Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Muppet_Show
  Nic nowego. On chyba nie oskarżył w ciągu ostatniego roku PiSu tylko o sfałszowanie amerykanskiego lądowania na księżycu.

  Cytowanie go na poważnie świadczy nie o nim a o cytującym.
  ...ta ziemia do Polski należy
  choć Polska daleko jest stąd,
  bo wolność krzyżami się mierzy
  historia ten jeden ma błąd!!!!

  Better Dead Than Red!!!

  Komentarz


  • Do wyznania doszło w telewizji pana solorzo-żaka, kilka dni przed ujawnieniem zbioru zastrzeżonego

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Robert E. Lee
    Do wyznania doszło w telewizji pana solorzo-żaka, kilka dni przed ujawnieniem zbioru zastrzeżonego
    Myślisz że coś tam jest sensacyjnego? To się rozczarujesz. Należało to zrobić zaraz na początku lat 90-tych. Teraz wszystko co "najciekawsze" zostało wytransferowane prywatnie do domostw, piwniczek, itp. Zbigniew z pewnością ma w tym swój ukryty cel który realizuje, podobnie zresztą jak Kaczyński, Petru, Schetyna i ogółem cały główny nurt polityczny, natomiast warto co niektórym przypomnieć iż beneficjentem afery taśmowej był PiS. Cóż za dziwny zbieg okoliczności, nieprawdaż? Później jeszcze PiSowi "dopomógł" Stonoga zamieszczając na swym profilu kwity pogrążające ówczesny rząd.

    Komentarz


    • Misiek to jest naprawdę *****

     Limuzyna, ochroniarz, szastanie pieniędzmi, nagabywanie studentek i proponowanie pracy każdemu, kto rozpozna kim jest. To nie historia z życia milionera. To noc w białostockim klubie spędzona w cza...


     A tutaj wracając do tematu Bolka.

     ‌ Teraz my opowiemy Twoją historię i przypomnimy Ci to wszystko o czym tak mocno próbujesz zapomnieć.

     List do TW Bolek

     Twoja desperacja wyraźnie odbiera Ci poczucie rzeczywistości, z którym i tak nigdy nie było za dobrze. I byłby to Twój osobisty problem gdyby nie fakt, że dotknięty tym nieszczęściem pozwalasz sobie na ohydne napaści na naszych WZZowskich kolegów, od których miałeś szansę nauczyć się jak być człowiekiem uczciwym i godnym szacunku. Wybrałeś jednak drogę draństwa, łajdactwa i zdrady, bo tak nakazywała Ci miękkość Twojego moralnego kręgosłupa. I to również byłby tylko Twój problem (w niektórych wypadkach również organów ścigania) gdyby nie od lat powtarzające się deptanie pamięci naszej przyjaciółki i wzoru Anny Walentynowicz.

     Podobnie jak moi WZZowscy przyjaciele tak i ja nie zamierzam pozwalać Ci bezkarnie obrażać jej osoby podłymi insynuacjami czy często wręcz bezczelnymi oszczerstwami.

     Nie mam zwyczaju, a tym bardziej przyjemności rozmawiać z łajdakami. Nie mam tym bardziej zwyczaju ani zamiaru odpowiadać za innych na pytania tychże łajdaków. Obaj wiemy jednak, że Twoje kierowane do dr Cenckiewicza pytania są w rzeczywistości podłymi insykuacjami, a ponieważ postawiłeś je publicznie, to jako bezpośredni świadek tamtej historii przypomnę Ci kilka faktów.

     Pytasz więc historyka – „Mógłby Pan opisać jak doszło do wyrzucenia ze związku Solidarność P.Walentynowicz i kto za tym stoi?”

     Odpowiedź jest tylko jedna i od zawsze ta sama – Ty za tym stoisz i zawsze stałeś!

     A zaczęło się jak wiesz już w czasie Sierpniowego Strajku kiedy stanęła ona na Twojej drodze do niekontrolowanego używania zbieranych w tamtym czasie pieniędzy. Potem już w pierwszych dniach powstającej Solidarności jej uczciwość kolidowała z Twoim matactwem, zdradami i manipulacjami. Kiedy w krótkim czasie okazało się, że w odróżnieniu od Ciebie jej popularności towarzyszył autentyczny szacunek, Twoja nienawiść do niej stała się obsesją. Pamiętam doskonale wszystkie oszczerstwa i łajdactwa Twojego autorstwa, których od Ciebie doświadczyła?

     Oczerniałeś ją i obrażałeś w sposób szczególnie łajdacki, bo będąc nieprawdopodobnym tchórzem jakim Cię poznałem jeszcze w Wolnych Związkach, czyniłeś to, udając często publicznie jej przyjaciela. Zamieniłeś większą część Komisji Zakładowej Solidarności Stoczni Gdańskiej w bojówkę, którą wysługiwałeś się w swej brudnej robocie przeciwko Annie jak i innym działaczom WZZW.

     Zapomniałeś już jak Twoi ludzie potraktowali Annę w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci poległych stoczniowców. Tak, tych samych na których donosiłeś już w grudniu ’70. Tych samych, których pamięć zgodziłeś się “załatwić” jakąś nic nie wartą tabliczką, którą “wytargowałeśâ€ u dyrektora stoczni przed tym jak położyłeś strajk.

     Kiedy Anna walczyła zaciekle aby nie pozwolić, by pomnik oddawał również cześć komunistycznym milicjantom Ty opluwałeś ją, nazywając prowokatorem. Postarałeś się aby podczas odsłonięcia pomnika, o który walczyła, ona symbol stoczni stała daleko w tłumie, a kiedy podczas mszy chciała przyjąć komunię, to Twoi stoczniowi bojówkarze nie przepuścili jej, tworząc przed nią szczelny szpaler. Przypominasz sobie?

     Zapomniałeś już jak ci sami bojówkarze prosili oficera bezpieki aby nie wydawano Annie paszportu by nie mogła jeździć na zagraniczne spotkania gdyż zabiera Ci “sławę”. Myślę, że jak grzecznie poprosisz dr Cenckiewicza to być może nakieruje Cie na właściwe zapiski w dokumentach bezpieki. I nawet nie będziesz musiał wyrywać ich z teczki, bo są ogólnie dostępne. Oczywiście zawsze możesz udać się bezpośrednio do źródła czyli kolegów funkcjonariuszy.

     Zapomniałeś już jak skandalicznie zachowałeś się w czasie audiencji u Papieża rzucając się na Annę, która poprosiła Ojca Świętego o wpis w albumie dla ciężko chorej znajomej? Sam Papież musiał przywołać Cię do porządku.

     Bardzo szybko też zapomniałeś jak Twoi stoczniowi “pretorianie” przygotowali haniebny sąd nad Anną zaledwie kilka miesięcy po Wielkim Strajku w jej obronie. Parszywość tamtego zdarzenia trudna jest do opisania. Twoja wówczas “prawa ręka”, zakłamany do szpiku kości Borowczak przewodniczył przygotowanemu przez Ciebie spektaklowi, po którym uznano Annę “Solidarność” niegodną tejże Solidarności. Ty sam z całym wyrachowaniem odgrywałeś rolę niewiniątka, stwierdzając, że tak naprawdę to nic do niej nie masz, ale dla dobra związku będzie lepiej jak ją wyrzucą.

     I jakby tego łajdactwa było mało to przez wszystkie późniejsze lata, nawet po jej tragicznej śmierci publicznie oskarżałeś ją o współpracę z bezpieką. Ty! płatny kapuś bezpieki, sprzedający ludzkie losy za pieniądze komunistycznej służby opresji. Ty! którego z sierpniowego strajku wynieśli na swych ramionach agenci tejże bezpieki. Ty! Którego agenci bezpieki nosili później na ramionach po ulicach miast.

     Zapomniałeś?

     A jak już o tym mowa to przypomnę Ci jak traktowałeś innych swoich WZZowskich “kolegów”. Zapomniałeś juz jak przysłałeś autobus pełen Twoich stoczniowych bojówkarzy, by z pomocą gumowych pał i metalowych prętów napadli na drukarnię gdańskiej Solidarności, dwa piętra niżej niż Twoje biuro, tylko po to by wywalić działaczy Wolnych Związków. A kiedy odwalili swoją brudną robotę rozpętałeś kampanię oszczerstw wobec ofiar swego łajdactwa, tak samo jak to robiłeś wobec Anny. Zapomniałeś, że kiedy po latach zadałem Ci kilka niewygodnych pytań napisałeś, że zrobiłeś to bo w drukarni byli sami agenci i Ty dzielnie oczyściłeś związek z ich wpływów. Ty! który za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ludzkich losów kupowałeś swojej szczęśliwej rodzince nową pralke czy telewizor, nie zastanawiając się choćby przez moment co spotka ofiary Twoich donosów.

     Zapomniałeś podobne kapturowe sądy nad Joanna Gwiazdą i wszystkimi innymi, którzy stali na drodze Twej haniebnej aktywności.

     A swoje bandyckie wyczyny zacząłeś od napaści na wspaniałą i odważną Marylę Płońską. Zapomniałeś już jak w pierwszych dniach istnienia MKZu gdańskiego próbowała w korytarzu rozdawać “Robotnika Wybrzeża”, a Ty w asyscie swojej bojówki, w której byli też agenci bezpieki, złapałeś ja za włosy i ciągnąc przez korytarz wrzeszczałeś, że takich rzeczy już tam nie będzie. Moze chcesz aby świadkowie tamtego zdarzenia odświeżyli Ci pamięć? Zapomniałeś jak natychmiast przystąpiłeś do publicznych oszczerstw, które praktycznie złamały jej życie.

     Ja pamiętam.

     Pamiętam też wiele innych Twoich wyczynów więc zrobię Ci tą grzeczność i przypomnę Ci kilka faktów związanych z innym Twoim pytaniem do dr Cenckiewicza.

     Pytałeś – „..ile razy konkretnie załamał się Strajk Sierpniowy i kto za tym stał?”

     I znów – Ty za tym stałeś!

     A przypomnę Ci, że wiem, gdyż jestem jedną z kilku osób, które planowały, przygotowywały i rozpoczynały strajk jeszcze przed wejsciem stoczniowców na teren stoczni. To czego Ty nie zrobiłeś i z czym nie miałeś nic wspólnego. Borusewicz wyznaczył Ci jedną prostą rolę. Miałeś pojechać do Tczewa z Kazikiem Żabczyńskim i Sylwkiem Niezgodą i rozdać w kolejce ulotki. Nie tylko, że tego nie zrobiłeś, ale nie zawiadomiłeś nawet swoich kolegów o tych planach.

     Natomiast pojawiłeś się nagle w stoczni, kiedy strajk trwał już kilka godzin i miał wybrany komitet strajkowy. Znalazłeś się nagle w środku wewnątrz-zakładowego protestu w zakładzie, z którym nie miałeś nic wspólnego. Gdyby Borusewicz nie stworzył po latach swego perfidnego kłamstwa o Twoim planowanym udziale, to miałbyś dzisiaj jeszcze większy problem z wytłumaczeniem dlaczego się tam pojawiłeś.

     A kiedy już to zrobiłeś, to z pomocą Borowczaka przejąłeś przywództwo komitetu strajkowego po to tylko, by na wniosek dyrektora stoczni cały ten wybrany komitet wymienić na ludzi dyrekcji. Przypomnę Ci też, że kiedy w sobotę pojawił się w stoczni Borusewicz, to wprowadziłeś go do sali rozmów z dyrektorem. Jednak kiedy w tym samym czasie pojawił się tam Andrzej Gwiazda lider Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, na których reprezentowanie się powoływałeś, to nakazałeś pilnującym stoczniowcom nie wpuszczenie go pod żadnym pozorem.

     Kiedy już pogadałeś sobie z dyrektorem i obok przywrócenia Anny Walentynowicz do pracy załatwiłeś sobie samemu zatrudnienie w stoczni, ogłosiłeś zakończenie strajku i zadowolony z siebie uciekłeś do gabinetu dyrektora. I wiedz, że żadna propaganda Wajdy czy innego życzliwego “kronikarza” nie zmieni faktu, że nie było Cię kilka godzin. W tym czasie został zorganizowany nowy strajk, z którego powstaniem również nie miałeś nic wspólnego.

     Mało kto jednak wie, że i ten strajk próbowałeś położyć przed czasem. Zapomniałeś już jak 28go sierpnia próbowałeś wyrwać się z narady Komitetu Strajkowego, gdyż miałeś umówiony czas antenowy w komunistycznym dzienniku telewizyjnym. Tam zamierzałeś wbrew wszystkim i za plecami Komitetu Strajkowego ogłosić zakończenie strajku.

     Na Twoje nieszczęście o Twoich planach dowiedzieli się działacze WZZW i celowo przeciągając obrady zatrzymali Cię w stoczni.

     Jak już wspomniałem – ja pamiętam. I pamiętają inni, których od lat obrażasz i oczerniasz.

     Teraz my opowiemy Twoją historię i przypomnimy Ci to wszystko o czym tak mocno próbujesz zapomnieć.

     Lech Zborowski
     POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!
     Ostatnio edytowany przez Benek; 52715.
     349meczów*
     71 goli*
     58 asyst*

     jest tylko jeden King!!!!

     *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

     Komentarz


     • Ponad 150 pokazów filmowych, spotkania ze świadkami historii czy koncerty. W Gdyni trwa 15. edycja Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Tu można realnie dotknąć historii, przedstawionej w wyjątkowy sposób. 


      Banda PO-PSL oszukiwała i zawyżała PKB? Jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Co za tym idzie tegoroczny wzrost PKB r/r jest zaniżony.

      ----------------

      Najnowszy sondaż Ibris dla RZ:

      PIS 38 (+8 )
      PO 19 (+5)
      N 11 (-8 )
      K'15 7 (-2)
      PSL 7 (-2)
      SLD 5

      Chyba naprawdę w .N pusta kasa, skoro nawet u Marcinka Dumy w Ibris tak to wygląda

      Komentarz


      • Zamieszczone przez b.
       https://wiadomosci.tvp.pl/8219088/le...aly-wzrost-pkb

       Banda PO-PSL oszukiwała i zawyżała PKB? Jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Co za tym idzie tegoroczny wzrost PKB r/r jest zaniżony.
       słuchaj Morawieckiego a daleko zajdziesz ... 30 mld roznicy w exportcie przy calym wynoszącym 700 mld. 4%. A udział w exportu w PKB to około 45%. Policzysz sam róźnicę?

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Muppet_Show
        słuchaj Morawieckiego a daleko zajdziesz ...
        Ty mi ***** nie będziesz pisał kogo mam słuchać.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez b.
         Ty mi ***** nie będziesz pisał kogo mam słuchać.
         policzyles juz spadek wzrostu pkb? Moraś twierdzi ze 0,5 a moze nawet 1,6 procenta.

         Komentarz


         • Gdzie tak niby twierdzi?

          Komentarz


          • Tutaj miejmy te "marne" 0.2%, tam miejmy tą kreatywną księgowość Rostowskiego, dodajmy do tego 150 mld z OFE i robi się coraz ciekawiej.

           Komentarz


           • Trochę szczegółów

            (...) W MF już oszacowaliśmy, np. na ile było fikcyjnego eksportu elektroniki: w ciągu 2,5 roku samej elektroniki użytkowej - telefonów komórkowych, twardych dysków i innych tego typu różnych przedmiotów - było 20 mld (zł - przypis PAP)

            "Mafia VAT-owska polega na tym, że poprzez wianuszek firm, fikcyjnych, które tak naprawdę nie istnieją i nie prowadzą działalności gospodarczej, jeden z ostatnich wyprowadza towar za granicę, po to, żeby odebrać sobie VAT. Ale co to znaczy, że wyprowadza towar, którego nie wyprowadza, bo sprzedaje w kraju te telefony komórkowe bez VAT-u? Właśnie to oznacza, że tego eksportu tak naprawdę nie było" — opowiedział minister.

            Pytany o to, ile wyniesie wzrost gospodarczy, minister powiedział, że to będzie jeszcze wyliczone „dlatego, że na koniec 2015 r. i 2014 powinniśmy zacząć rewizję. Zresztą urzędy statystyczne na całym świecie dokonują takich rewizji bardzo często, już GUS kilka lat temu dokonał takiej rewizji (…) dodając nierejestrowane dochody. I teraz dochody, które de facto nie powinny być zaliczone, powinny być odjęte”.

            Pytany o realną prognozę, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, Morawiecki powiedział: „Myślę, że możemy oscylować wokół 3 proc. Podkreślam, że bardzo ważna jest jakość tego wzrostu gospodarczego - żeby to się przekładało na paragony w sklepach (…), na pełne koszyki zakupów, a nie na to, czy PKB jest 0,2 proc. wyższe, 0,2 proc. niższe”.

            pc/PAP
            Jeden słucha Morawieckiego, inny            W obu przypadkach podstawą jest... wyciąganie wniosków adekwatnych do całokształtu
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b.
             Gdzie tak niby twierdzi?
             choćby tutaj: http://www.forbes.pl/wartosc-eksport...10377,1,1.html


             Zamieszczone przez Foxx

             W obu przypadkach podstawą jest... wyciąganie wniosków adekwatnych do całokształtu
             Nie, tu chodzi aby rzucić gawiedzi kilka zbitek informacji i uzyskać rezultat: za PO-PSL oszukiwali na PKB i usprawiedliwienie: nasze PKB jest sprawiedliwie liczone, dlatego ma prawo być niższe.


             A po co to wszystko? Aby przykryć błędne wliczenie aukcji z LTE do wydatków w całości w 2016 rok, a nie amortyzacji w kwocie 600 mln. Może się okazać, ze deficyt będzie znacznie większy niż planowali

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Muppet_Show
              policzyles juz spadek wzrostu pkb? Moraś twierdzi ze 0,5 a moze nawet 1,6 procenta.
              Zamieszczone przez Muppet_Show
              O tę wypowiedź pewnie chodzi:

              Wicepremier zastrzegł, że nie można tu jednak użyć prostego rachunku i powiedzieć, że o 30 mld zł przeszacowano eksport, to znaczy, że PKB został przeszacowany np. 0,5 czy 1,7 proc              Przecież ty nawet słowa pisanego nie rozumiesz.

              Ode mnie w twoją stronę tyle. Szkoda czasu i klawiatury.

              Komentarz


              • Otóż to. Jak widać, wciąż nie możesz się zdecydować kogo słuchasz, a dalej próbujesz wyciągać wnioski

               Zamieszczone przez Muppet_Show
               słuchaj Morawieckiego a daleko zajdziesz ... 30 mld roznicy w exportcie przy calym wynoszącym 700 mld. 4%. A udział w exportu w PKB to około 45%. Policzysz sam róźnicę?
               Z Twojego linka:

               „Mianowicie dziś już wiemy, że co najmniej 20 mld zł lub 30 mld zł eksportu w roku 2014 czy 2015, to był eksport fikcyjny wynikający z pustych faktur VAT, eksport związany z karuzelami VAT. To znaczy, że de facto wzrost gospodarczy w roku 2014-2015 był zdecydowanie przeszacowany w górę” – ocenił Morawiecki.

               Wicepremier zastrzegł, że nie można tu jednak użyć prostego rachunku i powiedzieć, że o 30 mld zł przeszacowano eksport, to znaczy, że PKB został przeszacowany np. 0,5 czy 1,7 proc.

               „Ten rachunek aż tak prosto nie działa. Ale zachęcałbym tych ekonomistów, którzy tak bardzo chwalą wzrost gospodarczy w latach 2013-2015, żeby dobrze się przypatrzyli temu zjawisku. Bo wiem już z całą pewnością, że niestety znaczna część eksportu wtedy (…) to eksport fikcyjny, którego w ogóle nie było. A więc mierzymy się względem wartości, które są wartościami błędnymi. Mam nadzieję, że GUS, Eurostat i ekonomiści dobrze to oszacują” – powiedział Morawiecki.
               PS Luźno powiązany z wątkiem bonusik:
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • to może jeszcze raz, wytłuszczone: Nie, tu chodzi aby rzucić gawiedzi kilka zbitek informacji i uzyskać rezultat: za PO-PSL oszukiwali na PKB i usprawiedliwienie: nasze PKB jest sprawiedliwie liczone, dlatego ma prawo być niższe.

                Aby pokazać ci głupotę Morasia i jego wrzutkę napisałem ci żebyś sam policzył jaki to miało wpływ na PKB.

                PiS ma w swoim zwyczaju rzucać ważne słowa na wiatr, aby część osób zmanipulować. Co z tego, ze użył sformułowania: "nie można" skoro główny przekazaz jest jasny: PO-PSL źle liczył PKB i teraz nas wygląda słabo

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎