Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja w ogóle się nie odnosze do realiów tylko do argumentacji
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
      To znaczy jak ktoś Cię oszukuje tylko w 30% to się nie czujesz oszukany, czy jak to rozumieć?
      Rozumiem to tak, że wiele można PiS zarzucić, ale nie to, że nie realizuje obietnic wyborczych, co przyznają nawet najwięksi oponenci. Poza tym rządzą dopiero 1/4 kadencji.

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
        Widzę Foxx, że tradycyjnie pozamiatałeś
        Dziękuję

Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
        Ale jedno pytanko: czy uważasz, że można zreformować nasze państwo bez obniżenia i uproszczenia danin publicznoprawnych oraz zmniejszenia biurokracji?
        Wielokrotnie pisałem, że jestem zwolennikiem obniżenia i uproszczenia danim (nawet w podlinkowanej notce "Wszyscy zapłacimy za błędy PiS?"). Jednak koniecznym warunkiem, by budżet nie wyleciał w powietrze w okresie przejściowym zanim dochody zaczną rosnąć w wyniku malenia "szarej strefy" jest systemowa reforma finansów publicznych. W tym zakresie byłem niemal bezkrytycznym fanem Gilowskiej. To się jednak sprawdza w warunkach kapitalizmu. Kryzys 2007-2008 ten system spektakularnie pogrzebał.

Aktualnie mamy tzw. turbokapitalizm, w którym mechanizmy rynkowe w 100% ustąpiły metapolitycznym (krzyżówka politycznych i oligarchiczno-globalnycyh). Dzisiaj nikt naprawdę nie wie jaka część pieniądza na rynku jest czysto wirtualna oraz "którędy" płyną strumienie kasy przekraczające budżety nieźle prosperujących państw średniej wielkości. W niedzielę w wątku o polityce międzynarodowej wrzucę podsumowanie tego, co w roku 2016 stało się z ukraińskimi formacjami wojskowymi. Dlaczego nie tradycyjnie w temacie "majdanowym"? Bo od wczesnej wiosny ktoś tam pakuje środki, dzięki którym - poza "prezentami", kilkudziesięcioma śmieciami z jankeskiego czy brytyjskiego demobilu - stukają sprzęt własnej produkcji w skali, która jest lata świetlne np. poza naszym zasięgiem (i jeszcze sprzedają go np. Azjatom). Mimo mega "podatku korupcyjnego" na każdym szczeblu i całego "bardaku" w tym wydawałoby się niemal fikcyjnym państwie.

"Magia" w stylu radykalnych skoków potencjałów i zmian sojuszniczych układów w Syrii, czy ruskich związków obojga kandydatów w niedawnych wyborach prezydenckich w USA. Na tym się jednak nie znam więc więcej nie piszę. Nie zmienia to faktu, że to nie tylko nie są kwestie regionalne, ale możliwe zarzewia III wojny św. (która zdaniem różnych komentatorów już trwa)

Jednym słowem - aktualnie system niejasnych powiązań moim zdaniem jest już zupełnie równoległy do tego co zwykle widać na szczeblu państw, instytucji międzynarodowych, agencji ratingowych, itp. Ostatnie słowa Trumpa na temat istoty ONZ są tu rodzajem "wisienki na torcie".

Wracając do polskiej gospodarki i finansów - Morawieckiego mam za zorientowanego w tych realiach. Czekam z zainteresowaniem na efekty (a biurokrację należy kasować zawsze - pewien problem stanowi drobiazg, ze razem z rodzinami to, wg. różnych szacunków, elektorat przekraczający milion...)
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Ale Muppetowi nie chodzi chyba o to czy obietnica była słuszna, ale, że była uczyniona, a nie została zrealizowana, a wyborcy mogli na to liczyć. Skoro PiS uważał, że to niesłuszny postulat, to nie powinni obiecywać.
          Ok, faktycznie masz racje
          Ale i tak mam nadzieje, ze nie pomogą frankowiczom. Tej obietnicy nie muszą spełnić jak dla mnie, dla osoby która na nich głosowała.
          Bo kogo było stać wziąć kredyt we frankach? Osoby zamożne. Prosta sprawa.
          A jeśli pomogą osobom z kredytami w CHF, to ja tez oczekuje pomocy, jako osoba mająca w PLN
          Kredyt w CHF brali na własne ryzyko! Gdyby nie to, ze większość celebrytów, dziennikarzy etc. wzięło kredyty w CHF to pewnie nie byłoby takiego jazgotu.

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
            Bo kogo było stać wziąć kredyt we frankach? Osoby zamożne. Prosta sprawa.
            Pudło. Był czas, że we frankach łatwiej było o zdolność kredytową niż w złotówkach, więc czasami to była jedyna możliwość wzięcia kredytu przez osoby niezamożne.
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• - program 500 plus
              - obniżenie wieku emerytalnego
              - powrót do 8 klas podstawówki
              - darmowe leki od 75 lat (wchodzi bodajże w przyszłym roku albo już jest)
              - wchodzi program tanie mieszkanie
              - ustawa zmniejszająca emerytury ubekom
              - twardy opór przed wpuszczaniem tu imigrantów
              to tylko w ciągu 1 roku rządów, wyjcie dalej.

minus który widzę to za duża liczba sąsiadów za wschodu, ale to chyba zawdzięczamy Bronkowi.
              Ostatnio edytowany przez zie(L)ak; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Dziękuję

Wielokrotnie pisałem, że jestem zwolennikiem obniżenia i uproszczenia danim (nawet w podlinkowanej notce "Wszyscy zapłacimy za błędy PiS?"). Jednak koniecznym warunkiem, by budżet nie wyleciał w powietrze w okresie przejściowym zanim dochody zaczną rosnąć w wyniku malenia "szarej strefy" jest systemowa reforma finansów publicznych. W tym zakresie byłem niemal bezkrytycznym fanem Gilowskiej. To się jednak sprawdza w warunkach kapitalizmu. Kryzys 2007-2008 ten system spektakularnie pogrzebał.

Aktualnie mamy tzw. turbokapitalizm, w którym mechanizmy rynkowe w 100% ustąpiły metapolitycznym (krzyżówka politycznych i oligarchiczno-globalnycyh). Dzisiaj nikt naprawdę nie wie jaka część pieniądza na rynku jest czysto wirtualna oraz "którędy" płyną strumienie kasy przekraczające budżety nieźle prosperujących państw średniej wielkości. W niedzielę w wątku o polityce międzynarodowej wrzucę podsumowanie tego, co w roku 2016 stało się z ukraińskimi formacjami wojskowymi. Dlaczego nie tradycyjnie w temacie "majdanowym"? Bo od wczesnej wiosny ktoś tam pakuje środki, dzięki którym - poza "prezentami", kilkudziesięcioma śmieciami z jankeskiego czy brytyjskiego demobilu - stukają sprzęt własnej produkcji w skali, która jest lata świetlne np. poza naszym zasięgiem (i jeszcze sprzedają go np. Azjatom). Mimo mega "podatku korupcyjnego" na każdym szczeblu i całego "bardaku" w tym wydawałoby się niemal fikcyjnym państwie.

"Magia" w stylu radykalnych skoków potencjałów i zmian sojuszniczych układów w Syrii, czy ruskich związków obojga kandydatów w niedawnych wyborach prezydenckich w USA. Na tym się jednak nie znam więc więcej nie piszę. Nie zmienia to faktu, że to nie tylko nie są kwestie regionalne, ale możliwe zarzewia III wojny św. (która zdaniem różnych komentatorów już trwa)

Jednym słowem - aktualnie system niejasnych powiązań moim zdaniem jest już zupełnie równoległy do tego co zwykle widać na szczeblu państw, instytucji międzynarodowych, agencji ratingowych, itp. Ostatnie słowa Trumpa na temat istoty ONZ są tu rodzajem "wisienki na torcie".

Wracając do polskiej gospodarki i finansów - Morawieckiego mam za zorientowanego w tych realiach. Czekam z zainteresowaniem na efekty (a biurokrację należy kasować zawsze - pewien problem stanowi drobiazg, ze razem z rodzinami to, wg. różnych szacunków, elektorat przekraczający milion...)

no to wsadziłeś kij w mrowisko
                Ad reforma. reforma systemu finansów publicznych? gros wydatków jest sztywnych, nie wyobrażam sobie ruszenia górników, rent bez poświęcenia kapitału politycznego. kasa która mogłaby iść na reformę poszła na 500+

Ad świat i UKR. powodem "turbokapitalizmu" są niezwykle otwarte granice dla przepływu kapitału (są państwa niezwykle zasobne w kapitał i jego odprysk może stanowić zmianę gry w innym miejscu - łatwo wpływać na politykę) i to, że regulacje są w tyle za technologią (kontrola przepływów). Korporacje dzialające w wielu krajach, dysponujące wielkim kapitałem.... przysłowiowi Rotchildowie nowej ery

z Twojego opisu to wygląda to na razie na nowy Afganistan i zimną wojnę (zakładam, że za skokiem potencjału stoi sieć przelewów z USA a nie lokalny kapitał), ale jak miałoby to się do powiązań Trump/Clinton z Rosją? nie przeciwnie?

Komentarz

• Foxx dzięki za wyczerpującą odpowiedź .

Ja jednak uważam, że o ile faktycznie nie stać nas w chwili obecnej na obniżenie podatków pośrednich, o tyle bezpośrednie powinny pójść w dół. Zwykli ludzie odczuliby poprawę. A że sporą część pozostawionej kasy oddaliby w pośrednich i szara strefa uległaby zmniejszeniu, to budżet by to udźwignął. Wystarczy zerknąć na Węgry, żeby stwierdzić, że obniżanie podatku dochodowego jest możliwe. Co do zmniejszenia biurokracji, to tu się zgadam, że demokracja w tym przeszkadza. Jednakże stopniowo należałoby to czynić, np. przy okazji reformy oświatowej można było wywalić w kosmos nikomu niepotrzebne kuratoria.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Pudło. Był czas, że we frankach łatwiej było o zdolność kredytową niż w złotówkach, więc czasami to była jedyna możliwość wzięcia kredytu przez osoby niezamożne.
                  Była też kupa czasu, żeby przewalutować kredyt, frank od razu nie skoczył z 2 na 4zł. Dlaczego mam płacić za to, że ktoś przyżydził?

Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
                  minus który widzę to za duża liczba sąsiadów za wschodu,
                  M. zd. pracowici ludzie, o zbliżonej mentalności, wierze i kulturze, na dodatek pracujący taniej od Polaków, to skarb dla naszego państwa, a w szczególności gospodarki.
                  Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Była też kupa czasu, żeby przewalutować kredyt, frank od razu nie skoczył z 2 na 4zł. Dlaczego mam płacić za to, że ktoś przyżydził?
                    A czy ja chcę żebyś za cokolwiek płacił? Ja tylko prostowałem nieprawdziwą informację, że kredyty we frankach brali co do zasady ludzie zamożni.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Faktycznie. A zatem, czy Twoim zdaniem "państwo powinno pomóc" frankowiczom?
                      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Faktycznie. A zatem, czy Twoim zdaniem "państwo powinno pomóc" frankowiczom?
                        Nie powinno. Ale obiecało.

Komentarz

• I nic nie robi,czy twoim(celowo z małej) zdaniem za mało ?
                          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

Faktycznie. A zatem, czy Twoim zdaniem "państwo powinno pomóc" frankowiczom?
                            Wzorując się na niektórych forumowiczach, którzy określone zdarzenia z dziedziny polityki określają jako dobre albo nie zależnie od tego czy ich osobiście dotknęły , to powinienem napisać, że byłoby miło, bo jestem „frankowiczem” i to boleśnie dotkniętym. Będąc jednak wiernym swoim poglądom na gospodarkę i rolę państwa odpowiem, że nie; nie w formie ustawowych przewalutowań, dopłat itp. Nie dlatego głosowałem na PiS; powiem więcej: od początku nie łudziłem się co do jakiejkolwiek pomocy z ich strony (i jej nie oczekuję).

Ja swoich racji dochodzę na drodze sądowej i jedyne czego oczekuję, to od sądów żeby wydając wyroki (np. w pozwach zbiorowych) nie brały pod uwagę wpływu rozstrzygnięcia na sytuację sektora bankowego, opinię publiczną, stanowisko polityków etc. (czyli w sumie żeby sądziły tak, jak powinny), a od państwa żeby maksymalnie wykorzystało instrumenty nadzoru nad bankami (KNF) nierealizującymi wyroków sądowych lub nieprzestrzegającymi obowiązujących je regulacji (czyli w sumie, żeby robiło to co państwo w ramach swego władztwa robić powinno).

Natomiast czym innym jest kwestia realizacji przez polityków ich obietnic wyborczych i skoro obiecali (nie wiem co konretnie, bo nie wczytywałem się), to powinni się z tego wywiązać.

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
                              I nic nie robi,czy twoim(celowo z małej) zdaniem za mało ?
                              "z małej" (wł. "małą") bo wymienia się na "małostkowość"?
                              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                              -------------
                              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Pozostając przy kwestii frankowiczów, to ciekawy jestem jak bardzo musi się jeszcze skompromitować KNF, żeby ktoś ten fasadowy twór wziqał za pysk.
                                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

Pracuję...
                                X