Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Z tego co pamiętam żadna z Twoich nie sprawdziła się, ale to już zupełnie nieistotne didaskalia tego tematu

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Z tego co pamiętam żadna z Twoich nie sprawdziła się, ale to już zupełnie nieistotne didaskalia tego tematu
      Oprócz poglądów to i Twoja pamięć jak widzę też chujowa.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Moja pamięć jeszcze młoda i ostra jak brzytwa cytując zasłużonego polityka polskie lewicy dla JK.

Oczywiście w odróżnieniu od adwersarza

Komentarz

Moja pamięć jeszcze młoda i ostra jak brzytwa cytując zasłużonego polityka polskie lewicy dla JK.
          To uważaj na siebie, bo on rok po tych słowach wiesz co..
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jeszcze takie pytanie: czym jest suwerenność sama w sobie?

Najlepiej wypiszmy się z NATO czy zerwijmy umowy miedzynarodowe, wtedy będziemy w pełni suwerenni. I **** z tego, że mamy taką armie (w dużej mierze dzięki fantastycznym rządom PO-ZSL), że Ruscy zajmą nas w miesiąc. Najważniejsze, że będziemy suwerenni

A po podbiciu przez np. Ruskich nie będzie ani suwerenności ani niepodległości, ale to nieważne, teraz trzeba być suwerennym i ****

Komentarz

• Zamieszczone przez miaski Zobacz posta
              Ciężko napawać się optymizmem z rozmieszczenia wojsk amerykańskich jedynie przy zachodniej granicy. Wygląda to jak gdyby wojska amerykańskie bronić miały jedynie Odry.
              Orzysz też na zachodzie? Przypominam że w ramach tej operacji, wojska NATO znajdą się również na Litwie, Łotwie, Estonii.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                To uważaj na siebie, bo on rok po tych słowach wiesz co..
                Moje pokolenie i tak krótko będzie żyło, więc o emeryturze nawet nie myślę

Komentarz

Moje pokolenie i tak krótko będzie żyło, więc o emeryturze nawet nie myślę
                  Donek kocha takich jak ty.

Komentarz

• Czyli tworząc stronę bierną od tego to ja jestem kochany przez Donka?

Nie ma natomiast w tym żadnej drwiny, bo prawdą jest, że pokolenie igreków szybko się zużywa i dożycie do 50-60 lat to będzie wyzwanie. Zatem składamy się na obecny system emerytalny, mimo że pewnie z niego nie skorzystamy.

Komentarz

• Zamieszczone przez miaski Zobacz posta
                      Ciężko napawać się optymizmem z rozmieszczenia wojsk amerykańskich jedynie przy zachodniej granicy. Wygląda to jak gdyby wojska amerykańskie bronić miały jedynie Odry.
                      co najmniej kilka razy w tym temacie się przewinęło...

"W styczniu 2017 r. do Polski zostaną przerzucone pododdziały i sprzęt ABCT. W początkowym okresie zostanie ona rozlokowana na obszarze zachodniej Polski, pomiędzy Drawskiem Pomorskim, a Żaganiem. Następnie część z jej elementów zostanie rozmieszczona w innych miejscach rejonu wschodniej flanki NATO" - ujawnia MON. Jak dodaje, "sukcesywnie pewne elementy ABCT zostaną rozlokowane także w kilku innych lokalizacjach".

W ramach pierwszej rotacji dowództwo brygady oraz bataliony inżynieryjny i wsparcia, 3 Batalion 29 Pułku Artylerii i 4 Batalion 10 Pułku Kawalerii będą stacjonowały w obiektach wojskowych w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu.

"W kwietniu 2017 r. we wschodniej Polsce, na poligonie w Orzyszu, rozmieszczona zostanie batalionowa grupa bojowa NATO eFP, której państwem ramowym są Stany Zjednoczone. W marcu natomiast do Polski przybędą wydzielone siły Brygady Lotnictwa Bojowego, na wyposażeniu której znajdą się śmigłowce" - informuje resort obrony narodowej.
                      http://fakty.interia.pl/polska/news-...ce,nId,2301716

... oraz szczegóły dot. m.in. skali zaangazowania

US Army opublikowało szczegóły rozmieszczenia w Europie elementów amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej oraz 10. Brygady Lotnictwa Bojowego. Pierwsze elementy amerykańskiego wzmocnienia przybyły 6 stycznia do niemieckiego portu Bremerhaven, a 9 stycznia pierwsze czołgi pojawiły się w Polsce. Łącznie brygada będzie dysponować ponad 1,3 tys. pojazdami, w tym około 250 ciężkimi wozami bojowymi - czołgami M1 Abrams, BWP/BWR Bradley i haubicami M109A6 Paladin. W najbliższych dniach jej żołnierze mają być przerzuceni do Polski. (...)

Zgodnie z informacjami podanymi przez US Army Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa będzie liczyła 3,5 tys. żołnierzy, zaś na jej wyposażeniu znajdzie się około 87 czołgów M1 Abrams, 18 samobieżnych haubic M109A6 Paladin, 419 HMMWV różnych rodzajów oraz 144 BWP Bradley. Łącznie na stanie brygady będzie 446 pojazdów gąsienicowych, 907 pojazdów kołowych oraz 650 kontenerów. Sprzęt ten jest już transportowany do Niemiec skąd transportem lądowym (zarówno kolejowym, jak i drogowym) zostanie rozmieszczony w zachodniej Polsce, w rejonie Drawska Pomorskiego i Żagania.

Zgodnie z harmonogramem rozmieszczenia sił w lutym br. poszczególne pododdziały zostaną relokowane do poszczególnych regionów wschodniej flanki NATO. Z polskich baz w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu będą operować dowództwo brygady, batalion artylerii (3rd Battalion 29th Field Artillery Regiment), rozpoznania (4th Squadron 10th Cavalry Regiment), inżynieryjne i wsparcia. Oznacza to, że w Polsce mają zostać rozmieszczone jednostki wykorzystujące m.in. haubice samobieżne M109A6, czy bojowe wozy rozpoznawcze M3 Bradley.

Pozostałe trzy bataliony bojowe będą rozlokowywane w rejonie prowadzenia operacji Atlantic Resolve. 1st Battalion 68th Armor Regiment uda się do krajów bałtyckich, jego pododdziały pozostaną tam do czasu rozmieszczenia grup batalionowych NATO. Później będzie uczestniczył w ćwiczeniach w różnych częściach Europy.

Kolejny, 1st Battalion 8th Infantry Regiment ma szkolić się w Rumunii i Bułgarii, natomiast trzeci – 1st Battalion 66 Armor Regiment będzie przemieszczony do niemieckiego Grafenwöhr, gdzie będzie uczestniczył w ćwiczeniach i innych działaniach w celu „utrzymywania i budowania gotowości bojowej”. Amerykańskie jednostki będą wspierane przez element dowodzenia szczebla dywizji z 4. Dywizji Piechoty.

10. Brygada Lotnictwa Bojowego

W lutym 2017 roku do Europy ma zostać przerzuconych 1800 żołnierzy z 10. Brygady Lotnictwa Bojowego 10. Dywizji Górskiej US Army (10th Combat Aviation Brigade, 10th Mountain Division). Obecnie jednostka ta stacjonuje w Fort Drum w stanie Nowy Jork. Brygada ta będzie wyposażona w 10 śmigłowców transportowych Chinook oraz 50 śmigłowców Black Hawk. Ponadto brygada będzie wsparta batalionem "bojowym" liczącym 400 żołnierzy wraz z 24 śmigłowcami uderzeniowymi Apache. Obecnie batalion ten stacjonuje w Fort Bliss w Teksasie.

Główną bazą 10 CAB ma być miejscowość Illesheim we wschodnich Niemczech (Bawaria). Natomiast jej śmigłowce mają uczestniczyć we wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, dlatego też mają być rozmieszczane m.in. Łotwie, Rumunii i Polsce.

Jednostki amerykańskie mają przebywać w Europie w ramach dziewięciomiesięcznej rotacji. Ich przerzut stanowi wypełnienie postanowień szczytu NATO w Warszawie (choć ta inicjatywa jest podejmowana przez USA, we współpracy z krajami przyjmującymi) oraz jest realnym wsparciem w operacji Atlantic Resolve.

Pozostałe amerykańskie działania w Europie

Zgodnie z postanowieniami szczytu NATO w Warszawie USA są jednym z czterech państw ramowych batalionowych grup bojowych, które zostaną rozmieszczone w państwach bałtyckich oraz Polsce. Tworzona przez Amerykanów, wraz z żołnierzami brytyjskimi i rumuńskimi, grupa batalionowa zostanie rozmieszczona w Orzyszu, w pobliżu Przesmyku Suwalskiego. W związku z tym w kwietniu br. do Polski mają przybyć elementy (800 żołnierzy) 2. Pułku Kawalerii obecnie stacjonującego w Vilseck w Niemczech, dysponujące 67 wozami bojowymi typu Stryker.

Amerykanie poinformowali też o planie rozpoczęcia inwestycji w modernizację ośrodka treningowo-poligonowego Nowo Selo w Bułgarii oraz bazy lotniczej Mihail kogalniceanu w Rumunii.

Ponadto w Europie Zachodniej, w Eygelshoven (Holandia), Zutendaal (Belgia) oraz Dulmen (Niemczech) i być może w Polsce, powstaną Army Prepositioned Stock (APS), czyli wojskowe składy prepozycjonowane. Są to duże składy sprzętu wojskowego, zarówno bojowego jak i wsparcia (uzbrojenie, amunicja, materiały pędne, elementy infrastruktury, wyposażenie techniczne itp.), z reguły wystarczające do pełnego uzbrojenia i wyekwipowania konkretnej jednostki wojskowej wielkości batalionu bądź brygady.

Składy te będą przeznaczone między innymi dla ciężkiej brygady pancernej US Army (tak, aby w wypadku zagrożenia konieczny był wyłącznie przerzut żołnierzy). Jednakże zgodnie z zapewnieniami US Army sprzętu oraz amunicji umieszczonej na Zachodzie Europy ma wystarczyć do wyposażenia jednostki nawet o sile dywizji
                      . Będzie on wykorzystywany także do ćwiczeń.
                      http://www.defence24.pl/521997,us-ar...w-aktualizacja
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

PS. A co mi do koryta PSL? Jakieś profity niby z tego miałem?
                        A to się z innych powodów popiera PSL?

Komentarz

• A popieram PSL? Nie głosowałem na żadnego z ich kandydatów od kilku wyborów.

Komentarz

• Buziek, źle mnie zrozumiałeś. Ja wcale nie twierdze że wojska amerykańskie w Polsce doprowadzą do jakiegoś większego konfliktu. Sądzę nawet że nowy podział terytorialny między Putinem a Trumpem został już dogadany (mocarstwa prowadzą swoją własną grę, na którą nie mamy żadnego wpływu). Warunkiem porozumienia prawdopodobnie będzie wycofanie tarczy antyrakietowej w Radzikowie (czego ruscy panicznie się boją) jak Iskanderów z Kaliningradu. Czemu tak twierdzę iż pomiędzy Stanami a FR mogło w końcu dojść do kompromisu? Bo po raz pierwszy w historii w obydwu krajach jednocześnie u sterów państwa jest prawica, stąd mówię iż władza w Rosji jest bardziej racjonalna niż w Polsce. Natomiast w naszym interesie nie leżą żadne bazy obcych wojsk a suwerenność, czyli należało swego czasu negocjować z Jankesami dostawę sprzętu i/lub kasę na zbrojenia w zamian za te wszystkie wojenki w które nas wplątali (Irak, Afganistan), stąd właśnie mówię o frajerstwie, choć miałem tutaj na myśli państwo, nie ojczyznę. Sorry jeśli moja niefortunna wypowiedź dotknęła ciebie osobiście (choć słowo frajer nie jest niczym obraźliwym), niemniej staram się zawsze mówić prawdę, półprawdę, mimo że zawsze mogę się pomylić, jednak nie kłamię. To przeciwnie niż PiS, który wychodzi z założenia że w interesie jakiegoś wyimaginowanego dobra narodu można kłamać, a nawet trzeba. Otóż kłamać nie wolno nigdy, bo nie ma takiego interesu prawicowego który by uprawniał do kłamstw, a szczególnie w intencji narodu.

Co do Niemiec i Ukrainy to właśnie obecna geografia ukazuje że są dla nas w przyszłości teoretycznym zagrożeniem, choć jeszcze nie dziś, dlatego mimo wszystko ja się cieszę że pozostały te resztki baz amerykańskich w Ramsztain (jakkolwiek to się piszę).

@b
                            Przyznaje że od dłuższego czasu unikam sondaży, po tym jak mnie "olśniło" że mimo wahań słupków na końcu wszystko i tak wraca do punktu wyjścia, ale sama demokracja nie interesuje mnie już od dłuższego czasu, bo w niej ludzie zawsze głosują na obietnice.
                            Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Odnośnie Nowego Jedwabnego Szlaku, który to przez Macierwicza pójdzie przez Portugalię z pominięciem Polski:
                              Dramatyczny ton doniesień o rezygnacji Chińczyków łagodzi Ireneusz Jabłoński, wiceprezydent Łodzi. - Nie dotarły do mnie informacje o wycofaniu się inwestora - mówi Jabłoński. - AMW odwołała przetarg, ale z tego co wiem po to, by mieć czas na wypracowanie nowej formuły zaangażowania się w to przedsięwzięcie, być może innej niż tylko sprzedaż działki.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/komunik...odzi,11662350/

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                                Jeszcze takie pytanie: czym jest suwerenność sama w sobie?
                                Bardzo dobre pytanie, które nakazuje nie tracić z oczu zwykłego człowieka. A teoretyczny, przeciętny człowiek, w ostateczności z pewnością wolałby podążyć drogą 28-go stanu USA, niż po raz kolejny być łykniętym przez azjatów znad Klaźmy.
                                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Pracuję...
                                X