Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Co do programu 500+.
    Tym, którym on przeszkadza powinni się ostro pier.... w głowę.
    Wujek prowadzi sklep dla dzieci i nieraz już słyszał teksty rodziców "super, ze jest program, w końcu mamy na nowe buty dla dziecka/stać nas na nowe książki/nie musimy z czegoś zrezygnować żeby dziecku kupić inna rzecz". Dla was, osób które tego nie widza to może 500zl jest śmieszna kwota. Ale inaczej to wyglada w małych i średnich miejscowościach.
    A drugim plusem jest to, ze pieniądze szybko wracają do Państwa, ponieważ mało kto te 500 zł odkłada na konto (żeby nie napisać na lokaty ). No i oczywiście przedsiębiorca również zarabia.

Krew mnie zalewa jak ludzie piszą takie głupoty na temat 500+. Są rodziny, w których ratuje to stabilizację finansowa i mogą coś kupić dziecku.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Chyba ***** w miasteczku Wilanów - a i tam nie
      Chociażby w przedszkolu do którego posyłał wnuki Macierewicz, gdzie bez klubu członkowskiego spokojnie wychodzi ok. 2000 zł za dziecko.

Zakład zakład oczywiście przyjmuję.

Termin zakończenia zakładu to będzie gdzieś połowa 2018 roku (maj-czerwiec 2018 powinny zostać opublikowane oficjalne dane za 2017).
      Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• I taka uwaga ogólna do całej dyskusji prowadzonej od kilku stron - zabawne jest to ocenianie przez niektórych efektów rządzenia PiS już po roku, w sytuacji, w której poprzednia ekipa - teraz najgłośniej drąca mordę - miała 8 lat, żeby zrobić cokolwiek, żeby można to przykładowe 500+ z czymś porównać. Nie da się, bo tamte ku.rw.y nie zrobiły NIC.
        ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Po wyszukaniu bardziej szczegółowym polecam Ci zatem Herman to przedszkole dla Twojego maluszka:
          http://www.przyjacielezyrafy.pl/oplaty

No i drugie oraz kolejne dziecko.

Moje wnuki dojeżdżają codziennie do przedszkola w Górze Kalwarii. Córka aktualnie spodziewa się trzeciego dziecka.

Ale oni mają to szczęście, że mają fajnych dziadków.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Ale tak - założę się, stawiam 0.7 18 letniego Dalmora że 2017 będzie jeszcze lepszy pod tym względem od 2016 - szybka decyzja czy przyjmujesz
            Aż sprawdziłem cenę.

Dopiszę jeszcze: po wqrwie współrodaków podczepionych biznesowo pod neokolonializm widzę, że 500+ działa. Wypowiedzenie dyżurnej frazy: "to może sobie Pan/Pani poszukać innej roboty" jest dzisiaj w przypadku najgorzej opłacanych pracowników dużo bardziej ryzykowne. Przy okazji wyszło, że linia pęknięcia w ludożerce spowodowane 500+ pokrywa się w przeważającej mierze z liniami poprzednich.

I wolę miliony 500+ niż kilkadziesiąt 50000000+. Beneficjentów jakby więcej.

Miło też, że rodzina K nie musi się teraz zastanawiać, czy S. jest dostatecznie "poważny", żeby wycofać się ze startowania do zakupu firmy C, której cenę odpowiednio już ustawiono.

Wolę katolicki socjalizm narodowy, niż socjalizm europejski nasączony lewactwem, z dużą nutą złodziejstwa.
            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
              Aż sprawdziłem cenę.
              Nie rzuca na kolana. W końcu taką jedną sztukę można kupić za 500+, albo za nowy banknot o tym samym nominale.

Na wszelki wypadek na wiosnę przywiozę jakiegoś japońskiego malta zamiast Dalmora

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta

I wolę miliony 500+ niż kilkadziesiąt 50000000+. Beneficjentów jakby więcej.
                Ty komuchu !!!!
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ja mam taką propozycję dla opozycji totalnej, żeby powołali sobie:

-Rząd Cieni - już jest, ale wypada dokonać rekonstrukcji, żeby znalazło się miejsce dla takich tuzów intelektu jak Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Szojring-Wielgus czy Mateusz Kijowski (jemu proponuję tekę min. Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)
                  -Sejm Cieni
                  -Senat Cieni
                  -Trybunał Konstytucyjny Cieni
                  -Prezydent Cień

Pracę Cieni niech transmituje TVN i GW. Wynagrodzenia Cieni mogą być ze zrzutek KODu - są ich miliony, więc niech każdy wrzuci po 50 PLN na miesiąc i styknie.

Jako, że totalna opozycja nie ma nic do zaoferowanie aktualnie, a jedynie torpeduje prace sejmu czy senatu, takie rozwiązanie da wiele korzyści - rządzący będą mogli w spokoju pracować, a opozycja totalna będzie mogła się realizować.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                    Ja mam taką propozycję dla opozycji totalnej, żeby powołali sobie:

-Rząd Cieni - już jest, ale wypada dokonać rekonstrukcji, żeby znalazło się miejsce dla takich tuzów intelektu jak Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Szojring-Wielgus czy Mateusz Kijowski (jemu proponuję tekę min. Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)
                    -Sejm Cieni
                    -Senat Cieni
                    -Trybunał Konstytucyjny Cieni
                    -Prezydent Cień

Pracę Cieni niech transmituje TVN i GW. Wynagrodzenia Cieni mogą być ze zrzutek KODu - są ich miliony, więc niech każdy wrzuci po 50 PLN na miesiąc i styknie.

Jako, że totalna opozycja nie ma nic do zaoferowanie aktualnie, a jedynie torpeduje prace sejmu czy senatu, takie rozwiązanie da wiele korzyści - rządzący będą mogli w spokoju pracować, a opozycja totalna będzie mogła się realizować.
                    No chcieli przecież

https://dorzeczy.pl/kraj/17472/Petru...ego-Sejmu.html
                    349meczów*
                    71 goli*
                    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Nie mówi się "cieni", tylko "cieniasów"
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                        Nie mówi się "cieni", tylko "cieniasów"
                        Słusznie. Kazimierz też powinien się znaleźć jako cień od cateringu.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                          Ja za prywatne płace 800,00 zł na Białołęce, a w okolicy są i po 600,00 zł. Fakt, że za drugie - publiczne - wychodzi mi maks. 200,00 więc różnica mimo wszystko jest zasadnicza, bo 6 stów miesięcznie piechotą nie chodzi.

Edit:

nawiązując do Twojego powyższego postu, w tych 8 paczkach czesnego mam pobyt w godzinach 6.30-18.30 i wyżywienie. Zajęcia dodatkowe są faktycznie dodatkowo płatne, ale w moim przypadku wychodzi to średnio 150 zł/miesiąc maksymalnie (zależy czy dziecko chodzi cały miesiąc - zdarza się rzadko - bo płaci się za faktycznie odbyte zajęcia. I wszystkie są w granicach 20-25 zł/zajęcia).
                          No to rzeczywiście dobra oferta. Jednak ceny w Śródmieściu czy na Mokotowie są trochę wyższe niż na Białołęce.
                          Niemniej z tego co piszesz u Ciebie jest to ciągle ok 1000 zł kontra 200 zł. Chodziło mi w tym całym przedszkolnym zestawieniu o pokazanie tego, że 500zł nie niweluje różnicy między publiczny a prywatnym.
                          LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Chociażby w przedszkolu do którego posyłał wnuki Macierewicz, gdzie bez klubu członkowskiego spokojnie wychodzi ok. 2000 zł za dziecko.

Zakład zakład oczywiście przyjmuję.

Termin zakończenia zakładu to będzie gdzieś połowa 2018 roku (maj-czerwiec 2018 powinny zostać opublikowane oficjalne dane za 2017).
                            Macierewicz jest człowiekiem zamożnym i nie wiem co ma on do całej dyskusji. Jeśli chcesz mi udowodnić że istnieją przedszkola z czesnym 2000+ to w Gdańsku jest takie gdzie wpisowe wynosi 3000, a czesne 5200(komplet) - tylko nie wiem co ma to do rzeczy e: już nie ma, nie wiem co się z nim stało

Koniec zakładu wypadnie w okolicach lutego, gdy GUS poda dane o urodzeniach - by być precyzyjnym piszemy o okresie styczeń-grudzień 2016 vs styczeń-grudzień 2017. Wahanie mniejsze niż 500 urodzeń uznajemy za unieważnienie zakładu
                            Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Co do programu 500+.
                              Tym, którym on przeszkadza powinni się ostro pier.... w głowę.
                              Wujek prowadzi sklep dla dzieci i nieraz już słyszał teksty rodziców "super, ze jest program, w końcu mamy na nowe buty dla dziecka/stać nas na nowe książki/nie musimy z czegoś zrezygnować żeby dziecku kupić inna rzecz". Dla was, osób które tego nie widza to może 500zl jest śmieszna kwota. Ale inaczej to wyglada w małych i średnich miejscowościach.
                              A drugim plusem jest to, ze pieniądze szybko wracają do Państwa, ponieważ mało kto te 500 zł odkłada na konto (żeby nie napisać na lokaty ). No i oczywiście przedsiębiorca również zarabia.

Krew mnie zalewa jak ludzie piszą takie głupoty na temat 500+. Są rodziny, w których ratuje to stabilizację finansowa i mogą coś kupić dziecku.
                              i masz rację, ale pomoc nie powinna iść jako 500+ tylko jako transfer socjalny
                              sporo firm skorzystało na wzroście 1990/2015 i opodatkowanie tego jest czymś społecznie naturalnym (kiedy odbudowaliśmy trochę kapitał), z tego kapitału można wyrównywać nierówności społeczne, ba powinno to być uzasadnione nawet dla liberałów
                              stependia, dofinansowania, zasiłki rodzinne
                              ale robienie tego w stylu 500+ to nieporozumienie, koszt/efekt jest słaby
                              dokładnych danych nie sprawdzałem, ale ze wzrostu importu starych aut i wzrostu bazy depozytowej wynika jednak, że 500+ nie wchodzi jako konsumpcja krajowa - zakładam przedział 60-80% na konsumpcję w kraju

Komentarz

• Zamieszczone przez bofff Zobacz posta
                                ale robienie tego w stylu 500+ to nieporozumienie, koszt/efekt jest słaby
                                Ubóstwo skrajne dzieci (wydatki, BŚ) 11,9 0,7 -11,2 -94%
                                Ubóstwo skrajne dzieci (trend, BŚ) 11,9 2,7 -9,2 -77%

Gdyby 500+ wprowadzono w
                                2014 r. to ubóstwo dzieci
                                zmniejszyłoby się z 718 tys. do
                                188 tys. (scenariusz
                                umiarkowany). Przy
                                zastosowaniu tych samych
                                szacunków dla 2015 r. spadek z
                                623 tys. do 187 tys.
                                http://rszarf.ips.uw.edu.pl/pdf/przewidywania500.pdf
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X