Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    A tutaj Teresa Piotrowska. Z wykształcenia teolog, pracowała jako nauczycielka. W rządzie Ewy Kopacz szef MSWiA.
    Terenia nie miała w zwyczaju jeździć na międzynarodowe zjazdy szefów służb, odpowiedników naszych MSWiA, ale za to piekła podobno pyszne ciasteczka .
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Komentarz

• Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
      Dokopałem się do forum Lecha z lat 2005+ i temat polityka a dokładnie wybory 2005. z 80% udzielających się tam w tym większość z Wiary Lecha czy sam Litar głosowali na... PO czy Tuska , a zdarzył się rodzynek co głosował na PSL
      http://web.archive.org/web/200804162...pic=1872&st=15
      Źadne odkrycie, przecież wtedy na trybunach kto nie skakał był za PiSem. PO było trendy i cool. Sam guru Ziemkiewicz zachęcał do głosowania na PO. Taki urok demokracji, że jak stare gówno ładnie opakujesz i wylansujesz merdiami, to wielu łyknie jak młode pelikany.
      Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        Co wprawia w radość zakompleksione szczurki
        mort, jak się czujesz jako - według TNTP - zakompleksiony szczurek? A Ty Z.? bloniaq? beka?

Nie mam jak się spytać Ziemkiewicza, Warzechy, Lisickiego, Palade, Żerko, jak również Brudzińskiego, Kamińskiego, Kaczyńskiego...

A Ty Foxx, dalej 1916% dla jakże merytorycznych postów? Ten poziom Cię satysfakcjonuje?

A tak na serio, ten wpis to czyste kopiuj-wklej do klasyki Ziemkiewicza, "Polactwo". Założenie, że jak ktoś krytykuje nepotyzm, to dlatego, że zazdrości stołka i chciałby być na jego miejscu. To choroba która jak widać jest nie tylko domeną III RP. Wizja, że w życiu na pewne rzeczy trzeba sobie zapracować (najpierw dobre studia, potem powolne wspinanie się po szczeblach kariery) wydaje się abstrakcją.

Patrząc na posty o Misiewiczach PO chciałbym odnotować trzy rzeczy:
        - nie widzę w tym temacie wielu wyborców PO, więc nie wiem czemu one mają służyć? "Platforma to też gówno!"? Ale ja to wiem, dlatego na nich nie głosowałem. Wtedy to krytykowałem i teraz to krytykuje. Jest mi wręcz przykro, że niektórym wtedy przeszkadzało, a teraz nagle piszą, że to domena każdej partii,
        - Ci Misiewicze z PO są lepsi od Misiewicza. Pan Misiewicz ma 27 lat, studiuje już 8 rok, w ciągu 7 poprzednich ukończył 4 semestry, z tym tempem 5-letnie studia zajmą mu 17,5 roku. Z jego CV nie miałby czego szukać w korporacji (polecam mój wpis o zatrudnieniu!). Dla przykładu Siemioniak skończył Handel Zagraniczny na SGH. Czy z PiSu Krupiński (były prezes PZU), który za poprzednich rządów PiS, w wieku 25 lat, był sekretarzem stanu jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kształcił się także w zakresie ekonomii m.in. na Katolickim Uniwersytecie w Leuven. Ukończył program MBA na Columbia University Graduate School of Business, studiował także na Uniwersytecie Harvarda,
        - Oczywiście do tego jak wyżej: ani Siemioniak, ani Krupiński, ani Misiewicz nie powinni znaleźć się tak wysoko w tak młodym wieku. Różnica jest między nimi taka, że Siemioniak czy Kurdupski mogliby robić karierę w korporacji, a Misiewicz ze swoimi papierami, mógłby im co najwyżej odkurzać pokój.

I na deser:
        Pojawiają się absurdalne tezy, że to wszystko po to, aby zniszczyć AM, bo walczy z komuną. Ze złodziejami walczy Kamiński? Czy stwarza on problem PiSowi? A teraz najlepsze. Zbigniew Ziobro, który walczy z reformą sądownictwa, miejsca chyba bardziej zabetonowanego niż wojsko, miejsca gdzie czerwone siły były nietykalne nawet jak rządził PiS. Ten właśnie Zbigniew Ziobro jest drugim najlepiej ocenianym ministrem, zaraz po babce co dała ludziom 500+. Można? Można.

Komentarz

• Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
          Dokopałem się do forum Lecha z lat 2005+ i temat polityka a dokładnie wybory 2005. z 80% udzielających się tam w tym większość z Wiary Lecha czy sam Litar głosowali na... PO czy Tuska , a zdarzył się rodzynek co głosował na PSL
          http://web.archive.org/web/200804162...pic=1872&st=15
          Długo jeszcze będziesz wklejał te debilne linki ?Płaci ktoś ci za to ??

Ładne oranko we "Wiadomościach ".I prawda jest taka ,że właśnie takie porównania najlepiej trafiają do ludzi. Jutro w tyrce będzie wesoło.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• ty to na drugie masz chyba argument, bo merytoryka twoich postów wręcz POwala.
            staram się, dzięki

Nie wiem tylko po co krytykujesz wszystkich tych pociotków z PO. Przecież idąc za Twoją logiką to jest normalne, że byli wypychani na intratne stanowiska. Rozumiem, że gdyby w Twoim poniższym poście AM zamienić na Tuska, a BM na Siemoniaka to nadal pod nim będziesz się mógł podpisać?
            AM współpracuje z BM od paru dobrych lat i wydaje mi się, że zna go trochę lepiej niż Ty, czy ja i lepiej potrafi ocenić czyjąś przydatność.
            Rozumiem, że jeżeli Ty byś miał asystenta
            - do którego nie miałbyś zastrzeżeń
            - jest lojalny
            - pracowity
            - ufasz mu
            - itp. itd.
            to w momencie swojego awansu byś go nie promował bo ........
            Na pewno takie zachowanie zyskało by szacunek i poklask u innych Twoich współpracowników, a nowe osoby które chciałby z Tobą pracować na pewno pchałyby się do Ciebie drzwiami i oknami.
            Wspomniany tutaj Marek Wieczorek też nie powinien być problemem, bo przecież jako zaufana osoba rządzących doglądał czy wszystko w porządku

No bo chyba nie chcesz powiedzieć, że stosujesz osobne standardy wobec PO i PiS?

edit: jest gdzieś dostępne nagranie z pełną wypowiedzią przed wejście, z której cytuje się poniższe zdanie?
            Gdzie mamy zdobyć to doświadczenie, gdzie mamy się nauczyć tego warsztatu, gdzie mamy potem korzystać z tego wszystkiego tak, aby skutecznie, słusznie i w pełni pracować dla RP?
            Ostatnio edytowany przez beka; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Krytykuj chłopaka bo ma 27 lat, odwołuj się do młodych ludzi w wyborach-logika pejo.

Komentarz

• Czyli straszny Misiewicz sam się mianował na tecwszystkie stanowiska. Te oświadczenie to jest dopiero cyrk
                „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Podczas głuchych nawoływań o nieobecną niegdyś inkwizycję, wyciągania grzechów poprzedniej władzy i łapaniu się wzajemnym forumowiczów na literówkach chciałbym przypomnieć, że gdy rządziło PO-PSL nie było takiej fali obrony ich poczynań za pomocą wyciągania brudów ich poprzedników.

Niemal wszyscy jechali na władzę komentując ówczesne wydarzenia ba dziwiąc się jak te sk****syny tak mogą. Uczestnicy dyskusji różnili się poglądami, sympatiami i antypatiami partyjnymi, ale nikt nie śmiał bronić gówna wniesionego na dywan w salonie pocieszeniami, że inni by wtarli gówno i narzygali do tego lub tłumaczeniami: to taki zapach wsi na wiosnę i dobrze wpłynie na samopoczucie.

takie tam moje meteorytowe przemyślenia

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
                    Podczas głuchych nawoływań o nieobecną niegdyś inkwizycję, wyciągania grzechów poprzedniej władzy i łapaniu się wzajemnym forumowiczów na literówkach chciałbym przypomnieć, że gdy rządziło PO-PSL nie było takiej fali obrony ich poczynań za pomocą wyciągania brudów ich poprzedników.

Niemal wszyscy jechali na władzę komentując ówczesne wydarzenia ba dziwiąc się jak te sk****syny tak mogą. Uczestnicy dyskusji różnili się poglądami, sympatiami i antypatiami partyjnymi, ale nikt nie śmiał bronić gówna wniesionego na dywan w salonie pocieszeniami, że inni by wtarli gówno i narzygali do tego lub tłumaczeniami: to taki zapach wsi na wiosnę i dobrze wpłynie na samopoczucie.

takie tam moje meteorytowe przemyślenia
                    Tak jest WSZYSCY krytykowali ich tak bardzo że nazwisko Siemioniak pojawiło się na tym forum całe TRZY RAZY.
                    O teraz nawet przeczytałem te posty, krytykowany był RAZ. Dziękuję dobranoc.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Mądrych nie ma. Wipler wydawał się git, że użyję pierwszego z brzegu przykładu. A Jaro, jak się okazuje, zawsze git. Przypadek? Weźmy takiego Piechocińskiego na ten przykład. Jest git?
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                        mort, jak się czujesz jako - według TNTP - zakompleksiony szczurek? A Ty Z.? bloniaq? beka?

Nie mam jak się spytać Ziemkiewicza, Warzechy, Lisickiego, Palade, Żerko, jak również Brudzińskiego, Kamińskiego, Kaczyńskiego...

A Ty Foxx, dalej 1916% dla jakże merytorycznych postów? Ten poziom Cię satysfakcjonuje?

A tak na serio, ten wpis to czyste kopiuj-wklej do klasyki Ziemkiewicza, "Polactwo". Założenie, że jak ktoś krytykuje nepotyzm, to dlatego, że zazdrości stołka i chciałby być na jego miejscu. To choroba która jak widać jest nie tylko domeną III RP. Wizja, że w życiu na pewne rzeczy trzeba sobie zapracować (najpierw dobre studia, potem powolne wspinanie się po szczeblach kariery) wydaje się abstrakcją.

Patrząc na posty o Misiewiczach PO chciałbym odnotować trzy rzeczy:
                        - nie widzę w tym temacie wielu wyborców PO, więc nie wiem czemu one mają służyć? "Platforma to też gówno!"? Ale ja to wiem, dlatego na nich nie głosowałem. Wtedy to krytykowałem i teraz to krytykuje. Jest mi wręcz przykro, że niektórym wtedy przeszkadzało, a teraz nagle piszą, że to domena każdej partii,
                        - Ci Misiewicze z PO są lepsi od Misiewicza. Pan Misiewicz ma 27 lat, studiuje już 8 rok, w ciągu 7 poprzednich ukończył 4 semestry, z tym tempem 5-letnie studia zajmą mu 17,5 roku. Z jego CV nie miałby czego szukać w korporacji (polecam mój wpis o zatrudnieniu!). Dla przykładu Siemioniak skończył Handel Zagraniczny na SGH. Czy z PiSu Krupiński (były prezes PZU), który za poprzednich rządów PiS, w wieku 25 lat, był sekretarzem stanu jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kształcił się także w zakresie ekonomii m.in. na Katolickim Uniwersytecie w Leuven. Ukończył program MBA na Columbia University Graduate School of Business, studiował także na Uniwersytecie Harvarda,
                        - Oczywiście do tego jak wyżej: ani Siemioniak, ani Krupiński, ani Misiewicz nie powinni znaleźć się tak wysoko w tak młodym wieku. Różnica jest między nimi taka, że Siemioniak czy Kurdupski mogliby robić karierę w korporacji, a Misiewicz ze swoimi papierami, mógłby im co najwyżej odkurzać pokój.

I na deser:
                        Pojawiają się absurdalne tezy, że to wszystko po to, aby zniszczyć AM, bo walczy z komuną. Ze złodziejami walczy Kamiński? Czy stwarza on problem PiSowi? A teraz najlepsze. Zbigniew Ziobro, który walczy z reformą sądownictwa, miejsca chyba bardziej zabetonowanego niż wojsko, miejsca gdzie czerwone siły były nietykalne nawet jak rządził PiS. Ten właśnie Zbigniew Ziobro jest drugim najlepiej ocenianym ministrem, zaraz po babce co dała ludziom 500+. Można? Można.
                        Na jakiego ***** mieszasz w ten spór inne osoby ?
                        Sugerujesz, że dziś Brudziński, Kaczyński i Mort walą ze szczęścia gorzałę, bo udupiono BM ?

I teraz clou programu - bardzo się cieszę, że odniosłeś się do terminu Polactwo - bo właśnie on w najlepszy sposób opisuje co się wyprawiało odnośnie Misiewicza chociażby w tym temacie.
                        Nie mam zamiaru wchodzić w jakieś spory o tym czy BM to idiota, czy też może postać wybitna, skupie się tylko na mechanizmie który doprowadził do jego końca.

Macierewicz to postać było nie było kontrowersyjna, bezkompromisowa (jak chociażby pokazał case Misiewicza) i nie pierdoląca się w tańcu. Jako taki od zawsze jest na celowniku wiadomych sił, skoro ataki na niego do tej pory mu nie zaszkodziły to zaczęto szukać tematu do wykręcenia afery komuś z jego środowiska. Padło na BM bo jest to gość młody - kompletnie niedoświadczony jeżeli idzie o walkę na pierwszej linii frontu.
                        Kilka gaf, jakichś wpadek medialnych i mechanizm zaczął działać.
                        Wystarczyło tylko uruchomić kilka klisz socjologiczno-psychologicznych i zrobił się temat ogólnonarodowy.
                        Tylko, że nawet Ty (chyba jako jedyny z krytyków AM/BM na tym forum używający argumentacji merytorycznej w tym wątku) nie byłeś w stanie doprecyzować co BM zrobił tak chujowego, że odbył się na nim medialny lincz.

W swoim ostatnim poście odnosisz się głównie do tego....że nie jest wykształcony. Tylko na co ma to być konkretnie argument ? Żeby być rzecznikiem prasowym to trzeba dziennikarstwo skończyć ? Ja też nie mam wyższego wykształcenia...bo miałem na to wyjebane przez x lat, a mam lepszą robotę niż BM, czyli a priori zakładasz, że się do niej nie nadaje
                        Ogólnie to jako osoba która studiowała na kilku Uniwersytetach i skończyła w sumie jeden z lepszych w Polsce, jestem WSTRZĄŚNIĘTY fetyszyzowaniem wyższego wykształcenia. Na upartego to mógłbym napisać na ten temat nawet jakąś rozprawę naukową także reasumując wykształcenie w realiach polskich nie jest praktycznie żadnym wyznacznikiem - no może oprócz tego, że komuś się chciało poświęcić swój czas na to.

Dlatego też nie będę porównywał poszczególnych osób - bo w sumie nie dotyczy tego ten wątek.

No, a deser...to z różnych względów układ który ma do rozbicia AM jest znacznie bardziej niebezpieczny niż wymiar sprawiedliwości i szczerze powiedziawszy dziwi mnie, że tego nie zauważasz - jak masz taką potrzebę to mogę napisać ocb.
                        Zaś co do tych "konkurentów" AM to...sam znam osobę z otoczenia jednej z osób które wymieniłeś (o stanowisku porównywalnym z BM) która w mojej pamięci zapisała się atakiem siekierą na swojego kolegę No, ale rozumiem, że skoro nie ma o tym w gazetach to nie wpływa to na ocenę danego ministra, a i dodatkowo X ma wyższe wykształcenie więc w ogóle nie ma tematu można, można
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Napiszę coś niepopularnego. Tak dla wyważenia głosu "prosto z apteki do armii!"

Warto pamiętać, że Misiewicz przez dekadę był blisko przy Macierewiczu. Na temat poszczególnych sfer życia którymi Antoni się zajmuje/zajmował, Misiewicz nabył od szefa zapewne jakąś wiedzę. Poza tym od początku rządów PiS zajmował funkcje polityczne. Stanowisko szefa gabinetu politycznego czy rzecznika MON obiektywnie nie jest kontrowersyjna. PGZ już bardziej, aczkolwiek i tak nie polazł tam na technika składającego armaty tylko - za pierwszym razem jako osoba do władz spółki z ramienia ministra ON (politycznie) za drugim razem do "komunikacji" (tutaj też musi być koordynacja polityczna).

Przejebane ma przez PR-owe kwestie - disco w Białymstoku, medal, saluty od żołnierzy, wiek, jazda do Macdonalda, niepotrzebne pyskówki na Twitterze, pensja w tym PGZ (aczkolwiek tu media pewnie sporo pomogły) itp.

Śmiem twierdzić, że gdyby miał 40 lat (a i tak można być przygłupem co pokazuje Nowoczesna), był szczupłym Sławkiem Nowakiem, nie byłoby tych PR-owych wtop i nie byłby od Antoniego to nie byłoby 95% dymu medialnego. Dużo gorszy jest fakt jak żona posła, prosto z kasy z mięsnego idzie na dyrektora urzędu.

PS1. Oczywiście - zgadzam się, że był obciążeniem. Być może powinno to nastąpić dawno temu. I pewnie nie powinno się dawać publicznie gościowi bez wykształcenia tylu narzędzi (aczkolwiek to nie jest "prosto z apteki do polityki")

PS2. Mój główny zarzut do niego to że chyba odjebała mu sodówka z lanserką i wożeniem się, że jestem Pan ważny

PS3. Martwi i bardzo dziwi mnie to, że taki wyga jak Antoni pozwolił na te wizerunkowe wtopy. I tutaj niestety nie da się uciec od wrażenia, że powiesili pionka... który przecież wszystko zawdzięcza Antoniemu

PS4. A jeszcze bardziej martwi podejrzenie, że faktycznie jest jakieś pęknięcie JK-AM

PS5. Reasumując - w kontekście całej władzy martwi mnie to samozaoranie, które nie było konieczne. Tamci mieli afery hazardowe, stoczniowe, wały na miliony/miliardy ale w białych rękawiczkach. A Ci się nawet pierdolną limuzynami pod siedzibą PiS, żeby dzień nie upłynął bez mema, ehh
                          Ostatnio edytowany przez Kempes; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Ja też nie mam wyższego wykształcenia...bo miałem na to wyjebane przez x lat, a mam lepszą robotę niż BM, czyli a priori zakładasz, że się do niej nie nadaje
                            Ogólnie to jako osoba która studiowała na kilku Uniwersytetach i skończyła w sumie jeden z lepszych w Polsce, jestem WSTRZĄŚNIĘTY fetyszyzowaniem wyższego wykształcenia.
                            A to ciekawe, w jednym akapicie piszesz, że nie masz wyższego wykształcenia, a w drugim że skończyłeś jeden z najlepszych Uniwersytetów w Polsce.

Do reszty odniosę się później, bo mi się kabel w laptopie popsuł, a na telefonie mi się nie chce

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                              staram się, dzięki

Nie wiem tylko po co krytykujesz wszystkich tych pociotków z PO. Przecież idąc za Twoją logiką to jest normalne, że byli wypychani na intratne stanowiska. Rozumiem, że gdyby w Twoim poniższym poście AM zamienić na Tuska, a BM na Siemoniaka to nadal pod nim będziesz się mógł podpisać?

Wspomniany tutaj Marek Wieczorek też nie powinien być problemem, bo przecież jako zaufana osoba rządzących doglądał czy wszystko w porządku

No bo chyba nie chcesz powiedzieć, że stosujesz osobne standardy wobec PO i PiS?

edit: jest gdzieś dostępne nagranie z pełną wypowiedzią przed wejście, z której cytuje się poniższe zdanie?
                              Nie nie stosuje podwójnych standardów wobec PiS - PO. Tylko, że Ty albo nie wiesz o czym piszesz....albo celowo manipulujesz.

Przyrównujesz Ministra Obrony Narodowej który ma pod sobą dziś 150000 osób, z gościem któremu podlegało mhhh w sumie sam nie wiem ile osób - kilkanaście ? To przecież jakiś żart. To tak jakbyś porównał menadżera stacji benzynowej do prezesa Orlenu.

I teraz najważniejsze - i piszę to ze swojego życiowego doświadczenia, jako osoba która zarządzała-zarządza jakimiś tam projektami.
                              W ostatecznym rozrachunku jedyną rzeczą jaka ma jakiekolwiek znaczenie jest EFEKT KOŃCOWY. Także JMucha była chujowym ministrem sportu nie dlatego, że nie była po AWF i zatrudniła fryzjera, tylko dlatego bo nie umiała zarządzać tym najłatwiejszym do obrobienia ministerstwem.
                              TSiemioniak nie dlatego był średnim ministrem Obrony Narodowej bo nigdy w życiu "uczciwie nie pracował" tylko dlatego JA GO OCENIAM przeciętnie
                              - bo był znacznie lepszym ministrem niż totalna katastrofa BKlich
                              - chciał dobrze
                              - miał merytorycznie średnio-dobrych - ale w dużej mierze nieuczciwych współpracowników
                              AMacierewicz jest bardzo dobrym Ministrem Obrony Narodowej nie dlatego, że zatrudnił wybitnego BMisiewicza, tylko dlatego, że w konkretnych tematach robi dużo dobrego.

Chcesz porozmawiać o konkretach - proszę bardzo tylko najpierw wymień dlaczego uważasz go za słabego Ministra.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                                A to ciekawe, w jednym akapicie piszesz, że nie masz wyższego wykształcenia, a w drugim że skończyłeś jeden z najlepszych Uniwersytetów w Polsce.

Do reszty odniosę się później, bo mi się kabel w laptopie popsuł, a na telefonie mi się nie chce
                                Słowo absolutorium coś Ci mówi ?
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X