Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Mistrz!
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Mistrz!
   Co najwyżej mistrz drugiego planu. Prawdziwego mistrza mieliśmy w Uchu. Szkoda, że Mariusz został uśmiercony

   PS. Idzie kolejna arcydebilna ustawa w stylu PiS. Po książkach i aptekach chcą regulować taksówkarzy. Niech sobie mózgi wyregulują.
   Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    1/2 z Warszawy, 1/2 dawne woj. wileńskie, pow. głębocki


    mówimy o urzędniczych pionkach na posyłki UE - "niewspółmiernie większa" "zwykły poseł"?
    Foxxie, Ty taki ogarnięty jesteś w bieżących sprawach, a temat ambasadorów wraca w dyskusji publicznej. To nie amabasador, ale pokazuje działania w MSZ. Ja gościa nie znam. Powiesz coś o poniższym - Tomasz Chłonia - czemu go odpalili?

    - Z tego, co wiem, to rząd polski nie tylko nie zabiegał o nikogo konkretnego, ale wręcz utrudniał i utrudnia naszym dyplomatom walkę o funkcje. Pierwszy z brzegu przykład to bardzo świeża sprawa Tomasza Chłonia - komentuje dr Nowak.

    Kim jest Tomasz Chłoń? W MSZ od 1987 roku. Był m.in. pełnomocnikiem ds. przygotowania szczytu NATO w Polsce w 2016 roku. W latach 1998 - 2003 pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP w NATO. Reprezentował Polskę w Komitecie Politycznym NATO i był jednym z negocjatorów porozumienia powołującego Radę NATO-Rosja. Niedawno ten doświadczony dyplomata wystartował w konkursie na stanowisko dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie - i wygrał. NATO zaakceptowało wynik konkursu. Potrzebna jeszcze jest oficjalna akredytacja od polskich władz. Ale pod koniec kwietnia okazało się, że startował rzekomo "bez wiedzy i zgody MSZ", jak twierdził minister Waszczykowski.
    Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

    Komentarz


    • Do tego nie potrzeba żadnego "ogarnięcia". Wystarczy dywersyfikacja źródeł informacji.

     Onet napisał, że Sekretarz Generalny NATO miał rzekomo domagać się, by Chłoń objął stanowisko w strukturach natowskich. MSZ dementuje tę informację, twierdząc że Jens Stoltenberg w rozmowie z ministrem Witoldem Waszczykowskim nigdy nie formułował takiego żądania.

     "Przypominamy, że Pan Tomasz Chłoń, przebywający obecnie na urlopie pracownik MSZ, startował w konkursie na stanowisko dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie bez wiedzy i zgody Ministra Spraw Zagranicznych RP. Informowanie Ministra Spraw Zagranicznych o aplikowaniu na stanowiska w strukturach międzynarodowych jest w MSZ uregulowane stosownymi przepisami resortowymi. MSZ nie jest zobowiązane – w takiej sytuacji – do występowania o akredytację do władz państwa przyjmującego, w tym wypadku: do władz rosyjskich. Jednocześnie zwracamy uwagę, że trzy osoby, które poprzednio kierowały Departamentem Polityki Bezpieczeństwa MSZ nadal pozostają pracownikami resortu."
     – piszą służby MSZ w swoim oświadczeniu.

     Ministerstwo odnosi się także do tekstu w „onecie”, z którego wynikało, że w resorcie miało dojść do rzekomej „awantury” w związku ze sprawą Chłonia.

     "Nie są prawdziwe informacje o „awanturze” w MSZ i jej rzekomych powodach w kontekście zmian personalnych dokonanych w tej komórce organizacyjnej. Posługiwanie się terminem „czystek w resorcie dyplomacji” jest nieadekwatnym do sytuacji nadużyciem. Rotacja na stanowiskach pracy jest naturalnym zjawiskiem, zwłaszcza w służbie zagranicznej.

     W związku z powyższym, zwracamy się z wnioskiem o sprostowanie wskazanych nieprawidłowych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i apelujemy o dochowanie szczególnej staranności i rzetelności przy redakcji materiałów prasowych. Prosimy również o usunięcie ze strony internetowej informacji wskazanych jako nieprawdziwe oraz o ich nierozpowszechnianie."
     http://wpolityce.pl/media/337273-ras...-polaka-w-nato
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Do tego nie potrzeba żadnego "ogarnięcia". Wystarczy dywersyfikacja źródeł informacji.


      http://wpolityce.pl/media/337273-ras...-polaka-w-nato
      Znam, czytałem ten komunikat. Ale to nie opisuje dlaczego nie klepnęli jego kandydatury. Bo żaden inny Polak tego stanowiska nie dostał, więc skoro jeden mogł dostać, a nie został zaakceptowany przez MSZ to coś musi być więcej niż :"startował w konkursie na stanowisko dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie bez wiedzy i zgody Ministra Spraw Zagranicznych RP. "

      Podobnie jak z Donkiem - nie startował jako mianowany z PL, ale go chcieli i wybrali. Polska mogła ten wybór zaakceptować lub nie. Wybraliśmy nie, dlaczego?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
       Znam, czytałem ten komunikat. Ale to nie opisuje dlaczego nie klepnęli jego kandydatury. Bo żaden inny Polak tego stanowiska nie dostał, więc skoro jeden mogł dostać, a nie został zaakceptowany przez MSZ to coś musi być więcej niż :"startował w konkursie na stanowisko dyrektora Biura Informacyjnego NATO w Moskwie bez wiedzy i zgody Ministra Spraw Zagranicznych RP. "
       Nie wiem, czy "musi". Jeżeli jednak "musi" to dobrze się stało. Inna rzecz, że ja bym na jakiekolwiek stanowisko w Moskwie nie wysyłał dyplomaty, który karierę rozpoczął w 1987.

       Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
       Podobnie jak z Donkiem - nie startował jako mianowany z PL, ale go chcieli i wybrali. Polska mogła ten wybór zaakceptować lub nie. Wybraliśmy nie, dlaczego?
       Nie ma ani jednego podobieństwa między tymi przypadkami.

       1. Jak można przeczytać w oświadczeniu MSZ, opcję kandydowania pracownika resortu na stanowiska w instytucjach międzynarodowych, o ile nie jest tam delegowany przez samo ministerstwo, regulują konkretne procedury. W przypadku Tuska przede wszystkim nikt w UE nie przewidział sytuacji, w której ktoś zgodzi się na kandydowanie na przewodniczącego Rady Europejskiej wbrew stanowisku rządu własnego państwa, więc żadna procedura na taki przypadek nie istnieje. Poza tym co najmniej naginając procedurę samego głosowania prowadzący obrady premier Malty Joseph Muscat po prostu spytał, kto jest przeciw. Przedstawiciele państw, którzy deklarowali, że się wstrzymają (na pewno UK, być może Węgry i Litwa) w ramach "walki o demokrację" zostali pozbawieni możliwości wyrażenia swojej woli.

       2. Gdyby polski rząd poparł Tuska jawnie prowadzącego opozycyjną wobec niego politykę (czego również fachowcy od procedur z UE nie przewidzieli) - np. w czasie "puczu" w grudniu 2016 - okazałby schizofrenię. To była sprawa na wysokich szczeblach polityki. Chłoń jest pionkiem bez znaczenia oraz jednym z licznych ambasadorów mianowanych przez Sikorskiego:

       http://naszeblogi.pl/40644-ambasador...-nie-panimajet

       Bez znaczenia.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • A co ma znaczenie? Możemy się czymś pochwalić? Bo jak widzę, małe bitwy nie mają znaczenia, więc może jakąś wojnę wygraliśmy?

        Niestały członek ONZ? - praca u podstaw już za PO, stałe miejsce należy się Europie Wschodniej, gdzie przy rezygnacji Bułgarii mamy je jak w banku.

        Postawienie na Wielką Brytanię - w obliczu Brexitu źle trafione

        Rosja - zero polityki dialogu, tylko konfrontacja

        USA - Trump nawet nie wspomina o Nas. Nawet żartem

        Francja - czy kiedykolwiek było gorzej?

        Grupa Wyszehradzka - postawa wobec Tuska pokazała jakim jesteśmy liderem

        W działaniu MSZ widać starą Polską szkołę szlachecką - "Ja jestem Pan i ch.uja mi możesz zrobić. Pomacham szabelką, obraże tego i tamtego, a chłopa pańszczyżnanego zaciągne do roboty."

        Tylko w MSZ nie zauważyli, że chłopów już nie ma, szabelki idą na konfrontację z rakietami, a "moje" zdanie nie znaczy wiele.
        Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

        Komentarz


        • Przed edycją chciałem Ci serio odpisać, ale już mi się odechciało

         No, może poza jednym. "Postawa wobec Tuska", "Trump nawet żartem"

         LATEM WE WROCŁAWIU SPOTKANIE PAŃSTW TRÓJMORZA – INICJATYWY ZACIEŚNIANIA WSPÓŁPRACY PAŃSTW REGIONU

         Inicjatywa Trójmorza służyć ma zacieśnianiu współpracy, w tym transportowej i energetycznej, krajów leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Do udziału w forum państw Trójmorza, które odbędzie się w lipcu we Wrocławiu, zaproszony został prezydent USA Donald Trump.

         Zaproszenie dla prezydenta Trumpa przekazał minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, który od 2 do 4 lutego przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych.

         Pierwsze forum Trójmorza zainicjowane przez prezydentów Polski i Chorwacji: Andrzeja Dudę i Kolindę Grabar-Kitarović odbyło się w sierpniu ub. roku w Duborowniku w Chorwacji pod hasłem „Wzmacnianie Europy: budowanie połączeń między Północą i Południem”.

         Przedstawiciele 12 państw regionu, w tym sześciu prezydentów: Polski, Chorwacji, Węgier Janos Ader, Litwy Dalia Grybauskaite, Słowenii Borut Pahor i Bułgarii Rosen Plewnelijew oraz przedstawiciele w randze ministrów lub wiceministrów z Czech, Rumunii, Słowacji, Austrii, Estonii i Łotwy przyjęli w Dubrowniku wspólną deklarację w sprawie Inicjatywy Trójmorza.

         Poparli inicjatywę Trójmorza jako „nieformalną platformę”, która ma służyć pozyskiwaniu politycznego wsparcia i podejmowaniu działań na rzecz wspólnych projektów w Europie Środkowej i Wschodniej w sektorach energii, transportu, informatyzacji i gospodarki
         .

         Deklaracja głosi, że połączenie gospodarek i infrastruktury Europy Środkowej i Wschodniej z Północy na Południe jest ważne ze względu na dopełnienie budowy wspólnego europejskiego rynku.
         Swoją drogą tradycyjnie już dodam, że uważam cytowanie w tym temacie propagandy polskojęzycznych mediów za pewną ekstrawagancję, ale... co kto lubi

         EDIT:

         Dorzucę jeszcze trochę płaczu z ostatnich dni opublikowanego na portalu Lisa

         Oto, z kim chce współpracować Ameryka. Doradca Trumpa przyjechał do Polski i... sami zobaczcie, z kim się spotkał

         Najpierw do Jarosława Kaczyńskiego, potem do Ruchu Narodowego. Kandydat Donalda Trumpa na ambasadora USA przy UE podczas wizyty w Polsce jednoznacznie pokazuje, na czyją współpracę najmocniej liczy amerykański prezydent
         .

         Ted Malloch, doradca Trumpa, został zaproszony do Polski przez europosła Michała Marusika. 12 maja spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim oraz wziął udział w spotkaniu otwartym w Sejmie i konferencji pt. "Czy Unia Europejska może być Stanami Zjednoczonymi Europy?".Czy znalazł czas dla opozycji? Nie – ale jednym z punktów dnia był również obiad z Ruchem Narodowym.

         Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim Malloch omawiał z nim kwestie dotyczące polityki polskiego rządu. – Rozmawialiśmy o propozycjach dotyczących tego, kiedy polski rząd chciałby odbyć spotkania w Waszyngtonie, bądź poza Waszyngtonem, z różnymi przywódcami politycznymi. Ja przekażę te sugestie do liderów niektórych partii w Waszyngtonie – komentował polityk po spotkaniu.

         Ted Malloch nie jest kandydatem na ambasadora przy Unii Europejskiej, której życzyliby sobie jej przywódcy. W jednym z wywiadów polityk porównał ją do ZSRR, mówił również o tym, że jest "niedemokratyczna” i "antyamerykańska”.
         http://natemat.pl/208009,oto-z-kim-c...chem-narodowym

         Ojej.
         Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • ale to masz te plusy jakieś czy nie. Bo coś wywijasz się od odpowiedzi. Możesz wylistować?


          Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          [...] i jego kandydat na ambasadora USA przy UE.
          to w tą stronę ma znaczenie? Kilka postów wyżej pisałeś że bycie ambsadorem UE na placówce jest bez znaczenia.
          Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

          Komentarz


          • Przez cały ten temat przewijają się m.in. i plusy. Wrzuciłem wyżej dwa cytaty - jeden odnoszący się do Twojej tezy o wpływie "sprawy Tuska" na status Polski jako jednego z liderów regionu (z Trumpem w tle) oraz drugi - z kim i o czym rozmawia jeden z głównych doradców Trumpa i jego kandydat na ambasadora USA przy UE.

           Jeżeli nadal dopytujesz, jestem raczej bezradny Nie chce mi się listować od momentu, gdy wrzuciłeś listę punktów przeciwnie do faktów opisujących rzeczywistość (np. "praca u podstaw PO" w sprawie ONZ - jak zwykle u nich - polegała na opóźnionym zgłoszeniu Polski w 2009 już po tym jak wcześniej zdeklarowana Bułgaria zaczęła zbierać nieformalne poparcie dla swojej kandydatury. W sferze dyplomacji zgłoszenie Polski było wszystkim, co PO zrobiła. Temat ruszył dopiero Duda). W przypadku Rosji być może umknęło Ci, że latem ćwiczyli m.in. nuklearny atak na Warszawę. Zdaje się trzeci rok z rzędu.

           No i ten ostatni "podsumowujący" komentarz. Jak będę chciał poczytać Lisa, czy Żakowskiego, zawsze mogę sięgnąć po oryginał. Zamierzam to zrobić zaraz po powrocie z Przemyśla... ale na razie się tam nie wybieram.
           Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Czyli chwalić się nie ma czym ...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
             Czyli chwalić się nie ma czym ...
             Ty muppet na pewno.

             Komentarz


             • Dzisiaj można powiedzieć, że będzie "sprawdzam" dla odbicia po fatalnych danych PKB za Q3 i Q4. Trochę niższa baza, więc można spodziewać się nawet wyników rzędu 4-4,5%. Generalnie wszystko powyżej 3,5% to bardzo dobry wynik. Powyżej 4% to wynik rewelacyjny.

              2014
              Q1 - 3,5%
              Q2 - 3,6%
              Q3 - 3,3%
              Q3 - 3,3%

              2015
              Q1 - 3,6%
              Q2 - 3,3%
              Q3 - 3,5%
              Q4 - 3,9%

              2016
              Q1 - 3,0 %
              Q2 - 3,1 %
              Q3 - 2,5 %
              Q4 - 2,5 %

              Wyniki za kwadrans, ale rynek dyskontuje już 4% PKB w Q1.
              http://www.money.pl/gielda/wiadomosc...0,2318905.html

              Komentarz


              • No i mamy 4% według wstępnych estymacji:
               http://www.money.pl/gielda/wiadomosc...0,2318920.html

               Komentarz


               • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                No i mamy 4% według wstępnych estymacji:
                http://www.money.pl/gielda/wiadomosc...0,2318920.html
                Bardzo dobry wynik wyciągnięty z dodatkowych 3 dni pracujących. Czekamy na składowe i inwestycje.

                Komentarz

                Pracuję...
                X