Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
  Poważnie myślisz że będę przeglądał swoich 4888 postów by coś ci udowodnić?
  Poważnie myślę że nic takiego w kontekście platformy nie napisałeś.
  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
  -------------
  Jedynie prawda jest ciekawa

  Józef Mackiewicz

  Komentarz


  • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
   Ja tutaj nie piję do Ciebie

   Ale jest wielu userów, którzy w latach 2007-2105 byli w śpiączce, a obudzili się 25.X.2015 i są bardzo wymagający
   W przypadku namierzenia KODerasty proszę o info
   ...ta ziemia do Polski należy
   choć Polska daleko jest stąd,
   bo wolność krzyżami się mierzy
   historia ten jeden ma błąd!!!!

   Better Dead Than Red!!!

   Komentarz


   • facet nie wytrzymuje presji
    na koniec 2017 powinno być 4% yoy. https://twitter.com/300polityka/stat...78471385141248

    Wesołych Świąt

    Komentarz


    • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
     Oczywiście, że wolno. Tylko dość śmiesznie wygląda, gdy poprzednia żona codziennie gotowała wodzionkę i to nie przeszkadzało, a u nowej żonki teraz przesolone ziemniaki to powód do awantury
     jeśli 300 postów krytykowało PO, 301. już był niepotrzebny. Teraz natomiast jest argumentacja "jest słabo, ale lepiej niż za PO", więc nic dziwnego, że niektórym ciężko się zgodzić z taką retoryką.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez beka Zobacz posta
      jeśli 300 postów krytykowało PO, 301. już był niepotrzebny. Teraz natomiast jest argumentacja "jest słabo, ale lepiej niż za PO", więc nic dziwnego, że niektórym ciężko się zgodzić z taką retoryką.
      A inni patrzą na takie motywy jak na mieszanie systemów walutowych. Oczywiście, jeżeli ktoś chce, może porównywać kilka wybranych spraw spośród kilkuset: (część pod linkami, żeby tu nie tworzyć epistoły)

      - rozwinięcie systemu postkolonialnego najlepiej ukazanego przy okazji "Amber Gold", w którym liczne grupy z "wybranych kast" jawnie robią wałki w skali utworzenia piramidy finansowej i linii lotniczej przez karanego za przestępstwa finansowe gościa, którego oświadczeń o rzekomej "czystej karcie" w żadnym z urzędów nikt nie weryfikuje a prokuratura ignoruje ostrzeżenia KNF. Gość pokonując rekord III RP wszystkie potrzebne koncesje i pozwolenia otrzymał w kilka tygodni. Na orbicie "bez związku" syn urzędującego wtedy premiera działający pod zmienionym nazwiskiem (Bąk)

      - możliwość podsłuchania przez "kelnerów" kilkudziesięciu najważniejszych osób w państwie, w tym odpowiedzialnych za służby, którzy powinni być otoczeni ochroną operacyjną rzeczonych służb

      - skok na OFE w celu załatania bieżącego deficytu - środki zostały "przejedzone"

      - uznanie wspomnianego skoku przez tzw. "apolityczny" TK za "zgodny z Konstytucją", gdyż... odkręcenie złodziejstwa zagrażałoby stabilności budżetu

      - kwestię blokady przez ówczesnego szefa MON prób wyjaśnienia obecności nielegalnej agentury WSI w mediach i inwigilacji dziennikarzy ( 2008 )

      - skuteczne rozgrywanie Tuska przez Putina już w 100 dni po objęciu władzy przez PO - analitycy już wtedy przewidywali cel: decyzję o próbie ostatecznego rozprawienia się z Ukrainą ( 2008 )

      - Polskę na smyczy Moskwy już w 2010 - i nie chodzi wcale o Smoleńsk

      - aferę hazardową

      - aferę stoczniową

      - aferę "marszałkową", w tym inwigilację dziennikarzy przez ABW

      - jeden z wielu przykładów prób zamachów na wolności obywatelskie znacznie przekraczających nawet wyobrażenia PiS - akurat ten wbrew ogłoszonemu już wyrokowi TK

      - taki sposób "prywatyzacji" Telekomunikacji Polskiej (państwowemu France Telecom - sic!), przy współudziale jednego z późniejszych twórców PO (esbeka Czempińskiego), który w efekcie, w wyniku braku przeciwdziałania państwa przez kolejne 8 lat, doprowadził do utraty kontroli również nad dwoma z trzech tzw. "gorących" strategicznych łącz kryzysowych/wojskowych

      - taki sposób "otwarcia wolnego rynku" częstotliwości telewizyjnych oraz infrastruktury, który doprowadził do tego, że niezależny od Polski i w sumie nie do końca określony podmiot może np. paraliżować przekaz sygnału TVP na terenie kraju przy jednoczesnym braku zakłóceń kanałów na innych częstotliwościach korzystających z tej samej infrastruktury

      - strzelanie w głowy demonstrującym górnikom w Jastrzębiu, pacyfikacje Marszów Niepodległości, akcja "Widelec", S., Maciek i wielu Chłopaków z całej Polski długie miesiące za kratami bez wyroków

      A może porównać z ówczesną opozycją, wszak:

      Wszyscy zapłacimy za błędy PiS
      (przypominam to wszystko na potrzeby "świeżych" politycznych krytyków, o których wspomniał Jaco)

      Wiem, że ludzie klikać nie lubią, więc dość istotne kwestie z ostatniego tekstu zacytuję (po raz kolejny w tym temacie). Mieliśmy grudzień 2010:

      Pozostaje powtarzanie pytań wciąż pozbawionych odpowiedzi.

      - dlaczego rząd utrzymując wprowadzoną przez PiS obniżkę podatków i składki rentowej nie wprowadził chociaż kadłubowej reformy finansów publicznych? (projekty Z. Gilowskiej zostały ponownie złożone do Sejmu tuż po wyborach 2007). W efekcie - polski system finansowy został pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia przed okresowym spadkiem dochodów wynikającym z obniżki podatków.

      - dlaczego rząd zarzucił prace nad adaptacją projektów Gilowskiej (reforma finansów publicznych), które od stycznia 2008 prowadził prof. Gomułka? Sam fakt, że były prowadzone oznacza, że ktoś uznał, iż warto nad nimi pracować.

      - dlaczego odrzucił propozycję ponadpartyjnej współpracy nad pakietem antykryzysowym, jaką we wrześniu 2008 zgłosiło PiS - wyśmiewając opozycję z tekstem, że żadnego kryzysu nie ma i nie będzie? - "nie straszcie Polaków!"

      - dlaczego rząd nie zareagował do dzisiaj na kredytową spiralę w sektorze publicznym, którą spowodował beznadziejnie wykonany budżet 2008? (wiele jednostek nie otrzymało pieniędzy za listopad i grudzień)

      - dlaczego, mimo zgodnej krytyki tzw. "analityków finansowych", przyjął budżet 2009 z kosmiczną prognozą wzrostu PKB - 3,7%?

      - dlaczego, gdy w lutym było wiadomo, że co najmniej trzykrotnie przestrzelili, nie znowelizowali budżetu do dzisiaj - pogłębiając wszystkie negatywne zjawiska?

      Winny pozostaje oczywiście "socjalista" Kaczor, który wbrew sugestiom "liberalnych" polityków, czy dziennikarzy nie zamierza przykładać ręki do podwyższania danin na rzecz państwa. W ogóle, jak spojrzeć zarówno na planowane działania (?) rządu oraz tok myślenia prezentowany zarówno przez Rostowskiego, jak i dziennikarzy "G.W."(np. K. Niklewicza), "liberalizmem" wieje jak cholera:

      - skoszenie ze spółek 5 mld ma mieć istotne znaczenie, gdy dziennikarz "G.W." wielkość "dziury Rostowskiego" szacuje na 30-40 mld (przypominam, że - doświadczony w podobnych prognozach - J. Bauc w lutym mówił o 54 mld) - aktualizacja: tu mamy wielkości realizowanego deficytu, a nie ujętego w planach rządu

      - pisząc o ww. wielkościach, komentatorzy teoretyzują na temat zwiększenia deficytu - ale właśnie to ta dziura jest realnym deficytem, a nie wielkość zapisana w ustawie, która niemal już została dzisiaj osiągnięta (w połowie roku deficyt zaplanowany na cały rok)

      - teoretyzują również na temat zadłużania, jako niebezpiecznej alternatywy, gdy po zabiegach rządu Międzynarodowy Fundusz Walutowy otworzył linię kredytową dla Polski (poza nami z tego mechanizmu korzysta tylko Meksyk), co premier skomentował w kwietniu następująco: linia kredytowa w MFW powinna zakończyć debatę nad polityką budżetową


      Dzisiaj mamy również grudzień. Tyle, że z towarzyszącą mu opozycyjną szopką. Cóż, mnie tam po prostu lekko dziwi porównywanie takiego combo z przypadkami nieudacznictwa PiS, kolesiostwa na poziomie Jackiewicza i Hofmana (chociaż warto zwrócić uwagę na szybkość i jakość reakcji na patologię), czy - co fakt to fakt - czerwone rodzynki w postaci Piotrowicza.

      Opinia, że "jest słabo" nie jest obowiązkowa i wystarczy brać pod uwagę to o czym napisał Buziek (realna polityka w zastanych okolicznościach), by porównania z rzeczywistością serwowaną wcześniej przez postkolonialną postkomunę najzwyczajniej nie miały sensu Tamci jak najbardziej wykorzystywali swoje możliwości. Celem po prostu nie była polityka polskiego państwa jako podmiotu oraz instytucji republikańskiej (w rozumieniu innym niż republika bananowa).
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Foxx - sprecyzuje, do jakiego rodzaju argumenty mi chodziło. Przykładowo, ktoś powie, że Waszczykowski chujowy? No i co z tego, za PO był Sikorski.

       Z większością tego co napisałeś jak najbardziej się zgadzam.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez beka Zobacz posta
        Foxx - sprecyzuje, do jakiego rodzaju argumenty mi chodziło. Przykładowo, ktoś powie, że Waszczykowski chujowy? No i co z tego, za PO był Sikorski.

        Z większością tego co napisałeś jak najbardziej się zgadzam.
        Waszczykowski jest chujowy.

        A platfusy po 8 latach swoich perfidnych rządów zorientowali się, że:
        Aleksander pointuje to w sposób następujący:
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
         Waszczykowski jest chujowy.
         Ale miejsce w RB ONZ najprawdopodobniej wywalczył - wbrew wyraźnemu wsparciu Rosjan dla Bułgarii
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Foxx

          Zamieszczone przez beka Zobacz posta
          Foxx - sprecyzuje, do jakiego rodzaju argumenty mi chodziło. Przykładowo, ktoś powie, że Waszczykowski chujowy? No i co z tego, za PO był Sikorski.
          Ale jak ktoś stwierdzi, że Waszczykowski jest najchujowszym szefem MSZ w historii Polski, to można mu odpisać, że byli gorsi?

          Albo jak ktoś stwierdzi, że TVP jest obecnie tubą propagandową PIS, to można mu odpisać, że nie tylko obecnie, a zawsze jest przychylna rządzącym?

          Albo jak ktoś Muppet_Show stwierdził, że teraz jest gorzej niż za rządów PO-PSL, to można wejść z nim w dyskusję?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bofff Zobacz posta
           hitlerowcy i komuniści wymordowali te warstwy - elitę, inteligencję
           Celem Kaczyńskiego jest realizacja testamentu śp. Józefa Piłsudskiego. Warto tu przypomnieć słowa Piłsudskiego wypowiedziane na łożu śmierci:

           "Ile ja mógłbym zrobić, gdybym rządził innym narodem"
           "Nie wiem, dlaczego Bóg kazał mi żyć w Polsce"

           Z powyższych sformułowań można wyciągnąć wnioski iż atmosfera polityczna w II RP była dokładnie takim samym bagnem jaki widzimy obecnie w III RP, tzn. Piłsudski wcale nie uznawał sceny politycznej za elitę/inteligencję (i vice versa) i tak jak Kaczyński obecnie, tak i on uważał iż należy ją odbudować (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia), ale to również przestroga dla realizacji wizji państwa opiekuńczego jaką sobie nakreślił Kaczyński.

           Wcale mnie to nie zdziwi jak za 50 lat nacjonaliści będą czcić w równym stopniu Tuska, Kaczyńskiego, Petru, Wałęse, Schetynę, uznając ich za liderów obozu narodowo-patriotycznego, jak obecnie polityków II RP.

           Oczywiście to że będą ich czcić, nie będzie oznaczało z automatu iż mają rację
           Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

           Komentarz


           • Kilkanaście zdań o budżecie:
            http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-szacunkowe-dane-o-wykonaniu-budzetu-panstwa-3632820.html


            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
             Ale miejsce w RB ONZ najprawdopodobniej wywalczył - wbrew wyraźnemu wsparciu Rosjan dla Bułgarii
             Pytanie na ile on personalnie.
             Od razu zaznaczem, że nie wiem, ale gdybam, bo miałbym inny typ.
             "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

             Komentarz


             • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
              Albo jak ktoś Muppet_Show stwierdził, że teraz jest gorzej niż za rządów PO-PSL, to można wejść z nim w dyskusję?
              Tu się z Tobą nie zgodzę... to nie ma co gadać, to trzeba lać
              „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

              Komentarz


              • Albo jak ktoś Muppet_Show stwierdził, że teraz jest gorzej niż za rządów PO-PSL, to można wejść z nim w dyskusję?
               dyskusja? Jak najbardziej. Ograniczenie się do odpowiedzi, że za PO gorzej - nie bardzo.
               Jak wujek Stefan się najebie i zrzyga w przedpokoju to nie cieszysz się, że jest progres, bo w zeszłym roku rzygał na stół świąteczny, tylko stwierdzasz, że powinien się ogarnąć.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez hmB. Zobacz posta
                Pytanie na ile on personalnie.
                Od razu zaznaczem, że nie wiem, ale gdybam, bo miałbym inny typ.
                W znacznej części on właśnie, silne lobbowanie w Departamencie Stanu i pomysł na "wzięcie" głosów małych państw pacyficznych - to jego "prywatna inicjatywa"
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz

                Pracuję...
                X