Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
  O, to i mnie zaintrygowało. Czyżby Twoim zdaniem Warszawiacy mieli poglądy polityczne bardziej na prawo od przeciętnego Polaka? Jakieś dowody, przesłanki?

  Bo z moich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego - nie umywają się pod tym względem do Lubelszczyzny czy Podhala.
  I Podkarpacia
  "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   W większości znam piszących tutaj legijnych Warszawiaków, a tego gościa jakoś nie kojarzę. Zainteresowało mnie, skąd wziął się nagle na forum chłop znikąd ze swoimi oryginalnymi i dla mnie egzotycznymi mądrościami.
   Mam skan dowodu przesłać? Weryfikujesz towarzyszy? Od lat na stadionie, częściej ostatnio na rodzinnej niż na Żylecie ale z dłuższą historią na stadionie od niejednego tutaj.

   Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
   Z frustracji, że w Polsce według niego rządzi "społeczno-katolicki bełkot", czyli PiS, którego nienawidzi. Wyziera to z każdego jego posta. Pojawia się z postem wtedy, jak można się podłączyć do krytyki PiS.

   Należy się cieszyć, miast się unosić .
   Ani się nie frustruje, ani nie nienawidzę PiSu. Zrobią coś fajnego, to przyklasnę jak np ostatnia poselska propozycja rozwiązania danin w PL. To samo w drugą stronę, na Radka Zdradka mogę wylać wiadro pomyj w każdym momencie

   Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Nie odzywaj się do mnie w sposób, w jaki rozmawiają geje, ćwoku.
   Zdrobniale nie oznacza wyzwiska, więc nie używaj wobec mnie obelżywych słów.

   Zamieszczone przez b. Zobacz posta
   Ale tu chodzi o coś innego. Nikt nikomu na forum nie zabrania merytorycznie krytykować PIS, zresztą sami zwolennicy i wyborcy tej partii potrafią skrytykować gdy trzeba.

   Problem jest gdy pojawiają się meteory, które w innych tematach się nie udzielają, a jedyną ich aktywnością na forum jest walenie w PIS. Przez ostatnie 8 lat nie mieli neta i nie mogli się zarejestrować, żeby pisać tu o tysiącach afer PO-PSL. Kojarzy mi się to z Matim Kijowskim, który za rządów PO nie protestował, bo "na to nie wpadł".

   A to jest forum kibiców Legii, a nie forum agitacji politycznej.
   normalnym jest, że na forum klubowym większość posiada poglądy prawicowo-narodowe i nic w tym dziwnego. Ale dyskusja polega na szacunku do drugiej osoby, a czasem zamiast walki na argumenty dostaje się inwektywy i szufladkowanie. Pisałem tutaj wielokrotnie o polaryzacji środowisk i niestety zamiast patrzeć na siebie i próbować "otworzyć" głowę na innych to dalej brniemy w utrwalanie problemu.

   Zamieszczone przez beka Zobacz posta
   to dlaczego generalnie nie pisze się tu źle o PiS, a jak ktoś miał czelność to był KODziarzem, Kucem od Korwina albo zwolennikiem PO? Wyjątkiem są ostatnie tygodnie, gdzie rząd zalicza kompromitację za kompromitacją.

   Meteory polityczne były, są i będą (i to z każdej strony), a Muppet_Show o dziwo nie jest specjalnie nachalny i w porównaniu do tych z przeszłości jakiś poziom prezentuje.
   i o to chodzi, aby te kompromitacje pokazywać, dyskutować o nich a nie pomijać zbijając dyskusję na inne strony działalności. Nie można długów z jednej działalności przykrywać zyskami z drugiej.


   Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   No, nie wiem:


   Rozumiem, że jesteś rozpoznawalny na forum i trybunie, że wolno Ci więcej, ale z Twojej strony jest równie mocno jak nie mocniej ...

   Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
   Bo w porównaniu z kurvami z kod i internacjonalistycznymi złodziejami z po, PiS zdaniem większości forumowiczów jest generalnie w porządku.
   ale patrzeć na ręce władzy trzeba

   Komentarz


   • Źle myślisz. Gdyby był racjonalny, dałby sobie spokój już w ubiegłym wieku, ale to nie ten typ. Jak go drzwiami wyrzucisz, wróci oknem. Dopóki będzie w stanie wyjąkać choć słowo, będzie obecny w polityce (przynajmniej gadanej, bo realnej to raczej nie). Nawet jakby zaniemówił, to nie byłbym w szoku widząc, jak próbuje uprawiać propagandę miganą.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

    Komentarz


    • Myślisz???
     A ja myślę,że wtedy na poważnie weźmie się za krajowe podwórko.
     Ma potencjał.
     "Lubię sobie jebnąć piwo"

     Komentarz


     • Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
      http://m.money.pl/wiadomosci/artykul...0,2208462.html

      Coś z rodzaju scifi, ale warto pomarzyć. Jakby PiS to faktycznie wprowadził to szedlby w następnych wyborach po 60%.
      Dlaczego wszyscy podniecają się uproszczeniem systemu podatkowego, a nikt nie wspomina o poniesionych kosztach pracy czy wysokości stawki podatku? Prawda jest tylko jedna, albo państwo zacznie oszczędzać od siebie likwidując świadczenia socjalne/biurokrację, wprowadzając deregulację na rzecz gospodarki rynkowej, albo zrezygnuje z gospodarki rynkowej na rzecz wprowadzania tychże socjalizmów. Koniec i kropka!

      A lud najlepiej by chciał i świadczeń socjalnych i gospodarki wolnorynkowej, a tak się nie da. Polska nie posiada zasobów ropy i gazu, aby móc sobie pozwolić na taką burżuazję, także każdy kto obiecuje jedno i drugie jest populistą i robi to jedynie dla słupków wyborczych.

      Polecam poniższy materiał:      Co najśmieszniejsze ten Morawiecki ze swoimi czerwonym pomysłami na miarę Gierka został odznaczony nagrodą Kisiela, toż to śp. Kisielewski musi się mocno w grobie przewracać, widząc komu kapituła w jego imieniu przyznaje nagrody. Lewica zawsze musi bezczelnie wszystko zawłaszczyć, nawet coś co należy do jej odwiecznego wroga. Nagrody z natury przyznawane w środowiskach UPRu, zaledwie po dwóch edycjach zostały zawłaszczone przez wrogi salon i od tej pory tylko od czasu do czasu ktoś rozsądny dostaje nagrodę.
      Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
       Dlaczego wszyscy podniecają się uproszczeniem systemu podatkowego, a nikt nie wspomina o poniesionych kosztach pracy czy wysokości stawki podatku? Prawda jest tylko jedna, albo państwo zacznie oszczędzać od siebie likwidując świadczenia socjalne/biurokrację, wprowadzając deregulację na rzecz gospodarki rynkowej, albo zrezygnuje z gospodarki rynkowej na rzecz wprowadzania tychże socjalizmów. Koniec i kropka!
       Przecież uproszenie systemu podatkowego to właśnie likwidacja biurokracji. Jak ty byś chciał inaczej znieść biurokracje? Dekretem króla? Wiadomo, że JKM proponuje 1000 zł pogłównego, które jest tylko wg niego jedynym prawilnym rozwiązaniem, ale bądźmy poważni.

       Pozwolisz, że zapytam jesteś praktykiem czy teoretykiem? Płaciłeś kiedyś ZUS na działalności nawet w miesiącach bez kasy? Czy może próbowałeś obchodzić podwójne opodatkowanie na CIT? Nawiasem mówiąc propozycja wprowadzania obrotowego zamiast CIT jest wg mnie jedną z lepszych rzeczy, która ostatnio pojawiła się w przestrzeni publicznej.

       Żeby nie było, co z resztą zaznaczyłem w pierwszym poście opisując ją jako "SciFi", ta propozycja podatkowa jest tak piękna, że aż nie możliwa do wprowadzenia. I to zarówno przez PiS, PO, Króla czy Kukiza. Zbyt duża inercja systemu fiskalnego.
       Ostatnio edytowany przez mkr; [ARG:4 UNDEFINED].

       Komentarz


       • Z której strony nie spojrzeć, to jest coraz większy fkurw wśród osób sympatyzujących z PISem odnośnie poczynań fiskalnych i ekonomicznych rządu. Wystarczy poczytać TT Warzechy (zresztą byłego UPRowca), który wczoraj jasno i dobitnie powiedział że ma dość. Zapewnie stąd też decyzja Warzechy o opuszczeniu wSieci i przejściu do DoRzeczaka, gdzie sztywny partyjny kaganiec nie obowiązuje.

        Felieton Warzechy: https://dorzeczy.pl/codzienne-feliet...-Janosika.html

        A tu dzisiejsza wypowiedź byłego Korwinisty (zmęczonego liderem, choć z UPRowskich przekonań się nie wyrasta):


        ----------------------------------------
        Hajdar czyści? Nie śledziłem ostatnich rysunków Andrzeja Krauzego w Rzepie, ale musiał się mocno Hajdarowi narazić, ale zważywszy co rysował to pewnie za całokształt .

        Powtórka ze zniszczenia starego Uwarzam Rze?

        http://telewizjarepublika.pl/koniec-...ety,41407.html
        Ostatnio edytowany przez Mayhe(L); [ARG:4 UNDEFINED].
        Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

        Komentarz


        • Zamieszczone przez mkr Zobacz posta
         Przecież uproszenie systemu podatkowego to właśnie likwidacja biurokracji. Jak ty byś chciał inaczej znieść biurokracje? Dekretem króla? Wiadomo, że JKM proponuje 1000 zł pogłównego, które jest tylko wg niego jedynym prawilnym rozwiązaniem, ale bądźmy poważni.
         Nawiasem mówiąc nie 1000 a 300, ale przejdźmy do szczegółów.

         Morawiecki nic nie wspomina o zmniejszeniu wpływów do budżetu, wręcz przeciwnie. Mało tego, ten rząd na gwałt szuka pieniędzy na spełnianie swych obietnic.

         Po drugie, podatki ustanawia się pod konkretny cel, a jeszcze włączenie do jednolitego składek emerytalnych, potwierdza jedynie skandaliczne orzeczenie SN, mówiące o tym że nie ma związku między składką a wysokością emerytury, także poniekąd przyznając iż składki emerytalne to świadczenie socjalne i państwo może je sobie obniżać/podwyższać według własnej woli. Powiedzmy wprost, to nie jest pomysł socjalistyczny a komunistyczny.

         Po trzecie, mamy do czynienia z polityką błędnego koła, z jednej strony tworzy się podatek jednolity dla pracodawców/przedsiębiorców, z drugiej utrzymuje VAT, akcyzę, ustanawia podatek od sieci wielkopowierzchniowych/banków, co pośrednio uderza w konsumentów.

         Po czwarte, podatek jednolity uderzy w samozatrudnionych (osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą).

         Komentarz


         • Ja o zupie, ty o dupie.

          Czytałeś w ogóle link, który wkleiłem? Jest to propozycja przygotowana m.in. przez ZPR (a nie przez Morawieckiego), którą lansuje bliżej nieokreślona grupa wolnorynkowych PiSowców.

          I jakbyś mógł to proszę odpowiedz mi na pytanie. Bo póki co to jawisz się jako teoretyk, powtarzający tezy człowieka, który ośmiesza liberalizm w Polsce od dobrych 30 lat. Nie wspomniając o jego konserwatyzmie.

          Komentarz


          • Żyjemy w matriksie. Zatrzymali Piniora za branie w łapę, a prokurator jak mówi o zarzutach - płacze Żakowski na stwierdzenie, że wszyscy są równi wobec prawa odpowiada, że nie, bo Pinior ryzykował w PRL i wszyscy powinni byc mu wdzięczni (czyli jest ponad prawem) Adwokat gada coś o stanie wojennym i obronie państwa prawa A i Pinior jest PISowskim więźniem politycznym, bo w wyborach prezydenckich mógłby pokonać Dudę

           A najlepsze jest to, że te lemingi naprawdę w to wierzą. Nie zdziwię się, jak u wielu z nich budziki nastawione na 5:55, żeby być gotowym na wjazd o 6. Matriks.

           A tak w ogóle to śledztwo przeciwko niemu zaczęło się jeszcze za rządów PO, no i dziś sąd nie przychylił się do wniosku o areszt.

           ps. polecam ten materiał Ewy Bugały

           https://wiadomosci.tvp.pl/28056712/z...-gabinet-cieni
           Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

           Komentarz


           • III RP jeszcze mocna. Pinior na wolności. Sąd się obsrał pod naporem mediów, które wywierały presje.

            Komentarz


            • Obsrał to się prokurator od Ziobry, który czytając wczoraj zarzuty popuszczal ze wszystkich dziurek.

             Ma racje kilku komentatorow mowiacych, ze wczorajsze sensacje (Pinior, Kwach, Adamowicz) mialy przykryc problemy rzadu (kolejne fatalne wiesci o gospodarce, 50 twarzy Greya etc.). Z drugiej strony to ewidentne spalenie tematow.

             Komentarz


             • Moim zdaniem nad tym banksterskim komuchem Morawieckim już nikt nie panuje.

              Przykre bo to wyjątkowo szkodliwy idiota

              Blisko 30 tys. mieszkańców Warszawy będzie musiało zapłacić podatek od długów umorzonych im w tym roku przez władze miasta – dowiedziało się Radio ZET.

              Chodzi o osoby, którym umorzono dług za niezapłacony czynsz lub mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej. Konieczność opłacenia podatku to efekt zmiany interpretacji przepisów przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Urzędnicy stwierdzili, że dłużnicy zaoszczędzili na wydatku, więc ich majątek wzrósł. Muszą zatem zapłacić podatek.
              Decyzja oznacza, że stołeczny ratusz do lutego przyszłego roku będzie musiał wystawić PIT-8C wszystkim, którym umorzył długi.
              Radio ZET dotarło do dokumentu Zmiana Interpretacji Indywidualnej, który otrzymało miasto. Można w nim przeczytać uzasadnienie tej decyzji.
              „Dłużnik zaoszczędził na wydatku, który musiałby zostać przez niego poniesiony, gdyby nie został mu umorzony dług. W wyniku takiego świadczenia w majątku dłużnika nie pojawił się wprawdzie realny dochód, ale zaoszczędzenie wydatków musi być traktowane na równi z przyrostem majątku” – napisał z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów Naczelnik Wydziału MF. Tym samym zmienił interpretację wystawioną w sierpniu 2015 roku przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie. Według niej „umorzenie należności cywilnoprawnych nie powoduje powstania przychodu z innych źródeł w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych”.
              ...ta ziemia do Polski należy
              choć Polska daleko jest stąd,
              bo wolność krzyżami się mierzy
              historia ten jeden ma błąd!!!!

              Better Dead Than Red!!!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mort Zobacz posta
               Moim zdaniem nad tym banksterskim komuchem Morawieckim już nikt nie panuje.

               Przykre bo to wyjątkowo szkodliwy idiota
               widać pasuje do koncepcji golenia ;-)
               Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

               Komentarz


               • Ależ się czepiacie. Mnie to nie dotyczy. Jaca pewnie też nie.

                Panie, a za PO to co było...
                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                -------------
                Jedynie prawda jest ciekawa

                Józef Mackiewicz

                Komentarz

                Pracuję...
                X