Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Znać że masz maksymalnie 25 lat, a świadomość polityczną opierasz wyłącznie na przekazach medialnych.
    Chcialbym, niestety +10 do mocy

Nie mam klapek, oceniam obiektywnie. Sikor tez był chujowy, o Schetynie nie wspominając.

Ta uwielbiana Fotyga dostała taka laurkę od przyjacielu zza wielkiej wody:

Z ujawnionych przez WikiLeaks depeszy wynika, że amerykańscy dyplomaci oceniali polski MSZ za czasów Anny Fotygi jako zdemoralizowany i osłabiony.

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
      Chcialbym, niestety +10 do mocy

Nie mam klapek, oceniam obiektywnie. Sikor tez był chujowy, o Schetynie nie wspominając.

Ta uwielbiana Fotyga dostała taka laurkę od przyjacielu zza wielkiej wody:
      Obiektywny 35 latek, wrzucający cytaty z gazietki. Hmmm. Od dawna w Warszawie, jeśli wolno spytać ?

Rzeczowa odpowiedź Anny Fotygi na "laurkę":
      Według depesz pochodzących z amerykańskiej ambasady w Warszawie, dyplomaci oceniali MSZ pod rządami Anny Fotygi za zdemoralizowany i osłabiony. W depeszach amerykańskiej dyplomacji zarzucono MSZ upolitycznienie stanowisk wysokiego i średniego szczebla, częste zmiany kadrowe, długie wakaty i "introwertyczne przywództwo".

Anna Fotyga stwierdziła, że główna depesza z zarzutami wobec niej powstała, gdy przeprowadzała "intensywne działania" zmieniające personalną obsadę w "miejscach decyzyjnych MSZ". Podkreśliła, że główne media oceniały jej ówczesne działanie krytycznie. "Oczywiście w tej sytuacji podniósł się ogromny szum, zarówno w mediach, jak i wśród ekspertów, dyplomatów (...) najoględniej - salonu warszawskiego." - dodała była minister. Jej zdaniem "depesza nie świadczy najlepiej o dyplomatach, którzy ją pisali ponieważ tak naprawdę jest streszczeniem artykułów prasowych".

Zdaniem Fotygi, polscy dyplomaci kontaktowali się z obcymi placówkami, przekazując im informacje jej nieprzychylne. "To jest powszechna wiedza, że w MSZ funkcjonowali dyplomaci, którzy kontaktowali się ze wszystkimi możliwymi ambasadami." - powiedziała. Dodała, że w mniemaniu tych dyplomatów, oni jedynie plotkowali, a nie szpiegowali. "To jest długi proces - zmiana postaw dyplomacji. I trzeba ten proces kontynuować" - powiedziała była szefowa NSZ.

Według Anny Fotygi, "jak się dobrze wczytać się w tę depeszę, to jest ona komplementem." Zaznaczyła, że długie oczekiwanie na nominacje ambasadorskie wynikało z jej dociekliwości. "Nie miałam innych możliwości sprawdzenia, czy nominacja to nie kolejny Turowski" - powiedziała, nawiązując do tytularnego ambasadora w Moskwie, który współpracował z wywiadem PRL.

"Zaraz jak się upewniałam, że taką nominację mogę procedować, to to robiłam." - zaznaczyła. Wskazała też jej zdaniem na mijanie się z faktami w depeszy. Podała przykład ambasador w Londynie, która według depeszy czekała kilka miesięcy na wyjazd na placówkę. Anna Fotyga wyjaśniła, że sama zainteresowana ustalała z nią termin swojego wyjazdu.

Anna Fotyga powiedziała, że "śmieszne jest to, że mi się zarzuca, że w najdrobniejszej sprawie" konsultowała się z prezydentem. Podkreśliła, że z Lechem Kaczyńskim rozmawiała "niezwykle rzadko". "My się po prostu bardzo rozumieliśmy i naprawdę nie musieliśmy się konsultować" - dodała była minister.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że dyplomacja za czasów rządów Jarosław Kaczyńskiego była "twarda", a wiadomości dziś ujawnione mogły zostać zaczerpnięte z niektórych polskich mediów. Mariusz Błaszczak dodaje, że doniesienia WikiLeaks dobrze świadczą o MSZ pod rządami PiS, bo Polska była stanowczym partnerem USA.
      To wytłuszczone chyba coś nam przypomina, czyż nie?
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• To tak jak wczoraj z Greyem

Jacusiu ja tu urodzony. Oceniasz ludzi skąd pochodzą, ile maja lat i ile zarabiają? Pozory myla Jaculku

Komentarz

• Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
          To tak jak wczoraj z Greyem

Jacusiu ja tu urodzony. Oceniasz ludzi skąd pochodzą, ile maja lat i ile zarabiają? Pozory myla Jaculku

Nie odzywaj się do mnie w sposób, w jaki rozmawiają geje, ćwoku.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Od dawna w Warszawie, jeśli wolno spytać ?
            O, to i mnie zaintrygowało. Czyżby Twoim zdaniem Warszawiacy mieli poglądy polityczne bardziej na prawo od przeciętnego Polaka? Jakieś dowody, przesłanki?

Bo z moich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego - nie umywają się pod tym względem do Lubelszczyzny czy Podhala.
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
              O, to i mnie zaintrygowało. Czyżby Twoim zdaniem Warszawiacy mieli poglądy polityczne bardziej na prawo od przeciętnego Polaka? Jakieś dowody, przesłanki?

Bo z moich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego - nie umywają się pod tym względem do Lubelszczyzny czy Podhala.
              W większości znam piszących tutaj legijnych Warszawiaków, a tego gościa jakoś nie kojarzę. Zainteresowało mnie, skąd wziął się nagle na forum chłop znikąd ze swoimi oryginalnymi i dla mnie egzotycznymi mądrościami.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                W większości znam piszących tutaj legijnych Warszawiaków, a tego gościa jakoś nie kojarzę. Zainteresowało mnie, skąd wziął się nagle na forum chłop znikąd ze swoimi oryginalnymi i dla mnie egzotycznymi mądrościami.
                Z frustracji, że w Polsce według niego rządzi "społeczno-katolicki bełkot", czyli PiS, którego nienawidzi. Wyziera to z każdego jego posta. Pojawia się z postem wtedy, jak można się podłączyć do krytyki PiS.

Należy się cieszyć, miast się unosić .
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Komentarz

• OK, masz rację. Już jestem radosnym forumowiczem.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Z frustracji, że w Polsce według niego rządzi "społeczno-katolicki bełkot", czyli PiS, którego nienawidzi. Wyziera to z każdego jego posta. Pojawia się z postem wtedy, jak można się podłączyć do krytyki PiS.

Należy się cieszyć, miast się unosić .
                    jak to dobrze, że partia rządząca nie daje mu okazji do pisania

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                      Ale gdzie gość był w czasach popaprańców? Taka krytyka wybranych to raczej propaganda

Komentarz

Ale tu chodzi o coś innego. Nikt nikomu na forum nie zabrania merytorycznie krytykować PIS, zresztą sami zwolennicy i wyborcy tej partii potrafią skrytykować gdy trzeba.

Problem jest gdy pojawiają się meteory, które w innych tematach się nie udzielają, a jedyną ich aktywnością na forum jest walenie w PIS. Przez ostatnie 8 lat nie mieli neta i nie mogli się zarejestrować, żeby pisać tu o tysiącach afer PO-PSL. Kojarzy mi się to z Matim Kijowskim, który za rządów PO nie protestował, bo "na to nie wpadł".

A to jest forum kibiców Legii, a nie forum agitacji politycznej.

Komentarz

Ale gdzie gość był w czasach popaprańców? Taka krytyka wybranych to raczej propaganda
                          to dlaczego generalnie nie pisze się tu źle o PiS, a jak ktoś miał czelność to był KODziarzem, Kucem od Korwina albo zwolennikiem PO? Wyjątkiem są ostatnie tygodnie, gdzie rząd zalicza kompromitację za kompromitacją.

Meteory polityczne były, są i będą (i to z każdej strony), a Muppet_Show o dziwo nie jest specjalnie nachalny i w porównaniu do tych z przeszłości jakiś poziom prezentuje.

Komentarz

t Muppet_Show o dziwo nie jest specjalnie nachalny i w porównaniu do tych z przeszłości jakiś poziom prezentuje.
                            No, nie wiem:
                            Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta

"
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Beka - KODziarzy wywalam z automatu także takowych tu nie ma
                              ...ta ziemia do Polski należy
                              choć Polska daleko jest stąd,
                              bo wolność krzyżami się mierzy
                              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

to dlaczego generalnie nie pisze się tu źle o PiS, a jak ktoś miał czelność to był KODziarzem, Kucem od Korwina albo zwolennikiem PO?
                                Bo w porównaniu z kurvami z kod i internacjonalistycznymi złodziejami z po, PiS zdaniem większości forumowiczów jest generalnie w porządku.

P.S. Ty Mort powinieneś na rok przejść z działania w futbolu do polityki, co by wesprzeć w sejmie prawe skrzydło PiS. Parę ustaw w III RP podobno zostało kupionych, więc ten tego
                                Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X