Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Polska winna być Królestwem...
    Obalić prezydenturę
    Ostatnio edytowany przez Monika_LZS; [ARG:4 UNDEFINED].
    abc

Komentarz

• Kobieto ze Stali, to nie czat na Onecie. Odstaw kredki i pisz po ludzku.
      Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

• Koledzy jak się zapatrujecie na plany zamknięcia Biełsatu?
        Do tego dochodzi ta raczej mało mądra wypowiedź Waszcza:

Dla mnie to lekkomyślność, nie sądzę że koszty grają tu jakąś rolę, niestety wygląda to na dogadywanie się z Łukaszenko.
        Ostatnio edytowany przez SpideyPL; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• http://www.ujazdowski.pl/index.php?o...age&Itemid=115

Dlaczego opuszczam Prawo i Sprawiedliwość
          Wrocław, 3.01.2017 r.

W 2015 roku Polska potrzebowała zmiany. Wyborcy udzielili poparcia Prawu i Sprawiedliwości oczekując na naprawę państwa, sprawiedliwą dystrybucję dóbr, poszanowanie praw obywatelskich i prowadzenie dialogu ze wszystkimi środowiskami społecznymi. Niestety, strategia przyjęta przez kierownictwo PiS po wyborach uniemożliwia realizację deklarowanych celów. Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach. Eskalacja sporów prowadzi do drastycznych podziałów społecznych, a brak szacunku dla niezależności Trybunału Konstytucyjnego skutkuje niepewnością prawa i obniżeniem gwarancji praw obywatelskich. Klimat nieufności do samorządów i niezależnych instytucji wydatnie obniża szanse modernizacji Polski.

Zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Nie mogę nie wspomnieć o głębokim kryzysie polskiego parlamentaryzmu. W poprzedniej kadencji PiS upominał się o przejrzystość prac parlamentarnych i rozszerzenie praw kontrolnych opozycji. Taki był sens opracowanego przeze mnie "Pakietu Demokratycznego" . Dziś obóz rządzący popełnia błędy poprzedniej władzy, narażając instytucje państwowe na najcięższy kryzys po 1989 roku.

Od marca 2016 r., gdy wystąpiłem z inicjatywą kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego przekonywałem do zmiany tej strategii. Niestety, nie tylko nie uległa ona żadnej korekcie, ale w ostatnich tygodniach doszło do jej zaostrzenia. Nie mogąc autoryzować takiej polityki podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Sprawując funkcje parlamentarne i rządowe, zawsze kierowałem się odpowiedzialnością za sprawy publiczne. Nigdy nie zmieniłem swoich poglądów. Nadal uważam, że Polska potrzebuje głębokich reform i że trzeba je przeprowadzać przy poszanowaniu prawa i cywilizowanych reguł.

Po rezygnacji z członkostwa w PiS zachowam niezależność polityczną. Jako poseł do Parlamentu Europejskiego będę koncentrował się na sprawach reformy Unii Europejskiej i bezpieczeństwa obywateli. W ostatnich miesiącach wielu Polaków utwierdzało mnie w przekonaniu o potrzebie budowy jedności wokół narodowych celów. Głęboko wierzę, że leży to w żywotnym interesie Rzeczypospolitej.

Kazimierz Michał Ujazdowski
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ten to chyba ma już to we krwi W 2019 pewnie wróci.
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Ujazdowski - kluczowy dla mnie fragment:

Zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.
              Znaczy jest tak - PiS podstępem opanował salę plenarną Sejmu i nie pozwolił opozycji uchwalić budżetu, w dodatku Suski grzebał w saszetce Schetyny, a Pawłowicz zayebbała stringi Lubnauer. I wiadomo, że w demokracji winno być tak, że jeżeli opozycja (która jest opozycją na mocy demokratycznie przeyebbanych wyborów) idzie z pełną chamówą na czołowe, to "dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów". Krzyż celtycki z betonu na drogę (najlepiej trasę na Giewont, a potem skrótem do Zakopca) i do niewidzenia.
              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
              Up the Anchor!

Komentarz

• To co napisałeś jakoś w którymś miejscu wynika z zacytowanego fragmentu, z jakiegoś innego tekstu źródłowego czy to jakaś autorska luźna interpretacja toku myślowego Ujazdowskiego?
                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Sęk w tym, że tu nie ma żadnego "toku myślowego", jest za to retoryka bazująca na odwołaniach/skojarzeniach dobrych lub złych ("wojna plemienna", "to, co najważniejsze dla przyszłości kraju", "konflikt wewnętrzny", "dobra władza"), więc ów ogólny przekaz zderzyłem z konkretnymi niewygodnymi faktami.

Towarzysz Jaruzelski mógłby powiedzieć trzynastego grudnia roku pamiętnego:
                  "Zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra opozycja powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej."

Co zmieniłem? Jedno słowo. JEDNO, qrwka, słowo.
                  Up the Anchor!

Komentarz

• A finał będzie taki, że KMU będzie kandydował na prezydenta miasta Wrocław z poparciem PO. Po usunięciu go przez Jaro z komitetu politycznego i tak nie miałby żadnej przyszłości w PiS. A Jaro zazwyczaj słabszych ogniw nie toleruje.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
                      Towarzysz Jaruzelski mógłby powiedzieć trzynastego grudnia roku pamiętnego:
                      "Zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju. Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra opozycja powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej."
                      Mógłby też powiedzieć to Piłsudski w 1926.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez SpideyPL Zobacz posta
                        Koledzy jak się zapatrujecie na plany zamknięcia Biełsatu?
                        Oby jak najszybciej. Dobry pomysł stworzenia możliwości oddziaływania na Białoruś i przede wszystkim Białorusinów nigdy nie wypalił. Biełsat jest taką białoruskojęzyczną wersją TVP Kultura - można to ciągnąć ale korzyści w polityce zagranicznej żadnych, więcej - zerowe oddziaływanie na Białorusinów - szczyt oglądalności to 2011 rok(5.5%), obecnie jest to nieco powyżej 2.4%
                        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          Mógłby też powiedzieć to Piłsudski w 1926.
                          Dziękuję, zgodnym wysiłkiem ustaliliśmy, że cytowany tekst to propaganda "na każdą okazję" i jest gówno wart.
                          Up the Anchor!

Komentarz

• Wybacz, ale nie podpisuj mnie pod własnymi wnioskami. Nie wiem co to znaczy "każda okazja". Ja sobie ustaliłem tylko, że cytowany tekst należy zweryfikować z rzeczywistością.

Koronnym argumentem pogrążąjącym Jaruzelskiego jest ten obalający możliwość radzieckiej interwencji - to z niego wynika dopiero, że cytowany tekst to byłaby propaganda. Gdyby natomiast radziecka interwencja była realna i groźna - to nie byłaby propaganda, a trzeźwa diagnoza sytuacji.
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• O, taka ciekawostka. Co prawda z niezależnej, ale kto wie, czy nie prawdziwa. Czas pokaże:
                              http://niezalezna.pl/91634-kulisy-odejscia-kazimierza-ujazdowskiego-z-pis

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                                O, taka ciekawostka. Co prawda z niezależnej, ale kto wie, czy nie prawdziwa. Czas pokaże:
                                http://niezalezna.pl/91634-kulisy-odejscia-kazimierza-ujazdowskiego-z-pis

Czyli wolał odejść od stada rok przed wyborami samorządowymi z powodu stołka?
                                Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Komentarz

Pracuję...
                                X