Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Od parady Tuska:
    1. Grillowanie i cierniem ukoronowanie Misiewicza
    2. Samobiczowanie Berczyńskiego zakończone medialnym sepuku
    3. Objawienie radnego damskiego boksera
    4. Streżyńskiej przypadkowe nieokiełznanie
    5. Uchem Prezesa zlinczowanie Petruska Maderańskiego
    6. Sasina schizma ustawy metropolitalnej

Sporo tego jak na spokojne przedmajówkowe zwieńczenie kwietnia oblane sondażowym słodko-kwaśnym sosem.
    Faktycznie straszne rzeczy, chyba czas na wcześniejsze wybory

Zieeeeew.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      http://niezalezna.pl/97921-prawicowy...ka-z-2010-roku

Robi się coraz bardziej.. żenująco.
      "Robi się"? No to mała przypominka:

- po wyborach 2010:
      http://foxx-news.blogspot.com/2010/0...y-afterek.html

- niemal dokładnie sprzed czterech lat:
      http://foxx-news.blogspot.com/2013/0...tive-jive.html

A tu ciekawy materiał z wczoraj od jednego z zainteresowanych środowisk:
      http://wpolityce.pl/polityka/337714-...pie-sakiewicza

Mamy więc do czynienia z sekwencją spójnych działań - niezależnie od tego, ile prawdy jest w informacjach spod ostatniego z wrzuconych linków. Pewne procesy można było zauważyć już od dawna. W tej kadencji pierwszym ostentacyjnym strzałem była próba uwalenia Kurskiego ze stołka prezesa TVP. Sakiewicza i jego ludzi to jednak niczego nie nauczyło. Zdaje się też nie pamiętać, że "Toruń" z jednej strony nie wybacza a z drugiej zawsze będzie w taktycznym sojuszu z tą częścią prawicowej sceny, która ma realną władzę. A tak się składa, że Macierewicz ma stały cotygodniowy felieton w TV Trwam, a nie Republice...

Punkty Midziego oceniam podobnie jak dwaj poprzednicy. Wprawdzie zabrakło mi w nich kilku drobiazgów w rodzaju aktywności terminalu w Świnoujściu, Hanoweru, stanu kasy w NBP, kontraktów w obrębie PGZ, postawy wobec rewizjonistycznych motywów w wykonaniu Ukraińców z Wiatrowyczem i Tymą, formy i skali realizacji utworzenia "wschodniej flanki NATO", czy ruchów w sprawie tunelu Wolin-Uznam albo przekopu Mierzei Wiślanej - ale nie mogę napisać, że się spodziewałem podobnych kwestii

Tak, czy inaczej - tradycyjnie za czas jakiś - przekonamy się, czy w realu więcej pozostanie po tym, co Midzi wymieniłeś, czy po tym, co pominąłeś

PS "Sos sondażowy" to już nie są żarty - jak to było w starym hicie wyjazdowym: "... Polonia ma mistrza w karty!" (naprawdę wtedy miała - w brydżu sportowym )

EDIT:

Od wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta Polski niedługo minął dwa lata, a do tej pory opinia publiczna nie poznała aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Przypomnijmy, że w 2015 roku ujawnienie aneksu do raportu zapowiadał w Chicago na spotkaniu z Polonią Antoni Macierewicz. Polityk PiS tłumaczył wówczas, że dokument nie został opublikowany w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ponieważ konieczne było dokonanie w nim zmian. O tę kwestię pytany był dziś Andrzej Zybertowicz.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy podkreślił, że zna jedynie fragmenty aneksu z czasów gdy był on jeszcze opracowywany. – Gdy byłem doradcą ds. bezpieczeństwa prezydenta Kaczyńskiego i chciałem zapoznać się z całością raportu, prezydent zaciągnął ekspertyzy i okazało się, że uznano, że nie miał prawa, żeby udostępnić mi ten raport – mówił Zybertowicz. Jak dodał, kiedy prezydent Lech Kaczyński zapoznał się z całością raportu, długo rozmawiał na jego temat ze swoim ówczesnym sekretarzem stanu, którym był właśnie Andrzej Duda. – Prezydent Duda pamięta o opinii Lecha Kaczyńskiego, która – także publicznie ujawniona – zgłaszała poważne zastrzeżenia – wskazywał Zybertowicz.

Doradca prezydenta podkreślił, że Andrzej Duda nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej ujawnienia aneksu, choć sprawa była rozważana. – Sprawa nie jest zamknięta, natomiast argumenty Lecha Kaczyńskiego są dla Andrzeja Dudy jak na razie argumentami, które ukierunkowują jego stosunek do aneksu – skwitował.
      https://dorzeczy.pl/kraj/28330/Argum...dacji-WSI.html
      Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Punkty Midziego oceniam podobnie jak dwaj poprzednicy. Wprawdzie zabrakło mi w nich kilku drobiazgów w rodzaju aktywności terminalu w Świnoujściu, Hanoweru, stanu kasy w NBP, kontraktów w obrębie PGZ, postawy wobec rewizjonistycznych motywów w wykonaniu Ukraińców z Wiatrowyczem i Tymą, formy i skali realizacji utworzenia "wschodniej flanki NATO", czy ruchów w sprawie tunelu Wolin-Uznam albo przekopu Mierzei Wiślanej - ale nie mogę napisać, że się spodziewałem podobnych kwestii

Tak, czy inaczej - tradycyjnie za czas jakiś - przekonamy się, czy w realu więcej pozostanie po tym, co Midzi wymieniłeś, czy po tym, co pominąłeś

PS "Sos sondażowy" to już nie są żarty - jak to było w starym hicie wyjazdowym: "... Polonia ma mistrza w karty!" (naprawdę wtedy miała - w brydżu sportowym )
        Cieszy mnie niezmiernie, że nie rozumiecie do jakich zmian doszło w pospolityce w ostatnim czasie i dlaczego argumenty, które wypunktował Foxx liczą się jedynie dla fanów reżimowej TVPiS, gdy dla zwykłego szarego zjadacza chleba tematyka od Hannoveru po Uznam kompletnie znika w mętliku "leadów", które zafundowała nam partia rządząca w kończącym się właśnie miesiącu kwiecień

Ostatnie miesiące to kompletny odwrót PiS w social media, przegrana jeśli chodzi o zawartość, ale także w kwestii rozprzestrzeniania swoich kluczowych treści.
        http://politykawsieci.pl/analiza-soc...warty-w-sieci/

Komentarz

14MLN osób dziennie w Polsce korzysta z Facebooka tworząc 69% całego zasięgu w sieci. Uprawiania polityki poprzez przekazy TV i gazety papierowe jest ważne ale taki przekaz dociera do ograniczonej liczby odbiorców. Bez mediów społecznościowych nie wygrywa się wyborów.

#PO od kilku miesięcy systematycznie bez fajerwerków zdobywa w sieci kolejnych sympatyków i odzyskuje stracony czas. Dane #PO vs. #Nowoczesna pokazują jak #N jeszcze w zeszłym roku górowała nad #PO i przez ost.4mc zostałą „zjedzona” w sieci.

#PiS wygrał wybory dzięki mediom społecznościowym. Dzięki przekazowi do młodych i aktywnością w sieci. Dziś wydaje się że większość posłów #PiS o tym nie pamięta. Jeżeli sytuacja się nie zmieni systematycznie będą tracić wyborców głównie na rzecz #Kukiz’15 i #PO.
        Kwestie lifestylowe, którymi żyli Polacy w ostatnim okresie to:
        - Misiewicz
        - Tusk
        - Macierewicz
        - Berczyński
        - Streżyńska

Merytorycznie głośniej było jedynie o:
        - Lex Szyszko
        - Metropolii Sasina

Tematy gospodarcze, bezrobocie, kradzież 9 mld zł z kasy NBP, Hannover, Wolin-Uznam, zakup LNG z USA, czy jakieś tam upaińskie didaskalia kompletnie nie zaprzątały głowy przeciętnego Polaka.

Na nieszczęście w rządzie JK są jeszcze niedobitki po racjonalnie myślących osobach:
        Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Midzi nie jaraj się tak, bo twoi pupile w postaci przeciętnego wyborcy i tak zapamiętają tylko to, co ich bezpośrednio dotyka i to w okresie max rok przed wyborami. Wystarczy im coś obiecać i demokracja cię wyrucha, a Jarosław dalej będzie robił swoje
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Jaram się co najwyżej tym, że ustawa metropolitalna poszła do kosza (choć na chwilę). Pewna aktywność w tym zakresie plus udział setek samorządowców oraz tysięcy obywateli warszawskiego obwarzanka pomógł drugi raz odwlec w czasie, albo odsunąć fatalne zmiany. Jak widać tylko bardzo ostra reakcja, a nawet bardzo histeryczna (vide czarny marsz) są w stanie oddziaływać na Nowogrodzką. Nie żadne tam śmieszne marsze kodziarstwo, pikiety, czy zamykanie się Gajewskiej w klatce, a właśnie oddolne inicjatywy, które same wymykają się ze swoich ram (nawet jeśli są przez kogoś z góry moderowane).

Oczywiście jestem świadom, że 500 zł na wódkę i zagrychę to dobra kiełbasa wyborcza, stąd kolejny raz może to zadziałać za rok, albo za dwa.

Na pewno po wolcie Sasina nie będzie to takie łatwe w wyborach samorządowych, chyba że naprawdę dojdzie do jeszcze lepszego przekrętu, albo gerrymandering zostanie zastosowany w jakiejś abstrakcyjnej formie.

Komentarz

• @BlackAdder
              W obecnych czasach przeciętny wyborca raczej zapamiętuje że "Kaczyńscy ośmieszają Polskę", "Dobra zmiana to Misiewicze", a nie coś co bezpośrednio go dotyka. To my tutaj na forumce zapamiętujemy mniej lub bardziej, faktyczne działania polityków, partii. Ale wydaje mi się społeczeństwo w swojej masie raczej nie wsiąka tak jak my. Twoim zdaniem ostatnio PO przegrało wybory bo np skierowało sześciolatki do szkół czy dlatego że cały internet napierdalał w nich memami?
              Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Cieszy mnie niezmiernie, że nie rozumiecie (...)
                A mnie niezmiernie cieszy każdy mentorski ton No więc, faktycznie, przy aktualnych technicznych możliwościach pozycjonowania contentu w sieci podane przez Ciebie wyniki (jak i przez kogo mierzone?) należy traktować zupełnie inaczej, niż sondaże... (pomijając, że prawa strona w social-mediach to przede wszystkim sympatycy, a nie płatne trollololo, czy automatyczne generatory "polubień")

Pomysł, by wnioski odnoszące się do użytkowników social-mediów liniowo przekładać na "zwykłego zjadacza chleba" akurat rozumiem. W odniesieniu do Miasteczka Wilanów

Jak napisałem, życie tradycyjnie swoje dorzuci - np. w postaci lokalnych konsekwencji dla powstawania zauważalnej liczby miejsc pracy, czy utrzymania przy życiu skazanych niedawno na zagładę zakładów utrzymujących pół miasteczka, czy gminy.

Motyw z "wódką i zagrychą" jeszcze lepszy od tego poprzedniego
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                  @BlackAdder
                  W obecnych czasach przeciętny wyborca raczej zapamiętuje że "Kaczyńscy ośmieszają Polskę", "Dobra zmiana to Misiewicze", a nie coś co bezpośrednio go dotyka. To my tutaj na forumce zapamiętujemy mniej lub bardziej, faktyczne działania polityków, partii. Ale wydaje mi się społeczeństwo w swojej masie raczej nie wsiąka tak jak my. Twoim zdaniem ostatnio PO przegrało wybory bo np skierowało sześciolatki do szkół czy dlatego że cały internet napierdalał w nich memami?
                  M. zd. m. in. dlatego, że PiS obiecał 500plus. To jest coś, co bezpośrednio dotyka przeciętnego wyborcę.
                  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    A mnie niezmiernie cieszy każdy mentorski ton No więc, faktycznie, przy aktualnych technicznych możliwościach pozycjonowania contentu w sieci podane przez Ciebie wyniki (jak i przez kogo mierzone?) należy traktować zupełnie inaczej, niż sondaże... (pomijając, że prawa strona w social-mediach to przede wszystkim sympatycy, a nie płatne trollololo, czy automatyczne generatory "polubień")

Pomysł, by wnioski odnoszące się do użytkowników social-mediów liniowo przekładać na "zwykłego zjadacza chleba" akurat rozumiem. W odniesieniu do Miasteczka Wilanów

Jak napisałem, życie tradycyjnie swoje dorzuci - np. w postaci lokalnych konsekwencji dla powstawania zauważalnej liczby miejsc pracy, czy utrzymania przy życiu skazanych niedawno na zagładę zakładów utrzymujących pół miasteczka, czy gminy.

Motyw z "wódką i zagrychą" jeszcze lepszy od tego poprzedniego
                    Nie ja pierwszy przedstawiłem dyskusję w sposób zawoalowany w stylu midzi versus reszta białego świata

Nawet Miasteczko Wilanów drgnęło jeśli chodzi o wyniki w 2015 co pokazuje, że dobra społeczna kampania w social media w wykonaniu PiS zadziałała wtedy cząstkowo także na zjadaczy wódki J.A.Baczyński oraz ogórasków z Kredensu.

Życie jak zawsze pisze różne scenariusze, ale generalnie jest tak, że od tych małych potknięć się zaczyna. A tych ostatnio w kajeciuku nie można pomieścić.

Komentarz

wypunktował Foxx liczą się jedynie dla fanów reżimowej TVPiS
                      Ale was boli ta "reżimowa TVPiS"

Skończyły się czasy, że z trzech głównych ośrodków medialnych (TVP, TVN, Polsat) było tylko i wyłącznie walenie w PiS i klepanie po plecach Donka. A teraz dzięki TVP mamy spojrzenie z innej strony i do szerszego odbiorcy docierają wały za PO-PSL, wpadki platfusów są wyśmiewane, a choćby targi w Hannowerze czy świetne wyniki gospodarcze pokazywane. Boli? Ma boleć.

Rozumiem, że teraz chcesz sprowadzać rozmowę do "Ucha Prezesa" czy wpadek wizerunkowych, bo tak teraz wygodniej. Jeszcze do niedawna bardzo chętnie komentowałeś sprawy gospodarcze i wieszczyłeś drugą Grecję, teraz jakoś nie odnosisz się do danych gospodarczych.

A co do tych wpadek wizerunkowych i to co jest ważne dla "przeciętnego zjadacza chleba" - nie każdy jest oczadzony TVNem. Fakt, że PiS w tej materii popełnia błędy, ale prawda jest też taka, że TVNy czy wyborcza zawsze wyciągną jakąś głupią wypowiedź, jeszcze zmanipulują i będą grzać przez tydzień. A jak nie, to będą teksty o nienawistnym milczeniu Taka ich rola, jednak nie przeceniałbym jej.

O ile dla zaczadzonych TVNem najważniejsze jest, że Zalewska zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych i w związku z tym jest faszyzm, o tyle dla przeciętnego zjadacza chleba, przy urnie ważniejsze będzie to ile ma w portfelu i czy czuje się w Polsce bezpiecznie.

A i jak czytam o motywie z "wódką i zagrychą" to nie wiem czy jest sens dyskusji. Wieszcz dalej koniec PiSu i krach gospodarczy. Bez odbioru.

Komentarz

Nie ja pierwszy przedstawiłem dyskusję w sposób zawoalowany w stylu midzi versus reszta białego świata
                        Nie widzę, by ktoś tu coś takiego robił - na początku sprawy Misiewicza wrzuciłeś prognozę o "gorącej wiośnie". Byłem wśród kilku, w moim przypadku ostrożnych, polemistów, więc się do tych punktów odniosłem

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Nawet Miasteczko Wilanów drgnęło jeśli chodzi o wyniki w 2015 co pokazuje, że dobra społeczna kampania w social media w wykonaniu PiS zadziałała wtedy cząstkowo także na zjadaczy wódki J.A.Baczyński oraz ogórasków z Kredensu.
                        Owszem. Tyle, że po pierwsze PiS - w odróżnieniu od przeciwników - kampanii jeszcze nie zaczęło. Po drugie siłą prawicowych social-mediów zawsze była spontaniczna konfederacja. Tzn. nie znam, włącznie z sobą , aktywnych w internecie zdeklarowanych betonowych wyborców PiS jako takiego. Jest za to tłumek - umownie pisząc - od konserwatystów, przez postpiłsudczyków po... narodowców, którzy nie widzą alternatywy na polskiej scenie i zwykle zgadzają się z diagnozą Kaczyńskiego dot. mechanizmów powstania i działania III RP jako dość specyficznej formy postkolonialnego ustroju.

To jest coś, czego po tej stronie nie rozumie Sakiewicz, który w serwowanej przez siebie fanatycznej formie może zebrać jakąś, ale wyraźnie ograniczoną liczebnie grupę. Symetryczne przeciwieństwo "ciamajdanu". Podsumowując, niezależnie od wskaźników klikalności - nawet największe internetowe byty po obu stronach - jak np. "sok z buraka" - mogą skupiać setki tysięcy przekonanych. Moim zdaniem, w związku z nachalnością tej propagandy, nowych raczej nie przyciągną. Zresztą w związku z branżą, w której działam, obracam się w środowisku wyznawców Antypisa. O ile się jarają memami i "misiewiczami", to ostatnie wzmożenie zaliczyli w apogeum sprawy z TK, z małą przedłużką na "walkę o własne macice" - w sensie, że byli na imprezach KOD-u, a w "czarny poniedziałek" 90% dziewuszek przyszła w czarnych ciuchach. Aktualnie raczej są sfrustrowani, a "totalną opozycję" postrzegają podobnie, jak została przedstawiona w "Uchu Prezesa". Swoją drogą realny, a nie multimedialny, przebieg przemarszu Tuska był jednoznacznym "sprawdzam" porównania realu i wirtualu.

Tymczasem internetowy obóz "anty III RP" mimo aktualnie faktycznego przyhamowania na portalach (np. zelaznalogika) na fejsie i w "memografii" ma się przyzwoicie. Jest gorzej, ale właśnie spontaniczny oddolny charakter "konfederacji" daje pełną możliwość "pospolitego ruszenia", jeżeli upowszechni się opinia o realnym zagrożeniu "żeby było tak jak było".

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Życie jak zawsze pisze różne scenariusze, ale generalnie jest tak, że od tych małych potknięć się zaczyna. A tych ostatnio w kajeciuku nie można pomieścić.
                        PO zaczęła od "wysokiego C" - afery hazardowej, a jednak to chwilę trwało... M.in. ze względu na rozkład sił w mediach. Akurat tego wątku zabrakło w naszej dotychczasowej wymianie zdań, a z wielu przyczyn dość trudno go pominąć (wyłączywszy wspomniany wysublimowany motyw z TVPiS ).

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                          Ale was boli ta "reżimowa TVPiS"

Skończyły się czasy, że z trzech głównych ośrodków medialnych (TVP, TVN, Polsat) było tylko i wyłącznie walenie w PiS i klepanie po plecach Donka. A teraz dzięki TVP mamy spojrzenie z innej strony i do szerszego odbiorcy docierają wały za PO-PSL, wpadki platfusów są wyśmiewane, a choćby targi w Hannowerze czy świetne wyniki gospodarcze pokazywane. Boli? Ma boleć.

Rozumiem, że teraz chcesz sprowadzać rozmowę do "Ucha Prezesa" czy wpadek wizerunkowych, bo tak teraz wygodniej. Jeszcze do niedawna bardzo chętnie komentowałeś sprawy gospodarcze i wieszczyłeś drugą Grecję, teraz jakoś nie odnosisz się do danych gospodarczych.

A co do tych wpadek wizerunkowych i to co jest ważne dla "przeciętnego zjadacza chleba" - nie każdy jest oczadzony TVNem. Fakt, że PiS w tej materii popełnia błędy, ale prawda jest też taka, że TVNy czy wyborcza zawsze wyciągną jakąś głupią wypowiedź, jeszcze zmanipulują i będą grzać przez tydzień. A jak nie, to będą teksty o nienawistnym milczeniu Taka ich rola, jednak nie przeceniałbym jej.

O ile dla zaczadzonych TVNem najważniejsze jest, że Zalewska zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych i w związku z tym jest faszyzm, o tyle dla przeciętnego zjadacza chleba, przy urnie ważniejsze będzie to ile ma w portfelu i czy czuje się w Polsce bezpiecznie.

A i jak czytam o motywie z "wódką i zagrychą" to nie wiem czy jest sens dyskusji. Wieszcz dalej koniec PiSu i krach gospodarczy. Bez odbioru.

Komentarz

• Pozwolę sobie dodać trzy grosze do dyskusji która się toczy:

Ostatnio miałem okazję spędzić trochę czasu ze znajomymi z okolic Służewca. Rodzina 2+3 (obejmuje ich 500+ które pobierają) , trzy pokojowe mieszkanie w kilkuletniej deweloperce na kredycie, oboje pracują w zagranicznych korpo na dobrych stanowiskach, dwa samochody również w kredycie, stać ich na wyjazdy kilka razy w roku na kilka dni za granicę na wycieczki, z telewizji tylko sportowe bo mecze i komedie romantyczne na polsacie, wiadomości jeśli takowe oglądają to głównie polsat lub czasami tvn, gazet czy tygodników nie kupują, jedyna wiedza o świecie i życiu to poranna i wieczorna wycieczka po fejsbuku i czytanie co podlinkują ich znajomi, a głównie są to albo leady albo memy typu sok z buraka.

Generalnie mili sympatyczni ludzie do momentu, kiedy rozmowa schodzi na tematy polityczne. Dla przykładu: "jak ja nie cierpie tego kaczora, misiewicze złodzieje, po cholere kaczor kazał im lądować to jego wina, długopis wszystko podpisuje, jestem przeciwna gimnazjom ale to co sie teraz dzieje jest jeszcze gorsze, pis to mocherowe berety a ja nie chcę być mocherem bo wstyd, zawiodłam sie na platormie ale nigdy nie zagłosuję na pisiorów, broszka zerwała kontakty handlowe z Chinami, Macierewicz doprowadzi do wojny z Rosją i Francją, dobrze im tak że mają zamachy skoro nawpuszczali ciapatych bo my ich nie wpuścimy, nie oglądam piłki w TVPis, dobrze że jest ta ustawa o drzewach ale przez Szyszkodnika wycinane są płuca Ziemi, burdel jest Warszawie z tymi słupkami i reprywatyzacją ale zawsze głosowaliśmy na HGW, czemu nie ma Ligi Mistrzów w telewizji za free tylko muszę Canal kupowć?, Kukiz to przydupas kaczora, abonament na TVPis? nigdy nie zapłacę, nie mogłam być na czarnym marszu ale wspieram bo kaczor zabroni antykoncepcji, kodziarstwo robi obciach i są śmieszni, moja sytuacja życiowa jest stabilna, Nowoczesna no proszę cię haha itd."

Pełen kolaż prawda? Tak więc nie lekceważył bym tego, bo przypuszczam że takich ludzi jest masa i to przeważająca. Social media i masy kształtują tzw opinię publiczną i odwrotnie. Są jej zarazem twórcą i tworzywem. Kompletny zamknięty obieg.

Miłej soboty życzę
                            Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); [ARG:4 UNDEFINED].
                            Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Komentarz

• Taki drobiazg, pozornie bez związku z manipulowaniem opinią publiczną, w tym znajomymi Mayhela:
                              https://twitter.com/MarcinPalade/status/858226792829681665

Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
                                Pozwolę sobie dodać trzy grosze do dyskusji która się toczy:

Ostatnio miałem okazję spędzić trochę czasu ze znajomymi z okolic Służewca. Rodzina 2+3 (obejmuje ich 500+ które pobierają) , trzy pokojowe mieszkanie w kilkuletniej deweloperce na kredycie, oboje pracują w zagranicznych korpo na dobrych stanowiskach, dwa samochody również w kredycie, stać ich na wyjazdy kilka razy w roku na kilka dni za granicę na wycieczki, z telewizji tylko sportowe bo mecze i komedie romantyczne na polsacie, wiadomości jeśli takowe oglądają to głównie polsat lub czasami tvn, gazet czy tygodników nie kupują, jedyna wiedza o świecie i życiu to poranna i wieczorna wycieczka po fejsbuku i czytanie co podlinkują ich znajomi, a głównie są to albo leady albo memy typu sok z buraka.

Generalnie mili sympatyczni ludzie do momentu, kiedy rozmowa schodzi na tematy polityczne. Dla przykładu: "jak ja nie cierpie tego kaczora, misiewicze złodzieje, po cholere kaczor kazał im lądować to jego wina, długopis wszystko podpisuje, jestem przeciwna gimnazjom ale to co sie teraz dzieje jest jeszcze gorsze, pis to mocherowe berety a ja nie chcę być mocherem bo wstyd, zawiodłam sie na platormie ale nigdy nie zagłosuję na pisiorów, broszka zerwała kontakty handlowe z Chinami, Macierewicz doprowadzi do wojny z Rosją i Francją, dobrze im tak że mają zamachy skoro nawpuszczali ciapatych bo my ich nie wpuścimy, nie oglądam piłki w TVPis, dobrze że jest ta ustawa o drzewach ale przez Szyszkodnika wycinane są płuca Ziemi, burdel jest Warszawie z tymi słupkami i reprywatyzacją ale zawsze głosowaliśmy na HGW, czemu nie ma Ligi Mistrzów w telewizji za free tylko muszę Canal kupowć?, Kukiz to przydupas kaczora, abonament na TVPis? nigdy nie zapłacę, nie mogłam być na czarnym marszu ale wspieram bo kaczor zabroni antykoncepcji, kodziarstwo robi obciach i są śmieszni, moja sytuacja życiowa jest stabilna, Nowoczesna no proszę cię haha itd."

Pełen kolaż prawda? Tak więc nie lekceważył bym tego, bo przypuszczam że takich ludzi jest masa i to przeważająca. Social media i masy kształtują tzw opinię publiczną i odwrotnie. Są jej zarazem twórcą i tworzywem. Kompletny zamknięty obieg.

Miłej soboty życzę
                                To tylko dowodzi, nie obrażając twoich znajomych że ludzie to z reguły kretyni. Pis przez ten rok i 2 lata poprzednich rządów w których musiał się borykać z Lepperami i Giertychami zrobił dla przeciętnego Kowalskiego więcej niż Pejo, PSL, Sld razem wzięte. Popełniają natomiast wiele błędów wizerunkowych, a to przy takiej masie kretynów którzy jarają się np. ostatnim występem Żabojada na temat Polski może być problemem w następnych wyborach.

Komentarz

Pracuję...
                                X