Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    ...
    Średnia liczba dzieci poniżej 2 na rodzinę, powoduje powolne wymieranie narodu. (pomijając fakt że przy niższej liczbie urodzeń system emerytalny musi upaść)

Są dwie możliwości wpływu 500plus na sytuacje na rynku pracy: 1 stawki się podniosą, 2 jeszcze więcej ukraińców

Do użytkowników TNTP i Stout mam pytanie czy program 500plus jest idealny i nie da się w nim nic poprawić? jeśli jest idealny wystarczy odpowiedź "jest idealny" jeżeli jednak myślicie ze da się coś zmienić to parę waszych przemyśleń poproszę.

E:

Pojęcie bezrobocia strukturalnego jest mi znane i jest to najbardziej przykry przykład bezrobocia. Bezrobocie ukryte jest ale czy jest go więcej niż fikcyjnego bezrobocia? Szczególnie branża budowlana w tym praktykuje.

I patrze przez pryzmat małej miejscowości, nie Warszawy.
    Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez wPolityce.pl
      W wywiadzie dla Reutersa prezes PiS stwierdził m.in., że jest w stanie zaakceptować zmniejszenie tempa wzrostu gospodarki, jeżeli będzie to ceną za wdrożenie jego wizji Polski.
      Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski
      — powiedział szef PiS.
      Dzięki Jarek.

Komentarz

• Zabiłeś ćwieka b.

Tak to jest jak głąby i ekonomiści po historii biorą się za rządzenie

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Zabiłeś ćwieka b.

Tak to jest jak głąby i ekonomiści po historii biorą się za rządzenie
          Mówisz?
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Nie mamy głąbów typu Suski, czy ekonomistów po historii vel Morawiecki? Sama prawda i tylko prawda.

Komentarz

• No i skoro pochodzi o ciebie to rzecz jasna cała prawda
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Za to w czasach słusznie minionych w rządzie zasiadały same tuzy intelektu i wybitni eksperci, np. Terenia Piotrowska jako szef MSW

I żadnego ćwieka. Jedyne co, to uśmiech ze względu na analizowanie i rozkładanie na czynniki pierwsze każdego zdania wypowiedzianego przez PJK.

Komentarz

• Za to w czasach słusznie minionych w rządzie zasiadały same tuzy intelektu i wybitni eksperci, np. Terenia Piotrowska jako szef MSW
                  i dlatego m.in. już nie rządzą. A argumenty "bo za PO to..." mogą tylko bawić - rozliczajmy ich za działania, a nie przypominajmy jedynie nieudolnych poprzedników

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                    i dlatego m.in. już nie rządzą. A argumenty "bo za PO to..." mogą tylko bawić - rozliczajmy ich za działania, a nie przypominajmy jedynie nieudolnych poprzedników
                    To nie jest na zasadzie "a PO z PSLem to czy tamto", bo faktycznie nie ma co równać do tej bandy nieudaczników.

Śmieszy mnie jedynie stwierdzenie, że "za rządzenie biorą głąby i ekonomiści po historii" (tak jakby to był jakiś precedens i przez ostatnie 8 lat rządzili nami sami wybitni eksperci), gdzie Morawiecki jednak w kierunku finansów i ekonomii się kształcił i pracował w tej branży. A taka np. Piotrowska, faktycznie nauczycielka historii, była w rządzie PO-PSL szefem MSW

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
                      Do użytkowników TNTP i Stout mam pytanie czy program 500plus jest idealny i nie da się w nim nic poprawić? jeśli jest idealny wystarczy odpowiedź "jest idealny" jeżeli jednak myślicie ze da się coś zmienić to parę waszych przemyśleń poproszę.
                      Oczywiście nie uważam, że jest idealny, bo nie uważam, żeby coś takiego jak ideał w ogóle istniało - możemy tylko mówić o pewnym kierunku - dobrym, lub złym w którym idą dane rozwiązania.
                      Tak jak najbardziej 500 plus jest z WIELU względów dobrym programem. Na pewno z czasem - po 5? latach można będzie zweryfikować i zmodyfikować pewne jego aspekty, być może nawet w kierunku który sam proponujesz.
                      Tylko krytykowanie tego programu - szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę co pod tym względem zafundowały nam ostatnie rządy, czy tam szerzej III RP, jest niczym nie uprawnione.
                      Ogólnie to rządzenie państwem przyrównałbym do budowania domu - zawsze po jego wybudowaniu, wychodzi, że pewne elementy można było zrobić lepiej, co nie oznacza, że są one zrobione w zły sposób.

ps. te wasze przemyślenia odnośnie wypowiedzi JK świadczą tylko i wyłącznie o tym, że jej kompletnie nie zrozumieliście. Tak samo zarzucanie prezesowi jednego z największych banków w Polsce tego, że nie zna się na ekonomii, jest w ustach anonimowego (ale bankowo człowieka sukcesu) forumowicza LL po trosze mało poważne.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                        wow, to już nawet owoce lepiej rodzą w naszek pięknej Polsce.

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Zwyczajnie nie chcę, aby b. żył w błędzie, że PiS nie zadłuża Polski. Zadłuża i to bardzo

Zamieszczone przez SpideyPL Zobacz posta
                        Dzięki Jarek.
                        Widać po takiej wypowiedzi, co dla Jarka jest najważniejsze. Walczyć z urojonym wrogiem. Dał ludziom igrzyska w postaci 500+ i uważa, że tym zbuduje potęge. A gospodarczo to kolejny jego olbrzymi strzał w stopę. Pierwszy był o biznesmenach, którzy nie chcą inwestować, bo liczą, że za nowej władzy zarobią więcej.

Dobrze że ma Morawieckiego, ten nam jutro przy okazji zyczeń świątecznych obieca elektryfikację aut na skalę światową

Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                        Za to w czasach słusznie minionych w rządzie zasiadały same tuzy intelektu i wybitni eksperci, np. Terenia Piotrowska jako szef MSW

I żadnego ćwieka. Jedyne co, to uśmiech ze względu na analizowanie i rozkładanie na czynniki pierwsze każdego zdania wypowiedzianego przez PJK.
                        kto to PJK? Premierem jest Szydło, czy już mnie coś w natłoku świątecznym ominęło?

To nie jest na zasadzie "a PO z PSLem to czy tamto", bo faktycznie nie ma co równać do tej bandy nieudaczników.
                        każda twoja wypowiedz jest tym argumentowana. Jak zrezygnujesz z tego porownania to Ci się argumenty skończą
                        Śmieszy mnie jedynie stwierdzenie, że "za rządzenie biorą głąby i ekonomiści po historii" (tak jakby to był jakiś precedens i przez ostatnie 8 lat rządzili nami sami wybitni eksperci), gdzie Morawiecki jednak w kierunku finansów i ekonomii się kształcił i pracował w tej branży. A taka np. Piotrowska, faktycznie nauczycielka historii, była w rządzie PO-PSL szefem MSW
                        nie ma się co licytować, bo w starym rządzie PiS jak i obecnym są podobne tuzy.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Tak samo zarzucanie prezesowi jednego z największych banków w Polsce tego, że nie zna się na ekonomii, jest w ustach anonimowego (ale bankowo człowieka sukcesu) forumowicza LL po trosze mało poważne.
                        Wiedzy ekonomicznej mu nie brakuje, ale rządzenie finansami Państwa i rozwojem to troszkę inne zajęcie niż zajmowaniem się bankiem który z natury jak większość przedsiębiorstw zajmuje się sprzedażą. Z tym, że sprzedaje produkty bankowe. Czy Państwo Nam coś sprzedaje? Dla zobrazowania: to tak samo działa jakby biblitekarka została prezesem wydawnictwa. Tu i tu zajmuje się książkami, ale czy pracuje w tej samej branży?
                        Ostatnio edytowany przez Muppet_Show; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                          Czy Państwo Nam coś sprzedaje?
                          Edukację, opiekę zdrowotną, energię, komunikację zbiorową, infrastrukturę transportową, bezpieczeństwo - to tak w dużym skrócie.
                          Nie musisz mi dziękować, cieszę się, że mogłem pomóc Ci przy okazji świąt.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Widać po takiej wypowiedzi, co dla Jarka jest najważniejsze. Walczyć z urojonym wrogiem. Dał ludziom igrzyska w postaci 500+ i uważa, że tym zbuduje potęge. A gospodarczo to kolejny jego olbrzymi strzał w stopę. Pierwszy był o biznesmenach, którzy nie chcą inwestować, bo liczą, że za nowej władzy zarobią więcej.
                            Dobre jest to analizowanie każdego zdania wypowiedzianego przez PJK. Z długiego wywiadu zawsze można coś znaleźć i się przyjebac i generalnie o to chodzi - żeby opozycja miała o czym gadać i straszyć PiSem, a TVN z GW miały czym grzać przez najbliższy tydzień. Tyle im zostało, ale generalnie Polacy w zdecydowanej większości przestali to łykać

Wytłumaczę ci jak ja rozumiem te zdanie PJK. "Gdyby te 20 mld rocznie zamiast w 500+, inwestować w gospodarkę, to pewnie byśmy rozwijali się nieco szybciej."

I generalnie nie intere mnie jak ty, midzi czy SpideyPL odbierzecie tę wypowiedź, bo właściwie co to zmienia? Macie święte prawo uważać PJK za idiotę. Ja tam nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Co na to poradzę, że generalnie rzecz biorąc jestem zadowolony z rządów PiS i jestem pewny, że za 3 lata znów wygrają?

Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                            kto to PJK? Premierem jest Szydło, czy już mnie coś w natłoku świątecznym ominęło?
                            Mogło też ci umknąć, że do byłych premierów czy prezydentów zwraca się "panie premierze".

Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
                            każda twoja wypowiedz jest tym argumentowana. Jak zrezygnujesz z tego porownania to Ci się argumenty skończą

nie ma się co licytować, bo w starym rządzie PiS jak i obecnym są podobne tuzy.
                            A co ja poradzę, że rejestrujesz się tu i próbujesz nam wmówić jak jest fatalnie za rządów PiS. Samo na usta ciśnie się pytanie: a gdzie byłeś za rządów PO?

Ale czemu nie ma co się licytować? Wymień te tuzy, ja później wymienię tuzy z rządu PO-PSL i możemy porównać.

ps. masz może kredyt we frankach? Tak z ciekawości pytam, wiem że pytanie osobiste i jak chcesz odpowiedz, jak nie chcesz to nie ma tematu.

Komentarz

Widać po takiej wypowiedzi, co dla Jarka jest najważniejsze. Walczyć z urojonym wrogiem. Dał ludziom igrzyska w postaci 500+ i uważa, że tym zbuduje potęge. A gospodarczo to kolejny jego olbrzymi strzał w stopę.
                              Walczyć można a nawet trzeba z tą kastą złodziejską, tyle że jak się ma do zaproponowania program socjalny, to trzeba się liczyć z tym że przyjdzie kolejna władza, wszystko rozwali i zacznie budować po swojemu. Ale taka jest specyfika demokracji że myśli się wyłącznie o najbliższych wyborach.

Obecnie politycy różnych opcji forsują nam kilka wizji ustrojowych dla Polski:

KOD, zjednoczona opozycja, SLD - demokracja liberalna
                              PiS, zjednoczona prawica - demokracja nieliberalna
                              Kukiz'15 - demokracja pośrednia (JOWy)
                              Razem - demokracja bezpośrednia (sowiety/rady)
                              UPR, KNP, Korwin - nomokracja konserwatywno-liberalna

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                                ps. masz może kredyt we frankach? Tak z ciekawości pytam, wiem że pytanie osobiste i jak chcesz odpowiedz, jak nie chcesz to nie ma tematu.
                                moja teczka już tutaj została rozpracowana, już wystarczy. Mam kredyt w chf.

Komentarz

Pracuję...
                                X