Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jaka jest sankcja karna za oddanie salutu osobie która nie należy do tego grona ?
    Czy jest to wina Misiewicza, że ktoś mu oddaje honory nie zgodnie z regulaminem ?
    Czy każde złamanie regulaminu w WP jest wałkowane w mediach x dni ?
    Czy Misiewicz jest jedyną osobą której oddano honory niezgodnie z regulaminem ?
    Nie wiem czyją inicjatywą był pomysł oddawania honorów, ale przede wszystkim Misiewicz nie powinien znajdować się w takich sytuacjach, żeby zwracać się do żołnierzy "czołem żołnierze". Jako kto niby on to robi? Rzecznik MON? Nieformalny nadsekretarz stanu? Wchodząc w buty kogoś kim nie jest i przyjmując nienależne mu honory i medale sam stawia się pod ostrzałem i obwinianie wszystkich wokoło nie zmieni faktu, że zabawa w ministra nie powinna mieć miejsca.

na to, by oficerowie meldowali się temu młodemu człowiekowi czy tytułowali go ministrem, nie może być zgody - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński o rzeczniku MON Bartłomieju Misiewiczu w wywiadzie dla "Do Rzeczy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      Foxx - nie wiem czemu wrzucasz ten filmik jeszcze raz jeśli wczoraj już odpowiedziałem na twój komentarz z linkiem i dokładnym cytatem. Jak widać oprócz udzielania 1916% poparcia czytasz raczej pobieżnie.
      Po prostu dotrzymuję słowa, a Ty link wrzuciłeś w taki sposób, że bez najechania na fragment cytatu z Ziemkiewicza na moim sprzęcie nie podświetlał się jako tekst podlinkowany i nie podałeś czasu, w którym omawiany fragment dyskusji się toczy. Skoro nalegasz -

W komentarzu odniosłem się do "streszczenia", a nie jednego cytatu, który nie był ani pointą dot. wątku Macierewicza, ani tym bardziej szerszego tematu, którego ten wątek był niewielką częścią i który dotyczył stołkowej karuzeli związanej z walkami frakcyjnymi w obozie rządzącym. Temat zaczyna się w momencie 21:17 (sam czasu nie wskazałeś) od wątku Macierewicza, o którym sam RAZ mówi, że "jest niezręczny do rozmowy, bo niewiele wiemy", od czego płynnie przechodzi do faktu, że to jedna z wielu walk, która "pod tym przysłowiowym dywanem się toczy w sferach rządzących". W samej dyskusji jako najistotniejszy konflikt została wymieniona kompetencyjna rywalizacja między Macierewiczem a Kamińskim o nadzór nad SKW. No i nie zakończyłeś przytaczanej przez siebie części wypowiedzi Ziemkiewicza "... takie jest moje rozeznanie, jeżeli chodzi o te wewnętrzne konflikty w PiS-ie". Pointę do samego wątku Macierewicza dał Płużański tekstem (czas 31:16) "... ja bym nie demonizował tego wszystkiego, żebyśmy nie zrobili takiego politycznego magla, bo oczywiście są różne frakcje, koterie, prawda, ludzie którzy się nie lubia/zwalczają ale chyba podstawowym pytaniem jest to czy to jakoś wpływa na naszą sytuację, czy to szkodzi Polsce (...)". Po czym po właśnie takim a nie innym pytaniu Ziemkiewicz wraca do przewijającego się wcześniej motywu niespodziewanego wywalenia ze stołka prezesa PZU - Krupińskiego.

Jednym słowem:

- zmanipulowałeś przebieg całej rozmowy, a okazuje się, że kwestia walk frakcyjnych jako ogólnego zjawiska została tam przedstawiona dokładnie w sposób, który nakreślił TNTP, a nie jako "wszyscy na Macierewicza"

- zmanipulowałeś cytat z Ziemkiewicza, którego "rozeznanie" dot. tego, co się dzieje na zapleczu PiS może pochodzić głównie od kolegów z "GaPola", którzy akurat stanowią "oblężoną twierdzę" również w kwestii Macierewicza. Wczoraj w TVP.INFO Gargas pozwoliła sobie nawet na krytykę Dudy za listy otwarte.

- no i ta należąca do Płużańskiego, a nie RAZ-a pointa o maglu politycznym nawiązująca do kwestii samego Ziemkiewicza, że o tej sprawie "niewiele wiemy"

- w dyskusji nie został wymieniony przedstawiony przez Ciebie "szereg spraw i konfliktów", tylko kwestia Misiewicza (głównie jako wizerunkowa, przy której "Macierewicz jest nieustępliwy" - RAZ), niejasności wobec opóźnień przy kontraktach na nowy sprzęt, napięcia między Pałacem Prezydenckim a MON oraz brak działań po deklaracji dot. degradacji Jaruzela i Kiszczaka. Cała część charakterologiczna była w zupełnie innym tonie. No i nie została podważona jakość zarządzania MON.

Dlatego reakcją na takie coś mogło być tylko poparcie 1916% udzielone przy okazji "przechodzenia z tragarzami". Nie dość, że nie byłeś w stanie podjąć merytorycznej polemiki z TNTP, to jeszcze treść programu, który "przytoczyłeś" jako przykład poparcia dla prezentowanych własnych poglądów w sposób podsumowany wyżej sytuację tę dopełnia.

Pierwotnie chciałem wrzucić sam filmik, żeby zainteresowani sami porównali "streszczenie" z zawartością. Skoro jednak o to pytasz i to w taki sposób - proszę bardzo

PS Tymczasem:
      http://www.defence24.pl/568523,zpp-p...s-modernizacji
      Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        Jest mi bardzo smutno z tego powodu, że muszę się z Tobą zgodzć
        W takim razie łączę się w smutku

Jako okrutnik, który zyskał już łatkę platforociarza, platformersa, ZSL-owca i innych czortow, uprzejmie donosze, ze mimo iz niewiele laczylo mnie z tymi etykietkami to plyniecie pod prad nie jest latwe i przyjemne

Komentarz

• Jako, że z dużym szokiem zauważyłem pełen wycinków wpis Foxxa, postanowiłem przepisać rozmowę, wyciąłem kilka nieistotnych wątków [Foxxie uzupełnij jak uważasz, że jest tam coś wartościowego, możesz również dodać poprawki jeśli coś źle przepisałem]

RAZ: €žTo jest temat niezręczny do rozmowy, bo niewiele wiemy na ten temat. Jest w dodatku śliski, bo dotyczy kłopotów, które ma PiS, ale ono ewidentnie ma kłopoty. Zastanawiam się czy nie ująć sprawy żartem i nie zacząć od złożenia gratulacji Robertowi Górskiemu, że uchem prezesa udało się Pana Prezydenta wkurzyć na tyle, że w końcu postanowił pokazać, że nie jest tylko takim gościem co siedzi za drzwiami i Pani Basia go nie dopuszcza tylko sam może (..)

Płużański: "€žmało wiemy" & opowieści o różnicach między Dudą i AM, nudy.

Gierej: Co do Antoniego Macierewicza. Wydaje się, że tak naprawdę jego aktywność ostatnimi czasy jest pochodną tego, że po prostu ma kłopoty wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, bo przypomnijmy wiele rzeczy. Po pierwsze Bartłomiej Misiewicz. Po drugie przetargi na uzbrojenie, które jest w dalszym ciągu nie dostarczone. Dalej katastrofa smoleńska. Dla mnie dziwaczny wniosek w sprawie ścigania Donalda Tuska, kiedy w podobnej sprawie chyba nawet Wojciech Wybranowski pisał o tym, że przecież te sprawy już są w prokuraturze. Nagle wielkie ŁAŁ kolejny wniosek do prokuratury w sprawie DT. I teraz tak ja się zastanawiam oczywiście nie wszystko wiemy. [Wtrącenie Płużańskiego: zapowiedź degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka też prawda wielkie słowa i nic za tym nie poszło]. Nie wiemy jaki jest standing w środku, w tym najtrwalszym jądrze PiSu, ale te rzeczy po prostu odkładają się na osi czasu i ta góra rośnie. I ja tylko dodam tylko jeszcze jeden konflikt, który jest od dawien dawna. Mówię tu o bardzo odważnym konflikcie AM z MK, który powiedział wprost, że chce mieć wszystkie służby w jednym miejscu, a AM jako wytrwany ścigający WSI chce mieć własne WSI czy tam SKW czy cokolwiek tam jest. [RAZ: Chce mieć służby u siebie.] I teraz ta wojna toczy się na wielu płaszczyznach, bo AM obstawiał swoich ludzi w SP, nie tylko tych które jemu podlegały. O to też jest konflikt. [Wątek PZU nie związany z tematem + rekonstrukcja rządu]

Świetlik dalej:
          Jeśli chodzi o AM przypomina mi się taka, krótko mówiąc negocjacje z nim, przypomina mi się historia, którą opowiadał mi Aleksander Szczygło, krótko po tym jak został, czy jakiś czas po tym jak został ministrem MON. I wiadomo jego poprzednik RS średnio sobie układał ze swoim kolegą ministrem i likwidatorem WSI relacje. AS mówił, że ma znakomite relacje ponieważ Macierewicz mówił, że chciałby porozmawiać o tym czym się zajmuje. A Szczygło mówił: nie, nie proszę robić swoje. Niech każdy z nas robi swoje. Dzięki temu mają doskonałe relacje [w tle słychać śmiech redaktorów]. To jest właściwie, zdaje się jedyna metoda, bo rzeczywiście to jest skrajnie bezkompromisowy i też ja myślę, że politycznie agresywny gracz [Gierej wtrąca: nie znoszący sprzeciwu] [RAZ: znowu lecimy uchem prezesa] I używający zawsze takich kategorii mocnych. Natomiast to, że dochodzi do konfliktów w aparacie władzy to jest normalne. Kaczyński zawsze w ten sposób rozgrywał swoich. To że są napięcia na linii Duda Macierewicz [RAZ: Gdyby frakcje się nie kłóciły to prezes nie był im niezbędny, wątek o JK] Frakcje się zawsze kłócą to jest normalne [o PO, ogólnie o PiS, znowu o PO]

RAZ: Ja was pogodzę czy dużo jest frakcji w PiSie czy mało, ja myślę, że frakcji generalnie jest dużo, ale wszystkie poza jedną są zjednoczone mianowicie niechęcią do Antoniego Macierewicza. Takie jest moje rozeznanie jeśli chodzi o wewnętrzne konflikty w PiSie. To rzeczywiście szef obrony narodowej jest przez wszystkich pozostałych postrzegany jako zagrożenie.
          Świetlik: Jeśli tak jest to JK za żadne skarby nie zdecyduje się na zmianę na tym stanowisku.

Płużański: Trudno sobie wyobrazić PiSu bez AM. <Opowieść o poparciu wyborców.> Ja bym tego tak nie demonizował wszystkiego, żebyśmy nie zrobili z tego jakiegoś politycznego magla, bo oczywiście są frakcje, koterie, ludzie, którzy się nie lubią zwalczają, ale podstawowym pytaniem jest czy to jakoś wpływa na naszą sytuację, czy to szkodzi Polsce, ja nie zauważam tego momentu, żeby to specjalnie [RAZ: Przepraszam Tadeuszu, jeśli mamy taki numer [tutaj o PZU i JK]

Świetlik: Wyobrażacie sobie, że jakiś dobry specjalista nie zostaje szefem GPW z bogatym CV ponieważ rzekomo ma jakieś braki w wykształceniu oraz doświadczeniu. No spójrzmy kto zostaje prezesami rozmaitych instytucji i tam jest akurat facet, który jest specjalistą i zarzut jest jakiś taki formalnych braków

RAZ: o PZU, GIerej o PZU [Swoją drogą troszkę nie znał sytuacji, ale mniejsza o to], Świetlik o PZU, RAZ & Gierej & Świetlik o SP

RAZ: Tylko przypomnę, że ludzie głosowali na PiS nie po to, żeby było tak jak było, nie będziemy gorsi, tylko jednak zapowiadał pewne zmiany i to dobre.

Niech każdy oceni na własny rozum

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Dlatego reakcją na takie coś mogło być tylko poparcie 1916% udzielone przy okazji "przechodzenia z tragarzami". Nie dość, że nie byłeś w stanie podjąć merytorycznej polemiki z TNTP, to jeszcze treść programu, który "przytoczyłeś" jako przykład poparcia dla prezentowanych własnych poglądów w sposób podsumowany wyżej sytuację tę dopełnia
          Ja zbyt wiele merytoryczności nie zauważyłem i właśnie z tego powodu nie odpisałem oraz ze zwykłego smutku, że można bronić pewnych spraw i cenić sobie interes partyjny nad interesem społecznym.
          Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

• Nie mam nic do dodania poza tym, że w takim stopniu "przepisałeś" (bez "wycinków" ), jak wcześniej "streściłeś". Jasna sprawa, że każdy oceni to samodzielnie.

I 1916% poparcia dla TNTP po raz kolejny. Walkower to walkower (wobec niego). Dopuszczalne w sporcie. Moim zdaniem żaden z nas niczego nowego z tego wszystkiego nie wyciśnie, a osoby postronne mają dość materiału, by wyrobić sobie własne zdanie zarówno w kwestii (braku) polemiki z niewygodnymi ("niemerytorycznymi") opiniami, jak i "cytowania" Ziemkiewicza, w którego programie akurat zauważyłeś wątki "merytoryczne". których tam nie było. Ale dla odmiany były potwierdzające te niewygodne opinie...

No problemo
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              to jest jeden z najgorszych tekstów dotyczących wojska jaki kiedykolwiek czytałem, autor pewnikiem jedyna styczność jaka miał z wojskami pancernymi to poprzez grę w World of Tank. Ten tekst jest tak słaby i śmieszny, ze nawet nie chce mi sie prostować tych bzdur, bo bym musiał praktycznie odnosić sie do każdego zdania
              Mógłbyś jednak się odnieść? jestem laikem w tematyce, a sam tekst wydaje się spójny i logiczny. Chciałbym mieć inne spojrzenie na sprawę.
              Dzięki.

Komentarz

• Nie jestem TNTP, ale odpowiedź padła - myślę dość konkretna -

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Ja rozumiem, że korwiniści od zawsze bardziej najeżdżali na PiS, niż na PO, ale autorowi tej "analizy" - podobnie zresztą jak części "znikniętych" generałów (co jest najlepszym dowodem na słuszność ich "zniknięcia") - trochę umknęła różnica w sposobie prowadzenia wojny między Łukiem Kurskim (sierpień 1943), a np. Donbasem (czerwiec-wrzesień 2014). Tekst "pragmatycznych" wolnościowców o jakiejś polskiej dywizji, której Rosjanie mieliby się bać i to "najbardziej" to już wyższy poziom abstrakcji.

Łuk Kurski:
                http://dziwnawojna.pl/luk-kurski-naj...ncerna-swiata/

Rosyjskie wnioski ze sposobu prowadzenia wojny w Donbasie i Gruzji:
                http://www.defence24.pl/531939,ciezk...uzji-i-donbasu

Restrukturyzacja ukraińskiej armii w 2016 po wyciągnięciu wniosków z wojny w Donbasie oraz manewry m.in. "pod rosyjskimi lufami":
                http://foxx-news.blogspot.com/2016/1...msw-i-mon.html

Pozostaje kwestia, jak to u nas organizują logistycznie, ale o tym mamy wiedzę głównie gazetową.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  Nie jestem TNTP, ale odpowiedź padła - myślę dość konkretna -
                  Się pisze
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Nie jestem TNTP, ale odpowiedź padła - myślę dość konkretna -
                    Aż za konkretna bo nie jestem wyciągnąć wniosków jak się to ma do naszych roszad.

Komentarz

• Zamieszczone przez Sokol Zobacz posta
                      Aż za konkretna bo nie jestem wyciągnąć wniosków jak się to ma do naszych roszad.
                      Na to już nic nie poradzę. Mamy "spójny i logiczny" tekst o polskiej dywizji pancernej, której "najbardziej boją się Rosjanie ( ) w zestawieniu z wnioskami i działaniami wynikającymi z realnych dzisiejszych działań wojennych obu walczących stron (Rosja, Ukraina). Zero dywizji pancernych - mieszane grupy batalionowe.

Komentarz

• Zamieszczone przez Sokol Zobacz posta
                        Mógłbyś jednak się odnieść? jestem laikem w tematyce, a sam tekst wydaje się spójny i logiczny. Chciałbym mieć inne spojrzenie na sprawę.
                        Dzięki.
                        W oczekiwaniu na odpowiedź TNTP podrzucam ten tekst:

http://www.defence24.pl/541422,leopa...-koldry-opinia

Dość obiektywnie opisane co i jak

Komentarz

• To po co pchać dywizje pancerne bliżej 'frontu' już teraz?

Komentarz

• A kto pcha dywizje?

Komentarz

• A jak się ma to przesunięcie do tekstów o UKR nadal nie wiem. Foxx wiem, że lubisz gierki słowne ale naprawdę w tematyce jestem laikiem i chciałem TNTP dowiedzieć, czemu ten tekst jest kiepski żeby mieć inne spojrzenie. W przepychanki batalionowo-dywizjowe mnie nie wciągniesz

A teraz czytam dalej tekst od Somebody.

Komentarz

• Zasadniczo kolego, tekst z którego wynika, że niepodpisany imieniem i nazwiskiem autor sprzed swojego monitora orzeka co kieruje Macierewiczem nie jest spójny i logiczny. Z definicji. To nie są poprawne wnioski, a jeśli wnioski są naciągane, to wypada sprawdzić też założenia. O tym, że założenia autora są błędne pisał Foxx, a na poparcie tego wstawiał linki.

Podobnie jak wszystkie inne (wnioskując po samych nagłówkach, ale to się sprawdza) jakie przejrzałem na tym gównianym portalu, tekst nie ma charakteru analizy, za to ma charakter propagandy, co można poznać po odwoływaniu się do emocji czytelnika ("jedyna jednostka jakiej bali się Rosjanie", "załogi zostaną zaskoczone z opuszczonymi gaciami", "Macierewicz nie ma odwagi czegoś tam powiedzieć"). Nie należy się dawać podchodzić w taki tani sposób. Niezależnie czy się działania Macierewicza w ogólności popiera czy neguje.
                                Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
                                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                                -------------
                                Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X