Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Bez przesady dla mnie temat pensji posłów to jest demagogia. Lepiej żeby zarabiali godnie i nie kombinowali pod stołem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
      Bez przesady dla mnie temat pensji posłów to jest demagogia. Lepiej żeby zarabiali godnie i nie kombinowali pod stołem.
      Dokładnie. Niestety temat pensji posłów i wysokich stanowisk w administracji pokazuje polskie dziadostwo, które swoje zwieńczenie miało w Smoleńsku. Inna sprawa, że 460 posłów to zdecydowanie za dużo.

Podobnie kwota wolna od podatku dla budżetówki. Jaki sens (oprócz zwiększania ilości księgowań) ma podatek dochodowy dla budżetówki?

Komentarz

• Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
        Bez przesady dla mnie temat pensji posłów to jest demagogia. Lepiej żeby zarabiali godnie i nie kombinowali pod stołem.
        To ile musieliby zarabiać aby nie kombinować pod stołem.
        [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
        Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
        Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
        A że śmiał mówić o tym zuchwale,
        Że nie chciał, by go więziono, bito,
        Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Komentarz

• Zamieszczone przez brunak Zobacz posta
          Władza zmienia, ile by nie dostali i tak wykorzystają pozycję aby zarobić więcej. Legalnie bądź nie.

Generalnie uważam, że każdy poseł i samorządowiec powinien byc zgłoszony na listę lobbystów. Wszystko powinno być tam zgłaszane: czym się zajmuje, za czym się wstawia itd. Za cześć komercyjną powinien móc przyjmować kasę. Nie wiem jak to zorganizować, ale część patologii powinno to ukrócić.

Komentarz

• Zamieszczone przez brunak Zobacz posta
            Dokładnie o to samo chciałem zapytać.
            Uważasz kolego Roar, że ponad 20 koła jakie może wyciągnąć na miesiąc poseł, to nie jest płaca na tyle godna, żeby taki na przykład były minister Nowak wyebał za drzwi gościa co przyszedł z zegarkiem.
            Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
            Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
              Władza zmienia, ile by nie dostali i tak wykorzystają pozycję aby zarobić więcej. Legalnie bądź nie.
              I to jest pierwsza mądra rzecz jaką napisałeś, oby tak dalej, trzymać kciuki.
              „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Za jakie grzechy nasz naród musi cierpieć, skoro jest ciemiężony obecną klasą polityczną.

Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                O.k., przyjmijmy, że jest to jedna z opcji . Nie żeby nie była bliska memu sercu, tylko uważam ją za bardzo trudną do wykonania. Ale zawsze byłem zwolennikiem powrotu do Konstytucji Kwietniowej, czyli uznania PRL za nie były, więc pewnie i to dałoby się zrobić.
                Ja jako zwolennik monarchii wręcz dalej, do Majowej i na jej podstawie zaprowadzania IV Królestwa Polskiego.

Co do kwestii komuny to ludzie nie za bardzo znają historii. Otóż okres totalitarnej komuny potocznie zwany stalinizmem trwał do '56 roku, później chodziło już tylko o stołki. Stalin wyrżnął wszystkich bolszewików, zastępując nadrzędną rolę partii, kultem jednostki. Po jego śmierci powrócono do formuły dalszego etapu bolszewizmu, nazywanego socrealizmem, jednocześnie całkowicie odcinając się od okresu stalinowskiego, także rok '56 w historii polskiej polityki, był znacznie większą transformacją niż '89. Wówczas zwolniono z aresztu 2 mln ludzi skazanych na karę śmierci, choćby za obrazę Soso czy Bieruta. Oczywiście komuna utopijna promowana przez Marksa, stała jeszcze bardziej na lewo od bolszewizmu, bo przecież własność miała być wspólna - społeczeństwa bezklasowego, a nie partii politycznej nazywanej również państwem. Trockiści nazywani w partii bolszewickiej lewicą, stali jeszcze bardziej na lewo od marksizmu, prawicą byli staliniści.

Komentarz

• Dawno się tak nie uśmiałem oglądając wiadomości jak dziś PiS tak naprawdę nie musi nic robić bo opozycja robi wszystko za nich Schetyna z klaunem, Petru nie zna dowodów na winę Jaruzelskiego, i jeszcze Ci Ubecy, którzy nie wyżyja za 2 tysięcy
                  349meczów*
                  71 goli*
                  58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Jeszcze "pani od 500+" .
                    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Aż z ciekawości obejrzałem. Pani od 500+ najlepsza. Warto również dodać, że Petru to ciężki idiota.

Komentarz

• wiadomo jak dziś frekwencyjne manifestacja PiS i tych drugich?

Komentarz

• tak trochę z boku dzisiejszej rocznicy:

https://www.youtube.com/watch?v=kKrG_Raqy_A

dzisiejsza komisja z kuratorem szefa amber gold. od 55:00 do 57:00 warto obejrzeć, dobre jaja

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                            Dokładnie o to samo chciałem zapytać.
                            Uważasz kolego Roar, że ponad 20 koła jakie może wyciągnąć na miesiąc poseł, to nie jest płaca na tyle godna, żeby taki na przykład były minister Nowak wyebał za drzwi gościa co przyszedł z zegarkiem.
                            Nie to, że chcę się przypierdalać, ale pokaż mi posła co zarabia nawet nie 20k, tylko 15k.
                            Realnie to zarabiają oni pod 10k.
                            Ogólnie to mam wyjebane na to kto ile zarabia bo to indywidualna kwestia, kto do jakiej roboty idzie - nikt nikogo na siłę nigdzie nie ciągnie, ale śmieszy mnie dopierdalanie się do zarobków Parlament/Rząd - kiedy pierwszy lepszy wójt, czy tam starosta ciągnie lepszy chajs w nie nieporównywalnie lepszych warunkach pracy.
                            Nie chce mi się wspominać o tym w jaki sposób dorabiają samorządowcy, bo z tym są przecyrki.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Wczoraj na dwójce fajne wspomnienia walki z systemem. Czuma i jego rodzina mega.

Komentarz

• Aż mi słów brak by to skomentować...

http://niezalezna.pl/90692-dali-poza...urat-tego-dnia
                                ...Nie dbamy o spokój, nie dbamy o ciszę,
                                A do snu nas głuchy szum jodeł kołysze,
                                Pod głową w chlebaku żelazo granatów,
                                A uśmiech na twarzy spokojny...

Komentarz

Pracuję...
                                X