Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Pozostając przy kwestii frankowiczów, to ciekawy jestem jak bardzo musi się jeszcze skompromitować KNF, żeby ktoś ten fasadowy twór wziqał za pysk.
    wraca do NBP, chyba pod Szałąmachę?

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
      Powiem szczerze, że tym tekstem to mi zaimponowałeś. Ja tam jestem wewnętrznie wkurzony, że rządzący uznali, iż moja będąca w klasie maturalnej córka nie jest już dzieckiem i nie dostaję 500+
      Nie będę hipokrytą - też jestem tylko człowiekiem i jakby mi "państwo" przewalutowało kredyt po dobrym kursie, to protestować z tego powodu bym nie poszedł, ani tego, co bym zyskał, na cele charytatwne bym nie przekazał.
      Ale co uważam, napisałem
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ale, że partia bankierów i innych bananowców będzie takie cyrki robić to nie przypuszczałem

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Wielokrotnie pisałem, że jestem zwolennikiem obniżenia i uproszczenia danim (nawet w podlinkowanej notce "Wszyscy zapłacimy za błędy PiS?"). Jednak koniecznym warunkiem, by budżet nie wyleciał w powietrze w okresie przejściowym zanim dochody zaczną rosnąć w wyniku malenia "szarej strefy" jest systemowa reforma finansów publicznych. W tym zakresie byłem niemal bezkrytycznym fanem Gilowskiej. To się jednak sprawdza w warunkach kapitalizmu. Kryzys 2007-2008 ten system spektakularnie pogrzebał.
          Jest jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie prywatyzacja, ale rozumiem że dla socjalistów taki obrót sprawy zupełnie nie wchodzi w grę. .

Dlaczego każdy rząd powszechnie chce tworzyć system podatkowy w oparciu o finanse publiczne, skoro może prywatyzować. A huy tam związki zawodowe, jakaś banda związkowców nie może decydować o Polsce, bo ich interesy są sprzeczne z interesem większości ludzi.

Zamieszczone przez bofff Zobacz posta
          Ad świat i UKR. powodem "turbokapitalizmu" są niezwykle otwarte granice dla przepływu kapitału (są państwa niezwykle zasobne w kapitał i jego odprysk może stanowić zmianę gry w innym miejscu - łatwo wpływać na politykę) i to, że regulacje są w tyle za technologią (kontrola przepływów). Korporacje dzialające w wielu krajach, dysponujące wielkim kapitałem.... przysłowiowi Rotchildowie nowej ery
          Z jednym się nie zgodzę, a mianowicie że powodem kapitalizmu nie jest wielki kapitał a konsumpcja, zatem możliwości wpływania na politykę nie ma żadnych, bo celem korporacyj od zawsze było dążenie do absolutnego monopolu, co stoi w sprzeczności z konsumpcją i wynikającą z powyższego inflacji. O wielkim kapitale mogą sobie pierdzieć tacy ziomkowie jak Petru, ale każdy zdrowo myślący wie że oni działają w interesie kapitalistów a nie kapitalizmu. To w odniesieniu do Foxxa, któremu myli się kapitalizm z czymś zupełnie innym. Otóż kapitalizm i polityka nie idą ze sobą w parze, a gwarantem tego jest konsument. Jeżeli ktoś mówi że celem gospodarki wolnorynkowej jest przedsiębiorca, to zwolennikiem kapitalizmu nie jest, a "turbokapitalizmu" to my właśnie potrzebujemy. Kryzys 2007 to kolejna twarz czerwonego keynesizmu, po wielkim kryzysie lat 30-tych, a mimo wszystko ludzie jak schizofrenicy cały czas do niego wracają. Ja proponuje zasady rodem z XIX wieku.

Co do kultury życia na kredyt, to jest to dewiza jeszcze poprzedniego rządu forsowana przez Donalda Tuska. Owszem każdy winien mieć możliwość zapożyczenia się od banku, tyle że każdy winien to robić na własną odpowiedzialność, tymczasem jego ekscelencja Her Donaldinio zwiał do Europy, a frankowicze rządają pomocy od państwa.
          Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
            J

Z jednym się nie zgodzę, a mianowicie że powodem kapitalizmu nie jest wielki kapitał a konsumpcja, zatem możliwości wpływania na politykę nie ma żadnych, bo celem korporacyj od zawsze było dążenie do absolutnego monopolu, co stoi w sprzeczności z konsumpcją i wynikającą z powyższego inflacji. O wielkim kapitale mogą sobie pierdzieć tacy ziomkowie jak Petru, ale każdy zdrowo myślący wie że oni działają w interesie kapitalistów a nie kapitalizmu. To w odniesieniu do Foxxa, któremu myli się kapitalizm z czymś zupełnie innym. Otóż kapitalizm i polityka nie idą ze sobą w parze, a gwarantem tego jest konsument. Jeżeli ktoś mówi że celem gospodarki wolnorynkowej jest przedsiębiorca, to zwolennikiem kapitalizmu nie jest.

Co do kultury życia na kredyt, to jest to dewiza jeszcze poprzedniego rządu forsowana przez Donalda Tuska. Owszem każdy winien mieć możliwość zapożyczenia się od banku, tyle że każdy winien to robić na własną odpowiedzialność, tymczasem jego ekscelencja Her Donaldinio zwiał do Europy, a frankowicze rządają pomocy od państwa.
            Tu zgoda
            Pochodną konsumpcji jest kapitalizm, pochodną kapitalizmu jego koncentracja
            i koncentrowany jest atrakcyjny dla polityki, jest wykorzystywany przez politykę lub dla polityki
            tak głoszą teorie spiskowe, co historia w pewnej mierze potwierdza

deficyt budżetowy istnieje od zawsze (pochodna braku kapitału) i istnieje niezależnie od władzy
            różnie był rozdystrybuowany

ale obwinianie polityków, a w szczególności Tuska za CHFy????
            w pierwszej mierze biorców
            w drugiej bezmyślne targety sprzedażowe dla salesów z detalu bankowego
            w trzeciej mierze dep. ryzyka bankowego za nonsensowne miary ryzyka
            w czwartej brak wytycznych, zdrowej logiki KNF, który widząc taką koncentrację bilansów w walutach obcych po takich poziomach (odbiegających od fair value modeli) powinny wydać negatywną rekomendację

Komentarz

• http://wrealu24.pl/polityka/3105-kuk...ej-pelna-lista

Komentarz

• 2,5 roku dla Falenty za podsłuchy....
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez bofff Zobacz posta
                  no to wsadziłeś kij w mrowisko
                  Ad reforma. reforma systemu finansów publicznych? gros wydatków jest sztywnych, nie wyobrażam sobie ruszenia górników, rent bez poświęcenia kapitału politycznego. kasa która mogłaby iść na reformę poszła na 500+
                  Tyle, że PiS w 2007 złożyło konkretny projekt własnej reformy finansów publicznych w dwóch przygotowanych ustawach zakładających:

- likwidację 3 tys. zakładów budżetowych (np. ośrodków szkoleniowych)
                  - likwidację 1 tys. gospodarstw pomocniczych (np. kasyn wojskowych)
                  - likwidację 10 tys. samorządowych funduszy celowych
                  - likwidację połowy (10 na 20) centralnych funduszy celowych
                  - ZUS i KRUS miały stracić osobowość prawną i być przekształcone w jednostki budżetowe

Ad świat i UKR. powodem "turbokapitalizmu" są niezwykle otwarte granice dla przepływu kapitału (są państwa niezwykle zasobne w kapitał i jego odprysk może stanowić zmianę gry w innym miejscu - łatwo wpływać na politykę) i to, że regulacje są w tyle za technologią (kontrola przepływów). Korporacje dzialające w wielu krajach, dysponujące wielkim kapitałem.... przysłowiowi Rotchildowie nowej ery
                  To oczywiste. Pozostaje dodanie możliwości jakie daje cyfryzacja np. poprzez kreowanie wirtualnego "kapitału" oraz coraz węższy krąg grup decydujących o dynamice wydarzeń na świecie.

z Twojego opisu to wygląda to na razie na nowy Afganistan i zimną wojnę (zakładam, że za skokiem potencjału stoi sieć przelewów z USA a nie lokalny kapitał), ale jak miałoby to się do powiązań Trump/Clinton z Rosją? nie przeciwnie?
                  Nie wiem, skąd pomysł że w ramach jednego państwa, czy też strony konfliktu faktycznie działa grupa o wspólnym celu. Niżej przykłady tylko z konfliktu nad Dnieprem:

"Separatyści" w 2015:
                  http://foxx-news.blogspot.com/2015/0...uganskiej.html

Strona kijowska w 2015:
                  http://foxx-news.blogspot.com/2015/0...bo-system.html

Wiosną tego roku po drugiej z tych stron pojawiła się istotna zmiana. W skali takiej, która moim zdaniem bezwzględnie wykracza poza temat ukraiński... a patron pierwszej z nich skupił się na "walce o pokój" w Syrii.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Tyle, że PiS w 2007 złożyło konkretny projekt własnej reformy finansów publicznych w dwóch przygotowanych ustawach zakładających:

- likwidację 3 tys. zakładów budżetowych (np. ośrodków szkoleniowych)
                    - likwidację 1 tys. gospodarstw pomocniczych (np. kasyn wojskowych)
                    - likwidację 10 tys. samorządowych funduszy celowych
                    - likwidację połowy (10 na 20) centralnych funduszy celowych
                    - ZUS i KRUS miały stracić osobowość prawną i być przekształcone w jednostki budżetowe
                    I nic nie stoi na przeszkodzie, aby znów go złożyli i tym razem wprowadzili w życie, czyż nie?

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                      Rozumiem to tak, że wiele można PiS zarzucić, ale nie to, że nie realizuje obietnic wyborczych, co przyznają nawet najwięksi oponenci. Poza tym rządzą dopiero 1/4 kadencji.
                      choć czuje się oszukany to kilka plusów PiS u mnie ma, m.in. za:

- 15% CIT dla spółek;
                      - nacjonalizację Pekao;
                      - dezubekizację;
                      - minimalną stawkę godz 13 zł;
                      - politykę imigracyjną;

e:literowki

Komentarz

• A propos PKO. Czy to był jakiś konkurs ofert ? To znaczy czy Polska miała jakiś poważnych konkurentów w licytacji o ile taka była ?

Jeżeli jest coś wartego do poczytania w tej kwestii to prośba o link.
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

Komentarz

• Nie miała, dlatego kupiła 32,8 procent akcji po cenie niższej niż cena giełdowa w dniu zakupu. Najcześciej przy przejęciach płaci się bonus za kontrolę, a jak dodamy że cena akcji PEKAO jest aktualnie niższa o 40% niż 1,5 roku temu (bessa po zwycięstwie PiSu) to obraz transakcji jest nad wyraz pozytywny.

Komentarz

• Pamiętajmy o tym, że Włosi są na musiku, a nie każdy chce kupić od nich aktywa, które mogą zawierać jeszcze śmieciowe obligacje z czasów przed kryzysem.

https://www.bloomberg.com/view/artic...banking-crisis
                            http://www.forbes.com/sites/johnmaul.../#74d84722483f

Ciekawie wygląda ich PKB per capita na tle reszty Europy:

Komentarz

• Ciekawy wywiad z Zybertowiczem

http://www.polskatimes.pl/opinie/wyw...wiad,11639670/
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

Komentarz

• "Jeśli poleje się krew"... Piękna retoryka z czasów słusznie minionych. Jednak sentyment widoczny

Komentarz

Pracuję...
                                X