Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zapowiadana ofensywa Stonogi o której wspominał u Gozdyry. Nie dociekam ile w tym prawdy a ile fikcji, ale mocne jak cholera. Ciekawe iż po 2 miesiącach młody nadal nie ma postawionych zarzutów, a video wisi na YT.

  Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

  Komentarz


  • Ale ty jesteś naiwny

   Komentarz


   • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    Zapowiadana ofensywa Stonogi o której wspominał u Gozdyry. Nie dociekam ile w tym prawdy a ile fikcji, ale mocne jak cholera. Ciekawe iż po 2 miesiącach młody nadal nie ma postawionych zarzutów, a video wisi na YT.
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

    Better Dead Than Red!!!

    Komentarz


    • Komentarz


     • Co się dzieje to głowa mała :O

      Szybkie pytanie: czy polecacie sprzęt firmy http://kelton.pl ?
      Ostatnio edytowany przez eLka; 141226.

      Komentarz


      • Żona prof. Biniedy została konsul honorową w specjalnie stworzonym konsulacie honorowym w Akronie w stanie Ohio.

       Swoją drogą w rozporządzeniu MSZ o utworzeniu konsulatu nazwa miejscowości jest odmieniona zgodnie z zasadami języka polskiego, czy jest to normalnie praktyka w tego typu dokumentach? Wg mnie powinno być "w Akron w stanie Ohio".

       Komentarz


       • Spłynęły dane z GUSu za marzec.

        Kolejny odcinek z cyklu "druga Grecja":

        -Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB w 2017r. do 3,3%. Jest to kolejna instytucja, która w ostatnim czasie zmienia na plus swoje szacunki.

        -Produkcja przemysłowa wzrosła o 11,1% r/r. Jest to dużo więcej niż prognozy analityków.

        -Sprzedaż detaliczna wzrosła 9,7% r/r.

        -Produkcja sprzedane w branży budowlanej 17,2% r/r.

        PIS niszczy gospodarkę

        edit:

        Najnowszy sondaż Kantar:

        PIS 38
        PO 19
        Kukiz 11
        .N 5
        SLD 4
        PSL 3

        I na tym przykładzie widać, jak te sondaże są z dupy. Ten sam Kantar parę dni temu dawał PIS 28%, a PO 27%.

        Wrzucam tylko dla tych, co podniecali się, że nadchodzi jakieś przesilenie
        Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

        Komentarz


        • Wystarczyło, że Donek nawiedził "ten kraj" i od razu wskaźniki ruszyły. Tymczasem PO zebrała "fchuj" podpisów. Co za pustak:
         https://twitter.com/Piotr_Lis_/status/855045698886275072         Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • Tiaaaa, a za Gierka byliśmy ponoć 6 potęgą świata, tylko co z tego skoro wegetowaliśmy na długach, a sektor produkcji przemysłowej opierał się na centralnym planowaniu. Mnie bardziej od "optymistycznych prognoz" tej komuszej instytucji Banku Światowego (wedle Miltona Friedmana), bardziej interesuje sytuacja na wolnym rynku, a ta nie wygląda za ciekawie.
          Upadłości firm I kw. 2017

          Z najnowszej analizy Euler Hermes, której podstawą tradycyjnie już są dane płynące z Monitora Sądowego i Gospodarczego, wynika, że I kwartale bieżącego roku bankructwo ogłosiły 224 przedsiębiorstwa, wobec 173 w analogicznym okresie 2016 r. To oznacza, że liczba upadłości wzrosła o 29% rdr. Największy wzrost liczby bankructw dotknął Mazowsze, Małopolskę i Podkarpacie.


          Na skróty:
          • Budownictwo znowu w niezbyt dobrej kondycji. Skala upadłości w I kwartale br. okazała się o 50% wyższa od zanotowanej rok wcześniej.
          • Wśród hurtowników największe problemy dotknęły przede wszystkim dystrybutorów materiałów budowlanych, ale także hurtownie artykułów konsumenckich (w tym żywnościowych) oraz wyrobów motoryzacyjnych i paliw.
          • W branży przemysłowej upadłości dotykają zwłaszcza firmy zajmujące się produkcją na rzecz budownictwa, ale też sektor metalowo-maszynowy. W kłopotach są również producenci żywności.
          • W grupie przedsiębiorstw usługowych trudności przeżywają - co nie jest żadnym właściwie zaskoczeniem -
           przedsiębiorstwa związane z budownictwem i szerzej pojętym rynkiem nieruchomości.
          • Rosnąca liczba upadłości najsilniej zaznacza się w województwach, które w minionym roku nie narzekały na duże trudności. Ma to m.in. związek z bieżącą sektorową charakterystyką problemów przedsiębiorstw z płynnością finansową (m.in. regiony koncentracji produkcji metalowej i maszynowej, firm usługowych i handlowych).


          Ilość upadłości przedsiębiorstw w I kwartale br. była porównywalna z miesięczną średnią z drugiej połowy ubiegłego roku. Mamy zatem do czynienia z kontynuacją odnotowanego już trendu umiarkowanie podwyższonej liczby niewypłacalności. Ponieważ ze zwiększoną ich liczbą mieliśmy do czynienia ze zmiennym natężeniem nie w jednym, ale w trzech sektorach gospodarki: budownictwie, usługach i przemyśle trudno wskazać jedną, uniwersalną przyczynę tego stanu rzeczy…

          Jednego można za to być pewnym – nie ulegnie to zmianie w najbliższej przyszłości. Potwierdzenie zresztą przynosi sam marzec – mniejszej w tym miesiącu liczbie opublikowanych upadłości w budownictwie towarzyszy ich wzrost w sektorze usług oraz wciąż zauważalna liczba w odniesieniu do firm produkcyjnych jak i dystrybutorów hurtowych.

          więcej: http://www.egospodarka.pl/140310,Upa...17,1,39,1.html

          Komentarz


          • Ty,weź lepiej wracaj do oglądania "mocnych materiałów od Stonogi".
           "Lubię sobie jebnąć piwo"

           Komentarz


           • Aha, czyli nie przyzwoite, a BARDZO DOBRE dane gospodarcze, które wskazują trend na najbliższy czas to nic, ważniejsze, że trochę firm budowlanych upadło A wiesz może z czego to wynika?

            Tu masz trochę inne dane, artykuł sprzed dwóch dni

            Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w marcu 2017 r. ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw podobnie jak przed miesiącem oraz o 30,0% mniej niż w marcu 2016 r. W marcu 2017 r. najwyższe natężenie upadłości wystąpiło w województwie mazowieckim (1,10%), natomiast najniższe w województwie warmińsko-mazurskim (0,27%). Średnie natężenie upadłości spółek prawa handlowego w Polsce w po marcu uległo zmniejszeniu do poziomu 0,80% z notowanego przed miesiącem 0,81%, przed rokiem w marcu wynosiło ono 0,95%.

            W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (kwiecień 2016 r.–marzec 2017 r.) na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyło 580 przedsiębiorstw. Suma upadłości po marcu 2017 r. w ciągu miesiąca uległa obniżeniu o -3,0% (598 upadków). Przed rokiem, w marcu 2016 r. roczna krocząca suma upadłości wynosiła 691. Wynik z tego miesiąca jest lepszy od zeszłorocznego o -16,1%.


            Przy założeniu podwyższenia tempa wzrostu gospodarczego w 2017 r. do poziomu 3,7% oraz podwyższenia wskaźnika rentowności obrotu netto firm do 4,4% prognozujemy, iż w bieżącym roku upadnie około 600 firm, stanowi to zbliżony poziom do poziomu upadłości z 2016 r. Jednocześnie kontynuowany będzie wzrost poziomu podmiotów restrukturyzowanych (do ok 300-350 w roku). Rok 2017 pod względem upadłości i rozpoczętych postępowań sanacyjnych zakończy się w przedziale 900-950 podmiotów. Stanowiłoby to wzrost łącznych upadłości i restrukturyzacji na poziomie rzędu 12,5%-18,8%. Czynnikiem decydującym o przedmiotowym wzroście będzie wzrost liczby podmiotów poddawanych sanacji.


            W skrócie:


            Można zaobserwować obniżenie liczby podmiotów, które upadły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przy jednoczesnym wzroście liczby podmiotów poddawanych sanacji.
            Zahamowanie wzrostu poziomu upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji w branżach związanych z budownictwem.
            Podwyższony poziom upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji w branży działalność finansowa i ubezpieczeniowa.            Andrzej Kochman, Analityk
            Od ponad 28 lat zabezpieczamy transakcje handlowe polskich firm. Oferujemy ubezpieczenia należności, gwarancje ubezpieczeniowe i finansowanie.


            Ehh, jak niektórym wieszczącym gospodarczy krach ciężko przyznać, że wszystko idzie w dobrym kierunku

            Komentarz


            • Jak już na procenty idzie, to takie tam pierdoły na temat budownictwa. Szkoda tych 224 przedsiębiorstw, które nie doczekały wskutek zatorów przelewowych runu w budownictwie:
             Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w marcu 2017 roku, wzrosła o 34,5 proc. licząc rok do roku i blisko dwukrotnie w ujęciu miesięcznym - podał GUS.


             Odnośnie sondażu Kantara, to martwi stagnacja Partii Wolność na poziomie 1% i tragiczny wynik PSL-u.
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
              Żona prof. Biniedy została konsul honorową w specjalnie stworzonym konsulacie honorowym w Akronie w stanie Ohio.

              Swoją drogą w rozporządzeniu MSZ o utworzeniu konsulatu nazwa miejscowości jest odmieniona zgodnie z zasadami języka polskiego, czy jest to normalnie praktyka w tego typu dokumentach? Wg mnie powinno być "w Akron w stanie Ohio".
              Czy ty wiesz czym jest "konsulat honorowy" ?
              Lieber tot als rot!!

              Komentarz


              • Taka tam mała demokracja:
               http://wpolityce.pl/polityka/336416-nasz-news-kilkadziesiat-przypadkow-zmuszania-sedziow-do-udzialu-w-protescie-tak-prezesi-lamia-niezawislosc-sedziowska-zobacz-dokumenty


               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • Ja to od dłuższego czamu mam zagadkę,dlaczego ten cały "pieją kury pieją" jeszcze jest tu tolerowany?Za te wszystkie debilne posty powinie już dawno być wyjebany. P.s. a może to ty jesteś na tym filmie od stonogi? Wstyd ci się przyznać.
                Ostatnio edytowany przez GRUDZIADZANIN24; 7303.
                Mimo wielu przeciwności,jestem wierny swej miłości!!
                -------------LEGIA WARSZAWA-----------------

                Komentarz

                Pracuję...
                X