Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • @hasor
  To nie obraza lecz zwykłe stwierdzenie faktów. Rozumiem że gdyby powiedział coś w podobnym tonie którychś z posłów PiS, to według ciebie nie byłoby w tym nic zdrożnego.

  Gorszy w tym sensie oznacza zdegenerowany socjalem, natomiast słowo kloszard z pewnością nie jest obraźliwe, bo opisuje człowieka bezdomnego posiadającego klasę, w przeciwieństwie do żula.

  Komentarz


  • Rozmowy na temat bezpieczeństwa i idei Trójmorza z politykami z otoczenia prezydenta USA Donalda Trumpa, a także dotyczące niestałego członkostwa Polski w RB ONZ zaplanowano podczas wizyty prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie i Nowym Jorku w dniach 2-4 lutego.

   Szczerski poinformował w poniedziałek PAP, że w Waszyngtonie spotka się z republikańskimi politykami z otoczenia prezydenta USA Donalda Trumpa. Zapowiedział, że jednym z dwóch filarów tych rozmów będą kwestie dwustronne polsko-amerykańskie, w tym bezpieczeństwo i NATO.

   "Poza rozmowami o relacjach dwustronnych celem wizyty jest także promowanie inicjatywy Trójmorza i zainteresowanie środowiska waszyngtońskiego, nowej administracji tą koncepcją oraz lipcowym szczytem Trójmorza we Wrocławiu" - dodał Szczerski. Jak zaznaczył, dlatego podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych spotka się także think tankami oraz amerykańskimi mediami.

   Pod koniec sierpnia ub. roku w Dubrowniku, podczas forum państw Trójmorza (Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego) przedstawiciele 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej przyjęło wspólną deklarację dotyczącą współpracy w obszarach energetyki, transportu, cyfryzacji i gospodarki. W 2017 r. szczyt państw Trójmorza odbędzie się w Polsce.


   I przy okazji sygnalizuję, że w połowie lutego ukaże się książka Szczerskiego "Utopia europejska. kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy". Na zachętę cytat z jednego z artykułów autora:

   Od samego początku pomysłu na Unię Europejską, miała być ona wzorem wolności. Przekonywano, że będzie nam więcej wolno, bo zostanie zniesionych wiele barier. Podstawą integracji europejskiej miały być cztery swobody unijne: przepływu osób, towarów, usług i kapitału. Tymczasem od pewnego momentu Unia zaczęła kojarzyć się bardziej z zakazami i nakazami niż z wolnością. My, Europejczycy, także w Polsce, coraz częściej słyszymy, że czegoś nam nie wolno. Nie wolno, bo jesteśmy w Unii Europejskiej, która tego zabrania i zakazuje – np. nie wolno pomóc jakiejś gałęzi przemysłu, nie wolno palić w piecach węglem, nie wolno wkręcać tradycyjnych żarówek itd., itd.
   Dziś jest zatem więcej zakazów i nakazów biurokratycznych niż wolności, która miała być celem integracji. To powoduje zachwianie fundamentów integracji europejskiej.
   Z tego też powodu warto zastanowić się nad tym, jak wykorzystać moment kryzysowy do tego, żeby zreformować Unię głównie w tych dwóch obszarach, by było mniej biurokracji a więcej wolności oraz więcej bezpieczeństwa a mniej podatności na zewnętrze szoki. Wiąże się to z pojęciem subsydiarności, czyli budowania całej polityki od dołu, a nie od góry, wykorzystywania możliwości, jakie niesie ze sobą potencjał Europejczyków. A jest to potencjał gigantyczny zarówno w sensie ekonomicznym, jak i społecznym. Europa to naprawdę jest kontynent niezwykłych możliwości.
   "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

   WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

   Komentarz


   • Szczerskiego chętnie widziałbym na miejscu szefa polskiego MSZ.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piejo korwin piejo Zobacz posta
     Oczywiście ubogi rodzic zachłyśnięty programem 500+ nie będzie zważał na przyszłość siebie/swych dzieci i będzie masowo kopulował
     Staram się nie czytać twoich postów, bo generalnie wszystko co wypisujesz tutaj jest bełkotem, ale do tego się odniosę. Masz w ogóle pojęcie ile kosztuje miesięczne utrzymanie dziecka? Naprawdę myślisz, że ktoś sobie z 500+ uczyni biznes i będzie "masowo kopulował" dla hajsu?

     Jesteś na poziomie tego babska: https://www.youtube.com/watch?v=SLtBTpNRZ1A

     Komentarz


     • Jeśli chodzi o to czy social da nam wzrost urodzeń to warto prześledzić jak to wyglądało choćby w krajach zachodnich a dla dociekliwych to i w jakiej grupie etnicznej itd
      Ostatnio rozmawiałem z pewną panią do niedawna pracująca w konsulacie na wyspach i ciekawe dsne przytaczała,googlowalem trochę by to sprawdzić i musze przyznać ze miała rację .
      Jeden mały szczegół tylko mi wpadł w oko a mianowicie efekty wyraźnie zmieniające liczby wystąpiły po 3-4 latach .
      Kto ciekawy niech poszpera w internetach.
      Pozdrawiam

      Komentarz


      • Zamieszczone przez knut larsen Zobacz posta
       Jeśli chodzi o to czy social da nam wzrost urodzeń to warto prześledzić jak to wyglądało choćby w krajach zachodnich a dla dociekliwych to i w jakiej grupie etnicznej itd
       Ostatnio rozmawiałem z pewną panią do niedawna pracująca w konsulacie na wyspach i ciekawe dsne przytaczała,googlowalem trochę by to sprawdzić i musze przyznać ze miała rację .
       Jeden mały szczegół tylko mi wpadł w oko a mianowicie efekty wyraźnie zmieniające liczby wystąpiły po 3-4 latach .
       Kto ciekawy niech poszpera w internetach.
       Pozdrawiam

       Śmiem twierdzić że zostanie to zignorowane tak jak moje pytanie z grudnia. Pytałem o kraj w którym dzięki dodatkom socjalnym przyrost naturalny rdzennych mieszkańców Europy zmienił się na dodatni

       Komentarz


       • Nie pamiętam, by za tamtym razem takie pytanie było ignorowane, bo i nie ma najmniejszego powodu. Wystarczy porównać rozkłady struktury etnicznej, poziomu sytuacji materialnej oraz nałożyć na nie różnicę w - tak to określmy - "zwyczajach prokreacyjnych", by stwierdzić, że takie porównanie to mieszanie systemów walutowych, W przypadku ewentualnego zestawiania Polski np. z UK - szczególnie mocne.

        Pomijam już kwestię precyzji określenia "dodatek socjalny" w odniesieniu do motywów w rodzaju 500+.

        Jeżeli zaś chodzi o czas, po którym efekty mogą być wyraźnie zauważalne w liczbach - znów: jeżeli na Zachodzie mamy imigracyjną/postkolonialną (wielopokoleniową) biedotę/beneficjentów socjalu mnożącą się najzwyczajniej zgodnie ze swoimi "zwyczajami prokreacyjnymi", nowy ogólnopaństwowy program mógł najwyżej wzmocnić tę tendencję konserwując dysproporcje w porównaniu z ludnością "rdzenną". W przypadku Polski, z wyjątkiem kilkudziesięciu tysięcy cyganów, taki segment nie występuje. Ewentualny efekt może być więc odwróceniem dotychczasowych tendencji demograficznych, co w liczbach powinno wyjść znacznie szybciej, wyraźniej i "bez cienia wątpienia" w grupie mieszkańców "rdzennych".
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Rafal Zurowski @Zurowski_Rafal

         Może do imprezy pt."LM" nie pasujemy, ale z tego piłkarskiego,eleganckiego balu, zrobiliśmy tzw. "Szampan, basen i machanie kutassem". Lubię.

         Komentarz


         • Można powiedzieć, że doczekaliśmy się efektów

          Świat alternatywny
          Wprawdzie wyniki tzw. szybkiego odczytu PKB, GUS poda dopiero we wtorek, ale już teraz z dużym prawdopodobieństwem ekonomiści prognozują, że w roku 2016 wzrost ten sięgnął blisko 3% PKB i będzie niewiele niższy od tego przyjętego w budżecie państwa na ten rok, czyli 3,2% - pisze Zbigniew Kuźmiuk .


          Że też ludzie nie wstydzą się pisać takich banialuków.

          Komentarz


          • Republika, jak zwykle, ponaciągała nieco. Tu jest bardziej rzetelnie:
           Produkt Krajowy Brutto w ubiegłym roku wzrósł o 2,8 proc. rok do roku – ogłosił Główny Urząd Statystyczny (GUS). Jest to wynik lepszy niż prognozowano, ale gorszy niż w roku 2015.
           Jak podał dzisiaj GUS, według wstępnego szacunku, PKB w roku 2016 zwiększył się realnie o 2,8 proc. w skali roku. Jeszcze kilka miesięcy temu eksperci prognozowali, że będzie to 3 proc., ale w ostatnich tygodniach mówiono jednak o wzroście PKB w skali 2,7 proc.
           Chociaż tempo wzrostu gospodarczego uległo obniżeniu w stosunku do dwóch poprzednich lat, jest wyższe niż w latach 2012-2013.
           Można powiedzieć z lekką nutką optymizmu, ze po roku rządów Beaty Szydło powoli wychodzimy z magmy, w którą wjebało nas osiem lat poprzednich rządów. Wyniki czerwcowe pokażą, czy mój optymizm jest uzasadniony.

           No i temat dnia:           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Może lepiej pokażmy dane zapisane w budżecie i prognozy z II połowy 2015

            Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
             Może lepiej pokażmy dane zapisane w budżecie i prognozy z II połowy 2015
             Czyli tak jak przewidywałeś - Druga Grecja

             Biorąc pod uwagę środki unijne, czyli pewnie w dół 0,5 - 0,7 to nie jest źle.

             Na ten rok wzrost zapisany w budżecie to 3,6% i myślę, że może się koło tego zakręcić.

             Może szerzej wypowie się użytkownik boff, który chyba w tym siedzi

             Komentarz


             • Q1 - 3%
              Q2 - 3,1%
              Q3 - 2,7%
              Q4 - ???

              r/r 2,8%

              zdrowo jebło w budowlance i inwestycjach. Konsumpcja prywatne 3,6% względem 2,8% w 2015 też nie robi jakiegoś szału mając na względzie 17 mld w portfelach Polaków z 500+.

              Czekamy na odbicie w 2017.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               ...
               Nie będę cytował sam siebie, poza tym musiałbym zacytować szerszy fragment debaty na forum w dniach 20-22 XII.

               zacytuje za to wiceszefa MRPiPS Bartosza Marczuka
               Prawo do świadczenia z programu 500 plus przysługuje cudzoziemcom spoza UE, jeśli w Polsce pracują i mieszkają z rodzinami; dotyczy to również osób, które uzyskały w naszym kraju status uchodźcy

               Ciężko nie nazwać dodatkiem socjalnym programu w którym trzeba kryteria socjalne spełnić by zostać beneficjentem.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                Q1 - 3%
                Q2 - 3,1%
                Q3 - 2,7%
                Q4 - ???

                r/r 2,8%

                zdrowo jebło w budowlance i inwestycjach. Konsumpcja prywatne 3,6% względem 2,8% w 2015 też nie robi jakiegoś szału mając na względzie 17 mld w portfelach Polaków z 500+.

                Czekamy na odbicie w 2017.
                W Q4 prawdopodobnie 2,4%.

                Komentarz

                Pracuję...
                X