kryzysy są zwykle rozciągnięte w czasie i nawet jeśli już wskaźniki wyprzedzające zaczną zwiastować w tym roku nadejście kataklizmu to może to być rozciągnięte w czasie. Przykładowo bańka internetowa rozłożona była na lata 2000-2001, ale zahaczyła nawet o rok 2002. Z kolei ostatni kryzys mimo, że zaczął się w roku 2008 to dla niektórych części świata dopiero lata 2009-2010 to było nadejście kryzysu pełną gębą.

          W odróżnieniu od sztywnych danych dot. urodzeń (przyjęliśmy dane GUS), gdzie istotnie informacje za kilka miesięcy tego roku niemal przesądzają o wygranej (kilkanaście tys. urodzeń więcej zapowiada się w tym roku) to weryfikacja tego zakładu byłaby ciężkim orzechem do zgryzienia.

          PS. Mówiąc szczerze dla mnie zakład jest już niemal rozstrzygnięty, ale dopiero za kilka miesięcy wracam, więc pewnie podeślę wygraną po lecie. Chyba, że masz chęć na jakąś azjatycką łychę? Podobno pod tym względem mega się rozwinęli

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Raffels
           Bez komentarza...
           Dlaczego bez? Pomijając już brak źródła (kresy.pl), które z poważnych spraw wielokrotnie robiło kabaret, ja np. chętnie się dowiem co konkretnie Kukiz'15 rozumie przez banderyzm, który chce penalizować oraz jak się ma brak tej ustawy do instrukcji zgodnie z którą Straż Graniczna nakazuje ukraińskim kierowcom usuwanie banderowskiej symboliki na polskiej granicy (flagi-miniaturki, proporczyki).

           Końcówka tego tekstu to dopiero śmiech na sali:

           W rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz podkreślił, że tego rodzaju poprawka penalizująca banderyzm i kłamstwo wołyńskie jest konieczna. Mimo tego, po praz kolejny głosowanie nad nią zostało przesunięte. Kolejne może odbyć się za cztery miesiące. Kukiz podkreśla, że podobna sytuacja dotyczy rządowego projektu ustawy o karaniu za stosowanie pojęcia „polskie obozy”, z którym „ustawa antybanderowska” jest połączona w jeden pakiet. W takiej sytuacji, kolejne głosowanie nad obu ustawami mogłoby odbyć się dopiero we wrześniu.
           Tymczasem przypominka z realnej polityki (luty 2017)

           Lider PiS był też w tym kontekście pytany o wzrost napięć w relacjach polsko-ukraińskich. Ocenił, że jest to zjawisko niedobre z punktu widzenia regionalnego bezpieczeństwa. Jednocześnie przyznał, że w tej kwestii jego obóz polityczny czuje się zawiedziony, bowiem poziom ignorowania przez władze w Kijowie spraw związanych z ludobójstwem dokonanym na naszych obywatelach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, a często też zakłamywania ich prawdziwego przebiegu, gloryfikowania sprawców, przekroczył granice akceptowalności. Wspieramy niepodległość Ukrainy, rozwój demokracji w tym kraju, jednak nie zrezygnujemy z upominania się o prawdę - podkreślił Kaczyński.

           Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie, trzeba wybrać – albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże. Wiem, że taki sam przekaz popłynął do niego od pana prezydenta Andrzeja Dudy. Społeczeństwo ukraińskie, politycy ukraińscy stoją przed taką właśnie alternatywą. Nie można prowadzić polityki w oderwaniu od rzeczywistości, a ona wygląda tak, jak powiedziałem panu Poroszence - mówił prezes rządzącego ugrupowania.
           Swoją drogą, chętnie się dowiem już nie jaka władza, czy partia, ale środowisko polityczne najmocniej i najskuteczniej zwalcza sformułowanie "polskie obozy...". Tak się jakoś składa, że konkurencji dla http://rdi.org.pl/ nie widać. Zamiast lansować się na "kresowym" portalu z siedzibą w Warszawie finansowanym przez Jakubiaka dobrze byłoby autentycznie zainteresować się Kresami i tamtejszymi Polakami. Traktowanie tematu jako narzędzia uprawiania wewnętrznej polityki jest zwyczajnie słabe. Przydałby się komentarz, chociaż po to, byśmy poznali jakiś konkret.

           PS Pierwszy z brzegu przykład zderzenia Matrixa kresy.pl z rzeczywistością oraz pomysłu na jej opisywanie: http://foxx-news.blogspot.com/2016/1...ropagandy.html
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Jakiś czas temu fruwała informacja o tym, że Jakubiak jest powiązany z WSI. Nawet doszło na klubie Kukiza do przepychanek. Ktoś popełnił później jakiś tekst albo analizę na ten temat?

            Komentarz


            • Przemknęło mi kiedyś przed oczami, iż Jakubiak w swoim browarze w RN zatrudniał człowieka powiązanego z WSI.
             [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
             Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
             Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
             A że śmiał mówić o tym zuchwale,
             Że nie chciał, by go więziono, bito,
             Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Raffels
              Bez komentarza...
              Pozwolę sobie jednak skomentować.

              Ale co to jest ten "banderyzm"?

              Akcje terrorystyczne przed wojną? - dostał za to wyrok.

              Walka w sojuszu z III Rzeszą z Sowietami? - Czym to się niby różni od walki w sojuszu ze znacznie bardziej zbrodniczymi Sowietami przeciwko III Rzeszy?

              Ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej? Bandera siedział w internacie od połowy 41 r. To już chyba bardziej należałoby penalizować "klaczkiwskizm". Tym bardziej, że penalizując akurat "banderyzm" synonimem zła czynimy człowieka, którego sowieci skrytobójczo zamordowali w latach pięćdziesiątych za działalność niepodległościową i któremu zamordowali ojca. A zatem jest oczywistym, że dla Ukrów jest bohaterem walki z komunizmem.

              Tylko co nam da penalizacja "klaczkiwskizmu"? Skażemy se jakiegoś Ukra?

              O ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej należy mówić głośno i wyraźnie oraz domagać się uznania tego faktu i przeprosin, ale chyba lepiej w tym celu wydawać jak najwięcej książek o dokonanym przez Ukrów ludobójstwie - po polsku, ukraińsku, rosyjsku i angielsku. Publikować dokumenty. Prowadzić programy publicystyczne. Kręcić filmy. Może wtedy coś trafi do zakutych łbów czerni, przecież oni co do zasady negują ludobójstwo na Kresach. I prędzej zmieni to praca edukacyjna niż penalizacja.
              Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

              WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

              Komentarz


              • O ludobójstwie na Wołyniu należy mówić głośno i wyraźnie oraz domagać się uznania tego faktu i przeprosin, ale chyba lepiej w tym celu wydawać jak najwięcej książek o Wołyniu, po polsku, ukraińsku i angielsku. Publikować dokumenty. Prowadzić programy publicystyczne. Kręcić filmy. Może wtedy coś trafi do zakutych łbów czerni, przecież oni co do zasady negują ludobójstwo na Kresach. I prędzej to zmieni praca edukacyjna niż penalizacja.
               Amen.
               [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
               Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
               Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
               A że śmiał mówić o tym zuchwale,
               Że nie chciał, by go więziono, bito,
               Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

               Komentarz


               • @BlackAdder
                Pytanie brzmi czy Bandera zza krat internatu był decydentem/współdecydentem w tej sprawie, a jeśli nie to czy wiedział o akcji na Wołynie, a jeśli tak to czy w tej kwestii wyrażał jakieś pisemne bądź inne sprzeciwy odnośnie niej.

                PS: Są też tacy co twierdzą iż Hitler nic nie wiedział o obozach śmierci.

                Jeśli trzymamy się aktualnych faktów odnośnie akceptacji organizacji UPA na Ukrainie, warto przytoczyć niedawną wypowiedź Petra Poroszenki. Swoją drogą myślałem iż jest to bardziej rozsądny człowiek, w odróżnieniu od szajki parlamentarnej tworzącej obecne struktury rządowe po "abdykacji" Janukowycza. Myliłem się, najwyraźniej wyczuł trend popularyzacji UPA wśród tamtejszego społeczeństwa, no... chyba to jakaś zakamuflowana opcja.

                Zamieszczone przez polskaniepodlegla.pl
                Podczas obchodzonego wczoraj na Ukrainie Dnia Pamięci i Pojednania prezydent tego kraju, Petro Poroszenko przekroczył granice bezczelności. Oświadczył, że dzięki jego bohaterskim rodakom z UPA było możliwe zwycięstwo nad Niemcami.

                Poroszenko we wczorajszym przemówieniu powiedział: "Jak więc na tle takich niezaprzeczalnych faktów można mieć czelność, by oświadczać, że Rosja wygrałaby tę wojnę bez Ukrainy? Nie zwyciężyliby bez Ukraińców!" W swojej przemowie odniósł się do tego, że Ukraińcy walczyli w Armii Czerwonej i w radzieckiej partyzantce i w Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA) i ich walka w tychże formacjach przyczyniła się do zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

                Podczas wczorajszego Dnia Pamięci i Pojednania Poroszenko spotkał się z weteranami ukraińskimi, którzy walczyli w szeregach Armii Czerwonej, UPA (sic!) i tymi, którzy dziś walczą przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie Ukrainy.

                Wczorajsze święto zostało ustanowione w zeszłym roku, po to, aby odróżnić się od Rosjan, którzy upamiętniają zakończenie drugiej wojny światowej dziś, 9 maja.

                Ukraiński prezydent zdaje się nie znać historii własnego narodu, czy też raczej nie chce jej znać, co nie dziwi biorąc pod uwagę czym ci wspaniali "gieroje" trudnili się kilkadziesiąt lat temu. Już samo nazywanie zbrodniarzy z UPA bohaterami mówi wszystko o tym, jakiego rodzaju państwem jest współczesna Ukraina.

                Członkowie UPA to mordercy, którzy na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej wymordowali na wiele bestialskich i przerażających sposobów polskie dzieci, kobiety i starców. Przy okazji to dziwne, że prezydent Poroszenko mówi o tym, że jego rodacy pokonali Niemców skoro sami w dużej mierze im pomagali chociażby walcząc w 14. Ochotniczej Dywizji SS "Galizien".

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎