Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• To co ty masz na myśli to zupełnie inna kwestia, a mianowicie prawa do życia. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem państwa prawa, a nie demokratycznego państwa prawa.

Nie widzę związku własności prywatnej z prawem do życia, poza tym że dziecko do 18 roku winno należeć do rodziców, z drugiej strony jest egzekwowanie prawa karnego.
    Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
      To co ty masz na myśli to zupełnie inna kwestia, a mianowicie prawa do życia. Dlatego właśnie jestem zwolennikiem państwa prawa, a nie demokratycznego państwa prawa.

Nie widzę związku własności prywatnej z prawem do życia.
      A co sądzisz o prywatnym dobytku Korynny? Jej sprawa i może robić z tym, co chce, czy niekoniecznie?

Ale odpiszesz konkretnie? Czy jak zwykle lawirka?

Córkę prezesa Kongresu Nowej Prawicy na gorącym uczynku przyłapali ochroniarze warszawskiego hipermarketu budowlanego OBI. Korynna Korwin-Mikke przyznała się do winy. Wezwana na miejsce policja, ukarała ją mandatem 500 złotowym, dlatego, że czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie, a nie przestępstwo.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zupełnie się nie zrozumieliśmy, myślałem że masz na myśli ciąże, ale skoro sprawa tyczy się kradzieży to oczywiście za to musi być kara. W przypadku córki milionera zapewne chodzi o kleptomanię niż zuchwałe złodziejstwo.

Oczywiście nie każdy prywatny właściciel dziedzictwa historycznego jest złodziejem.

Komentarz

W przypadku córki milionera zapewne chodzi o kleptomanię niż zuchwałe złodziejstwo.

Oczywiście nie każdy prywatny właściciel dziedzictwa historycznego jest złodziejem.
          Jaką karę zatem powinna ponieść Twoim zdaniem córka King Konga polskiej polityki? A może dyspensa z powodu bycia córką rozpierdalacza parlamentu europejskiego?
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie jestem prawnikiem, ale gdyby to ode mnie zależało to za drobną kradzież ukarałbym drobną karą chłosty na oczach ludu i zarekwirował skradzioną rzecz, zwracając ją właścicielowi. Sądzę że JKM również by na to poszedł, ale to i tak lepsze niż obcinanie ręki.

Komentarz

Nie jestem prawnikiem, ale gdyby to ode mnie zależało to za drobną kradzież ukarałbym drobną karą chłosty na oczach ludu i zarekwirował skradzioną rzecz, zwracając ją właścicielowi. Sądzę że JKM również by na to poszedł, ale to i tak lepsze niż obcinanie ręki.
              Hmmm:
              Szef KNP wreszcie odniósł się do tego zdarzenia pisząc na Facebooku: "Kora robiła w OBI sporo zakupów, okradziono Ją na 2000 zł, potem kupiła frezarkę z kompletem frezów - i ten >komplet< okazał się zdekompletowany. To jak głupia uznała, że prościej jest dokraść. Policzyli Jej za cały komplet + 500 grzywny za wykroczenie". Ale w rozmowie z tabloidem "Fakt" Korwin usprawiedliwia córkę mówiąc: "To artystka, która robi wszystko lewą ręką przez prawe ucho. Jeśli postanowiła być Robin Hoodem, to jej sprawa. W rodzinie ma opinie właśnie takiej wariatki"
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

W przypadku córki milionera zapewne chodzi o kleptomanię niż zuchwałe złodziejstwo.
                Panie Piejo, ja Pana szczerze cenię za Pana liberalny stosunek do państwa prawa. Pan tak pięknie tłumaczysz wszystko bez rozpoznania sprawy, ale za to po zaznajomieniu się z personaliami przestępcy. To jest z gruntu liberalne! I to jest po kupiecku! Właśnie o takie prawo mnie się rozchodzi.
                Mnie się też znacznie podoba Pański wolnorynkowy stosunek do utrzymywania "placówek dziedzictwa". Pan chcesz, żeby tym zajmował się człek prywatny, za stosowne pieniądze (na przykład ja), nadzorowany przez kuratorium (tam więc możesz Pan ulokować swoją rodzinę). To bardzo po kupiecku - czemu na państwowym ma się pożywić jeden dyrektor, jeśli może i dyrektor, i całe kuratorium? Pan masz wielki łeb do interesów, Pan nie jesteś żaden Luftmensch! Ja czuję, że my możemy zrobić razem taki interes, że zarobimy na jeszcze lepszy pogrzeb niż miał Bucholc.
                "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                Up the Anchor!

Komentarz

• W demokratycznym systemie prawnym mamy demokratyczny wymiar kary, zatem trudno spodziewać się zalegalizowania kary chłosty, natomiast w wypowiedzi JKM nie widzę niczego zdrożnego. Nie widzę tu próby obrony Korynny, wręcz przeciwnie. Wypowiedź o Robin Hoodzie potwierdza jego wcześniejsze felietony, iż każdy łamie prawo na własną odpowiedzialność. Warto przypomnieć że Robin Hood czy Janosik skończyli marnie, zostając skazanymi na karę śmierci przez powieszenie.

Komentarz

W demokratycznym systemie prawnym mamy demokratyczny wymiar kary, zatem trudno spodziewać się zalegalizowania kary chłosty, natomiast w wypowiedzi JKM nie widzę niczego zdrożnego. Nie widzę tu próby obrony Korynny, wręcz przeciwnie. Wypowiedź o Robin Hoodzie potwierdza jego wcześniejsze felietony, iż każdy łamie prawo na własną odpowiedzialność. Warto przypomnieć że Robin Hood czy Janosik skończyli marnie, zostając skazanymi na karę śmierci przez powieszenie.
                    Korynna jest złodziejką, czy nie? A jeśli tak, to czy należy ją ukarać? Jeśli nie, to spróbuj to udowodnić.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
                      Panie Piejo, ja Pana szczerze cenię za Pana liberalny stosunek do państwa prawa. Pan tak pięknie tłumaczysz wszystko bez rozpoznania sprawy, ale za to po zaznajomieniu się z personaliami przestępcy. To jest z gruntu liberalne! I to jest po kupiecku! Właśnie o takie prawo mnie się rozchodzi.
                      Fakt, nie znam tej sprawy, tylko prywatnie teoretyzuje, ale co to znaczy liberalne prawo? Prawo mają stanowić zasady a nie interpretacje, bez wyjątków i status społeczny nie wchodzi tu w grę. Po prostu często się słyszy o kleptomani wśród bogatych dzieci milionerów, co nie zmienia faktu że należy to potraktować jako kradzież, bo kodeks karny jest dla wszystkich ten sam.

Kwestia kuratoriów dziedzictwa to też tylko mój pomysł, bo takie kuratoria ministerialne (jak zwał tak zwał) już istnieją! Ja chcę tylko zmniejszenia biurokracji likwidując dyrektora i całą państwową świtę, w zamian za prywatnego zarządcę utrzymującego pracowników i placówkę z klienteli. Same kuratoria wyjdą taniej niż placówki dziedzictwa czy placówki dziedzictwa+kuratoria tak jak jest obecnie. Oczywiście najlepiej gdyby tych kuratoriów w przyszłości też nie było, natomiast warto zaznaczyć iż nadzór wedle mojego pomysłu tyczy się tylko sprywatyzowanych placówek PAŃSTWOWYCH.

Komentarz

• Pytanie było raczej proste dla średnio rozgarniętego forumowicza:
                        Korynna jest złodziejką, czy nie? A jeśli tak, to czy należy ją ukarać? Jeśli nie, to spróbuj to udowodnić.

Dobranoc.
                        Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                          Nie jestem prokuratorem, w związku z tym nie zajmuje się tą sprawą.

Jeśli wybrakowany przedmiot został przemycony za pazuchę (co może potwierdzić monitoring), to należy to potraktować jako kradzież, co z poniższego tekstu raczej wynika. Czy mogą być jakieś okoliczności łagodzące od wymierzonej kary, to już powinien to rozstrzygnąć sąd.

Komentarz

• Jeśli kradzież nie przekracza 500 zł to jest to wykroczenie nie przestępstwo ścigane z urzędu.Tak jak wszyscy ci pseudo złodzieje dostała mandat 500 zł i to wszystko.Na chvj tam sąd i prokurator?
                            Pijacy i złodzieje są...
                            https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Komentarz

• Przedstawiłem własną wizje prawa opartego na Prawie Rzymskim. Fakt, do drobnych przestępstw prokuratorów nie trzeba, ale kara chłosty jest jak znalazł. Ogólnie wyznaje zasadę "oko za oko...", natomiast zdemokratyzowane prawo to dla mnie abstrakcja.

Komentarz

Nie jestem prokuratorem, w związku z tym nie zajmuje się tą sprawą.

Jeśli wybrakowany przedmiot został przemycony za pazuchę (co może potwierdzić monitoring), to należy to potraktować jako kradzież, co z poniższego tekstu raczej wynika. Czy mogą być jakieś okoliczności łagodzące od wymierzonej kary, to już powinien to rozstrzygnąć sąd.
                                Okoliczność łagodząca: Nazwisko
                                Ostatnio edytowany przez Monika_LZS; [ARG:4 UNDEFINED].
                                abc

Komentarz

Pracuję...
                                X