Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez GRUDZIADZANIN24
  Ja to od dłuższego czamu mama zagadkę,dlaczego ten cały "pieją kury pieją" jeszcze jest tu tolerowany?Za te wszystkie debilne posty powinie już dawno być wyjebany. P.s. a może to ty jesteś na tym filmie od stonogi? Wstyd ci się przyznać.
  Pan Artysta ma słabość do debili. Ot, cała tajemnica.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez b.
   Kolejny odcinek z cyklu "druga Grecja":
   Podobieństw do Grecji szukałbym w innych obszarach:

   W 2018 roku na wypłaty emerytur może zabraknąć nawet 63 mld zł.

   Ten czarny scenariusz, przygotowany w ZUS, to efekt najnowszej prognozy wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na najbliższe pięć lat. Dokument, do którego dotarła „Rzeczpospolita", trafił w piątek na biurko premier Beaty Szydło.
   Prognoza zakłada trzy scenariusze. Optymistyczny przewiduje, że mimo nabycia od 1 października 2017 r. prawa do świadczenia z ZUS przez dodatkowe 350 tys. osób (w związku z obniżeniem wieku emerytalnego) do 47 mld zł zmniejszy się dziura finansowa w ZUS. Jest to jednak mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że już w tym roku rząd zaplanował, iż dziura w ZUS wyniesie 53,5 mld zł.

   Scenariusz pośredni zakłada, że deficyt w przyszłym roku wyniesie 54,7 mld zł. Wyliczenie to oparte jest na bardzo optymistycznych założeniach Ministerstwa Finansów.
   Pesymistyczny scenariusz zakłada, że wszyscy uprawnieni zdecydują się pójść na emeryturę i wzrośnie bezrobocie. Oznaczać to będzie konieczność dofinansowania przez państwo aż 63 mld zł deficytu. ZUS prognozuje, że dziura w FUS w kolejnych latach będzie rosła. W najgorszym wariancie może sięgnąć nawet 85 mld zł w 2022 roku.
   Źródło: http://www.rp.pl/Praca-emerytury-ren...d-zl.html#ap-1

   Niestety nie byłem w stanie znaleźć aktualnej prognozy na stronach ZUS. Albo kiepski ze mnie szukacz albo ZUS nie chce się chwalić najnowszymi projekcjami. Jedyne co znalazłem to komentarze minister Rafalskiej a te są bardzo niepokojące:

   wariant pesymistyczny mówi, iż bezrobocie będzie wynosiło prawie 10 proc., co jest nieprawdopodobne, bo mamy najlepszą sytuację na rynku pracy

   Mówię o tym, że wzrost gospodarczy będzie tam 1 czy 2 proc.
   Zatem wariant pesymistyczny nie przewiduje kryzysu gospodarczego czy innych turbulencji. Brexitu chyba też nie przewiduje. Chciałbym być takim optymistą jakim niektórzy są pesymistami.

   Zamieszczone przez b.
   -Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB w 2017r. do 3,3%. Jest to kolejna instytucja, która w ostatnim czasie zmienia na plus swoje szacunki.
   Czyli nadal mniej niż zapisano w budżecie.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez TNTP
    Czy ty wiesz czym jest "konsulat honorowy" ?
    Tak, doskonale wiem czym jest konsulat honorowy. Mimo to, że konsul nie dostaję za pracę żadnego wynagrodzenia to jest to jednak państwowy stołek z pewnym prestiżem.

    Komentarz


    • No, akurat ona strasznie cierpi na deficyt prestiżu

     Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniu 13 sierpnia 2016 roku podczas uroczystości Święta Kolegium Jagiellońskiego po raz pierwszy zostały wręczone wyróżnienia nadawane przez naszą Uczelnię. Niezwykle miło jest nam poinformować, że Senat Kolegium Jagiellońskiego, na wniosek Rady Powierniczej, nadał tytuł Profesora Honorowego naszej Uczelni Pani Marii Szonert – Biniendzie.

     Pani Maria Szonert – Binienda ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim i na Rutgers University (The State University of New York) oraz MBA na Akron University. Zawodowo pracuje wykonując zawód prawnika w stanie Ohio w USA.
     Pani Maria Szonert – Binienda prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczną. Aktualnie jest v-ce Prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej do spraw Polski, prezesem Fundacji Kresy – Syberia, założycielem oraz członkiem zarządu Światowej Rady Badań nad Polonią. Jest także założycielką i prezesem Instytutu Libra, w ramach którego od wielu lat prowadzi badania nad zbrodnią katyńską. W sprawie Janowiec i inni przeciwko Rosji przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka zorganizowała i przewodniczyła międzynarodowej grupie specjalistów prawa międzynarodowego z Public International Law & Policy Group w przygotowaniu memorandum wspierającego rodziny katyńskie (amicus curiae brief). Była także organizatorką konferencji naukowych nt. zbrodni katyńskiej w szkole prawa na Case Western Reserve University oraz w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Pani Maria Szonert – Binienda była też inicjatorką projektu odtajniania akt katyńskich przez Archiwa Narodowe Stanów Zjednoczonych w latach 2011/2012. Ponadto Pani Maria Szonert – Binienda jest autorką prezentacji i opracowań na temat tragedii smoleńskiej, w tym raportu „Smoleńsk Maze - 2014 Status Report”. Występowała też, jako ekspert prawny, w sprawach dotyczących tragedii smoleńskiej przed Parlamentem Europejskim w Brukseli.

     Pani Maria Szonert – Binienda jest autorką wielu opracowań historycznych oraz prawnych, jak również artykułów publicystycznych. W 2002 roku wydała w USA książkę pt. „World War II through Polish Eyes: In the Nazi-Soviet Grip”, a w 2008 roku książkę pt. „Null and Void: Poland: Case Study in Comparative Imperialism”. Jest również autorką serii opracowań nt. zbrodni katyńskiej wydanej we współpracy z Case Western Reserve University.

     Tytuł Profesora Honorowego jest nadawany w uznaniu wybitnego wkładu w rozwój nauki, jak również w uznaniu wybitnych zasług w działalności społecznej. Działalność Pani Marii Szonert – Biniendy w zakresie badania różnych aspektów ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, z uwzględnieniem aspektu prawnego tych procesów, jak również Jej pozycja społeczna w środowisku polskim w Stanach Zjednoczonych w pełni uzasadniają nadanie tego wyróżnienia.

     Dla Kolegium Jagiellońskiego jest zaszczytem, iż osoba Pani Prezes uświetniła nasze środowisko naukowe, wzmacniając nasze dotychczasowe więzy transatlantyckie.
     Akademia Jagiellońska w Toruniu to niepubliczna uczelnia w samym centrum Torunia oferująca najwyższą jakość kształcenia.
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Tymczasem...

      Korona dla królowej. Polska amunicja do Kraba i Kryla

      OPUBLIKOWANO: CZWARTEK, 20 KWIETNIA 2017, 10:17      Siły Zbrojne RP są na dobrej drodze do tego, aby w tej części Europy stać się liderem pod względem liczby oraz jakości nowoczesnych klasycznych środków artyleryjskich kalibru 155 mm. Równocześnie Zakłady Metalowe Dezamet realizują program mający na celu uzyskanie przez polską zbrojeniówkę niezależności w produkcji amunicji do systemów tego typu - ocenia Jerzy Reszczyński.

      Program „Regina”, opierający się na samobieżnej opancerzonej gąsienicowej haubicy „Krab”, zakłada pozyskanie pięciu 24-lufowych dywizjonów, i jest już w realizacji. W jego efekcie do 2024 r. do polskiej armii ma trafić 120 nowoczesnych, samobieżnych haubic 155 mm. W dalszej perspektywie, w ramach drugiego programu „Kryl” przewiduje się zakup nawet 168 haubic na podwoziu kołowym, na wyposażenie siedmiu Dywizjonowych Modułów Ogniowych. Polska potrzebuje więc suwerennych, stałych dostaw dużych ilości amunicji do nowoczesnych środków artyleryjskich, już wprowadzanych bądź też planowanych do wdrożenia w Siłach Zbrojnych RP.

      Prace w tym zakresie prowadzone są przez należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółkę Dezamet, we współpracy z partnerem słowackim. Pierwsze pociski budowane w kooperacji dostarczono już dla Wojska Polskiego. Docelowo jednak Dezamet dąży do pełnej polonizacji amunicji. Podobnie jak w wypadku Huty Stalowa Wola, produkującej haubice „Krab” i „Kryl”, tradycje zakładów sięgają Centralnego Okręgu Przemysłowego.

      "W 2015 r. dostarczyliśmy MON pierwszą, zakontraktowaną w połowie 2014 r., partię 2 tys. szt. amunicji 155 mm, po tysiącu sztuk wariantu z gazogeneratorem i bez niego. W 2016 r. podpisaliśmy umowę na dostawę w latach 2016-2018 partii 6 tys. szt. amunicji do haubicy „Krab” w proporcjach: 4 tys. szt. bez gazogeneratora i 2 tys. szt. z gazogeneratorem. Pierwszy tysiąc sztuk z tego kontraktu dostarczyliśmy w 2016 r., w tym roku realizujemy dostawę 3 tys. sztuk, i w przyszłym kończymy kontrakt i zamykamy umowę. Realizacja tego kontraktu biegnie równolegle z polonizacją tego wyrobu.

      Leszek Pabian, członek zarządu i dyrektor techniczny ZM DEZAMET" (...)
      Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Mrugs
       Żona prof. Biniedy została konsul honorową w specjalnie stworzonym konsulacie honorowym w Akronie w stanie Ohio.

       Swoją drogą w rozporządzeniu MSZ o utworzeniu konsulatu nazwa miejscowości jest odmieniona zgodnie z zasadami języka polskiego, czy jest to normalnie praktyka w tego typu dokumentach? Wg mnie powinno być "w Akron w stanie Ohio".
       Takiej podłości nie zna historia ludzkości - kaczystowski rezym znow daje intrante posadki swojakom!
       Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
       Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

       Komentarz


       • Dokladnie.Jak mozna sie tego czepiac.Misiewicze to tez pewnie brednie wymyslone przez totalną opozycje,PełO,wybiórczą i inne lewackie media

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Janusz81
         Dokladnie.Jak mozna sie tego czepiac.Misiewicze to tez pewnie brednie wymyslone przez totalną opozycje,PełO,wybiórczą i inne lewackie media
         Łap Janusz:

         Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

         Komentarz


         • Bardzo śmieszny był przyjazd Donalda Tuska na warszawski dworzec. Komedia po prostu. I ten przemarsz do prokuratury, i śpiewy pod nią jego zwolenników - wszys...

          Zamieszczone przez Warzecha

          Bardzo śmieszny był przyjazd Donalda Tuska na warszawski dworzec. Komedia po prostu. I ten przemarsz do prokuratury, i śpiewy pod nią jego zwolenników - wszystko to bardzo było zabawne, groteskowe i w sumie niewarte uwagi. Tusk już jest pogrzebany, pognębiony, teraz będzie się musiał w kółko przed prokuratorem tłumaczyć, aż w końcu stanie przed sądem, a następnie trafi do mamra.

          Tak środowe wydarzenia widzi wielu zwolenników, a może i polityków PiS, mających nieodmienną skłonność do wypierania niewygodnych dla nich faktów, ocen i wniosków. Bo, owszem, było zabawnie. Owszem, towarzystwo, które Tuska witało i oprowadzało po Warszawie, istotnie było raczej komiczne. Ale to nie zmienia faktu, że swoją wizytę w prokuraturze Tusk wykorzystał po mistrzowsku. Zorganizował wokół niej teatr, z wjazdem na dworzec włącznie, dając wrogim rządowi mediom całe godziny materiału. I nikt nie powinien mieć wątpliwości: sprytny gracz, jakim jest Tusk, ma już rozpisany scenariusz. Skoro jego przeciwnicy sami zaprosili go na scenę, prowadząc przeciwko niemu absurdalną wojenkę w marcu w Brukseli - ba, jeszcze tę scenę specjalnie udekorowali i oświetlili - to Tusk musiałby nie być sobą, żeby tego nie wykorzystać.

          Z całą pewnością są w PiS ludzie, którzy to dostrzegają: to partia rządząca wyciągnęła byłego premiera z niemalże niebytu. Teraz Tusk dostaje okazję, żeby zająć miejsce naczelnego męczennika reżimu oraz stać się twarzą polskiej opozycji. Są też jednak w partii rządzącej ludzie, którzy nie wierzą w pragmatyczne rozwiązania. Ba, uznają je za coś w rodzaju zdrady. Nie są w stanie uznać, że po prostu bardziej opłacało się zostawić Tuska samemu sobie, żeby powoli skisł w eurokomforcie swojej mało znaczącej posady. Oraz że nadal bardziej opłaca się odpuścić, niż brnąć w batalię, która pozwoli się przeciwnikowi umocnić.

          Czy Tuskowi będzie się chciało iść za ciosem i czy wróci do polskiej polityki, skoro PiS tak serdecznie go tutaj zaprasza? Pewności nie ma. Ale jedno jest jasne: lekceważenie przeciwnika takiego jak były przewodniczący PO nie jest mądre.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • "...że swoją wizytę w prokuraturze Tusk wykorzystał po mistrzowsku. Zorganizował wokół niej teatr, z wjazdem na dworzec włącznie..."

           Ale i tak forumowy beton porowna to z wizytą Lenina...

           Komentarz


           • GUS zrewidował PKB za 2015 i 2016. Oba w dół o 0,1

            Komentarz


            • Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Także z tym 2,5% wzrostu PKB w IV kwartale 2016 jednak trafiłem

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Janusz81
               "...że swoją wizytę w prokuraturze Tusk wykorzystał po mistrzowsku. Zorganizował wokół niej teatr, z wjazdem na dworzec włącznie..."

               Ale i tak forumowy beton porowna to z wizytą Lenina...
               A to Lenin nie zorganizował po mistrzowsku teatru że nie wolno tego porównać? Myślisz że jak Lenin był odpowiedzialny za niezliczone liczby ofiar, to z tego powodu można mu odmawiać zręczności, skuteczności jako politykowi? To chyba właśnie kwintesencja kogoś zasługującego na przyrównanie do betonu - przedkładanie osobistych sympatii i antypatii ponad fakty.
               Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
               -------------
               Jedynie prawda jest ciekawa

               Józef Mackiewicz

               Komentarz


               • Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce, aby funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa zostali usunięci ze służby zagranicznej. Na ich miejsce mają zostać powołani aplikanci z Akademii Dyplomatycznej powstałej przy MSZ-ecie. Projekt odpowiedniej ustawy trafił już do Sejmu.

                Jak poinformowała w rozmowie z „Codziennąâ€ Małgorzata Gosiewska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie na wysokich stanowiskach w placówkach dyplomatycznych jest co najmniej sto osób, które do 31 lipca 1990 r. były funkcjonariuszami lub współpracownikami komunistycznych służb. – W rzeczywistości ta skala jest o wiele większa. Oficjalne dane dotyczą bowiem wysoko postawionych urzędników, którzy podpisali oświadczenia lustracyjne – mówi nam Gosiewska.

                W czwartek wieczorem w Sejmie Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych, w ramach I czytania przedstawił projekt Ustawy o służbie zagranicznej. Przewiduje on m.in., że osoby, które w czasach PRL-u należały do SB lub współpracowały z komunistycznym aparatem represji, nie będą mogły pełnić służby zagranicznej. Stosunki pracy z tymi osobami wygasną w ciągu 30 dni od wejścia ustawy w życie.
                Nareszcie!
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎