Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Niejaki Kapitan Pstrag na TT:

Szkola PiS, wojsko Macierewicza, budzet Morawieckiego.

Ale obozy polskie.

Oto media IIIRP.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Komentarz

• W całym ub.r. Agora zanotowała wzrost przychodów o 0,8 proc. i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto w 2015 roku). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...16-ile-zarabia
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Ojej, czasem mam wrażenie że co by nie zmienić, i tak będzie to samo.

GWN-1000

Komentarz

• Ponieważ ***** drzewa.
          Rafal Zurowski @Zurowski_Rafal

Może do imprezy pt."LM" nie pasujemy, ale z tego piłkarskiego,eleganckiego balu, zrobiliśmy tzw. "Szampan, basen i machanie kutassem". Lubię.

Komentarz

• Trzeba było kupić ten teren to byś decydował co tam się "je.bie" a co nie.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Taka ciekawostka zapostowana przez pana Michalkiewicza:
              Zamieszczone przez Wolność 24
              Gdyby kibice klubów piłkarskich wybierali parlament, w Sejmie znalazły by się Kukiz’15, Wolność (Janusza Korwinn-Mikkego) i Ruch Narodowy.

Jakie poglądy polityczne mają kibice? Przeważa przekonanie, że prawicowe. Ale nikt tego bliżej nie badał. Zrobiła to dopiero poznańska pracownia analiz sportowych Sport Analytics.

Badania przeprowadzono w lutym tego roku na próbie 1508 osób i byli wśród nich kibice wszystkich klubów ekstraklasy.

Ugrupowanie Kukiz’15 w całym kraju popiera najwięcej, bo 22 % kibiców piłkarskich.

Poparcie dla Ruchu Narodowego jest bardzo duże na wschodzie Polski. Przykładem Jagiellonia Białystok.

A kibice Lecha Poznań popierają partię Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

Rządzące Prawo i Sprawiedliwość ma 13,3 procent poparcia.

Platforma Obywatelska ma 4,9 procent.

Wybory polityczne kibiców piłkarskich w skali kraju w procentach

Kukiz’15 – 24 %

Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 19 %

Ruch Narodowy – 16,5 %

Prawo i Sprawiedliwość – 13,3 %

Platforma Obywatelska – 4,9 %

Nowoczesna – 4,2 %

Razem – 1 %

SLD – 0,9 %

Prawica RP – 0,8 %

Kongres Nowej Prawicy – 0,5 %

PSL – 0,4 %

Twój Ruch – 0,3 %

Unia Europejskich Demokratów – 0,1 %

Zieloni – 0,1 %

Inne – 1,9 %

Nie wiem – 5,4 %

Nie głosuję – %

Kukiz’15 największe poparcie ma wśród kibiców Jagiellonii Białystok – 34 %, Pogoni Szczecin – 25,5 % i Legii Warszawa – 24 %.

Najwyższe poparcie dla partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego jest wśród fanów Wisły Płock – aż 38,5 procent.

Platforma Obywatelska najwięcej zwolenników znalazła wśród kibiców Arki Gdynia – 13,5 procent.

Prawo i Sprawiedliwość – ma duże poparcie na Śląsku. Piast Gliwice – 25 % i Ruchu Chorzów – 18,6 %. Kibice Ruchu popierają także Nowoczesną – 11,6 %

SLD największe poparcie ma wśród kibiców Piasta Gliwice – 6,2 procent.

Ruch Narodowy zdecydowanie najpopularniejszy jest wśród kibiców klubów ze wschodu kraju. U kibiców Górnika Łęczna ma aż 45,5 % poparcia. Wśród fanów Jagiellonii Białystok wynosi ono 27,3 %, Korony Kielce – 41,1 %. Poparcie dla narodowców wśród kibiców wszędzie jest wysokie, ale są wyjątki. Wśród kibiców Ruchu Chorzów wynosi jedynie 7 %, wśród fanów Lecha Poznań – 14,6 %, Arki Gdynia – 11,5 %, a Legii Warszawa – 15,3 %.

Zupełnie osobne preferencje mają kibice Lecha Poznań

Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 22,9 procent

Kukiz’15 – 17,2 %

Ruch Narodowy – 14,6 %

Prawo i Sprawiedliwość – 13,4 %

Nowoczesna – 7,6 %

Platforma Obywatelska – 7,0 %

Razem – 1,9 %

Prawica RP – 1,3 %

SLD – 1,3 %

Inny komitet – 1,3 %

Nie głosuję i nie wiem
              – 10,2 %

Preferencje wyborcze kibiców Legii Warszawa

Kukiz’15 – 24 %

Ruch Narodowy – 15,3 %

Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 14,0 %

Prawo i Sprawiedliwość – 12 %

Nowoczesna
              – 8,7 %

Platforma Obywatelska – 5,3 %

Razem – 1,3 %

SLD – 0,7 %

Inny komitet – 4,5 %

Preferencje wyborcze kibiców Wisły Kraków

Kukiz’15 – 22,7 %

Wolność Janusza Korwin-Mikkego – 20 %

Prawo i Sprawiedliwość
              – 14 %

Ruch Narodowy – 12 %

Platforma Obywatelska – 8,7 %

Nowoczesna – 6,7 %

Razem – 0,7 %

SLD – 0,7 %

Inny komitet – 1,9 %

Nie głosuję – 13,4 %

Badania łamią stereotypy. Powszechne przekonanie było takie, że wśród kibiców klubów piłkarskich dominują narodowcy. Tymczasem wygrywa nieokreślony ideowo Kukiz’15. Choć nie można wykluczyć, że kibice o narodowych przekonaniach wskazują na to ugrupowanie, bo są tam przedstawiciele narodowców. Poza tym ta nieokreśloność Kukiz’15, gdzie prezentowane jest dość szerokie spektrum poglądów powoduje, że swoje poglądy odnajdują tam kibice o takim samym spektrum, co przekłada się na szerokie poparcie.
              Drugiem miejsce partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego także zaskakuje o tyle, że partia ta nie jest reprezentowana w Sejmie (w odróżnieniu od chociażby Kukiz’15), w sondażach wypada blado a i jej aktywność od pewnego czasu jest niewielka. Być może kibicom wystarcza sam lider ugrupowania i to, że ,,jeździ on po lewakach”.
              Trzecie miejsce Ruchu Narodowego jest zaskoczeniem, bo w powszechnej opinii oni powinni dominować ale to błędne wrażenie bierze się stąd, że kibice o narodowych przekonaniach, choć nie tak liczni, narzucają swój styl i narrację, choćby oprawach z elementami narodowymi czy politycznymi. Gdyby badanie przeprowadzić wśród kibiców ,,Żylety” wynik zapewne były całkiem inny.
              Słabo wypadła partia rządząca PiS, o tyle to dziwne, że nieraz starała się przypodobać kibicom, robiąc z nich patriotów i broniąc przed domniemanymi czy prawdziwymi szykanami za czasów PO.
              Zwraca także uwagę, że w Polsce nie ma klubów, których kibice prezentowali by poglądy lewackie, co jest spotykane w Europie.
              Ogólnie – kibice naszych klubów mają poglądy prawicowe, choć niekoniecznie narodowe. Centrum jest reprezentowane w sposób umiarkowany. Zupełnie marginalne są poglądy lewicowe.
              http://wolnosc24.pl/2017/02/18/w-sej...ekawe-badania/

1) Na taki skład parlamentu bym sie nie obraził
              2) Widać, że forumkowe ankiety poparcia politycznego nie są, jak widać, do końca miododajne.

Komentarz

• Wiesz, i te badanie nie do końca musi być miarodajne. Jak każdy sondaż.

Narodowcy najwięcej: Górnik Łęczna, Korona i Jagiellonia (te 2 ostatnie mnie nie dziwą).

Komentarz

• Antek 20 lutego odpala nowy przetarg na śmigłowce. Wcześniej mieliśmy mieć 50 maszyn za 13 mld i offset gdzie ta kasa miała wrócić w inwestycjach. Teraz mamy 16 maszyn. Ciekawe jak będzie finansowo i co powie Moraś.

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                    Antek 20 lutego odpala nowy przetarg na śmigłowce. Wcześniej mieliśmy mieć 50 maszyn za 13 mld i offset gdzie ta kasa miała wrócić w inwestycjach. Teraz mamy 16 maszyn. Ciekawe jak będzie finansowo i co powie Moraś.
                    Cóż, porównajmy powyższy tekst ze stanem faktycznym.

W najbliższy poniedziałek ogłoszony ma zostać przetarg na zakup 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych, ale Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje już kolejne postępowanie, tym razem na zakup śmigłowców stricte transportowych - poinformował w niedzielę wiceszef MON Bartosz Kownacki w audycji "Śniadanie w Radiu Zet".

(...) Wiceminister sprecyzował, że w przetargu, który zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek chodzi o 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych. Kownacki przypomniał, że poprzedni przetarg na zakup śmigłowców Caracal nie doszedł do skutku.

"Gdyby tamten przetarg był dobrze ułożony i gdyby tamten przetarg był konkurencyjny, gdybyśmy negocjowali nie tylko z firmą Airbus, ale również z innymi dostawcami, to być może to postępowanie nie zakończyłoby się tak, jak się zakończyło. Każdy kto prowadził jakiś interes w życiu wie, że jak ma jednego dostawcę to negocjacje z nim będą bardzo, bardzo trudne i takimi się okazały" - powiedział wiceszef MON.

"Problem tamtego postępowania polegał na tym, że wrzucono do jednego worka śmigłowce tanie i śmigłowce drogie. (...) Później przez lata byśmy przepłacali za kupowanie zwykłych śmigłowców transportowych, które są z założenia dużo tańsze od śmigłowców specjalistycznych" - dodał.

Wiceminister wyjaśnił, ze teraz resort obrony przyjął przy ogłaszaniu przetargów na śmigłowce zupełnie inną filozofię polegająca na tym, że oddzielnie ogłoszony będzie przetarg na śmigłowce specjalistyczne, a oddzielnie na śmigłowce transportowe.
                    Kownacki powiedział, że obecnie w Europie działają trzy firmy dysponujące śmigłowcami, które chce kupić polska armia. Są to należące do włoskiego koncernu Leonardo PZL Świdnik, do amerykańskiego Lockheed Martin PZL Mielec oraz Airbus Helicopters.
                    http://fakty.interia.pl/polska/news-...ce,nId,2354878

Naprawdę nie wiem, czemu ma służyć "Muppet Show" akurat w temacie o polityce
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Foxxie, ja się w przetarg na śmigłowce nie wtrącam, bo się na nich nie znam. Ale już offset mnie interesuje, bo to realna kasa idąca w gospodarkę, nie wspominając o technologii.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        Trzeba było kupić ten teren to byś decydował co tam się "je.bie" a co nie.
                        A w czymś ci ta miejska zieleń przeszkadza? Lepszy jest trawnik (sralnik) z petuniami niż drzewka i krzewy? Albo może buda z kebabem + jebutny baner reklamowy?

Komentarz

• Ależ mnie w niczym nie przeszkadza zieleń ani brak zieleni. Ale w cywilizacji do jakiej chętnie odwołuje się każdy patriota czyli łacińskiej to właściciel działki decyduje czy ma tam być buda z kebabem i baner reklamowy czy zieleń. A jak ktoś uważa że właściciel nie ma prawa o tym decydować to polecam się wyprowadzić na jakiś squat i tam znajdzie podobnie myślących kolegów
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                            Foxxie, ja się w przetarg na śmigłowce nie wtrącam, bo się na nich nie znam. Ale już offset mnie interesuje, bo to realna kasa idąca w gospodarkę, nie wspominając o technologii.
                            Skoro tak. w Twoim poprzednim poście zabrakło informacji, że Airbus w trakcie roku negocjacji nie był w stanie przedstawić precyzyjnej oferty offsetowej w sytuacji, gdy zgodnie z ustawą offsetową wartość oferty powinna co najmniej dorównywać wysokości kontraktu.

Mimo rozmaitych wypowiedzi Francuzów np. o rzekomej liczbie tysięcy nowych miejsc pracy jakie miały powstać w wyniku tego kontraktu... nie byli w stanie wskazać dokumentów ofertowych zawierających takie dane.
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Ależ mnie w niczym nie przeszkadza zieleń ani brak zieleni. Ale w cywilizacji do jakiej chętnie odwołuje się każdy patriota czyli łacińskiej to właściciel działki decyduje czy ma tam być buda z kebabem i baner reklamowy czy zieleń. A jak ktoś uważa że właściciel nie ma prawa o tym decydować to polecam się wyprowadzić na jakiś squat i tam znajdzie podobnie myślących kolegów
                              Widzę, że prezentujesz ultraliberalne poglądy w stylu amerykańskim. Na naszym podwórku prezentowane przez JKM. Ja jednakże nie jestem aż taki róbta co chceta. Nie uważam, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jak i rola władz w kształtowaniu ładu przestrzennego/spolcznego był niepatriotycznym wymysłem squatersów.

Idąc dalej twoim tokiem rozumowania:
                              - Jak na tej MOJEJ działce będę chciał posadzić marihuanę, otworzyć bimbrownię/burdel czy składowisko odpadów to niepatriotyczny squaterski rząd mi tego zabroni.
                              - Jak na tej MOJEJ działce będę chciał otworzyć inny biznes i zatrudniać ludzi za 5 zyli za godzinę to niepatriotyczny squaterski rząd będzie mi mówił: 13 zyli za godzinę minimum.

Rozumiem też, że jak legalni właściciele Legii tj. ITI nie chcieli wpuszczać określone osoby na mecze SWOJEJ drużyny to Ty po łacińsku w pełni ich popierałeś. A ja jak ten niepatriotyczny squaters stałem pod Torwarem czy na Wiertniczej razem z innymi niepatriotycznymi squatersami. Zgadza się? Tak to widzisz?

Komentarz

• Człowieku ja nie mam czasu tłumaczyć ludziom bez wyobraźni i perspektywy na czym polega coś tak ultraliberalnego jak prawo własności albo jaka jest różnica między uznaniem czyjegoś prawa do rozporządzenia własnością a popieraniem właściciela. Kto Ci wmówił że wiesz lepiej co ma się znajdować przed jebanym urzędem gminy? Jesli jesteś takim tytanem intelektu ze Twoje zdanie jest bezapelacyjnie sluszne to wykorzystaj swój intelekt do zrobienia hajsu, kup ten teren i będziesz mógł tam zorganizować ogród w stylu starocerkiewnosłowiańskim.
                                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X