Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
  Gdzie tu wina obecnych rządzących?
  Stabilność przemysłu zależy jak najbardziej o stabilności przepisów i gospodarki państwa, a w dobie socjalnych rozwiązań, a także opodatkowania wszystkiego włącznie z ubezpieczelniami, bankami, marketami, czy tymi co zarabiają za dobrze to trudno tutaj o optymizm.

  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  @Jaco
  Takem czuł.

  Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
  Nie podsuwaj już takich głupich pomysłów, bo musiałbym bykowe płacić
  Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
   @Jaco
   Takem czuł.

   Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
   To wcale nie jest śmieszne. Jak nie zrobią czegoś dla średniozarabiających (w sensie obniżenia i uproszczenia podatków, a nie jakiejś formy socjalu), to w najbliższych wyborach polegną jak młoda ugotowana norka.

   A wtedy czeka nas to, co np. teraz dzieje się we Francji. Nie dość, że socjalu w ch... i to w dużej mierze dla emigrantów, to jeszcze staje przed kamerą jakaś wstrętna baba i mówi, że będą zamykać strony pro-life i karać ich właścicieli, bo kobiety muszą mieć pełną wolność w podjęciu decyzji o aborcji.
   Czyli bolszewizm par excellence: knebel na wolność słowa uzasadniany potrzebą wolności, z całkowitą pogardą dla życia.
   "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

   WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ja jednak wolę poczekać na efekty niż brać za pewnik prognozy agencji ratingowych i siać defetyzm. Z mojej strony tyle.
    Też tak uważam. Jeśli mielibyśmy wierzyć agencjom ratingowym, to Węgry już nie powinny istnieć


    Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
    Pisząc na takim stopniu ogółu bym jednak odróżnił spadek PKB od spadku wzrostu PKB... również prognozowanego wzrostu.

    MFW: wzrost PKB Polski w 2017 r. może być bliski 4 proc.
    2016-05-16 14:30:00 A A+ A+

    Wzrost PKB Polski w 2017 roku może wzrosnąć w okolice 4 proc., dzięki silnej konsumpcji prywatnej - podano w komunikacie na zamknięcie misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Polsce.
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/MFW-...c-3529892.html

    O "prognozach" i "ratingach" przed "kryzysem Lehman-Brothers" chyba pamiętamy . I wiemy dzisiaj, że tzw. "rynki" nie wyciągnęły z tego wszystkiego żadnych wniosków, bo jak banksterka zarobi to OK, a jak straci to państwa dorzucą, a jak one stracą - to padną. A jak padną, to któraś ze stron - we własnym interesie - zacznie pompować kasę. I tak w kółko.

    Jeżeli chodzi o równowagę budżetu i wydatki w ramach zaplanowanego deficytu, 40 mld (w 2015 było to 49,98 mld przy zaplanowanym przez PO-PSL 46,08 i latach "kreatywnej księgowości" Rostowskiego oraz skokowi na OFE i przeżarciu tej kasy).

    Bardzo mnie irytuje chaos (dez)informacyjny rządu ze wskazaniem na gospodarkę oraz, o czym już pisałem, Waszczykowski jako całokształt. Poczekamy - zobaczymy. Myślę, że już wiosną 2017.

    Zmiennych jest jednak tak wiele i tak wiele zależy od "przełożenia wajchy" przez któregoś, lub kilku, tzw. "poważnych graczy", że moim zdaniem na dzisiaj na wszelkie takie prognozy można odpowiedzieć to samo, co "prognozującym" w temacie ukraińskim że biorąc pod uwagę fasadowość i zgniliznę tamtego państwa oraz pasywność "Zachodu" po lipcowym "kotle iłowajskim" 2014, przed zimą Putin zatrzyma się na linii Dniepru. I to tylko dlatego, że nie będzie sensu iść dalej, bo Zagłębie Donieckie z całą infrastrukturą oraz prorosyjską populacją i lądowa droga z kontynentalnej Rosji na Krym oraz "nowa granica" w postaci naturalnej przeszkody wodnej tej wielkości to w aktualnych wtedy realiach wariant przekraczający wszelkie "sny Katarzyny"...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • http://auto.dziennik.pl/prawo-na-dro...ojazdu-oc.html
     Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przychyliło się do interpelacji posła Piotra Liroya-Marca dotyczącej możliwości czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Deklarację zmiany w przepisach złożył sam wiceszef MIB Jerzy Szmit.

     Teraz do jego interpelacji odniosły się dwa resorty. Wiceszef MIB Jerzy Szmit w sprawie OC za wycofane czasowo pojazdy o wsparcie poprosił ministra finansów. A ten stwierdził, że o ruchu pojazdu nie przesądza fakt poruszania się w znaczeniu fizycznym.
     - Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje bowiem nie tylko szkody, które mogą być wyrządzone przez ruch pojazdu. Pozostawienie, czy też unieruchomienie pojazdu, np. w garażu, na działce rekreacyjnej czy też na parkingu, nie wyklucza sytuacji, w których mogłoby dojść do wystąpienia szkody - stwierdził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
     Jego zdaniem wynika to m.in. z faktu, iż do wypadków ubezpieczeniowych dochodzi również podczas zatrzymania lub postoju pojazdu (podczas napraw, remontów, itp.).

     Jednak Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza poprzeć propozycję posła Liroya-Marca.
     Oby weszło to w życie.
     Może nie każdy to odczuwał, ale ten kto wyjechał na długo za granicę albo jest hobbystą remontującym/trzymającym pod kocem stary pojazd na pewno. Wg tego co twierdzi Morawiecki można by było również nakazać ubezpieczanie suszarek do włosów.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Grabo Zobacz posta
      http://auto.dziennik.pl/prawo-na-dro...ojazdu-oc.html

      Oby weszło to w życie.
      Może nie każdy to odczuwał, ale ten kto wyjechał na długo za granicę albo jest hobbystą remontującym/trzymającym pod kocem stary pojazd na pewno. Wg tego co twierdzi Morawiecki można by było również nakazać ubezpieczanie suszarek do włosów.
      Dobry pomysł z tym czasowym wyrejestrowaniem. Niekiedy jednak Ci politycy myślą
      Pozdrawiam!!!!

      Komentarz


      • Myślałem, że ten komunistyczny wymysł, już dawno zlikwidowany:
       "Myślę, że do tygodnia-dwóch powinniśmy mieć rozstrzygnięcie, czy będzie zgoda strony społecznej na to, abyśmy mogli jednorazowo wypłacić na przełomie roku tę kwotę (mowa o ok. 8-9 tys. zł na osobę - PAP) dla niespełna 400 tys. osób, które są uprawnione do tego deputatu. Jeśli takowej zgody nie uzyskamy, to raczej pójdziemy przed świętami tym wariantem, który został przygotowany w Ministerstwie Energii" - powiedział w czwartek wiceminister, odpowiadając w Sejmie na pytanie posłów Platformy Obywatelskiej.
       Tobiszowski nie podał łącznej kwoty, jaka wiązałaby się z jednorazową wypłatą deputatu. Gdyby 400 tys. osób miało otrzymać po ok. 8 tys. zł, mogłoby to oznaczać wydatek rzędu 3,2 mld zł.

       400 tys. dostanie deputat, a górników mamy 171 tys.
       Mało, że kopalnie są ciągle dotowane, albo bezpośrednio z podatków, albo poprzez państwowe spółki energetyczne to jeszcze te pieniądze idą na "przeżarcie". A węgiel mamy chyba najdroższy na świecie.

       Komentarz


       • Dla hobbystów jest metoda, aby płacić bardzo niskie OC, z wyjeżdżającymi na dłużej chyba nie ma.
        „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         Myślę, że już wiosną 2017.
         Najwcześniej po wyborach niestałego członka RB ONZ - chyba że wydarzy się coś nieprzewidzianego - podobno
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Prośba o podzielenie się materią w jakiej ma nastąpić przełom.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Nokaut:


           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
            e: Nie chce mi się, zapytam tylko: ktróre to firmy budowlane wpadły na "skraj bankructwa" w ostatnim roku? Więcej które to firmy są na tym skraju?

            Nie ma zasady 9-12 lat, cykle koniunkturalne trwają tak długo jak długo pompowana jest któraś z baniek spekulacyjnych - nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy ona pęknie(gdyby był nie byłoby kryzysów)
            Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz


            • Co najśmieszniejsze ten Morawiecki ze swoimi czerwonym pomysłami na miarę Gierka został odznaczony nagrodą Kisiela, toż to śp. Kisielewski musi się mocno w grobie przewracać, widząc komu kapituła w jego imieniu przyznaje nagrody.
             Przecież Kisiel żyje             A na poważnie:

             Prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z Prezydentem Ukrainy.Rozmowa przewidziana na 40 min.trwała prawie 2 godz. Omówiono wzajemne stosunki Polski i Ukrainy.Prezes PiS podkreślił, że niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do Unii Europejskiej jest polska racją stanu. Równocześnie bardzo mocno postawił wątek historyczny,a stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską jak i Europą.

             Komentarz


             • Bardzo mądry felieton Kamili Baranowskiej:
              https://dorzeczy.pl/codzienne-feliet...liwosciom.html
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Konferencja na żywo stowarzyszenia Endecja w Sejmie.

               https://t.co/VV9FgyclHd
               Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

               Komentarz


               • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                Przecież Kisiel żyje                A na poważnie:                Bardzo dobre.

                Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Bardzo mądry felieton Kamili Baranowskiej:
                https://dorzeczy.pl/codzienne-feliet...liwosciom.html
                .

                Prawda.Pamietajmy zeby działało to w dwie strony. Nie wszystko to wina Tuska i koalicji PO-PSL.

                Komentarz

                Pracuję...
                X