Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Brawo, Panie Antoni!
    W końcu doczekałem czasów, kiedy na zdrajcę mówi się zdrajca, bez żadnego relatywistycznego pier"olenia
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Antoni, Antoni ruskich pogoni Już widzę skowyt gazetki po tej decyzji.

Komentarz

• gazetka zajęta zwolnieniami grupowymi
        "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• I gdzie tu odpowiedzialność zbiorowa? Więcej gdzie tutaj widzisz jakiekolwiek sankcje? Jest to zwykła zmiana przeliczenia lat pracy, zmiany takie dotykały wielu innych grup społecznych

Co zaś do samego tematu post-PZPRusów.
          Każdy kto był w partii PZPR powinien stracić bierne prawa wyborcze, każdy kto był w partii ZSL powinien stracić bierne prawa wyborcze, każdy kto był w partii SD powinien stracić bierne prawa wyborcze. Dodatkowo każdy członek "władz" PZPR powinien stracić na lat 15 czynne prawa wyborcze. Winno stać się to na początku lat 90-tych. Jeśli uznaliśmy(jako państwo) PRL za państwo niewolne/zależne to nikt kto współuczestniczył w zarządzaniu terytorium okupowanym nie powinien mieć wpływu na prawa kraju wolnego.
          Przechodząc do resortów siłowych - wszyscy oficerowie i podoficerowie SB/UB powinni dożywotnio stracić szansę na pracę w służbach wolnej Rzeczpospolitej, wyjątek można by zastosować wyłącznie dla tych którzy udowodniliby swoją przydatność dla odrodzonego państwa(tak jak miało to miejsce w Niemczech po wojnie). Jeśli zaś chodzi o GZI/WSW to każdy oficer/współpracownik tych służb winien zostać zdegradowany do szeregowca i wydalony ze służby. Oprócz tego każda akcja służb specjalnych przed 1990 roku powinna zostać prześwietlona i ewentualne przestępstwa powinny zostać osądzone karnie

Idąc dalej każdy sędzia i prokurator służący marionetkowemu państwu winien 1-1-1990 stracić pracę i możliwość zatrudnienia w służbie publicznej(zarówno w wymiarze sprawiedliwości jak i w szkolnictwie). Zaś w wypadku udowodnienia przestępstw ukarany
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Skoro Błaszczak stwierdza, że każdy, łącznie z funkcjonariuszami pionu radiokontrwywiadu dławił wolność i niepodległość naszego kraju i w związku z tym będzie miał od teraz niższą emeryturę, to dla mnie to jest odpowiedzialność zbiorowa.

Skoro PRL była zależna od ZSRR, a jednocześnie mogła np. nie wysyłać wojsk do Afganistanu, kupować ropę z państw Arabskich, a węgiel sprzedawać do USA, to jak możesz nazywać obecne państwo wolnym, kiedy Unia Europejska wypowiada się na temat jebanej obwodnicy powiatowego miasta, ustala nam normy dotyczące studzienek kanalizacyjnych według typoszeregów w krajach Beneluksu, które nijak się mają do naszych, a nasi żołnierze giną w Iraku i Afganistanie?

Twoim zdaniem na te tysiące wakatów w służbach kto ma(miał) przyjść? Ministranci i harcerze z ZHR? Skąd byś 2-1-1990 wziął sędziego i prokuratora do najprostszej sprawy z 210? Kto miałby 2-1-1990 zapewnić ochronę ważnych strategicznie przedsiębiorstw? Ile zajęłoby wykształcenie odpowiednich w stosunku do potrzeb służb? Twoim zdaniem to trwa kilka dni, tygodni, miesięcy czy lat? Gdyby Piłsudski się pozbył urzędników z czasów zaborów, albo obsadził służby nieopierzonymi gamoniami to byśmy się długo nacieszyli niepodległością.
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
              Antoni, Antoni ruskich pogoni Już widzę skowyt gazetki po tej decyzji.
              Nie sadze ze bedą bronić. Tego nie da sie wybronić. Słuszna decyzja.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                Skoro Błaszczak stwierdza, że każdy, łącznie z funkcjonariuszami pionu radiokontrwywiadu dławił wolność i niepodległość naszego kraju i w związku z tym będzie miał od teraz niższą emeryturę, to dla mnie to jest odpowiedzialność zbiorowa.
                I bardzo dobrze. Nikt nikomu nie kazał wstępować do sowieckiej przybudówki KGB, zajmującej się dławieniem wolnościowych dążeń Polaków. Z punktu widzenia Wolnej Polski, był to związek przestępczy o charakterze zbrojnym, zajmujący się dławieniem niepodległości. Za udział w czymś takim jest paragraf. A tu kwik, że skurwiele nie będą mieli emerytur większych niż zwykły Polak. Paranoja.

Jak na razie Unia nie morduje Polaków.

A kto mówi, że trzeba było wyrzucić wszystkich sędziów i prokuratorów?
                Ale pozostawienie ich bez cienia dekomunizacji, to kpina rodem z Magdalenki. Teraz ci Rzeplińscy siedzą w najwyższych sądach i bronią postkomunistycznego układu.
                Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                  I bardzo dobrze. Nikt nikomu nie kazał wstępować do sowieckiej przybudówki KGB, zajmującej się dławieniem wolnościowych dążeń Polaków. Z punktu widzenia Wolnej Polski, był to związek przestępczy o charakterze zbrojnym, zajmujący się dławieniem
                  niepodległości. Za udział w czymś takim jest paragraf. A tu kwik, że skurwiele nie będą mieli emerytur większych niż zwykły Polak. Paranoja.

Ale pozostawienie ich bez cienia dekomunizacji, to kpina rodem z Magdalenki.
                  Z punktu widzenia wolnej Polski należało tam wstępować i przejmować to od środka. Podobnie jak w drugiej połowie zaborów.

Wskaż może ten paragraf o którym napisałeś, pod który w tamtym okresie by ta działalność podpadała to będzie nam łatwiej dyskutować.

Wypraszam sobie ten kwik. Napisałem, że wrzuca się wszystkich do jednego worka. Całą ta retoryka bardzo fajnie brzmi jako populistyczny frazes w tym konkretnym przypadku ale już pewnie przy okazji zamykania sektorów gości kiedy przeczytasz, że zgraja hołoty podnosi kwik, że nie może wszczynać burd na stadionie, to pomyślisz sobie "a to perfidne, manipulanckie skur.wysyny z Wyborczej".

O wyrzucaniu funkcjonariuszy służb, prokuratorów i sędziów napisał Buziek.
                  -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Ja, między innymi

@bloniaq odpowiem na ten Twój pocieszny post za mniej więcej 3-4 godziny
                    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Z punktu widzenia wolnej Polski należało tam wstępować i przejmować to od środka. Podobnie jak w drugiej połowie zaborów.
                      Młody człowieku, zaprawdę powiadam Ci, pisząc takie bzdury udowadniasz, że gówno wiesz o bolszewizmie

Dajesz cytat z Mackiewicza, a najwyraźniej nie zrozumiałeś nic z tego co napisał.

Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                      Ja, między innymi
                      O.k., przyjmijmy, że jest to jedna z opcji . Nie żeby nie była bliska memu sercu, tylko uważam ją za bardzo trudną do wykonania. Ale zawsze byłem zwolennikiem powrotu do Konstytucji Kwietniowej, czyli uznania PRL za nie były, więc pewnie i to dałoby się zrobić.
                      Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ty za to wiesz wujaszku wiele i o bolszewiźmie i o moim stanie wiedzy. Opowiedz mi coś więcej, a ja rozdziawie gębę i będę słuchał.

Czekam na wypunktowanie podparte źródłami pisanymi.
                        -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• To poczekasz, aż sam się dokształcisz. Nie mam cierpliwości do korepetycji.

Komentarz

Podobnie jak w drugiej połowie zaborów.
                            Czemu dopiero w drugiej i skąd było wiadomo, że to już druga połowa zaborów, więc należy tak czynić?
                            raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                            ------------------------
                            Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

To poczekasz, aż sam się dokształcisz. Nie mam cierpliwości do korepetycji.
                              To może znajdziesz wujaszku chociaż chwilkę żeby odpowiedzieć mi na kilka prostych pytań z gatunku "tak lub nie":
                              1. Czy Twoim zdaniem PRL to był constans, nic się w nim nie zmieniało poza kosmetyką?
                              2. Czy wedle Twojej wiedzy dochodziło do roszad gabinetowych, ścierania się frakcji wewnątrz PZPR?
                              3. Czy Twoim zdaniem istnieje możliwość, że ktoś o prawych, patriotycznych poglądach jednak wstąpił do PZPR z myślą o której pisałem wcześniej? (Zaznaczam że nie pytam czy ktoś tak zrobił tylko czy istnieje hipotetyczna możliwość - a istnieje, jeśli nie da się jej bezwzględnie wykluczyć)
                              4. Czy Twoim zdaniem cytowanie przeze mnie zdania Mackiewicza oznacza, że zgadzam się z nim w każdej innej kwestii?

Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
                              Czemu dopiero w drugiej i skąd było wiadomo, że to już druga połowa zaborów, więc należy tak czynić?
                              Chyba nie bardzo zrozumiałeś co napisałem. Fakt że była to druga połowa zaborów to nie przyczyna stanu rzeczy, a pochodna. Należało uprawiać racjonalną politykę odkąd Rzeczpospolita była protektoratem rosyjskim, a zaczęto ją uprawiać dopiero w drugiej połowie okresu zaborów.

@Buziek
                              Cejrowski to jakiś autorytet?
                              Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• – Otrzymałem od Marszałka Sejmu wraz z innymi wicemarszałkami nagrodę roczną w wysokości 13.169,21 złotych netto. Podziękowałem Marszałkowi za docenienie mojej pracy, ale pieniądze zwróciłem – komentuje Tyszka.

– Uważam, że w sytuacji, gdy większość Polaków zarabia na rękę około 2 tysiące złotych miesięcznie przyjęcie takiej „nagrody” byłoby niestosowne. Do polityki przyszedłem po to, by zakończyć marnowanie pieniędzy podatników, a nie przyczyniać się do niego.
                                349meczów*
                                71 goli*
                                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Pracuję...
                                X