Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A tu trochę więcej (aktualizowane)

  http://businessinsider.com.pl/targi-...-hannover-2017
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Tu nie ma co komentować. Wszystko jest tutaj:
   http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz...ie_984330.html
   Tak, czytałem i śledzę. Chodziło mi o jakąś głębszą analizę w nawiązaniu do geopolityki i tego co się dzieje w nawiązaniu do wyborów w Niemczech oraz jak ma się to w przełożeniu na nasza gospodarkę.
   Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

   Komentarz


   • Oczywiście, że wspierają Merkelową

    Z dobrych informacji to po wypowiedzi ustami marszałka Karczewskiego jest duża szansa, że sprzeciw społeczny skłonił PiS do wycofania się z umowy metropolitalnej.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
     Oczywiście, że wspierają Merkelową
     To że tymczasowy sojusz taktyczny z Makreklową jest wykonywany od jakiegoś czasu to oczywiste (oczywiście poza niemieckimi mediami bo tam jak pisze Gmyz niemce dalej swoje). Czyli my popieramy Makrelę, a ona wpuszcza nas na targi? Tylko tyle?

     Dobra, znalazłem ten artykuł (poza marketingowym bełkotem), który mi ostatnio mignął jak przeglądałem internet w sprawie Hannover Messe:

     http://www.energetyka24.com/584818,p...oskwie-analiza
     Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
     Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

     Komentarz


     • http://jagiellonski24.pl/2017/04/26/...niej-rozumiem/

      Im więcej czytam, tym mniej rozumiem

      Nie pomogą „mądre głowy” ani lektura czternastego z rzędu portalu. Dzisiejszy świat sprawia, że topimy się w morzu informacyjnego szumu. Im więcej czytamy, tym gorzej dla naszego pragnienia zrozumienia coraz bardziej złożonego świata. Paradoksalnie jednak – nie warto się tym martwić.

      Jedna na pięć młodych osób budzi się w nocy, aby wrzucić posta lub sprawdzić wiadomości w mediach społecznościowych. Tak mówią wyniki badań opublikowanych w lipcu zeszłego roku przez walijskich naukowców z Wales Institute for Social & Economic Research. Podobnych badań zrealizowano do tej pory na świecie wystarczająco wiele, aby stwierdzić, że nasze uzależnienie od informacji i potrzeba ciągłego bycia na bieżąco jest zjawiskiem globalnym.

      Jonathan Crary w książce 24/7. Późny kapitalizm i koniec snu zauważył, że jeszcze na początku XX wieku na sen poświęcano średnio 10 godzin na dobę, nasi dziadkowie spali już tylko około 8 godzin, zaś obecne pokolenie skróciło ten czas do 6,5 godziny.
      Jednocześnie coraz częściej zasypiamy z telefonem w ręce, a nawet wybudzamy się, aby znów po niego sięgnąć. Znów – banał. Jednak zamiast nad szkodliwością tego zjawiska zastanówmy się, czy ta pogoń za informacją jest warta naszego poświęcenia i czy czytając więcej naprawdę potrafimy lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

      Dzisiejsze media, aby przetrwać, muszą coraz intensywniej walczyć o naszą uwagę. W latach 90. przyszły dyrektor firmy Google dr. Eric Schmidt zapowiadał, że wiek XXI będzie oparty na gospodarce uwagi. Prym w niej miały wieść te firmy, które będą „kontrolować największą liczbę oczu”. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu odbiorcy byli skazani na kilka podstawowych źródeł informacji na czele z tymi, które dostarczały informacje z wieczornym wydaniem wiadomości i ulubioną poranną gazetą do kawy. Dziś w dobie telewizji informacyjnych, portali internetowych czy Twittera świat informacji nie zatrzymuje się nigdy. Ramówka musi być zapełniona, portal ciągle musi generować treść, a Twitter, ze względu na funkcjonowanie ponad strefami czasowymi i bez limitu użytkowników, nigdy nie zasypia, dzięki temu my zawsze mamy co „odświeżyć”.

      Rozumiejąc prawidła rządzące współczesnymi mediami musimy być świadomi, że naprawdę istotne informacje nie pojawiają się codziennie. W większości przypadków mamy więc do czynienia z szumem medialnym, spekulacjami, domysłami, troglodyckimi popisami dyżurnych komentatorów z dwoma powierzchownymi tezami, z którymi pielgrzymują po kolejnych programach.
      Śledząc więc newsy niemal całodobowo, w rzeczywistości rozumiemy mniej niż czytając papierowy tygodnik. Jak to się dzieje?

      Nassim Nicholas Taleb w książce Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń przytacza eksperyment zrealizowany po raz pierwszy w latach 60., który miał sprawdzić, jak nasz mózg radzi sobie z różnymi porcjami dostarczanych informacji. W tym celu dwóm grupom osób pokazywano rozmazane zdjęcie hydrantu. Jedna grupa otrzymywała coraz ostrzejsze zdjęcie w pięciu krokach, a druga w dziesięciu. Eksperyment zatrzymywano w momencie, w którym oba zespoły miały przed sobą ten sam obraz. Efekt? Grupa, która miała do dyspozycji więcej zdjęć, stworzyła więcej hipotez. Po prostu oddawała się kolejnym spekulacjom. Grupa mająca mniej fotografii szybciej rozpoznaje hydrant, ponieważ nie rozwodzi się tak mocno nad kolejną dostarczaną im porcją informacji. Płynie dla nas z tego nauka, że będąc pod wpływem codziennie powtarzanych spekulacji medialnych w pewnym momencie zaczynamy mieć problem z odróżnieniem faktów od opinii, a obraz rzeczywistości powoli nam się zaciemnia.

      Eksperyment z hydrantem we współczesnym świecie informacyjnego nadmiaru to już codzienność. Co jednak, jeśli media narzucają nam interpretację treści zdjęcia, opisując co na nim jest i o czym to świadczy? Targi Hannover Messe, których Polska jest współgospodarzem są faktem.

      Ale to, czy fakt ten jest potwierdzeniem, że jesteśmy kondominium niemiecko-rosyjskim pod żydowskim zarządem powierniczym, czy może liczącym się partnerem dla Niemiec, jest kwestią narracji. Im więcej mamy faktów potwierdzających daną narrację, tym mocniej utwierdzamy się we własnych poglądach.
      Nie jest to jednak demoniczny plan dyrektorów stacji, a przynajmniej wcale nie musi tak być. Jak dowodzi Taleb nasz mózg bardzo źle przyswaja informacje nieokraszone opowieścią oraz nie dające nam odpowiedzi o przyczynowość. To źle, ponieważ wnaszej rzeczywistości społecznej coraz trudniej określić przyczyny zjawisk, ponieważ wszystkie między sobą oddziałują na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Nasz mózg nie jest przystosowany do coraz bardziej skomplikowanej rzeczywistości, w efekcie szukając niemal na siłę sensu w każdym zjawisku.

      Podczas jednego z eksperymentów naukowcy dali kobietom do wyboru jedną z dwunastu par rajstop, a następnie poprosili, aby uzasadniły swój wybór. Kobiety tłumaczyły się doborem koloru czy faktury nie wiedząc, że w istocie pary te niczym się nie różnią. Nieraz więc szukamy wytłumaczeń zjawisk czy wyborów na siłę, nie mogąc pogodzić się z niewiedzą, która przecież wywołuje u nas naturalny lęk.
      Aby pokonać strach i zrozumieć świat łudzimy się, że wiemy więcej. Taleb wskazuje nam trzy ułudy, którymi mamimy się, aby mieć poczucie, że rozumiemy wydarzenia dziejące się wokół nas. Nazywa je trójcą nieprzejrzystości, która może oddala nas od prawdy o wydarzeniach, ale w zamian daje nam poczucie bezpieczeństwa, że świat nie jest tak niezrozumiały, a przez to niebezpieczny, niż jest w rzeczywistości.

      1. Złudzenie zrozumiałości. Wydaje się nam, że wiemy więcej niż w rzeczywistości. Kilka przeczytanych materiałów w Internecie daje nam poczucie, że rozumiemy politykę Kim Dzong Una, ponieważ ktoś w czterech akapitach zaproponował nam przekonujące wyjaśnienie.

      2. Zniekształcenie retrospektywne. „To musiało się tak skończyć” mawiamy. Post factum wydaje się nam, że dane wydarzenie było nie do uniknięcia i właściwie wszystkie wybrane przez nas informacje wskazują na to, że musiało do tego dojść. Każdy potrafi znaleźć logiczne wytłumaczenie zjawisk, ale konia z rzędem kto je przewidzi.

      3. Przecenianie znaczenia faktów oraz błędy autorytetów i ludzi uczonych. To częsty błąd, kiedy wskazujemy, że coś „zdecydowało”, było „przyczyną bezpośredniąâ€, czy „stanowiło konsekwencję”. Błędnie określamy, że pojedyncze zdarzenia miały decydujący wpływ na dalsze wydarzenia. A może po prostu Donald Trump wstał lewą nogą?

      Nie dość więc, że błędnie rozumiemy dziejące się wydarzenia, nadając im pozór wynikania, nie dość że ktoś błędnie narzuci nam ich narrację, to w ostatecznym rozrachunku i tak najpewniej nie mają one większego znaczenia. Najważniejsze wydarzenia w naszym życiu niemal zawsze są dziełem przypadku.
      Pewnego dnia widzisz swoją przyszłą żonę stojącą w korytarzu, idziesz na inne studia, bo nie dostałeś się na te wymarzone, ktoś potrąca cię na przejściu dla pieszych. Nie planujesz tego, a właśnie takie wydarzenia najbardziej wpływają na twoje życie. Nassim Nicholas Taleb nazywa takie zjawiska „czarnymi łabędziami”. Zjawiska, które wykraczają poza normę, a przy tym mają ogromną siłę oddziaływania. W taki sam sposób najgroźniejszymi zdarzeniami na świecie są te, których się nie spodziewamy. Kryzys bankowy, którego skutki odczuwalne są w wielu krajach do dziś, należy właśnie do tej kategorii zdarzeń. Dlatego, powie Taleb, nie ma sensu bać się tego, czego wszyscy się spodziewają. Prawdziwe niebezpieczeństwo czai się w nieprzewidywalnym. Nie jesteś w stanie się przed tym zabezpieczyć, stań w prawdzie i odłóż telefon. Nic ważnego Cię nie ominie.

      ***

      Jesteś przerażony wyborami we Francji? Martw się lepiej swoim cholesterolem – odpowie autor Antykruchości. Nie martw się tym, na co nie masz wpływu, a czym żyje opinia publiczna. Martw się tym, co ma bezpośrednie przełożenie na twoje życie, lub za co jesteś odpowiedzialny. I weź głęboki wdech. Najważniejszego i tak nie przewidzisz.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • Dla piewców teorii o strasznym kaczyzmie:

       http://telewizjarepublika.pl/smierc-...rgu,47764.html
       "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

       WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
        To że tymczasowy sojusz taktyczny z Makreklową jest wykonywany od jakiegoś czasu to oczywiste (oczywiście poza niemieckimi mediami bo tam jak pisze Gmyz niemce dalej swoje). Czyli my popieramy Makrelę, a ona wpuszcza nas na targi? Tylko tyle?
        Moim zdaniem to element znacznie większej i szerszej wielowektorowej gry, której ponizszy tekst...

        ... nawet nie dotyka (dotyczy wszystkich większych i średnich graczy po decyzji o Brexicie). W wolnej chwili to pozbieram. Tymczasem pod wrzuconym przeze mnie linkiem będącym tagiem do targów na bussinesinsiderze mozna znaleźć kilka konkretów:

        Na Hannover Messe, czyli największej i najważniejszej na świecie imprezie przemysłowej, podpisanych zostało pięć umów gospodarczych, wśród nich porozumienie o współpracy Ministerstwa Rozwoju z niemiecką firmą Siemens.

        Umowy zakładają włączenie jak największej liczby polskich komponentów, badań i rozwoju oraz polskiej myśli do zaawansowanych produktów, procesów technologicznych w firmach, które je podpisały.

        Ursus podpisał umowę o współpracy

        Tymczasem Cegielski-Poznań oraz Ursus zawarły porozumienie dotyczące współpracy przy opracowywaniu samochodu elektrycznego o masie do 3,5 tony. Cegielski ma opracować i wdrożyć innowacyjny napęd elektryczny dla pojazdów produkowanych przez Ursusa.

        Docelowo - jak zaznacza resort rozwoju - auta mają być wykorzystywane przez samorządy, prywatne i publiczne firmy transportowe, a także służby. Budowa pojazdów o napędzie elektrycznym jest wpisana w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

        Najnowszy produkt Ursusa, czyli elektryczny samochód dostawczy jest jedną z ciekawszych ofert podczas targów. Projekt wydruku karoserii pojazdu dostawczego realizowany na zlecenie Ursus przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (spółkę należącą do ARP i działającą pod marką Infinitech 3D) jest jednym z największych wydruków dotychczas realizowanych w Polsce. Obejmował on przeprojektowanie modeli powierzchniowych, wydruk oraz częściowe przygotowanie elementów pod dalsze prace wykończeniowe.


        (Ursus - notowania akcji w dniu 24 kwietnia)

        - Wydruk w technologii SLA (Stereolitografia) trwał przeszło 720 godz. Takie tempo było możliwe dzięki zastosowaniu jednej z największych na świecie drukarek 3D w tej technologii. Dzięki doświadczonej załodze Infinitech 3D i światowej klasy parku maszynowemu przy użyciu technologii przyrostowych wykonano prototyp pojazdu na skalę i w czasie do tej pory nieosiągalnym – czytamy w komunikacie Agencji Rozwoju Przemysłu.

        Polskie czempiony na tartgach

        Osobne dwie umowy zawarły podczas targów Digital Technology Poland oraz niemiecka Harting Electric. DTP - dzięki nim - stanie się certyfikowanym partnerem przedsiębiorstwa Harting w zakresie prowadzenia zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie projektowania oprogramowania, projektowania i produkcji elektroniki.

        - Wydruk w technologii SLA (Stereolitografia) trwał przeszło 720 godz. Takie tempo było możliwe dzięki zastosowaniu jednej z największych na świecie drukarek 3D w tej technologii. Dzięki doświadczonej załodze Infinitech 3D i światowej klasy parku maszynowemu przy użyciu technologii przyrostowych wykonano prototyp pojazdu na skalę i w czasie do tej pory nieosiągalnym – czytamy w komunikacie Agencji Rozwoju Przemysłu.

        Polskie czempiony na tartgach

        Osobne dwie umowy zawarły podczas targów Digital Technology Poland oraz niemiecka Harting Electric. DTP - dzięki nim - stanie się certyfikowanym partnerem przedsiębiorstwa Harting w zakresie prowadzenia zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie projektowania oprogramowania, projektowania i produkcji elektroniki.
        Nie nazwałbym tego "marketingowym bełkotem".

        Tymczasem:

        TVN opublikowało zamówiony przez siebie sondaż, z którego wynika, że obecnie największym poparciem cieszy się... Platforma Obywatelska. Wynikom dokładnie przyjrzeli się internauci. I wyszło, że po zsumowaniu wszystkich wyników brakuje 3 proc. głosów. Co więcej, w badaniu całkowicie pominięto „odwieczną partię koalicyjną”, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe.

        W sondażu przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie „Faktów“ TVN i TVN24 31 procent respondentów deklaruje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę zagłosowałoby na Platformę Obywatelską. 29 procent ankietowanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 10 procent badanych.

        Do sejmu weszłyby też Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc. (spadek o 2 punkty procentowe) i Nowoczesna – 5 proc. (spadek o 3 pp.).


        JWojtekO 🇵🇱 @khoyrack
        @ANTYmainstream ZSL z definicji ma 24%. 😉
        18:26 - 26 Apr 2017

        KarolW @elektrykk11
        @ANTYmainstream Panie @KosiniakKamysz, dlaczego nie ma Was w najnowszym sondażu TVN?

        PSL @nowePSL
        @elektrykk11 @ANTYmainstream @KosiniakKamysz Robimy w polu i nie mamy kiedy odbierać telefonów od ankieterów 😉
        Pozdrawiamy
        http://niezalezna.pl/97805-co-jest-n...i-cos-dziwnego
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
         buehehehe, prosze cię. O jakim zaoraniu prawisz? Pokaż, bo nie widzę ... Rzeczywiście, tu jakaś abstrakcyjna logika panuje.
         Tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516044

         i tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516137

         i tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516198

         i tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516223

         i tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516319

         a zwłaszcza tutaj: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516371

         W świetle powyższego, na Twoim miejscu starałbym się unikać sformułowań "abstrakcyjna logika"
         ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

         Komentarz


         • znamienne jest, że Szydło otwierając targi musi mówić, że Polska jest krajem bezpiecznym.

          rey, chwała że ci się che. Przeczytaj post Foxxa gdzie twierdził pierwszym razem że Bercyzński chciał sprawdzić dokumentacje będąc szefem rady WZL (na stabnowisku od paz 2016), a gdy mu podałem, że prosił o wgląd do dokumentacji już od końcówki 2015 to zmienił linie i zaczął pisać o chęci zapoznania się z przetargiem po przeczytaniu w gazecie o warunkach przetargu... nie wspominając kolejny raz, że rozmawialismy o roli Berczyńskiego, a dostałem zwrotnie co PO robiła rok wcześniej i co robił PiS rok pożniej (a pytanie było konkretne: po co Berczyński miał dokumentację, której mieć nie powinien).
          Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; 129671.

          Komentarz


          • Midzi jak tam LNG?
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Midzi jak tam LNG?
            Uwierzę jak zobaczę koparki. Poza tym już sporo czasu minęło od dyskusji, ale nie sądziłem, że przed 2020 coś Amerykanie zluzują pod tym względem.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
             znamienne jest, że Szydło otwierając targi musi mówić, że Polska jest krajem bezpiecznym.
             Chyba nie musi, wystarczy porównać wyniki badań poczucia bezpieczeństwa obywateli europejskich państw. Raczej chce prostować niemiecką propagandę. Ale komentarza do efektów targów oraz znaczenia faktu uczestnictwa Polski jako współorganizatora w kontekście jej rzekomej "międzynarodowej izolacji", czy "chęci opuszczenia UE" jakoś brak

             Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
             rey, chwała że ci się che. Przeczytaj post Foxxa gdzie twierdził pierwszym razem że Bercyzński chciał sprawdzić dokumentacje będąc szefem rady WZL (na stabnowisku od paz 2016), a gdy mu podałem, że prosił o wgląd do dokumentacji już od końcówki 2015 to zmienił linie i zaczął pisać o chęci zapoznania się z przetargiem po przeczytaniu w gazecie o warunkach przetargu... nie wspominając kolejny raz, że rozmawialismy o roli Berczyńskiego, a dostałem zwrotnie co PO robiła rok wcześniej i co robił PiS rok pożniej (a pytanie było konkretne: po co Berczyński miał dokumentację, której mieć nie powinien).
             Znowu przypadkowo pomijasz, że Berczyński miał wgląd do dokumentacji za kadencji PiS, będąc "pełnocmocnikiem Macierewicza ds. śmigłowców", co w końcu doprowadziło go na stołek szefa rady nadzorczej WZL (jak stwierdził w wywiadzie), czyli nie "od końcówki 2015". Spytałeś dlaczego ubiegał się wtedy (2015) o ten wgląd, więc przypomniałem że od wiosny tamtego roku było jasne, że MON Siemoniaka do spółki z Komorowskim kręcą skandaliczny "przetarg" z warunkami napisanymi pod konkretną firmę przy jednoczesnym wykluczeniu porównawczych testów uczestniczących oferentów oraz narażając Polskę na wielomiliardowe straty. PiS wtedy wnioskowało nawet o powołanie komisji do zbadania okoliczności tej hucpy - wobec braku ich upubliczniania, zdobywając informacje różnymi kanałami. Jedynym skutecznym, chociaż niewyczerpującym, okazała się interpelacja. Słowa Berczyńskiego dot. okoliczności zainteresowania się przez niego sprawą Caracali od kwietnia 2015 przytoczyłem w poście wcześniejszym, niż "podanie mi, że prosił o wgląd już od końcówki 2015"

             "A więc opowiem, jak do tego doszło. Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie. Pamiętam, jak przeczytałem o tych caracalach, o tym, że polski rząd zamierza je kupić, to mi włosy stanęły dęba" (...) "to jest przekręt, że Polska nie może tak strasznie przepłacać". "To był kwiecień 2015 r., jeszcze rządziła PO. Potem wybory wygrał PiS, ministrem obrony został Antoni Macierewicz, który powiedział: 'Bądź moim pełnomocnikiem w sprawie śmigłowców'. I tak, krok po kroku, zaproponowano mi, bym włączył się w pracę w WZL w Łodzi".
             http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1516137


             W 2015 o żadnej "roli Berczyńskiego" z oczywistych przyczyn mowy być mogło, więc to bardzo przenikliwe pytanie musiało uzyskać szczegółową odpowiedź, co się wtedy działo w związku z "przetargiem". Prowadzonym przez PO-PSL, a nie Macierewicza z Berczyńskim w bonusie.

             W nowej kadencji ostatnią część zamkniętego przez MON "przetargu" - wątek offsetu prowadziło MR i w zgodnych relacjach wszystkich uczestników tych prac oraz ich recenzentów - również z polskojęzycznych gazet niemieckiego wydawcy, mi.in. tendencyjnie relacjonujących rzekome propozycje Airbusa w zakresie offsetu dla WZL Berczyński w ogóle nie występuje. Jeżeli więc nawet oni nie znaleźli żadnej opcji by podważyć procedurę, np. poprzez udział osoby nieuprawnionej...

             Reasumując, pozostań sobie "przy swoim zdaniu" - jak pisałem, nie zamierzam n-ty raz pisać tego samego - nie insynuuj jednak, że "zmieniłem linię". Albo nie rozumiesz o czym piszemy, albo manipulujesz. Tak, czy inaczej, wróć może do kontemplacji cytatów z Giertycha zamiast zniekształcać przebieg, jawnej przecież, dyskusji. To, znów, do niczego nie prowadzi


             A tak w ogóle to nielegalna umowa SKW z FSB oraz Amber Gold to "głupoty"
             Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Moim zdaniem to element znacznie większej i szerszej wielowektorowej gry, której ponizszy tekst nawet nie dotyka (dotyczy wszystkich większych i średnich graczy po decyzji o Brexicie). W wolnej chwili to pozbieram.
              Zgadzam się że ten tekst z Defence jest trochę dookoła tematu choć z myślę że warty uwagi. Chętnie przeczytam co tam napiszesz

              Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Tymczasem pod wrzuconym przeze mnie linkiem będącym tagiem do targów na bussinesinsiderze mozna znaleźć kilka konkretów, Nie nazwałbym tego "marketingowym bełkotem".
              Tak, widziałem. Z tym że z tego co pamiętam polskie firmy bywały już na tych targach i jakieś umowy były przyklepywane, chodź tutaj jest to w świetle kamer. Dlatego bardziej mi chodziło o jakąś potargową szerszą analizę uwzględniającą więcej zmiennych. Mam nadzieje że takowe się pojawią.

              Wczoraj ciekawy głos w Republice "Ekonomia Raport" wyłożył Sadowski z CAS. Spuścił trochę powietrza z medialnego balonu i jak to on wolnorynkowiec wspomniał o strukturze gospodarki w Polsce, około targowych aspektach, rynkach w które powinniśmy wejść itd.              Wczoraj wieczorem na TT latały już informacje na temat sondażowni Kantar Millward Brown SA i jej powiązań. Dzisiaj już jest tego więcej:

              Przypuszczam że temat powiązań Kantar MB będzie wałkowany w Wiadomościach. Z tego co kojarzę Ciacek z Kantar MB to przyjaciel Macieja Grabowskiego z United PR, głównego spindoktora Schetyny. Plus Fundacja: Projekt Polska, wiadomo kto co.

              Tefałeny do każdej dzisiejszej konferencji lub wywiadu zadają pytania o to ten sondaż. Grzeją temat na maxa.

              Propozycja dla rządu: wynająć wreszcie jakąś porządną agencję od PR która opracuje jakąś strategię bo przekaz medialny leży.


              Nareszcie. Ale będzie wrzask.

              Będą nowe granice obrony koniecznej. Już za kilka miesięcy

              https://www.tvp.info/30137215/beda-n...kilka-miesiecy

              A tak w ogóle to wczoraj NSA prawomocnie orzekł, że brak publikacji wyroków TK nie narusza prawa .
              Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); 130708.
              Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

               W kontekście przesądzenia "przetargu" przez MON w poprzedniej kadencji oraz prowadzenia negocjacji offsetowych w aktualnej przez MR, nie ma żadnego znaczenia dla postępowania, po co on dostał wgląd do części dokumentów będących w dyspozycji MON. Można sobie podywagować, np. że jako szef rady nadzorczej WZL chciał się ostatecznie dowiedzieć, jaka była pozycja tych zakładów jako elementu negocjacji na etapie rozmów prowadzonych przez MON. Skoro choćby przez chwilę wersję Giertycha potraktowałeś poważnie, ja już nic na to nie poradzę.


               Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
               To co po Berczyński od 2015 roku dobijał się po domumentację?

               [I]I faktycznie prawdą jest, że Wacław Berczyński nie był członkiem zespołu offsetowego i zapewne nie miał możliwości wpływania na ministra rozwoju. Nie zmienia to jednak faktu, że na przełomie lat 2015 i 2016 wystosował on prośbę do Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej (jednostka prowadząca postępowanie na śmigłowce), by móc zapoznać się z wyżej wspomnianą dokumentacją. Dostał odpowiedź odmowną, ponieważ nie miał wymaganego poświadczenia dostępu do informacji, a postępowanie jest w dużej części zastrzeżone – np. szczegóły ofert stanowią tajemnicę przedsiębiorstw je składających. Po pewnym czasie dr Berczyński wrócił jednak do IU już z odpowiednim upoważnieniem (najpewniej ministra obrony), które pozwalało mu na wgląd w te dokumenty.
               tak to było

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
                Przypuszczam że temat powiązań Kantar MB będzie wałkowany w Wiadomościach. Z tego co kojarzę Ciacek z Kantar MB to przyjaciel Macieja Grabowskiego z United PR, głównego spindoktora Schetyny. Plus Fundacja: Projekt Polska, wiadomo kto co.
                Nie przywiązywałbym tak dużego znaczenia odnośnie sieci powiązań poszczególnych sondażowni. Po prostu był to sondaż robiony na zlecenie, tvn zapłacił, postawił warunki jakiego rezultatu badań oczekuje, a cała reszta już leżała w gestii sondażowni, aby klient był zadowolony. Było to zrealizowane zlecenie na zasadzie "klient nasz pan". Po prostu sondażownie to typowe przedsiębiorstwa, których głównym celem jest inkasowanie intratnych sumek.

                Komentarz

                Pracuję...
                X