Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Obsrał to się prokurator od Ziobry, który czytając wczoraj zarzuty popuszczal ze wszystkich dziurek.

Ma racje kilku komentatorow mowiacych, ze wczorajsze sensacje (Pinior, Kwach, Adamowicz) mialy przykryc problemy rzadu (kolejne fatalne wiesci o gospodarce, 50 twarzy Greya etc.). Z drugiej strony to ewidentne spalenie tematow.
    Coś więcej?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
      Moim zdaniem nad tym banksterskim komuchem Morawieckim już nikt nie panuje.

Przykre bo to wyjątkowo szkodliwy idiota
      Ta interpretacja to jakaś prawna abstrakcja. Toś kurva ch"ju ulżył podatnikom...
      Niby niuans, ale pokazuje pewien kierunek.
      Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Coś więcej?
        Foxxie, rozsądny człek z Ciebie, więc nie brnij i nie przyrownuj kilku "inwestycji" polskich firm i nacjonalizacji sekrtora bankowego do sytuacja zajeżdżania klasy średniej i przedsiębiorców. To co ciągnie gospodarkę to mały i średni biznes oraz ich inwetycje. A to jak wiemy jest na fatalnym kursie. Wstrzymali zwroty VAT, nadal nie wiadomo co z podatkami, JarKacz coś paple o niewiadomym pochodzeniu pieniędzy u części przedsiębiorcow. Jak ty w takim otoczeniu chcesz robić biznes? Slajdami Morawieckiego?

Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
        Ta interpretacja to jakaś prawna abstrakcja. Toś kurva ch"ju ulżył podatnikom...
        Niby niuans, ale pokazuje pewien kierunek.
        w myśl zasady: zwolnie z kwoty wolnej bezrobotnych, a bezdomnych z podatku od nieruchomości

Komentarz

• Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Obsrał to się prokurator od Ziobry, który czytając wczoraj zarzuty popuszczal ze wszystkich dziurek.
            Fakt, że komicznie wyglądało jego wystąpienie, ale przecież prokurator złożył wniosek o areszt. A przecież nie mamy do czynienia ze zbrodnią, mógł zastosować wolnościowe środki, a jednak złożył ten wniosek o areszt. To sąd nie podzielił jego opinii i nie przychylił się do wniosku. Ale fakt - obsrał się prokurator od Ziobry

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Ma racje kilku komentatorow mowiacych, ze wczorajsze sensacje (Pinior, Kwach, Adamowicz) mialy przykryc problemy rzadu (kolejne fatalne wiesci o gospodarce, 50 twarzy Greya etc.). Z drugiej strony to ewidentne spalenie tematow.
            To teraz każde wejście CBA i każde zatrzymanie jakiegoś łapówkarza to będzie próba przykrycia czegoś przez PIS? Narracja jak u kodziarzy. To, że przez ostatnie 8 lat byli praktycznie nietykalni nie znaczy, że teraz tak będzie.

I też, podobnie jak Foxx, chętnie poczytam o tej fatalnej gospodarce.

Komentarz

• Nawet socjalista Morawiecki przyznał we wtorek, że PKB wzrośnie tylko w granicach 2,5-3,0% r/r, a śmiem sądzić, że przy szykującym się bardzo słabym IV kwartale możemy spaść poniżej 2,5%. Wiadomo są zawirowania w regionie, a także wysoka baza po podwyższonych wynikach PKB przez GUS w roku ubiegłym nie pomagają, ale...
              http://www.pb.pl/4650049,86789,z-gos...jeszcze-gorzej
              http://www.warsawvoice.pl/WVpage/pag...php/37362/news

Zjazd prognoz przez banki, agencje ratingowe, OECD, a kończąc na samym MF. Do tego słabnący PLN/EUR oraz PLN/USD przy hamującej produkcji, a co za tym idzie eksporcie (brak bodźców do zwiększenia bilansu w handlu zagranicznym) mocno uderzy w obsługę długu zagranicznego. Wzrost kosztów pracy przez drożejącą benzynę przy słabnącym PLN, a także decyzję OPEC. Progi ostrożnościowe już o włos osiągnięte, a tutaj jeszcze od jesieni 2017 niższe emerytury.

Dosyć mroźna perspektywa najbliższych kilkunastu miesięcy...
              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Nawet socjalista Morawiecki przyznał we wtorek, że PKB wzrośnie tylko w granicach 2,5-3,0% r/r, a śmiem sądzić, że przy szykującym się bardzo słabym IV kwartale możemy spaść poniżej 2,5%. Wiadomo są zawirowania w regionie, a także wysoka baza po podwyższonych wynikach PKB przez GUS w roku ubiegłym nie pomagają, ale...
                Przecież sam niedawno pisałeś tak:

Jeśli ktoś ma chociaż podstawową wiedzę o bieżącym funkcjonowaniu samorządów to wie, że 2016 rok pod względem inwestycji lokalnych był rokiem zaciskania pasa nie ze względu na pseudo dobrą zmianę, a na konieczność przygotowania się do absorpcji środków unijnych, a co za tym idzie do rozruszania się konkursów w 2017 i 2018 oraz konieczności poświęcenia części budżetu na inwestycje na koszty niekwalifikowane.

Czyli ten niższy poziom wzrosu PKB (o jakieś 0,5-0,7%) jest niezależny od PISu, ale i tak "wina PIS"

Dosyć mroźna perspektywa najbliższych kilkunastu miesięcy...

Ja jednak wolę poczekać na efekty.

Komentarz

• Inwestycje lokalne to inna składowa PKB. Teraz już mamy wszystkie nogi chore, a wskaźniki ostrożnościowe tuż tuż (w połowie 2017 przy recesji możemy spokojnie je przekroczyć).

Ja tych efektów zdecydowanie się boję, bo to dopiero rok minął, a już taka jatka i równia pochyła.

Komentarz

mamy wszystkie nogi chore,

jatka i równia pochyła.
                    Czyl jeszcze chwila i wszystko pierdolnie.

Ja jednak wolę poczekać na efekty niż brać za pewnik prognozy agencji ratingowych i siać defetyzm. Z mojej strony tyle.

Komentarz

• Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        Ależ się czepiacie. Mnie to nie dotyczy. Jaca pewnie też nie.
                        Faktycznie, nie mam długów i nie jeżdżę na gapę.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                          Czyl jeszcze chwila i wszystko pierdolnie.

Ja jednak wolę poczekać na efekty niż brać za pewnik prognozy agencji ratingowych i siać defetyzm. Z mojej strony tyle.
                          Też tak uważam. Jeśli mielibyśmy wierzyć agencjom ratingowym, to Węgry już nie powinny istnieć
                          Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Nie sieję defetyzmu tylko widzę, że chociażby w budownictwie jest zapaść z ponad 20% spadkiem PKB w III kwartale, a do tego kilka czołowych firm na skraju bankructwa. Jak walnie to będzie lecieć, a cykl między kryzysami ma zwykle 9-12 lat, więc w 2017 może się zacząć kryzys gospodarczy co przy fatalnie zrównoważonym budżecie może oznaczać w Polsce słaby scenariusz.
                            Gdzie tu wina obecnych rządzących?

Komentarz

• @Jaco
                              Takem czuł.

Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
                              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                              -------------
                              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                                Generalnie szkoda, że Morawiecki nie wpadł na pomysł, żeby wszystkich zameldowanych w Warszawie powyżej trzydziestki na karku opodatkować podatkiem 90% od przychodu, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na stypendia socjalne w wysokości 5 tysięcy złotych dla wszystkich studentów zamiejscowych którzy studiują w trybie dziennym. Tak się akurat składa, że mam poniżej trzydziechy, nie jestem zameldowany w Warszawie i jestem studentem studiów dziennych, więc w związku z tym propozycja wydaje mi się sprawiedliwa.
                                Napisz list do Morawieckiego w tej sprawie. Może posłucha. Ja póki co nic mu nie podpowiadałem.
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X