Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    i tu się zgadzamy. Ale czy to ma oznaczać, że bezrefleksyjnie i z zachwytem mamy przyjmować wszystkie, najgłupsze nawet, pomysły popieranej przez nas partii? Czy jednak nie lepiej podchodzić do nich krytycznie, a już idealnie - te same kryteria stosować do całego świata polityki odchodząc od walki plemiennej?
    No właśnie tym bardziej trzeba podchodzić krytycznie - ale nie podpierając się W MOJEJ OPINII debilnymi tezami skompromitowanego markowskiego.
    Wiadomo, że ZAWSZE, SZCZEGÓLNIE w kwestii redystrybucji dóbr, rząd mógłby robić coś lepiej. Tylko proszę, rozmawiajmy o polskich realiach - czyli również o tym jakie są - były, alternatywy dla 500+ i co dzięki nim dziś mamy.
    I jeśli ktoś ma ochotę tak rozmawiać to nie ma problemu - tylko, że póki co to mamy 3 stronę pierdolenie (w którym również uczestniczę ) o wypadku AM.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Mnie natomiast kompletnie mierzi narracja, że wszyscy są be, więc trzeba głosować na PiS. Ichniejsza wizja Polski nigdy nie podchodziła mi bez większych odruchów wymiotnych (no może poza dwoma wyjątkami w okolicach roku 2005).
      Jaka wizja Polski ?
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        Dwa realnie rzecz biorąc DZISIAJ masz wybór - albo jesteś za PiS (ze wszystkimi jego wadami - wieloma), albo jesteś przeciwko - co przy dzisiejszych realiach politycznych oznacza właśnie powrót do rządów "PO/Nowoczesna"/Unia Wolność" ja wiem, że ludzie od tego uciekają w teksty "to że krytykuję PiS nie oznacza, że głosuje na PO" ale real politik jest taka, że mamy dziś tylko te 2 alternatywne wizje Polski (czy się to komuś podoba, czy też nie)
        Czym innym jest próba obiektywnego spojrzenia na to co się dzieje lub zwracania uwagę na błędy/wady, a czym innym zachowanie przy urnie wyborczej, gdy często - właśnie z powodów, o których piszesz - trzeba poniekąd "wyłączyć myślenie"/pamięć krótkoterminową (lub jak kto woli: włączyć myślenie/pamięć długoterminową).
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Za bardzo nie wierzę w to, że jedynym problemem niskiej dzietności Polek była bieda i słaba sytuacja budżetu domowego. Nie od dziś w badaniach wychodzi, że najwyższa dzietność jest wśród osób najbiedniejszych i najbogatszych, a dołuje klasa średnia, której u nas nie ma.

Nie dość, że średniak mają niską dzietność to jeszcze od obecnej władzy dostają najmocniej po głowie. Mnie to aż tak bardzo nie rusza finansowo, ale jak spojrzałem na oferty od swoich ubezpieczycieli, gdzie na dwóch samochodach AC+OC skoczyło z 1200 + 1500 zł na 1450 + 1800 zł to jest naprawdę spora różnica. Zdecydowanie przewyższająca inflację.

Tych kłód jest więcej, gdyż dochodzi obniżenie kwoty wolnej od podatku, planowana opłata audiowizualna od każdego telewizora, a także co jakiś czas lata pomysł katastru. Oczywiście o śmiesznych podwyżkach na kontach w bankach nie mówię, bo jaki średniak przejmuje się, że w 5 bankach podniesiono opłaty i trzeba będzie uciekać jutro z kilku kont z dywersyfikacją
          Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• ak spojrzałem na oferty od swoich ubezpieczycieli, gdzie na dwóch samochodach AC+OC skoczyło z 1200 + 1500 zł na 1450 + 1800 zł to jest naprawdę spora różnica. Zdecydowanie przewyższająca inflację.
            Wyższe składki OC to też wina PISu?

Komentarz

• Zakłady ubezpieczeń też płacą "podatek bankowy". Co oczywiście nie jest jedyną przyczyną.
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                Wyższe składki OC to też wina PISu?
                Akurat to oczywistość

Przełożenie na klientów kosztów podatku bankowego.

Komentarz

• W jakich wy bankach kasę trzymacie? 3 stówki podatku bankowego to sporo. Midzi pewnie w BOŚ, ale tam PiS nie ma zbyt wiele do powiedzenia.
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi
                    Akurat to oczywistość

Przełożenie na klientów kosztów podatku bankowego.
                    Tia, bo to jest główna przyczyna. Decyzja KNF w ogóle nie miała wpływu na wyższe składki.

Komentarz

• Skok na pakietach nie jest jeszcze taki straszny. Niektórzy na samym OC mają z 4xx na 8xx
                      http://www.gazetakrakowska.pl/strefa...cent,11722748/

Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                      Tia, bo to jest główna przyczyna. Decyzja KNF w ogóle nie miała wpływu na wyższe składki.
                      Miała natomiast na wynik finansowy banków. Gro z nich znalazło się pod kreską, albo z bardzo dobrego wyniku finansowego nagle okazało się, że jest on tylko niezły.

PS. W BOŚ nigdy konta nie miałem, ale mam tam faktycznie pociotków z PSL
                      Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                        Akurat wytyczne KNF miały wpływ na obniżenie wysokości wypłacanych świadczeń, co w konsekwencji powinno powodować niższe składki (ale nie powoduje, z innych przyczyn).

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                          ...Ale czy to ma oznaczać, że bezrefleksyjnie i z zachwytem mamy przyjmować wszystkie, najgłupsze nawet, pomysły popieranej przez nas partii? Czy jednak nie lepiej podchodzić do nich krytycznie, a już idealnie - te same kryteria stosować do całego świata polityki odchodząc od walki plemiennej?
                          "Walka plemienna" najczęściej dotyczy problemów wykreowanych przez media czy - jak kto woli - problemów zastępczych. BOR-owiki czy inne służby popierdalały, popierdalają i popierdalać będą (z krótkimi zawieszeniami po takiej akcji, jak ostatnio), więc roztrząsanie tego jest podobne do narzekań, że jesienią deszcz pada - kto aktualnie rządzi, nie ma tu znaczenia. Dla mnie liczą się fundamenty: wjechanie do zbioru zastrzeżonego IPN (wreszcie!), próby prowadzenia polityki prorodzinnej czy gwarantowane długie obserwowanie świata przez kraty dla vatowskich megawałkowców. Te konkrety pokazują kierunek. Nie tak dawno miałem się cieszyć z tęczy, słyszałem, że "emigracja za pracą to nie dramat, to szansa" (QRWAAA!!!), a wszystkie głównościekowe media gadały jednym usypiającym głosem. Ośmiorniczki wpierdalano, targów dobijano, "interesy" kwitły, a dzisiaj - "Ważne zatrzymania w związku z reprywatyzacją w Warszawie. CBA zgarnęło 5 osób, m.in. z Ratusza". Pisałem już, że mieliśmy 50000000+, tyle że dla garstki.

Nie ma co pieprzyć, że PiS jest ideałem, bo tak nie jest i zwyczajnie być nie może. Wie to sam JarKacz. Ale jeśli komuś w domu walnęła rura w kiblu, to przede wszystkim chce, żeby ją naprawiono. Dlatego wybiera fachowca, a nie gościa, który przyjdzie, zawiesi w salonie tęczę, rozda ulotki, wypije kawę, odleje się do popsutego kibla i wyjdzie - nawet jeśli fachowiec ma krzywe nogi, a gość pachnie Paco Rabanne. No ale jeśli ktoś uważa, że rura zasadniczo jest w porządku, a zapach pochodzi ze zbutwiałych skórek po bananach i wystarczy kupić odświeżacz powietrza...
                          Ostatnio edytowany przez sarinosoman; 60016.
                          "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                          "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                          Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Za bardzo nie wierzę w to, że jedynym problemem niskiej dzietności Polek była bieda i słaba sytuacja budżetu domowego. Nie od dziś w badaniach wychodzi, że najwyższa dzietność jest wśród osób najbiedniejszych i najbogatszych, a dołuje klasa średnia, której u nas nie ma.
                            Cóż, ostaną nam sieroty po 500+, których byt będzie się toczył wokół kontenera, albo po prostu wyemigrują za chlebem. Tak, program 500+ w rezultacie przyniesie dokładne odwrotne efekty, ci lepsi, perspektywiczni odfruną gdzie pieprz rośnie, natomiast ci gorsi absolutnie nic nie wniosą na rynek pracy, a przecież wedle koncepcji Planu Morawieckiego, program 500+ ma być przyczynkiem do zwyżki demografii, która w przeciągu kilkudziesięciu lat (2050?) ma się sam spłacić i sam finansować, poprzez podatki z ryku pracy "pięcetplusiaków", także Polskę czeka piękna tragedia na miarę greckiej. Można już teraz powiedzieć że PiS rozpoczął produkcję kloszardów i emigrantów. Oczywiście ubogi rodzic zachłyśnięty programem 500+ nie będzie zważał na przyszłość siebie/swych dzieci i będzie masowo kopulował, po to by natychmiastowo poprawić swój byt.

Jeszcze Morawiecki wzywa Polaków z Wysp do powrotu do kraju. Dobrze że przynajmniej nie skłamał gwarantując im takie same zarobki jak na wyspach.
                            Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

Komentarz

• Panowie, żaden z was nie będzie w stanie w tym momencie udowodnić, że 500+ miało wpływ/nie miało wpływu na wzrost liczby urodzeń. Nie ma i raczej nie będzie w najbliższych miesiącach żadnego badania potwierdzającego/zaprzeczającego tej tezie - zwykle robi się je po dłuższym okresie istnienia takiego programu.
                              Raczej się więc nie przekonacie bo nie macie czym

Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                              Cóż, ostaną nam sieroty po 500+, których byt będzie się toczył wokół kontenera, albo po prostu wyemigrują za chlebem. Tak, program 500+ w rezultacie przyniesie dokładne odwrotne efekty, ci lepsi, perspektywiczni odfruną gdzie pieprz rośnie, natomiast ci gorsi absolutnie nic nie wniosą na rynek pracy. Można już teraz powiedzieć że PiS rozpoczął produkcję kloszardów i emigrantów. Oczywiście ubogi rodzic zachłyśnięty programem 500+ nie będzie zważał na przyszłość siebie/swych dzieci i będzie masowo kopulował, po to by natychmiastowo poprawić swój byt.

Jeszcze Morawiecki wzywa Polaków z Wysp do powrotu do kraju. Dobrze że przynajmniej nie skłamał gwarantując im takie same zarobki jak na wyspach.
                              Za takie teksty i zwykłą pogardę dla drugiego człowieka powinieneś zostać, jak to mawia Tomaszewski, wy.pierdolony dyscyplinarnie z tego forum.

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
                                No właśnie ja bym tu czasem chętnie podyskutował, ale takie wojowanie trochę jest męczące. Każdy argument, który jest tu nie na rękę zwolennikom PiSu jest traktowany jak jakiś wściekły lewacki atak, kontrrewolucję lemingów czy inny bełkot Salonu. Dlatego czytam, ale udzielam się nieczęsto. Nawet jak już coś napisze to i tak raczej nie uzyskam odpowiedzi.

Ostatnio jak zapytałem, któregoś z użytkowników co sądzi o obniżeniu wieku emerytalnego, to dowiedziałem się, że "To dobrze, że rząd wywiązuje się przedwyborczych obietnic" Nie do końca mi jednak o to chodziło...

Jałowość dyskusji pokazuje przerzucanie się argumentami o wypadku Macierewicza. Wielka dysputa czy jechał za szybko, czy to kolumna na kogoś wjechała czy ktoś na kolumnę i tak dalej...

Szkoda, że to się do czegoś takiego sprowadza, a nikt nie zada sobie pytania czy praca szefa MON polega na wizytacji sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka, a później gnaniu przez pół kraju na galę wręczenia prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowiek Wolności tygodnika "wSieci".
                                Dobrze napisane. Niestety, społeczeństwo jest zabetonowane na dwóch biegunach, a wyważony głos pośredni jest zakrzyczany lub zdewaluowany. Lemingoza po obu stronach.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                Ty takie rzeczy to poważnie piszesz ?
                                I już zostałeś sprowadzony na ziemię

Komentarz

Pracuję...
                                X